روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

خانه » رژیم ها » رژیم بارداری » روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

روش انتخاب جنسیت جنین با تغذیه

  • تغذیه چه نقشی در انتخاب جنین دارد؟
  • آیا تغذیه مورد نظر، شامل پدر است یا مادر یا هر دو با هم ؟
  • آیا تغذیه می تواند نطفه مورد نظر را تقویت کند ؟
  • آیا تغذیه روی تخمک اثر می گذارد یا اسپرم ؟
  • از چه زمانی باید تغذیه مخصوص را شروع کرد ؟ و چند ماه می-توان از این‏گونه رژیم‏ها را ادامه داد ؟

قبل از وارد شدن به بحث تغذیه، این پرسش‏ها را پاسخ می‏دهیم.
تغذیۀ مادر، در انتخاب جنسیت جنین نقش دارد، اما تغذیۀ مرد، هیچ نقشی ندارد. تغذیه نمی‏تواند یکی از دو نطفه پسر یا دختر را تقویت کند، بلکه زمینۀ تحرک و سرعت تحرک یکی از دو جنس را بیشتر یا کمتر می‏کند . مهم‏ترین نکته این است که اگر محیط رحم قلیایی باشد، اسپرم Y که پسر ساز است، چابک‏تر و پر تحرک تر می‏شود و مدت طولانی تری می تواند زنده بماند،

اما اگر محیط و ترشحات رحم اسیدی باشد، اسپرم X دختر ساز فعال‏تر و دارای عمر طولانی‏تر خواهد بود. هر نطفه که سریع‏تر است، زودتر به تخمک می رسد و جنسیت جنین را تعیین می کند و به طور خلاصه، نطفۀ پسر در محیط قلیایی سریع‏تر حرکت می کند،ر حالی که نطفۀ دختر در محیط اسیدی سریع‏تر حرکت می کند. تغذیه می تواند در تغییر PH رحم نقش مهمی داشته باشد سرعت تحرک یکی از دو اسپرم X . Y را بیشتر کند.

در یک جمله :
محیط قلیایی = پسر
محیط اسیدی = دختر

استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از کلسيم و منیزیوم، محیط را اسیدی می کند و زمینه را برای دختر شدن جنین فراهم می کند. استفاده از غذاهای دارای مقادیر بالا از پتاسیم و سدیم، محیط را قلیایی کرده، زمینه را برای پسر شدن جنین فراهم می‏سازد.
اگر غذاهای مصرفی مادر، محیط رحم را اسیدی کند، می‌تواند باعث بقا و فعالیت بیشتر اسپرم‌های دختر ساز حاوی X باشد و احتمال دختر شدن جنین را افزایش دهد.

بنابر این اگر غذاهای مصرفی بتواند محیط رحم را اسیدی کند احتمال دختر شدن جنین افزایش می یابد. اما غذاهایی که می-تواند محیط رحم را قلیایی کند، احتمال پسر شدن جنین را افزایش می دهد؛ به عبارت دیگر، غذاهایی که پتاسیم وسدیم دارد، پسر ساز است .
و غذاهایی که کلسیم و منیزیوم دارد، دختر ساز است.
بهتر است که بگوییم : آنان که پسر می خواهند، باید غذاهایشان از دو ماه قبل از تاریخ احتمالی بارداری، سرشار از پتاسیم و سدیم باشد.
و والدینی که خواهان فرزند دختر هستند، از دو ماه قبل از حاملگی، حدالامکان از غذاهای دارای کلسیم و منیزیوم بیشتری مصرف کنند. آنچه اهمیت دارد، نسبت این مواد به یک دیگر است و نه مقدارمطلق آنها.

پایۀ علمی این روش آن است که وجود مقدار زیادی سدیم و پتاسیم و کم بودن کلسیم و منیزیوم، متابولیسم تخمک و به خصوص لایۀ خارجی آن‏را به نحوی تغییر می دهد که اسپرماتوزوئیدهای پسر به طرف آن جذب می شوند و به عکس، برای جذب اسپرماتوزوئید دختر، به وسیلۀ تخمک، لازم است میزان کلسیم و منيزيوم خون بالا برود و میزان پتاسیم و سدیم خون پایین بیاید.

بنابراین، رژیم غذایی باید به نحوی انتخاب شود که نه تنها باعث بالا رفتن مادۀ معدنی مورد نظر شود، بلکه مقدار املاحی را که باعث جلب اسپرماتوزوئید جنسیت مخالف جنین مورد نظر می شود و در خون کاهش دهد.

قسمتهایی از کتاب دختر می خواهید یا پسر نوشته آقای دکتر کرمانی را خواندید. اگر اطلاعات بیشتری در این زمینه میخواهید ، میتوانید این کتاب را تهیه کنید.
روش خرید این کتاب را در این صفحه ببینید.
امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*