لاغری با یوگا ؛ آیا یوگا باعث لاغری می شود؟

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » لاغری با یوگا ؛ آیا یوگا باعث لاغری می شود؟
برای کاهش وزن با یوگا چه چه چیزهایی باید بدانید؟

برای کاهش وزن با یوگا چه چه چیزهایی باید بدانید؟

یوگا برای کاهش استرس، افزایش انعطاف پذیری و بسیاری موارد دیگر مفید است اما برای کاهش وزن چطور؟ آیا چنین مزیتی هم دارد؟ اگر بخواهیم برای کاهش وزن، خوب ورزش کنیم. مرتب آن را ادامه دهیم، باید فعالیتی را انتخاب کنیم که از آن لذت می بریم. پس اگر ورزش مورد علاقه تان یوگا است و تازه هم آن را شروع کردید. برای به کار بردن آن در جهت کاهش وزن، چه چیزهایی باید بدانید؟

ایجاد ارتباط بین ذهن و بدن

ایجاد ارتباط بین ذهن و بدن، خمیره یوگا است و می تواند به افراد کمک کند تا وزن کم کنند. از پیشگیری از غذا خوردن احساسی گرفته تا دریافت بالاترین بهره از ورزش را می توانید با یوگا تجربه کنید. هماهنگی ذهن و بدن کمک می کند در طول تمرین از بالاترین توانایی خود بهره ببرید. همین کمک می کند کاهش وزن را نیز در کنار یوگا تجربه کنید. هر هدف دیگری هم که در زندگی داشته باشید، این طرز فکر است که شما را به سمت موفقیت هدایت می کند.

 

به شدت آن اضافه کنید

برای اینکه یوگا کمک کند وزن کم کنید، باید فشار را بالا ببرید و روی حرکاتی تمرکز کنید که کالری سوز هستند. برای اضافه کردن عضله سازی، چربی سوزی و بهبود تناسب اندام با یوگا، باید به دنبال انجام حرکاتی باشید که روی گروه های عضلانی بزرگ تمرکز می کنند. برای مثال انجام حرکاتی مانند جنگجو یک و دو (این ها نام فیلم نیست و اگر با یوگا آشنا باشید می دانید هر دو حرکاتی معروف هستند).

یکی دیگر از راه های افزایش کالری سوزی یوگا این است که حرکات را به صورت پیوسته انجام بدهید، طوری که دائم در حال حرکت باشید. اگر می خواهید تمرکز بیشتری را روی هسته بدنتان قرار دهید. می توانید از حرکاتی مانند قایق که عضلات شکمتان را به معنای واقعی کلمه به آتش می کشد استفاده کنید.

 

 کاهش بدون کم کردن

به دفعات پیش آمده که افراد بعد از مدتی ورزش کردن دچار ناامیدی شده اند که پس چرا بدنمان کوچک تر نشده است. باید گفت برای کاهش وزن حتما نباید کوچک شوید. ورزش به بدن فرم می دهد، پس به جای اینکه به فکر کوچک شدن باشید به این فکر کنید که می خواهید کجای بدن چه فرمی بگیرد و روی عضلات خود کار کنید. بله می توانید با سوزاندن عضلات، کوچک شوید اما آیا ارزشش را دارد چنین ضربه ای به خودتان وارد کنید؟

ورزش به شما اعتماد به نفس، انرژی و شادی می دهد. آیا همین موارد برای داشتن یک زندگی سالم تر و سرشارتر کافی نیست؟ امیدوارم با در نظر داشتن همین نکات کوچک از انجام یوگا لذت ببرید.

3/5 - (3 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*