مصــاحبه اختصاصی

با امید کبابی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

امید کبابی هستم، 45 سالمه، کارمندم و در جزیره‌ی قشم زندگی می‌کنم. وزن اولیه‌م 102 کیلو بود و طی پنج هفته رژیم کتوژنیک 7 کیلو وزن کم کردم و الان در حال حاضر 95 کیلو شدم و همچنان رژیمم ادامه داره. چند وقتی بود که زانودرد داشتم و احساس ناراحتی می‌کردم. وقتی به پزشک مراجعه کردم بهم گفتن به خاطر اضافه وزنته و باید لاغر کنی. پزشک تاکید داشت بهترین راه برای کاهش وزن، رژیم غذایی و ورزشه و بیراهه نرو و حتما رژیم بگیر. اول باشگاه رفتم تا وزنم پایین بیاد. ولی ورزش به زانوهام فشار میاورد و دیدم با این اضافه وزن، ورزش کردن نتیجه‌ای نداره. اون موقع به خاطر درد کمر و زانوم دارو هم مصرف می‌کردم و آمپول می‌زدم. منم رژیم دکتر کرمانی رو که از قبل می‌شناختم انتخاب کردم و قبلا هم با رژیم ایشون لاغر کرده بودم و خیالم راحت بود که نتیجه می‌ده و به رژیمشون مطمئن بودم. برای همین این بار هم اومدم سراغ رژیم ایشون تا به وزن گذشته‌م برگردم؛ دیدم جدیدترین رژیمشون کتوژنیکه. در مورد کتوژنیک کمی مطالعه کردم و وقتی این رژیم رو شناختم، انتخابش کردم و وارد برنامه شدم. از وقتی کتوژنیک گرفتم صبح‌ها زودتر از خواب بیدار می‌شم و زودتر از بقیه می‌رسم سر کار! این رژیم و سبک تغذیه تاثیر زیادی توی کیفیت خوابم گذاشته. کم کردن همین هفت کیلو فشار زیادی از روی زانوهام برداشت و درد زانوهام خیلی کم شد. علاوه بر کاهش وزن، سایزم هم تغییر کرد و دور کمرم خیلی کوچکتر شد. الان لباسام بهتر به تنم می‌شینه و اندازه‌مه.

وزن اولیه: 102 کیلوگرم

وزن پایانی: 95 کیلوگرم

میزان کتوژنیک: 7 کیلوگرم

منوی کتوژنیک پر از چربی و پروتئینه و همین باعث میشه آدم احساس سیری داشته باشه و ضعف نکنه. منم به غذاهای منو پایبند بودم.

منوی کتوژنیک پر از چربی و پروتئینه و همین باعث میشه آدم احساس سیری داشته باشه و ضعف نکنه. منم به غذاهای منو پایبند بودم. ما اینجا توی جنوب غذاهای دریایی زیاد و متنوعی داریم، البته گوشت ماهی در رژیم کتوژنیک هست ولی خیلی از غذاهای سنتی ما دستور پختش کتوژنیکی نیست و نمیشه توی رژیم کتو ازشون استفاده کرد. سعی می‌کردم ماهی رو اونطوری که توی رژيمم اومده بود مصرف کنم. معمولا اول هفته‌ها برای طول هفته خرید می‌کردم و می‌دونستم قراره هر روز چه چیزهایی بخورم. همین به زندگی آدم یه نظم و انضباط می‌ده. البته منوی کتوژنیک هم مثل منوی رژیم عادی گزینه‌ی انتخاب و جایگزینی داشت و می‌تونستی غذات رو تغییر بدی. من گاهی که می‌دیدم غذای خانواده هم مناسب با رژیم منه غذام رو تغییر می‌دادم و با بقیه غذا می‌خوردم ولی اکثر مواقع به همون منو پایبند بودم. درسته که غذاهای کتوژنیک متفاوته از غذای سفره، ولی آماده کردنش سخت نیست و زیاد طول نمی‌کشه. با وجود این مواد غذایی نامناسبی که الان توی بازار هست، آدم خیلی راحت چاق و مریض می‌شه. چاره‌ش فقط رژیم و ورزشه تا کمی از عوارض اینا کم بشه و تناسب اندام داشته باشیم. من در کنار رژیمم روزی نیم ساعت هم پیاده‌روی دارم. من توی این مدتی که کتوژنیک داشتم توی هر شرایطی رژیمم رو رعایت کردم. مثلا یکی از دوستانم از سفر حج اومده بود و ما رو دعوت کرد. من اونجا هم با اینکه چند مدل غذا بود فقط چند تکه گوشت و پروتئین با سالاد طبق رژیمم خوردم. همه بهم می‌گفتن چرا اینطوری غذا می‌خوری چرا نمی‌کِشی؟ من بهشون جواب می‌دادم اینطوری خوشمزه‌تره. خلاصه آدم وقتی یه تصمیمی برای زندگی و سلامتیش می‌گیره نباید به خاطر یه مهمانی یا حرف کسی خرابش کنه و اراده‌ش سُست بشه.

توصیه‌م به کسانی که قصد رژیم گرفتن دارن اینه که: 1- اول برای سلامتی رژیم بگیرید 2- پیاده‌روی و تحرک داشته باشید تا بهتر نتیجه بگیرید 3- رژیم گرفتن خودش باعث ایجاد انگیزه می‌شه پس اول شروع کنید تا انگیزه هم ایجاد بشه.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*