چگونه کم آبی بدن، سلامت پوست را از بین می برد؟

بسیاری از ما می دانیم که نوشیدن آب کافی برای سلامت کلی بدنمان چقدر ضروری است. از کمک به عملکرد مناسب بدن گرفته تا تنظیم حرارت، هضم غذا و سالم نگه داشتن کلی ذهن. اما اگر به اندازه کافی آب ننوشیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد. کریس بیلی متخصص تغذیه می گوید: ” در […]

چگونه کم آبی بدن، می تواند سلامت پوست را نابود کند؟
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 7 دقیقه

تعداد بازدید 7742

تاریخ انتشار

چگونه کم آبی بدن، می تواند سلامت پوست را نابود کند؟

بسیاری از ما می دانیم که نوشیدن آب کافی برای سلامت کلی بدنمان چقدر ضروری است. از کمک به عملکرد مناسب بدن گرفته تا تنظیم حرارت، هضم غذا و سالم نگه داشتن کلی ذهن. اما اگر به اندازه کافی آب ننوشیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتد.

کریس بیلی متخصص تغذیه می گوید:

” در حالت عادی، بدنمان از60 درصد آب تشکیل شده است. توصیه می شود که روزانه 8 لیوان آب بنوشیم اما این مقدار مشخص از نظر علمی آنچنان تایید نشده است. با این حال نوشیدن آب کافی برای سلامتی و به خصوص پوستمان بسیار ضروری است. پوست یک ارگان است و سلول های آن مانند دیگر سلول های بدن از آب ساخته شده اند. بدون آب، مسلما ارگان ها نمی توانند به خوبی عمل کنند. اگر پوستتان به اندازه کافی آب دریافت نکند، این کم آبی نهایتا منجر به خشکی، کاهش انعطاف پذیری و پوست پوست شدن می شود. “

دکتر جاستین هکستال، متخصص پوست می گوید: آب تاثیر زیادی روی پوست ما دارد، اگر بدنمان کم آب باشد خود را روی پوستمان نشان می دهد و آن را خشک، بی انعطاف و پوست پوست می کند. بنابراین اگر پوست به صورت طبیعی خشک و حساس باشد باید همیشه تا جای ممکن آب بدن را تامین کنید. وقتی پوست دچار التهاب، اگزما یا پسوریازیس است از دست دادن آب افزایش می یابد. برای آن دسته از افرادی که درگیر التهاب پوستی شدید و وسیع هستند، از دست دادن آب بدن یک مشکل بسیار جدی است و دریافت آب کافی را باید حتما مد نظر قرار دهند.

تامین آب بدن برای کسانی که ساعات طولانی در هوای آزاد کار می کنند یا کارمندان یک دفتر گرم بسیار مهم است. یک کرم خوب پوست شاید بتواند تا حدودی خشکی و التهاب پوست را از بین ببرد اما هیچ چیز مانند مقدار زیادی آب، میوه و خواب درست نمی تواند درخشش واقعی پوست را بازگرداند.

هرکسی ممکن است گاهی از خشکی پوست رنج ببرد. وقتی پوست خشک می شود انعطافش را از دست می دهد، خط و خطوطی روی آن ظاهر می شود، دایره های زیر چشم برجسته تر می شوند و پوست از شکل طبیعی خود خارج می شود. این در حالی است که پوست در حالت طبیعی باید درخشان باشد.


15 غذا که به تامین آب بدن کمک می کنند

چگونه تامین آب پوست را تثبیت کنیم؟

کلید تامین آب پوست این است که به اندازه ی کافی مایعات دریافت کنیم و از دست دادن آب بدن را به حداقل برسانیم. بنابراین در ماه های گرم سال و زمانی که پوست در معرض تاثیر بد گرما قرار می گیرد بهتر است از مرطوب کننده های غنی استفاده کنید تا از پوستتان محافظت کند. اگر پوستتان خیلی خشک بود توصیه می کنیم از تمیزکننده های چرب استفاده کنید. اسیدهیالورونیک و گلیسیرین هر دو از موادی عالی برای تثبیت تامین آب پوست هستند. همچنین توصیه می شود از هومکتان ها و مرطوب کننده ها برای کشیدن آب به پوست استفاده کنید.

چه مقدار آب باید بنوشیم؟

دکتر جاستین می گوید: من فکر می کنم ما بیشتر از آنچه نیاز داریم به نوشیدن آب تشویق می شویم. اگر در طول یک روز چندین لیتر آب بنوشیم به صورت طبیعی دفعشان می کنیم زیرا آب اضافی قرار نیست دوباره به پوست بازگردد. همچنین باور غلطی وجود دارد که می گوید این کار باعث دفع سموم بدن می شود. حذف عناصر ناخواسته توسط بدن فرآیندی پیچیده است و متاسفانه به سادگی نوشیدن مقدار زیادی آب جهت دفع آنها نیست. همانطور که گفته شد تامین آب بدن در طول روز بسیار مهم است. اگر بدنمان کم آب شود ممکن است دچار سردرد و از دست دادن تمرکز شویم و همچنین پوستمان ممکن است رنگ پریده و بی جان نشان داده شود.

 

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*