به لطف تمسخر دیگران 67 کیلو وزن کم کردم! - - - رکوردداران

به لطف تمسخر دیگران 67 کیلو وزن کم کردم!

به لطف تمسخر دیگران 67 کیلو وزن کم کردم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با محمد شعبان پور

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


محمد شعبان‌پور هستم. 28 سالمه و تهران زندگی می‌کنم. قدم 178 و وزن اولیه‌م 165 و نیم بود. ولی الان با رژیم دکتر کرمانی به 98 کیلو رسیدم.من قبل از رژیم فشار خونم بالا بود و تپش قلب شدید داشتم.

زانو دردم که دیگه خیلی اذیتم می‌کرد. ما خانوادگی به خاطر عادت‌های بد غذایی که داشتیم همگی چاق بودیم و اضافه وزن داشتیم. من سال اول دبیرستان قبل از این که رژیم دکتر کرمانی رو شروع کنم، به خاطر اینکه دوستام و هم سن و سالام بهم می‌خندیدن تصمیم گرفتم برم سراغ دکتر تغذیه.
ولی از اون نتیجه نگرفتم. اوضاع وقتی بدتر شد که وقتی می‌رفتم توی خیابون همه به خاطر چاقیم بهم می‌خندیدن و مسخره‌م می‌کردن. وقتی می‌خواستم لباس بخرم لباس سایز خودم رو پیدا نمی‌کردم. برای مسافرت و نشستن تو ماشینم که همیشه مشکل داشتم.

همه این مشکلات بهم انگیزه داد که رژیم بگیرم. اول کار یه رژیمی رو شروع کردم که خیلی سخت بود. توی اون رژیم فقط غذاهایی رو می‌تونستم بخورم که تو رژیم بود و اصلا نمی‌تونستم غذاها رو جابه جا کنم یا یه غذای دیگه رو جایگزینش کنم. مثلا اگر توی رژیم مرغ بود و ما ماهی داشتیم نمی‌تونستم ماهی بخورم. از این رژیم خسته شدم و نتیجه‌ای هم نگرفتم و نتونستم ادامه‌ش بدم. این رژیم رو هم ول کردم.


وزن اولیه: 165 کیلو گرم

وزن پایانی: 98 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 67 کیلو گرم

من با رژیم دکتر کرمانی به جای اینکه رژیم بگیرم، یاد گرفتم سبک تغذیه‌م رو عوض کنم. اینطوری بگم که دکتر کرمانی برای من ماهی نگرفت، ماهیگیری یادم داد

به لطف تمسخر دیگران 67 کیلو وزن کم کردم! - 4 - - رکوردداران

تا این که رفتم برای سربازی. اون‌جا بود که نقطه عطف زندگی سالم من شد. نظام وظیفه به خاطر چاقی و اضافه وزن زیادم، من رو به آقای دکتر کرمانی معرفی کردن. و اون‌جا بود که دکتر کرمانی به جای این که به من ماهی بده ماهیگیری بهم یاد داد و من تونستم سبک زندگی تغذیه‌ایم رو عوض کنم.

من تو رژیم دکتر کرمانی از منوی دلخواه استفاده می‌کردم. یعنی هر چی دوست داشتم می‌تونستم بخورم و اگر یه روز یه غذایی در دسترسم نبود، یه غذای دیگه‌ رو جایگزینش می‌کردم. توی این رژیم اصلا اذیت نشدم و به راحتی تونستم وزن کم کنم.

در طول رژیم، هر چی جلوتر می‌رفتم و عکس‌های قبل رو می‌دیدم، بهم انگیزه می‌داد که بیشتر از قبل به رژیمم پایبند باشم. البته یه بار به استپ وزن رسیدم. وقتی یکی از همایش‌های دکتر کرمانی رو دیدم که یکی از رکورددارها می‌گفت به خاطر اضافه وزن کنکورم رو از دست دادم، از حرف‌هاش تو اون همایش، الگو گرفتم و یه انگیزه قوی پیدا کردم. اونجا بود که فهمیدم باید به رژیمم پایبند باشم.

من که اوایل رژیم، به خاطر چاقی و اضافه وزن سختم بود پیاده‌روی کنم، کم‌کم پیاده‌روی رو شروع کردم و به یک ربع تا نیم ساعت در روز رسوندم.

هر چی جلوتر می‌رفتم و به رژیمم پایبند بودم، وزنم پایین‌تر می‌اومد و راحت‌تر می‌تونستم پیاده‌روی کنم تا این‌که تونستم سرعت پیاده‌رویم رو به 6 و نیم تا 7 و نیم کیلومتر در ساعت برسونم و این به روند کاهش وزنم هم خیلی کمک می‌کرد.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

یعنی هرموقع بیشتر به رژیمم پایبند بودم، بیشتر برای پیاده روی انگیزه می‌گرفتم. این موضوع باعث می‌شد که کمتر پرخوری کنم و بیشتر هم به رژیمم پایبند باشم.
اینطوری براتون بگم که رژیم و ورزش مثل مکمل برای هم بودن و همین دوتا به من کمک کرد بتونم وزنم رو پایین بیارم.

اوایل رژیم وقتی که مهمونی می‌‌رفتم و ترازوی کوچیک مخصوص رژیمم دکتر رو همراهم می‌بردم که بتونم نون و بعضی از خوراکی‌هامو باهاش اندازه بگیرم. وقتی اطرافیانم این ترازو رو می‌دیدن، بهم می‌خندیدن ولی من اصلا اهمیت نمی‌دادم و کار خودم رو می‌کردم.

فرق رژیم دکتر کرمانی با رژیم‌های دیگه این بود که رژیم دکتر کرمانی اصلا رژیم نبود و واقعا یه سبک تغذیه‌ای جدید بود. تو رژیم‌های دیگه فقط می‌تونستم از غذای آب‌پز شده استفاده کنم و اصلا غذای سرخ شده توش نبود، ولی توی رژیم دکتر کرمانی هر چی می‌خواستم، می‌تونستم بخورم. همه چی طبق دلخواه من بود ولی در حد کالری مورد نیازم می‌خوردم.

در طول رژیم پدر، مادر و برادرم خیلی تشویقم می‌کردن و بهم انگیزه می‌دادن. می‌خواستم یه تشکر ویژه بکنم از همه کسانی که وقتی چاق بودم، بهم می‌خندیدن، چون انگیزه بزرگی برام بود که رژیمم رو شروع کنم.
رمز موفقیت من تو کاهش وزن، پایبند بودن به رژیم، ورزش، ممارست و پشتکار بود.


به لطف تمسخر دیگران 67 کیلو وزن کم کردم! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن و تصمیم دارن رژیم بگیرن اینه که:
1- بیشتر از این به خودشون ظلم نکنن
2- هر کیلو اضافه وزن، بعدا برای خودشون خیلی آزار دهنده هست و باعث بیماری‌های جدی مثل فشار خون و ناراحتی‌های قلبی می‌شه
3- یک بار برای همیشه تصمیم بگیرن و از رژیم دکتر کرمانی شروع کنن

3.8 از 5

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

نرگس 1400/11/10

سلام برنامه ی ورزشی مبلغش چقدره و شرایطش چجوریه؟؟

کارشناس به اندام 1400/12/16

سلام نرگس جان شما میتونید در کنار رژیم غذایی از بسته ورزشی استفاده کنی برای دریافت این بسته به این لینک مراجعه کنید و پس از ثبت نام رژیم به اضافه بسته ورزشی رو انتخاب کنید

کاربر 1400/10/16

رژیم خیلی خوبیه من گرفتمش ولی اگه به جای اینکه ما باپشتیبان تماس میگرفتیم و درخواست تماس میدادیم اونا با ما هر روز در ارتباط میبودن بهتر بود من الان دو ماهه دارمش رژیم خوبیه ولی نمیتونم پایبند باشم چون لازمه یکی همش تشویق یا تذکر و......بهت بده

کارشناس به اندام 1401/10/13

عرض ادب عزیزم شما برای داشتن پشتیبان میتونین حین ثبت نام این گزینه رو علامت بزنید ا تماس دوهفته یکبار وداشته باشید

سهیلا 1400/10/16

سلام‌منم یکماهه رژیم دکتر رو شروع کردم و واقعا نتیجه گرفتم.رژیم خوب و متنوعی هست برخلاف بقیه رژیمها که آدم رو با یکنواختی غذا ها رنج میدن

Nashenas 1400/10/13

خوشبحالت

فاطمه افضلی 1400/10/13

سلام تبریک به اراده و همت شما منهم دارم ار رژیم دکتر کرمانی استفاده میکنم خیلی عالی هست