شیردهی، فرصت طلایی لاغر شدنم بود! - - - رکوردداران

شیردهی، فرصت طلایی لاغر شدنم بود

شیردهی، فرصت طلایی لاغر شدنم بود! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با مریم بهشتی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


مریم بهشتی هستم 38 سالمه و در استان البرز زندگی می‌کنم. متاهل هستم و دو تا بچه دارم.
قدم 164 هست و وزنم قبلا 93 کیلو بود. الان با رژیم دکتر کرمانی به وزن 67 کیلو رسیدم. من قبلا لباس سایز 48 می‌پوشیدم. الان سایز لباسم 38 شده.
من طی ده ماه تونستم 24 کیلو و نیم از وزنم رو کم کنم و به این عدد برسم.
داستان از اونجا شروع شد که اضافه وزن باعث شده بود کمردرد شدید بگیرم طوری که حس می‌کردم سلامتیم رو از دست دادم، دیگه چابک و فرز نبودم و روز به روز بی‌رمق‌تر می‌شدم و شادابیم رو از دست می‌دادم.
من عاشق لباسم، اما کم لباس می‌خریدم و همونا رو هم نمی‌پوشیدم و می‌ذاشتمشون کنار. از لباس‌ها توی تنم خوشم نمی‌اومد. از خودم عکس نمی‌گرفتم چون از خودم خوشم نمی‌اومد و حس خوبی نداشتم اینه که از دوربین فراری بودم.
قبلا تجربه‌ی رژیم گرفتن نداشتم و دمنوش لاغری هم مصرف نکرده بودم. توی فکر جراحی و اینطور روش‌ها هم نبودم اصلا.
یه بار که رفته بودم مرکز بهداشت برای واکسن بچه‌م، یکی از مسئولین بهداشت اونجا بهم گفت که الان توی دوران شیردهی بهترین فرصته که وزنت رو کم کنی. چون توی شیردهی کالری بیشتری می‌سوزونی و خودِ شیردهی هم به لاغر شدن کمک می‌کنه، پس اگر رژیم بگیری خیلی راحت‌تر لاغر می‌شی.
تا شیرده هستی از این فرصت طلایی استفاده کن چون کاهش وزن، بعدش برات سخت‌تره. این حرف ایشون انگیزه‌ی خیلی بزرگی بود برای من که رژیمم رو توی همین دوران شروع کنم.
اولین بار با سرچ توی اینترنت به رژیم دکتر کرمانی رسیدم. تا قبلش ایشون رو نمی‌شناختم. در مورد رژیم غذایی که سرچ کردم به سایت ایشون رسیدم و برام جالب شد. پیجشون رو هم دنبال کردم و مصاحبه‌ی رکورددارها رو خوندم و عکس قبل و بعدشون رو دیدم.


وزن اولیه: 93 کیلو گرم

وزن پایانی: 68.5 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 24.5 کیلو گرم

یکی از چیزهایی که از دکتر کرمانی یاد گرفتم جا به جا کردن بشقاب سالاد با بشقاب برنج بود این خیلی ترفند خوب و تاثیرگذاریه و به من که خیلی کمک کرد

شیردهی، فرصت طلایی لاغر شدنم بود! - 4 - - رکوردداران

دیگه بعد از این مصمم شدم که رژیمم رو شروع کنم. از همون اولِ رژیمم ورزش هم داشتم و روزی نیم ساعت حداقل پیاده‌روی می‌کردم که خیلی توی کاهش وزنم تاثیر داشت.
دکتر کرمانی و کارشناس‌هاشون بیشتر روی ذهن و اراده‌ی آدم کار می‌کنن. من با اینکه تا قبل از این اصلا تجربه‌ی رژیم نداشتم اما از اراده‌ی خودم متعجب می‌شدم!
مثلا توی مسافرت آدم رستوران می‌ره خوراکی‌های مختلف می‌خره خیلی نمی‌شه برنامه‌ریزی داشت، اما من بازم اندازه‌ها رو طبق برنامه می‌خوردم. حتی مغازه‌ی فست فود هم که می‌رفتیم همون اندازه‌ای که باید، می‌خوردم.
علت چاقی من، بد غذا خوردن بود. مصداق بد غذا خوردن یکیش گرسنگی کشیدنه . اینکه ساعت‌ها گرسنه بمونی باعث می‌شه بعدش زیاده‌روی بکنی. دیگه اینکه اندازه‌ها رو رعایت نکنی.
یکی از چیزهایی که از دکتر کرمانی یاد گرفتم جا به جا کردن بشقاب سالاد با بشقاب برنج بود. این خیلی ترفند خوب و تاثیرگذاریه به من که خیلی کمک کرد و هنوزم این عادت رو دارم و رعایتش می‌کنم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

انقدر میان وعده ها و خوراکی های توی این رژیم زیاده که من بعضی از روزها نمی‌تونستم تمومشون کنم تا پایان روز و همه‌ی اون خوراکی‌ها که توی برنامه‌م بود رو بخورم.
یه خوبی دیگه‌ی رژیم دکتر کرمانی اینه که لازم نیست غذای جداگانه و رژیمی درست کنی. می‌تونی با همون غذاهای همیشگی که با بقیه‌ی خانواده می‌خوری، لاغر بشی فقط رعایت میزانش مهمه.
اوایل رژیمم یعنی توی سه ماهه‎ی اول معده درد گرفتم. پشتیبان‌ها گفتن احتمالا به خاطر مصرف زیاد سبزیجاته و راهنماییم کردن که بیشتر، سبزیجات رو پخته مصرف کنم و سبزیجات خام رو کمتر کنم. همین باعث شد این معده دردم به مرور بهتر بشه.
خانواده‌م، همسرم، پدر و مادرم و دخترم خیلی به من انگیزه می‌دادن برای اینکه رژیم رو ادامه بدم.
به نظر من لاغری چیز دور از دسترس و سختی نیست. بعضی‌ها فکر می‌کنن نمی‌تونن انجامش بدن یا خیلی سخت و عجیب غریبه ولی به نظر من اینطور نیست برای من که خیلی راحت بود.
از دکتر کرمانی و تیم خوبشون متشکرم که این شرایط رو مهیا کردن و به سلامتی مردم کمک می‌کنن.


شیردهی، فرصت طلایی لاغر شدنم بود! - 7 - - رکوردداران

توصیه‌م به کسانی که اضافه وزن دارن و هنوز برای لاغری اراده نکردن اینه که:
1- با برنامه‌ی دکتر کرمانی حتما نتیجه می‌گیرن.
2- اگر وزنشون کم نشد، بازم ناامید نشن و ادامه بدن.
3- ورزش و پیاده‌روی رو در کنار رژیم انجام بدن.

4.2/5 - (71 امتیاز)