چگونه در دو هفته ۱۰ کیلو کم کنیم؟

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » چگونه در دو هفته ۱۰ کیلو کم کنیم؟
چگونه در دو هفته 10 کیلو کم کنیم؟

چگونه در دو هفته 10 کیلو کم کنیم؟ - رژیم لاغری - کاهش وزن

وب سایت ها، مکمل های کاهش وزن، برنامه ها و اپلیکیش های ورزشی زیادی وجود دارد که ادعا می کنند می توانند کمکتان کنند در یک هفته ۵ کیلوگرم وزن کم کنید. اما هیچ رویکرد و شیوه خاص تصمینی وجود ندارد که هر کسی  با استفاده از آن در یک هفته ۵ کیلوگرم وزنش را کاهش دهد. واکنش بدن هر شخص به برنامه غذایی و ورزشی متفاوت است.

کاهش ۱۰ کیلوگرم در دو هفته به تغییرات عمده ای در برنامه غذایی، ورزش و حتی الگوی خوابیدن و کنترل استرس نیاز دارد. یک برنامه غذایی سالم در هفته تنها می تواند نیم تا یک کیلوگرم وزن را کاهش دهد. بنابراین کاهش ۵ کیلوگرم در هفته خیلی بیشتر از میزان توصیه شده است. یک مورد دیگر هم وجود دارد و آن این است که کاهش وزن سریع به این معنا است که شما تنها چربی نمی سوزانید. گاهی وزن آب بدن و بافت عضلانی کم می شود، که به سادگی قابل برگشت است.

در ادامه به شما نکاتی به شما خواهیم گفت که کاهش ۱۰ کیلو وزن در دو هفته در واقع نیازمند چه مقدار ورزش و چه تغییراتی در کاهش وزن است. همچنین، دیگر ادعاهای غیر علمی قرص ها، داروها، دمنوش ها و قهوه های لاغری را باور نکنید.

راهنمای ورزش برای کاهش ۱۰ کیلو در دو هفته

ورزش در کاهش وزن نقش بسزایی دارد اما برای این مقدار کاهش وزن حجم ورزشی که باید انجام شود بیش از حد زیاد است. 200 تا ۳۰۰ دقیقه ورزش در هفته برای کاهش وزن طولانی مدت توصیه می شود. بیش از ۲۵۰ دقیقه ورزش در هفته، برای مثال ۵ روز در هفته و هر روز ۵۰ دقیقه  با کاهش وزن چشمگیری همراه است. تنها در صورت بالا بودن و مقدار ورزش کاهش وزن بالا ممکن است اتفاق بیفتد. کاهش وزن ۵ کیلوگرم در هفته به بیش از ۵۰۰ دقیقه ورزش در هفته نیاز دارد.

مقدار دقیق ورزش و شدت تمرینات برای دریافت بهترین نتیجه کاهش وزن می تواند برای هر شخص متفاوت باشد. ورزش هوازی با شدت متوسط مزایایی برای کاهش وزن دارد چون هم باعث کالری سوزی و هم باعث سوزاندن چربی ها برای تامین انرژی در بدن می شود. ورزش با شدت متوسط می تواند شامل فعالیت هایی نظیر پیاده روی، دویدن آهسته، دوچرخه سواری، رقص و غیره شود. هرچه شدت ورزش بالاتر باشد کالری سوزی نیز بیشتر می شود و می تواند سرعت سوخت و ساز را پس از ورزش نیز تقویت کند.

ورزش های قدرتی شاید به آن اندازه کالری سوز نباشند اما به کار بردن آنها در برنامه ورزشی کمک می کند بافت عضلانی حفظ شود و بدن بیشتر به سوزاندن چربی ها تشویق شود. به صورت کلی برای کاهش ۵ کیلوگرم در دو هفته به حجم بالایی از ورزش نیاز است. اما مقدار ورزش برای کاهش وزن ۱۰ کیلوگرمی در دو هفته می تواند متفاوت و خیلی بیشتر باشد. تمرین انواع ورزش های هوازی و قدرتی برای تشویق بدن به کاهش وزن بسیار مفید است اما برای کاهش وزن ۱۰ کیلوگرم در دو هفته به شدت و مدت زمان بالایی نیاز است. بنابراین ممکن است دچار آسیب دیدگی شوید و قوای بدن نیز یاری تان نکند.

 

برای کاهش وزن ۱۰ کیلوگرم در دو هفته چه چیزهایی را در رژیم غذایی تغییر دهیم؟

ترکیب تغییر در برنامه غذایی و ورزشی برای کاهش وزن بلند مدت بسیار مهم است. برنامه غذایی با کربوهیدرات پایین برای کاهش وزن در مدت زمان کوتاه مناسب تر است. حذف نوشیدنی های قندی، شیرینی ها و اسنک های بسته بندی شده اولین گام برای کاهش دریافت کالری اضافی و کربوهیدرات است. مصرف میوه ها و سبزیجات برای دریافت فیبر، آنتی اکسیدان، ویتامین ها و مواد معدنی بسیار مهم است. غذاهایی که فیبر بالایی دارند را نگه دارید چون این موارد کمکتان می کنند پس از خوردن یک وعده غذایی احساس سیری کنید. سطح پروتئین را بالا نگه دارید. سعی کنید هر وعده غذایی تان حاوی ۲۵ تا ۳۰ گرم پروتئین باشد.  برنامه غذایی که پروتئین بالایی داشته باشد می تواند به حفظ بافت عضلانی در طول کاهش وزن کمک کند.

 

بیشتر از یک عدد روی ترازو

ایجاد تغییرات سالم در برنامه غذایی و ورزش خود برای خودتان خوب است و لازم نیست همه تمرکزتان را روی کاهش وزن بالا قرار دهید. کاهش ۱۰ درصد از وزن بدن می تواند مزایای فراوانی داشته باشد و حتی تغییر ۳ تا ۵ درصدی نیز تاثیرات مفیدی خواهد داشت.

بنابراین حتی اگر کاهش وزن ۱۰ کیلوگرم در دو هفته غیر ممکن هم باشد، که هست. همین تغییرات سالمی که در برنامه غذایی و ورزشی ایجاد کرده اید مزایای فراوانی برای سلامتتان دارد. تغییرات زیادی ممکن است در ترکیب بندی بدنتان رخ دهد که ترازو قادر به نمایش آنها نیست.

بر وسوسه استفاده از برنامه های غذایی بسیار کم کالری و یا استفاده از مکمل ها و هر محصولی که ادعای کاهش وزن دارد غلبه کنید. حتی اگر با به کار بردن روش های کاهش وزن در کوتاه مدت موفق به کاهش وزن هم شوید احتمال بازگشت وزن بسیار بالا خواهد بود.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

Sending
User Review
3.26 (100 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

حسانه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام آقای دکتر من حسانه هستم کلاس ششم من قدم ۱۵۰ وزنم ۵۵ میخوام ۱۵ کیلو کم کنم چکار کنم

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام حسانه خانم عزیز باید مصرف نان و برنج و شیرینیجات رو کم کنی و ورزش و پیاده روی داشته باشی برای دریافت رژیم دکتر کرمانی هم که مناسب سنت باشه به این لینک مراجعه کن

Fatemeh ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام آقا دکتر من ۱۵ سالمه ۶۴ کیلوم و بازو شکم رون خیلی داریم قدم ۱۶۷ من باید حتما تو دوهفته ۱۰ کیلو لاغر شم

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام فاطمه خانم عزیز کم کردن 10 کیلو وزن درطول دو هفته غیر اصولی و غیر منطقیه تو یه رژیم درست و اصولی که به بدنت هم اسیب نرسه میتونی در ماه بین 3 تا 4 کیلو وزن کم کنی برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که مناسب سنت هم هست به این لینک مراجعه کن

رویا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰

سلام دکتر من ۱۴ سالمه ۷۲ کیلو هستم قدم ۱۶۳ هست چکار کنم که زود وزنم کاهش پیدا کنه

کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام رویا خانم عزیز مصرف نان و برنج و شیرینیجات رو کم کن و ورزش و پیاده روی منظم داشته باش برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم که مناسب سنت باشه به این لینک مراجعه کن

کیمیا ۱۰ شهریور ۱۴۰۰

سلام من ۱۳ سالمه ۵۴ کیلو ام و قدمم ۱۵۸ هست ولی میخوام وزنم به ۴۸ برسه چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام کیمیا خانم عزیز باید مصرف نان و برنج و شیرینیجات و قند و شکر رو کم کنی و ورزش روزانه و پیاده روی داشته باشی

نازنین ۰۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام آقای دکتر من 17 سالمه و 177 قدم و 88 وزنم هست میخوام تو 4 هفته 15 کیلو کم کنم

کارشناس به اندام ۱۳ شهریور ۱۴۰۰

سلام نازنین خانم عزیز این مقدار کاهش وزن غیر اصولیه برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید