قبل از اینکه کوه بیماری‌ها بشم، دکتر کرمانی به دادم رسید! - - - رکوردداران

قبل از اینکه کوه بیماری‌ها بشم، دکتر کرمانی به دادم رسید!

قبل از اینکه کوه بیماری‌ها بشم، دکتر کرمانی به دادم رسید! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با محمدرضا حسین زاده

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


محمدرضا حسین زاده هستم. 44 سالمه و در استان تهران زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 168 کیلو بود که بعد از دریافت رژیم دکتر کرمانی به 142 کیلو رسیدم.

از دوران نوجوانی و بلوغ اضافه وزنم شروع شد. هرچی سنم بالاتر می‌رفت وضعم بدتر می‌شد. به دهه 40 که رسیدم وزنم به اوج خودش رسید. 40 سالگی سن حساسیه! دیگه اون زور بازو و انرژی جوانی رو نداری، از طرف دیگه هنوز هم اونقدر سنت بالا نرفته که زمین‌گیر بشی یا خودت رو بازنشسته کنی. هنوز انرژی و امید به زندگی داری. اما این برای کسایی صدق می‌کنه که بدن و ذهن سالمی دارن. نه من که تو این سن 162 کیلو بودم.

به خاطر وزن زیاد دیگه شور و انرژی نداشتم. نمی‌تونستم درست راه برم و تا چند قدم برمی‌داشتم نفسم تنگ می‌شد. اونقدر سنم بالا نبود که نتونم چهارتا پله رو بالا برم اما این وزن زیاد و چربی باعث شده بود به زور از پله‌ها بالا و پایین برم. کم کم کمر درد و پا درد داشت سراغم می‌اومد. بدنم داشت مثل پیرمرد‌های هشتاد ساله به زور کار می‌کرد. به خاطر وزن زیاد به فشار خون مبتلا شده بودم. برای درمان فشار خونم پیش دکتر رفتم. گفتن تنها راه درمانت اینه که وزن کم کنی. راست می‌گفت با این همه وزن چه انتظاری از بدن بیچاره‌م داشتم؟ کمرم زیر وزنم داشت خم می‌شد.

تو دوران جوانیم چندباری به فکر کاهش وزن افتادم و رژیم گرفتم اما فایده‌ای نداشت. رژیم‌ سرخود می‌گرفتم. یه مدت شام نمی‌خوردم، یه مدت اصلا برنج نمی‌خوردم. وزن هم کم می‌کردم اما تا رژیم رو قطع می‌کردم باز وزنم زیاد می‌شد. تا یکم لاغر می‌شدم دوباره انقدر پر خوری می‌کردم که باز وزنم بالا می‌رفت.

وقتی رفتم پیش دکتر و بهم گفت فشار خون داری، تصمیمم رو گرفتم. باید وزنمو کم می‌کردم اما نمی‌دوستم چجوری. می‌دونستم که رژیم سرخود فایده‌ای نداره. یکی از همکارانم که دید چقدر درمونده شدم به کمکم اومد. خودش قبلا اضافه وزن داشت و با رژیم، وزنش رو کم کرده بود. همکارم رژیم دکتر کرمانی رو بهم معرفی کرد و کلی تشویقم کرد که این رژیمو امتحان کنم.


وزن اولیه: 168 کیلو گرم

وزن پایانی: 142 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 26 کیلو گرم

به خاطر وزن زیاد دیگه شور و انرژی نداشتم. نمی‌تونستم درست راه برم و تا چند قدم برمی‌داشتم نفسم تنگ می‌شد. اونقدر سنم بالا نبود که نتونم چهارتا پله رو بالا برم اما این وزن زیاد و چربی باعث شده بود به زور تکون بخورم.

قبل از اینکه کوه بیماری‌ها بشم، دکتر کرمانی به دادم رسید! - 4 - - رکوردداران

اولش یکم دست دست کردم. قبلا تجربه خوبی از رژیم نداشتم و می‌ترسیدم کلی سختی و گرسنگی بکشم آخرش هم دوباره مثل رژیم‌های قبلی وزنم برگرده. اما بالاخره وقتی دیدم همکارم چقدر خوب وزن کم کرده و اصلا وزنش برنگشته، ترغیب شدم یه فرصت دوباره به خودم بدم. رفتم توی سایتشون و آنلاین ثبت نام کردم و برنامه غذاییم رو گرفتم. از بین برنامه‌های غذایی مختلفی که تو سایت بود، به توصیه همون همکارم برنامه دلخواه رو انتخاب کردم.

این برنامه خیلی منعطف و راحت بود. خودم می‌تونستم غذاهایی که توی هفته می‌خوام بخورم رو وارد کنم و فقط اندازه‌ای که باید می‌خوردم رو از برنامه بگیرم. خب این کار منو خیلی راحت می‌کرد. اول اینکه مجبور نبودم غذای بیمزه و تکراری بخورم. دوست نداشتم همش سینه مرغ و سیب زمینی بخورم! با این برنامه تقریبا هرچی که دوست داشتم از غذای نونی، پلویی، خورش، کبابی و دریایی می‌تونستم انتخاب کنم. اصلا این برنامه دلخواه معجزه است.

قبلنا که رژیم می‌گرفتم مهمونی و مسافرت رفتن برام عذاب بود. کافی بود یه غذای خوشمزه ببینم دیگه رژیم و کالری و همه رو به کل یادم می‌‌رفت. اما این عذاب هیچ معنایی توی رژیم دکتر کرمانی نداشت. راحت از روش جایگزینی استفاده می‌کردم. همون غذایی که همه سر سفره می‌خوردن منم به اندازه‌ای که اجازه داشتم می‌خوردم و لذت می‌بردم. دیگه نیازی نبود جلو اون همه غذای خوشمزه بشینم و حسرت بخورم.

رژیم گرفتن اونقدرها آسون نبود. با اینکه برنامه غذاییم کار رو خیلی آسو‌ن‌تر می‌کرد اما هنوز رژیم سختی‌های خودش رو داره. اوایل کمی طول کشید تا عادت کنم به درست غذا خوردن. باید ریزه‌خواری رو کنار می‌ذاشتم و به همون وعده‌ها و میان وعده‌هایی که توی برنامه رژیمم بود، بسنده می‌کردم. خب این یکم برام سخت بود؛ چون همیشه عادت داشتم به همه غذاها و خوراکی‌ها ناخنک بزنم. رژیم دکتر کرمانی بهم یاد داد که باید غذام رو خوب بجوم و با آرامش غذا بخورم. هیچ کدوم از وعده‌ها و میان وعده‌ها رو حذف نکنم و حتما حتما صبحانه بخورم. خب ترک عادت یکم سخته. اما بالاخره تونستم به همه نکته‌هایی که توی رژیم گفته می‌شد، عمل کنم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

در طول رژیم مشکل خاصی برام پیش نیومد. یبوست نداشتم چون خیلی سبزیجات و آب می‌خوردم. هر موقع احساس گرسنگی می‌کردم به جای اینکه برم سراغ شیرینی و تنقلات، می‌رفتم سراغ سبزیجات و آب. هم احساس گرسنگیم برطرف می‌‌شد، هم به مقدار کافی فیبر و آب به بدنم می‌رسید تا مشکلی برای هضم و دفع غذاها نداشته باشم. با برنامه غذایی دکتر کرمانی دیگه خودم یه پا کارشناس تغذیه شده بودم. می‌دونستم چه غذایی برای چی خوبه و چقدر کالری داره.

ریزش مو هم نداشتم. البته تو چند دوره از رژیمم دچار استپ وزن شدم. هرچقدر تلاش می‌کردم وزنم پایین نمی‌اومد. برای همین با پشتیبان‌های دکتر کرمانی تماس گرفتم و مشکلم رو باهاشون در میون گذاشتم. خدا خیرشون بده خیلی کمک کردن. مشکل استپ وزنم رو برطرف کردن و من دوباره مثل قبل کاهش وزن داشتم.

رمز موفقیت من اول از همه تعهد و قولی بود که به خودم داده بودم. قولم این بود که قبل از اینکه وزنم رو کم کنم و بشم کوهی از مریضی‌ها به داد خودم برسم. می‌ترسیدم از اینکه ده سال دیگه زمین گیر بشم و هیچ کاری ازم برنیاد. تو این مدت همکارانم خیلی تشویقم کردن. دائما از اراده‌م تعریف می‌کردن و می‌گفتن” الان هیکلت خیلی خوب شده”. خدا رو شکر می‌کنم که تونستم به قولی که به خودم دادم عمل کنم و قبل از اینکه دیر بشه وزنم رو کنترل کنم.

نگران بازگشت وزنم نیستم. دیگه می‌دونم باید چکار کنم که وزنم ثابت بمونه. نکته‌هایی که تو رژیم رعایت می‌کردم برام عادت شدن. با خودم عهد و پیمان بستم که دیگه عادت‌های غلط غذایی رو تکرار نکنم. با رژیم دکتر کرمانی متوجه شدم با تغذیه اصولی هم می‌شه به وزن ایده‌آل رسید و هم ثابت نگهش داشت.


قبل از اینکه کوه بیماری‌ها بشم، دکتر کرمانی به دادم رسید! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. با رژیم دکتر کرمانی تجربه متفاوتی در کاهش وزن خواهند داشت، پس حتما امتحانش کنن!
  2. پیج اینستاگرام دکتر کرمانی ررو دنبال کنن و از نکته‌های خوب ایشون بهره ببرن.
  3. به فکر خودشون و سلامتیشون باشن.

1.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

مقدم ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

سلام من هم اضافه وزن دارم از رژیم دکتر کرمانی استفاده کردم ۱۴ کیلو وزن کم کردم صورتم خیلی لاغر شد ولی سایز شکمم کم نشد

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز شما همزمان با رژیم حتما باید از ورزش و پیاده روی هم استفاده کنید

مریم تقی زاده ۰۲ دی ۱۳۹۹

سلام من هم اضافه وزن دارم از تیر ماه از رژیم دکتر استفاده میکنم‌۶ کیلو کم کرده ام خیلی کم‌ وزن کم میکنم ولی ساسزم عالی شد

کارشناس به اندام ۰۸ دی ۱۳۹۹

بسیار عالی