رمز موفقیت من اراده و پشتکار بود

مصــاحبه اختصاصی

با مهدی سپهوند

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


مهدی سپهوند هستم 35 سالمه و تو استان اصفهان زندگی می کنم. قدم 170 و وزنم 74 کیلوئه. الان که به 5 ماه قبل فکر می کنم باورم نمی شه یه زمانی 98 کیلو بودم. از 12 سالگی یه پسر تپلِ خوش خوراک بودم. اون موقع پدر مادرم از اینکه گل پسرشون تپل مپله لذت می بردن و اطرافیا هم بهم می گفتن گوله ی نمک. اما این تپلی واسه همون موقع ها خوب بود. چون دیگه وقتی بزرگ شدم همونایی که بهم می گفتن تپلِ خوشمزه مسخره م می کردنو بهم می گفتن “چقدر می خوری! نتِرکی یه وقت”.
روزی نبود که یکی از این جمله ها رو از دوستام نشنوم و اعصابم به هم نریزه. تنها کاری که می تونستم بکنم این بود که باهاشون قطع رابطه کنم تا دیگه تیکه و طعنه هاشونو نشنوم. تنها دوستی که باهاش تو اون مدت رفت و آمد داشتم علی بود. علی یکی از بچه های خوب و بامعرفته روزگاره و تنها کسی بود که به خاطر چاقیم منو مسخره نمی کرد.
یه روز بابام اومد خونه و به مامانم گفت پنج شنبه شب عروسی پسر دوستم دعوتیم. از بچگی با این دوست بابام رفت و آمد خانوادگی داشتیم و می دونستم چقدر این عروسی براش مهمه. تو این فکر بودم که چی بپوشم که یهو بابام برگشت گفت: “مهدی کارت منو بردار و برو برای پنج شنبه شب یه پیراهن شیک بگیر.” کارت بابا رو گرفتم و سریع زنگ زدم دوستم علی.
گفتم علی کی وقت داری بریم بیرون، می خوام پیرهن بخرم. علی گفت: “چه خبره مهدی تو که پیرهن پوش نبودی” راست می گفت، من برای اینکه چاقیمو مخفی کنم همیشه یه تیشرت گشاد می پوشیدم.
گفتم عروسی پسر یکی از دوستای 40 ساله ی باباس. بابا گفته یه پیرهن خیلی شیک برای خودت بخر. خلاصه علی با ماشین اومد دنبالم و رفتیم.
چند تا مغازه رو گشتیم تا بالاخره یه پیراهن خوب پیدا کردیم. لباسو از فروشنده گرفتم و رفتم تو اتاق پرو. داشتم تنم می کردم که دیدم اصلا بازوهام از تو آستینش رد نمی شه. گفتم علی یه سایز بزرگ تر بیار. فروشنده صدامو شنید و گفت آقا این بزرگ ترین سایزشه.
اون روز با علی کل شهر رو گشتیم اما لباسایی که می دیدم یا سایز منو نداشت یا رنگشو دوست نداشتم یا طرحشو. آخرش علی خسته شد و با طعنه گفت: “مهدی فکر کنم تو با همون تیشرت باید بری عروسی اگه یه ذره لاغرتر بودی کل شهرو مجبور نبودیم بگردیم.” راستش اون روز از دست علی خیلی ناراحت شدم اصلا ازش انتظار نداشتم مثل بقیه بهم سرکوفت بزنه. خلاصه با اکراه تمام یه پیراهن که اصلا دوسش نداشتم خریدم.


وزن اولیه: 98 کیلو گرم

وزن پایانی: 74 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 24 کیلو گرم


عروسی تموم شد و من هنوز از دست علی ناراحت بودم. انگار خودشم فهمیده بود بهم زنگ زد و گفت مهدی می دونم ازم ناراحتی اون روز یه کمی تند رفتم ولی می خوام جبران کنم. یه دکتر تغذیه هست به اسم دکتر کرمانی که رژیمای خیلی خوبی می ده. تعریفشو خیلی شنیدم. پسر عموم از تو هم چاق تر بود، اما الان بیا ببینش. انقدر لاغر و خوش تیپ شده که کیف می کنی ببینیش.
راستش نتونستم در برابر پافشاری های علی مقاومت کنم و رژیمو شروع کردم. اولش زیاد امید نداشتم ولی هر بار همایش های دکتر کرمانی رو می دیدم که می گفتن باید اول از همه به خودت باور داشته باشی که می تونی خیلی انگیزه م بالا می رفت. به خودم می گفتم وقتی این همه آدم تونستن من چرا نتونم؟!
غذاهام خیلی متنوع بودن و هیچ وقت هم بابت انتخاب غذا به مشکل برنخوردم. حتی وقتی مهمونی می رفتم از تو لیست دلخواه غذایی رو که قرار بود تو اون مهمونی بخورم، انتخاب می کردم و دقیقا به اندازه ی همون مقداری که بهم داده بود، غذا می خوردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

هربار که روی ترازو می رفتم و می دیدم وزنم داره همینطوری پایین تر می یاد، اعتماد به نفسم بالاتر می رفت. خدا رو شکر تو این 5 ماهی که رژیم بودم و تونستم 24 کیلو وزن کم کنم اصلا وزنم استپ نکرد و خیلی خوب پیش رفتم.
بعضی وقت ها می ترسیدم این همه زحمتم برای کم کردن وزن هدر بره، اما پشتیبانای رژیم دکتر کرمانی بهم می گفتن اگه می خوای به گذشته برنگردی باید عادتای بدِت رو کنار بذاری و سبک زندگیتو عوض کنی، اگه بتونی این کارو بکنی دیگه هیچ وقت به هیچ رژیمی نیاز نداری.
از اینکه با رژیم تثبیت می تونم وزنمو برای همیشه ثابت نگه دارم خوشحالم، اما بیشترِ خوشحالیم اینه که راه درست غذا خوردنو یاد گرفتم و الان دیگه خودم به جایی رسیدم که می تونم مقدار غذامو مدیریت کنم.
رمز موفقیتم اراده و پشت کار خودم و همایش های فوق العاده ی دکتر کرمانی بود. تو این همایش ها یاد گرفتم تا به این باور نرسم که می تونم وزنمو کم کنم، هیچ کسی نمی تونه بهم کمک کنه.


توصیه ی من به همه دوستای گلم که دوست دارن لاغر شن اینه که:
1- برای اینکه لاغر بشید، اول باید خودتون به این باور برسید که می تونید.
2- بعد از تصمیم ، این اراده و پشت کار شماست که تا انتهای مسیر شما رو می کشونه.

5/5 - (1 امتیاز)