باورم نمی‌شد تو رژیم بتونم بستنی بخورم! - - - رکوردداران

باورم نمی‌شد تو رژیم بتونم بستنی بخورم!

باورم نمی‌شد تو رژیم بتونم بستنی بخورم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با مریم قلعه

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

 

مریم قلعه هستم. 33 سالمه و در استان سمنان زندگی می‌کنم. قدم 172 سانته و وزن اولیه‌م 108 کیلو بود. الان بعد از دنبال کردن رژیم دکتر کرمانی به وزن 82 کیلو رسیدم.

مادر شدن شیرینه. من این شیرینی رو سه بار تجربه کردم. اما متاسفانه بعد از زایمان فرزند سومم وزنم زیادی بالا رفت. بعد از بارداری و زایمان دیگه به وزن قبلیم برنگشتم و وزنی که زیاد کرده بودم روی من موند. چاق بودن واقعا حس بدی داره.

وقتی خوش اندام نیستی و هیچ لباسی بهت نمی‌یاد خیلی حس بدی داره. به خاطر اضافه وزنم به مهمونی‌ها نمی‌رفتم. حس می‌کردم رفتار دیگران با من مناسب نیست دلیلش هم چاقی زیاد بود. من عاشق رنگ‌های روشن به خصوص آبی هستم اما چون رنگ‌های روشن چاق‌تر نشونم می‌داد مجبور بودم همیشه رنگ‌های تیره بپوشم. موقعی هم که یک لباس با رنگ روشن می‌پوشیدم دائما نگران ظاهرم بودم. اینکه خیلی چاق‌تر نشونم می‌ده یا نه.

همین‌ها شد که تصمیم گرفتم خودم رو از عذاب چاقی نجات بدم. دیگه نمی‌خواستم خونه نشین و گوشه گیر باشم. دلم می‌خواست من هم خوش‌تیپ و خوش اندام باشم و اعتماد به نفسم برگرده. دوست نداشتم این حس بد رو تا آخر عمر دنبال خودم بکشونم. البته اینم بگم که همه‌ی اعضای خانواده من اضافه وزن دارن. تا مدتی فکر می‌کردم من هم به مادرم رفته‌م و اضافه وزنم ژنتیکیه و کاری نمی‌شه براش کرد. اما رژیم دکتر کرمانی نظرم رو تغییر داد.

خواهر شوهرم قبلا رژیم دکتر کرمانی رو امتحان کرده و نتیجه هم گرفته بود. وقتی دیدم ایشون تونستن وزن کم کنن درباره رژیم دکتر کرمانی کنجکاو شدم. رفتم سراغ پیج دکتر و همه مطالب‌شون رو خوندم. بعد هم رفتم تو پیج اینستاگرام نتایج دکتر کرمانی و رکورددارهای جدیدی رو دیدم که وزن کم کرده بودن و از رژیم هم راضی بودن. این شد که تصمیم گرفتم برای لاغر شدن سراغ رژیم دکتر کرمانی برم.

 

وزن اولیه: 108 کیلو گرم

وزن پایانی: 82 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 26 کیلو گرم

بزرگ کردن سه تا بچه انرژی زیادی از من می‌گرفت. می‌ترسیدم رژیم بگیرم و چون کم غذا می‌خورم برای انجام کارها انرژی نداشته باشم، اما هیچ موقع کمبود انرژی رو احساس نکردم.

باورم نمی‌شد تو رژیم بتونم بستنی بخورم! - 4 - - رکوردداران
 

قبل از رژیم دکتر کرمانی از قرص و دمنوش لاغری استفاده نکرده بودم، اما چندباری رژیم سرخود گرفتم که فایده‌ای نداشت. زود خسته می‌شدم و رژیم رو رها می‌کردم. با دیدن پیج نتایج فهمیدم رژیم دکتر کرمانی اصولیه و واقعا تاثیر گذاره. رژیم رو به صورت آنلاین ثبت نام کردم و برنامه روز منو رو گرفتم.

من عاشق بستنی هستم. باورم نمی‌شد بتونم رژیم باشم و بستنی بخورم! توی رژیم دکتر کرمانی اجازه خوردن هرچیزی رو داشتم. از فست فود بگیر تا شیرینی‌جات. برنامه روزمنو کمک بزرگی بهم کرد. با وجود سه تا بچه و کارهای خونه سخته که بخوای هردفعه غذای جدا درست کنی.

برنامه غذایی روزمنو کارم رو خیلی راحت‌ کرد. برای بچه‌ها و خودم یک مدل غذا می‌پختم و نیازی نبود وقت اضافه‌تری برای آشپزی بذارم. لاغر می‌شدم و به همه کارهام هم می‌رسیدم.

بزرگ کردن سه تا بچه انرژی زیادی از من می‌گرفت. می‌ترسیدم رژیم بگیرم و چون کم غذا می‌خورم برای انجام کارها انرژی نداشته باشم، اما هیچ موقع کمبود انرژی رو احساس نکردم. خوردن میان ‌وعده و وعده‌های اصلی به موقع و سر وقت، کمک می‌کرد مثل همیشه با انرژی باشم و به همه کارهام برسم.

نمی‌گم در طول رژیم وسوسه به خوردن نشدم. همه حداقل یک بار وسوسه می‌شن. اما مهم اینه که به این وسوسه غلبه کنی و نذاری رژیمت خراب بشه. هرموقع به شکستن رژیمم وسوسه می‌شدم به پشتیبان‌ها زنگ می‌زدم. پشتیبان‌ها بهم انگیزه می‌دادن. دائما تشویقم می‌کردن و هدفم رو بهم یادآوری می‌کردن. می‌گفتن تا الان خیلی خوب جلو اومدم و حیفه که جا بزنم.

اگه احساس گرسنگی بهم دست می‌داد سراغ غذاهای آزاد می‌‌رفتم. خوردن سبزیجات هم احساس گرسنگیم رو رفع می‌کرد و هم از یبوست جلوگیری می‌کرد. گوجه، کاهو و خیار می‌خوردم تا به شکستن رژیمم وسوسه نشم. با این روش تا حد امکان از خوردن تنقلات دوری می‌کردم. ریزه‌خواری رو کم کم کنار گذاشتم و به خوردن میان ‌وعده‌ها عادت کردم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

مشکلی بزرگی در طول رژیم برای من پیش نیومد. به خاطر مصرف زیاد سبزیجات یبوست نداشتم. درگیر استپ وزن شدم اما با توصیه‌های پشتیبان‌ها به راحتی از اون خارج شدم. کمی ریزش مو هم داشتم که باز هم با مشاور پشتیبان‌های عزیز و مصرف قرص مولتی ویتامین قطع شد. دوست دارم از پشتیبان‌های مجموعه دکتر کرمانی تشکر کنم. کمک زیادی به من کردن تا به وزنم ایده‌آلم برسم. انشالله همیشه تنشون سالم و سلامت باشه.

بعد از رژیم دکتر کرمانی تغییر زیادی توی زندگیم ایجاد شد. اصلا زندگیم سبک جدیدی گرفت. دیگه از ریزه‌خواری و پرخوری خبری نیست. سراغ تنقلات نمی‌رم و غذاهای سالم رو انتخاب می‌کنم. راه و اصول درست خوردن رو یاد گرفتم و ورزش رو شروع کردم. ورزش خیلی روی روحیه‌م تاثیر گذار بود و سرعت کاهش وزنم رو هم بالاتر برد.

حالا که وزنم کم شده و به وزن ایده‌آلم رسیدم احساس سبکی می‌کنم. دیگه از اون حس و حال منفی خبری نیست. هر چیزی و هر رنگی که دوست دارم می‌پوشم بدون اینکه نگران باشم منو چاق نشون می‌ده یا نه.

اعتماد به نفسم برگشته و راحت به مهمونی‌ می‌رم. تازه همه به اراده من غبطه می‌خورن. وقتی می‌بینم لباس‌هایی که قبلا اندازه‌م نبود حالا راحت به تنم می‌ره می‌خوام از خوشحالی بال در بیارم.

نگران بازگشت وزنم نیستم. می‌دونم از الان به بعد دیگه همه چی به خودم بستگی داره. اگه دوباره پرخوری کنم چاق می‌شم و اون احساسات منفی برمی‌گرده. اما با گوش دادن به توصیه‌های دکتر کرمانی و مراقبت از خورد و خوراکم دیگه جای نگرانی برای بازگشت وزن نیست.

 

باورم نمی‌شد تو رژیم بتونم بستنی بخورم! - 7 - - رکوردداران
 

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. هیچ وقت برای رسیدن به وزنی که دوست دارن، دیر نیست.
  2. حتما رژیم اصولی مثل دکتر کرمانی رو امتحان کنن.
  3. هر سنی که باشن سلامتی مهمه پس بهتره زودتر شروع کنن.

4.5/5 - (10 امتیاز)