زیبایی و خوش اندامی حق همه‌ی ماست! - - - رکوردداران

زیبایی و خوش‌اندامی حق همه‌ی ماست!

زیبایی و خوش اندامی حق همه‌ی ماست! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با سمانه همدانی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سمانه همدانی هستم. 38 سالمه و در استان تهران، شهرستان ورامین زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 91 کیلو بود و با رژیم دکتر کرمانی عزیز به 68 کیلو رسیدم.

من از بچگی تپل مپل بودم. هرکسی از راه می‌رسید لپام رو می‌کشید و می‌گفت ماشالله ماشالله چه لپایی داری. همین لپ‌ها بعدا شد بلای جون و اعصاب خردی من. تقریبا تو دوران نوجوانی هیچ‌وقت به ذهنم نرسید که می‌تونم وزن کم کنم؛ تا اینکه بزرگ شدم و مثل بقیه دخترا داشتم به خونه بخت می‌رفتم.

خرید برای عروسی یکی از لذت بخش‌ترین خریدهاست به شرطی که وزنت مناسب باشه و بتونی هر لباس عروسی که دوست داری بخری، اما متاسفانه من اضافه وزن داشتم و تقریبا هیچ لباسی اندازه‌م نبود یا اگر هم بود قشنگ نبود. به زور یه لباس انتخاب کردم و مراسم عروسی رو برگزار کردیم.

فکری به حال اضافه وزن و چاقی نکردم تا اینکه بعد از زایمان فرزند اولم، کم کم بیماری‌ها به سراغم اومدن. به خاطر وزن زیاد به کبد چرب مبتلا شده بودم. دکتر گفت برای درمان کبد چرب باید اول وزنم رو کم کنم. من مادر بودم و مسئولیت سنگینی روی شونه‌هام بود. باید مادر سالمی می‌بودم تا بتونم فرزند خوبی تربیت کنم. از طرف دیگه از سنگین وزن بودن خسته شده بودم. دوست داشتم لاغر باشم و بتونم فرز و سریع به کارهام برسم.

همیشه لاغری رو دوست داشتم اما هیچ‌وقت برای کم کردن وزنم تلاش نکرده بودم. تا اینکه همین کبد چرب و نگرانی برای آینده‌ی بچه‌م انگیزه‌ای شد تا وزنم رو کم کنم.

اول خوردن دمنوش رو امتحان کردم. مدتی دمنوش خوردم اما وزنم کم نشد و فایده‌ای نداشت. بعد از دمنوش‌ سراغ رژیم‌های تک غذایی رفتم و رژیم پروتئین گرفتم. تو رژیم پروتئین فقط اجازه‌ی خوردن گوشت و غذاهای پروتئینی رو داشتم و نمی‌تونستم نان و برنج بخورم. رژیم پروتئین بد نبود، اما نتونستم زیاد رعایتش کنم. به هر حال نان و برنج رو نمی‌شه از زندگی ما ایرانی‌ها حذف کرد.


وزن اولیه: 91 کیلو گرم

وزن پایانی: 68 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 23 کیلو گرم

این رژیم واقعا خوب و به صرفه‌ست. مخصوصا تو این اوضاع اقتصادی که همه جا گرونیه، این رژیم هزینه زیادی نداشت!

زیبایی و خوش اندامی حق همه‌ی ماست! - 4 - - رکوردداران

از قبل با دکتر کرمانی آشنا بودم. تو پیچ اینستا دنبالشون می‌کردم و کلیات رژیمشون رو می‌شناختم. شنیده بودم تو رژیم ایشون اجازه­‌ی خوردن همه غذاها وجود داره. وقتی دیدم هیچ‌کدوم از این رژیم‌ها روی من تاثیری ندارن، تصمیم گرفتم رژیم دکتر کرمانی رو امتحان کنم.

رژیم رو به صورت آنلاین گرفتم و لیست غذایی دلخواه رو انتخاب کردم. با کمک این برنامه دیگه نیازی نبود برای خودم غذای جداگانه درست کنم. من معلم هستم و با کارِ بیرون و بچه وقت زیادی نداشتم. روزمنو بهم اجازه می‌داد که با خانواده‌م سر یه سفره بشینم و همون غذا رو بخورم. از طرف دیگه تنوع غذاهایی که می‌تونستم بخورم زیاد بود. اینطوری دیگه به شکستن رژیم هم وسوسه نمی‌شدم.

یکی دیگه از خوبی‌های رژیم دکتر این بود که برای مهمونی و مسافرت مشکلی نداشتم. همون غذایی رو که توی مهمونی سرو می‌شد می‌خوردم و نگران هیچی هم نبودم.

هفته اول رژیم سخت گذشت. دروغ چرا! بدنم به خوردن کالری کم عادت نداشت؛ اما بعد از هفته اول، دوم دیگه به کم خوردن عادت کردم. الان که به وزن ایده‌آلم رسیدم حتی اگر بخوام هم نمی‌تونم یه عالمه غذا بخورم. حجم معده‌م کم شده و دیگه گنجایش غذای زیاد رو نداره.

توی این مدت بعضی مواقع به شکستن رژیم فکر می‌کردم، اما وقتی هدفم رو به خودم یادآوری می‌کردم، با خودم می‌گفتم اگر می‌خوای مادر سالمی باشی باید پای تصمیمی که گرفتی بمونی و وزنت رو کم کنی.

هرموقع احساس گرسنگی بهم دست می‌داد، به پیشنهاد پشتیبان‌های دکتر کرمانی، شیر و آب می‌خوردم. اونها بهم گفتن خیلی از مواقعی که احساس گرسنگی می‌کنی در واقع تشنه‌ای و حرفشون واقعا هم درست بود. با خوردن شیر و آب دیگه گرسنه نبودم و کلسیم و آب بدنم هم تامین می‌شد.

.

به نظر تو قیمت سلامتی چنده؟
سلامتی از اون دسته چیزهاییه که نمی‌شه روش قیمت گذاشت. گاهی حاضری هرچی داری بدی و سالم باشی.
تو رژیم دکتر کرمانی فقط با روزی 3000 تومن می‌تونی سلامتی و تناسب اندامت رو تضمین کنی.

فرصت رو از دست نده
برای ثبت نام کلیک کن
call-to-action

هرچی که جلوتر می‌رفتم و وزنم کمتر می‌شد دیگه دلم نمی‌خواست پرخوری کنم. ریزه خواری رو به کل کنار گذاشته بودم و سبزیجات به خصوص هویج رو بیشتر مصرف می‌کردم. اوایل رژیم کمی ریزش مو داشتم که برای درمان به توصیه پشتیبان‌ها مصرف قرص مولتی ویتامین رو شروع کردم. بعد از مدتی دیگه از ریزش مو خبری نبود.

یه مدت دچار استپ وزن شدم که پشتیبان‌ها بهم اطمینان خاطر دادن که این موضوع کاملا طبیعیه و به راحتی رفع می‌شه. یه مدت مصرف گوشت و مواد پروتئینی رو بالا بردم و کمتر نان و برنج خوردم تا بدنم از استپ وزن بیرون بیاد. خدا رو شکر این مشکل هم حل شد.

رژیم دکتر کرمانی خیلی چیز‌ها رو تو زندگی من تغییر داد. بدنم به سلامتی رسید. احساس می‌کنم کل سیستم بدنم تغییر کرده و سبک‌تر شدم. حتی نفس کشیدن، کار کردن و بلند شدن برام راحت‌تر شده.  رژیم باعث شد اعتماد به نفسم بالا بره. دیگه تو مهمونی‌ها و محل کار گوشه گیر نیستم. راحت تو اجتماع ظاهر می‌شم. با اعتماد به نفس همه‌ جا می‌رم. الان خودم رو بیشتر از همیشه دوست دارم. چیزهایی که تو این سال‌ها آرزوی پوشیدنش رو داشتم، می‌پوشم و کلی ذوق می‌کنم. این رژیم واقعا خوب و به صرفه است. مخصوصا تو این اوضاع اقتصادی که همه جا گرونیه، این رژیم هزینه زیادی نداشت!

رمز موفقیت من اول از همه برنامه درست و اصولی دکتر کرمانی و توصیه‌های عالی پشتیبان‌های ایشونه. دوم کمک‌های همسر و پسرم که خیلی تو این راه کمکم کردن. دائم بهم انگیزه می‌دادن و می‌گفتن چقدر خوب شدی! چقدر خوشگل شدی! منم با این حرفا ذوق می‌کردم و با اراده بیشتری رژیمم رو ادامه می‌دادم.


زیبایی و خوش اندامی حق همه‌ی ماست! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. نگید از فردا شروع می‌کنم، فردا دیره.

  2. دمنوش و رژیم‌های تک غذایی تاثیری ندارن که هیچ، خیلی هم ضرر دارن.

  3. زیبایی و خوش اندامی حق همه‌ی ماست.

4.6/5 - (18 امتیاز)