مصــاحبه اختصاصی

با حمید جافری

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

حمید جافری هستم ۴۱ سالمه و در شهر اهواز زندگی می‌کنم. متاهلم و یک پسر دارم. قدم ۱۸۰ هست و وزن قبلیم ۱۳۳ کیلو بود که طی یک سال و نیم با رژیم دکتر کرمانی تونستم ۳۷ کیلو کاهش وزن داشته باشم و به وزن ۹۶ کیلو برسم. داستان از این قراره که وزن من خیلی زیاد بود. به خصوص از چند سال پیش که شغلم رو عوض کردم و شرایط کاریم تغییر کرد، وزنم روز به روز بالاتر رفت. قبل‌تر کارم سنگین‌تر بود و فعالیت بیشتری داشتم اما بعدش راننده شدم و مسافرکشی می‌کردم؛ این بود که فعالیتم زیاد نبود و وزنم هی بالاتر می‌رفت. چندسال پیش سیگار رو هم ترک کردم و از اون به بعد وزنم به صورت تصاعدی بالا رفت. انگار خوردن، جایگزین سیگار کشیدن شده بود برام و همین موضوع در کنار تغییر شغل، من رو چاق کرد. ترک سیگار و نداشتن فعالیت و تغذیه‌ی نامناسب من رو سی چهل کیلو چاق کرد. اضافه وزن خیلی عذابم می‌داد طوری که توی خواب دستام سِر و بی‌حس می‌شد. تا صبح چند بار بلند می‌شدم از خواب و دستام رو تکون می‌دادم. زانودرد داشتم و کمرم هم مشکل داشت و درد می‌کرد. حتی نشستن و بلند شدنم سخت شده بود. همسر و پسرم هم اضافه وزن داشتن. این بود که نمی‌شد فقط من تنها توی خونه رژیم بگیرم. بنابراین تصمیم گرفتیم با هم رژیم رو شروع کنیم. همسرم قبل از این هم تلاش کرده بود وزنش رو کم کنه. خوددرمانی می‌کرد یا از اینترنت چیزی می‌خوند و سعی می‌کرد طبق همون لاغر کنه ولی بی‌فایده بود و نتیجه‌ای نداشت. من اما اولین انتخابم رژیم دکتر کرمانی بود و همین رژیم تنها گزینه‌ی من شد و یک بار برای همیشه وزنم با رژیم دکتر کرمانی رو کم کردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
یه مسافری داشتم وقتی دید وزنم زیاده بهم این رژیم رو معرفی کرد. خودش هم قبلا با همین رژیم لاغر کرده بود. در واقع یکی از نمایندگی‌های رژیم دکتر کرمانی رو بهم معرفی کرد. همسرم هم همینطور. تعریف رژیم دکتر کرمانی رو زیاد شنیده بود. وقتی دیدیم چند نفر دارن این رژیم رو معرفی می‌کنن و راضی هستن دیگه ما هم برای رژیم یه راست رفتیم سراغ همین گزینه. به خاطر شغلم زیاد فرصت پیاده‌روی و ورزش نداشتم. این بود که تنها با همین رژیم لاغر شدم و اگر می‌تونستم پیاده‌روی و ورزش هم داشته باشم حتما زودتر و بیشتر لاغر می‌شدم، اما الان هم خیلی راضی هستم. البته همین آهسته وزن کم کردن هم باعث شد بهم فشار نیاد و هم اینکه دوباره سریع وزنم بالا نره. این پروسه برای من یک سال و نیم طول کشید البته درسته رژیمم طول کشید ولی وزن زیادی هم کم کردم. حدود سی و هشت کیلو کاهش وزن داشتم و طبیعیه بیشتر از یک سال طول بکشه. دوست دارم این روند رو ادامه بدم و به نود کیلو برسم.

وزن اولیه: 133 کیلوگرم

وزن پایانی: 96 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 37 کیلوگرم

وقتی رژیم دکتر کرمانی رو شروع کردم و دیدم دارم نتیجه می‌گیرم، دیگه دلم نخواست عوضش کنم. دیدم همین خوبه پس همین خط رو گرفتم و ادامه دادم.

برای مسافرت و مهمونی از قبل برنامه ریزی می‌کردم که چیکار بکنم. مثلا عروسی دعوت بودم زنگ زدم از پشتیبان پرسیدم و راهنماییم کردن که چی می‌تونم بخورم و چطوری معادل کنم غذاها رو تا هم بتونم از غذای مهمونی استفاده کنم هم رژیمم رو نشکسته باشم. البته گاهی هم ناپرهیزی کردم ولی در کل به رژیم پایبند بودم و سعی کردم ناپرهیزی‌ها رو زود جبران کنم. در طول رژیم مشکل خاصی نداشتم و مشکلات قبلیم هم رفع شد. مثلا قبلا مشکل گوارشی داشتم و گاهی معده‌م ترش می‌کرد و اذیت می‌شدم. اما با رژیم همه‌ی مشکلات گوارشی و درد پا و کمر و غیره رفع شد. پشتیبانی، خیلی خوب بودن و کمکمون می‌کردن. مرتب در تماس بودیم و پیام می‌دادیم. کمک می‌کردن و سوالاتمون رو جواب می‌دادن. حتی یه موقعی ناامید می‌شدم، اما اونها بهمون امید و انگیزه می‌دادن خلاصه حسابی حمایتمون می‌کردن. خانواده و فامیل هم خیلی تشویق می‌کردن و وقتی توی مهمونی‌ها من رو می‌دیدن از تغییراتم خیلی تعجب می‌کردن. طوری که می‌گفتن بسه دیگه لاغر نشو همینقدر که لاغر شدی خیلی خوبی! منم جواب می‌دادم هنوز باید پنج کیلوی دیگه کم کنم و کارم تموم نشده. من دوست ندارم خیلی از این شاخه به اون شاخه بپرم و سر دوراهی قرار بگیرم. وقتی رژیم دکتر کرمانی رو شروع کردم و دیدم دارم نتیجه می‌گیرم، دیگه دلم نخواست عوضش کنم. دیدم همین خوبه پس همین خط رو گرفتم و ادامه دادم. به نظر من تا چیزی رو عوض نکنیم و تغییر ندیم هیچ اتفاق جدیدی توی زندگی‌مون نمیفته. پس باید اراده کنیم و یه تغییری بدیم به زندگیمون تا اونچه که دلمون می‌خواد رو به دست بیاریم. این تغییر از خودمون شروع می‌شه. اول باید عادت‌ها و ذهنمون و همینطور طرز فکرمون عوض بشه تا بتونیم وزنمون رو یا هر چیز دیگه‌ای که رو که دلمون می‌خواد تغییر بدیم.

توصیه‌م به کسانی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- اگر رژیم غذاییتون رو تغییر ندین هیچ چیزی تغییر نمی‌کنه. 2- فعالیت و ورزش کنار رژیم شما رو سریع‌تر به مقصد می‌رسونه. 3- اگر کسی در اطرافتون اضافه وزن داره، با هم رژیم بگیرید، چون انگیزه‌تون بالاتر می‌ره.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*