مصــاحبه اختصاصی

با حمیدرضا عبداللهیان

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

حمیدرضا عبداللهیان هستم. وزن اولیه من 106 کیلو بود و بعد از دریافت رژیم دکتر کرمانی و دنبال کردن برنامه غذایی ایشون به 76 کیلو رسیدم.

من مثل بقیه‌ از بچگی چاق نبودم. چاقی من به خاطر سهل‌انگاری و پرخوری‌های خودم بود. بعد از سن 24 سالگی و ازدواج و درگیر شدن با مسائل زندگی حواسم از خورد و خوارکم پرت شد. هرچی هوس می‌کردم و هرچقدر که دوست داشتم می‌خوردم. اصلا به این فکر نمی‌کردم که گرسنمه یا الان وقت غذا خوردن نیست. اگه یک خوراکی جلوم می‌دیدم سریع برش می‌داشتم و می‌ذاشتمش توی دهنم.

به خاطر همین کارها وزنم کم کم زیاد شد. تا اینکه به خودم اومدم و دیدم چقدر سخت راه می‌رم. چقدر کمرم درد می‌کنه. نفسم می‌گیره. مثل قبل سریع و فرز نیستم. تو آینه به خودم نگاه می‌کردم می‌گفتم چقدر پیر شدم. کوش اون حمیدرضا پر انرژی دوران بیست سالگی؟ یک روز رفتم روی ترازو و دیدم بله! 106 کیلو شدم.

بدون اینکه متوجه بشم  106 کیلو شده بودم. فهمیدم این کمر درد و نفس تنگی‌ها همه به خاطر وزن زیادیه که با خودم این طرف و اون طرف می‌برم.

دوست داشتم برگردم به دوران خوش‌تیپی جوانی. اون دورانی که با اعتماد به نفس تمام می‌رفتم بازار و هرچی دوست داشتم می‌خریدم و می‌پوشیدم. دورانی که ترس و لرز این که مغازه‌دار بگه سایز شما رو نداریم و نداشتم.

واقعیتش اینه که اعتماد به نفسم کم شده بود. دیگه یه جورایی برام رفتن توی جمع و حرف زدن سخت شده بود. دیگه مثل قبل نمی‌تونستم با بقیه ارتباط بگیرم. انگار گوشه‌گیر و منزوی شده بودم.

تا اینکه یه روزی به خودم گفتم دیگه بسه. از این کمر درد خسته شدم. دلم می‌خواد مثل جوانی‌هام خوش‌تیپ و خوش‌هیکل باشم. برای همین هم گفتم باید رژیم بگیرم و وزنم رو پایین بیارم.

وزن اولیه: 106 کیلوگرم

وزن پایانی: 76 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 30 کیلوگرم

یه روزی به خودم گفتم دیگه بسه. از این کمر درد خسته شدم. دلم می‌خواد مثل جوانی‌هام خوش‌تیپ و خوش‌هیکل باشم.

با رژیم دکتر کرمانی از طریق دوستانم آشنا شدم. دوستانم دکتر رو به من معرفی کردن و آدرس پیج اینستاگرامشون رو برام فرستادن. اولش با تردید رفتم سراغ پیج ایشون. فکر می‌کردم رژیم ایشون هم مثل خیلی رژیم‌ها تبلیغ الکیه. اما بعد از اینکه خوب پیجشون رو زیر و رو کردم دیدم نه! انگار واقعیه.

انگار همه کسایی که پیجشون رو دنبال می‌کنن به رژیم دکتر و از همه مهمتر خود دکتر کرمانی ایمان قلبی دارن. وقتی مطالبشون رو خوندم و ویدئوهای دکتر رو نگاه کردم، منم فهمیدم که می‌شه به دکتر اعتماد کرد. حسم بهم می‌گفت رژیم دکتر کرمانی با بقیه رژیم‌ها متفاوته. دلم رو زدم به دریا و گفتم هرچه بادا باد. همین رژیم رو می‌گیرم. الان می‌گم خدایا دمت گرم که دکتر کرمانی رو گذاشتی سر راه من.

من برنامه روزمنو رو انتخاب کردم. مهم‌ترین دلیلم برای انتخاب این برنامه منعطف بودنش بود. چون شاغل بودم نمی‌توستم خیلی دقیق به برنامه‌های از پیش تعیین شده عمل کنم. بعضی مواقع مجبور بودم نهارم رو سرکار بخورم. از طرف دیگه نمی‌خواستم کار اضافی هم روی دوش خانومم بذارم. با برنامه روزمنو می‌تونستم هر غذایی که هوس می‌کردم یا هر غذایی که خانومم اون روز می‌پخت بخورم. می‌تونستم برنامه غذاییم رو متناسب با شرایط روزانه‌م بچینم.

از طرف دیگه برنامه روزمنو برای مسافرت و مهمونی رفتن یه انتخاب عالی بود. دیگه نگران این نیستی که نتونی غذای مهمونی رو بخوری و حسرتش به دلت بمونه. می‌تونی از همون غذایی که میزبان زحمت آماده کردنش رو کشیده نوش جان کنی و رژیمت رو هم نشکنی. با روزمنو نه شرمنده میزبان می‌شی نه شرمنده دلت. برای مسافرت هم که کارت خیلی راحته، اسم غذایی که می‌خوای بخوری رو وارد برنامه می‌کنی و اندازه‌ش مشخص می‌شه. بدون هیچ سختی می‌تونی وزن کم کنی.

دکتر کرمانی رژیم گرفتن رو خیلی راحت کردن اما بالاخره رژیمه دیگه. دو هفته اول خیلی راحت نبود. طول کشید تا به حجم کم غذاها و کالری کم عادت کنم. ولی برای راحت شدن رژیم سعی کردم به همه دستورات دکتر کرمانی عمل کنم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

 

هروقت گرسنه می‌شدم می‌رفتم سراغ خوردن غذاهای کالری آزاد مثل هویج، خیار و قارچ. خوبی این غذاها اینه که هرچی دوست داری می‌خوری و چاق هم نمی‌شی. با این غذاها تونستم با حس گرسنگی و وسوسه شکستن رژیم مقابله کنم.

من از 106 کیلو به 76 کیلو رسیدم. یعنی سی کیلو وزن کم کردم. خدا رو شکر این کاهش وزن 30 کیلویی بدون هیچ مشکلی بود. بیماری خاصی سراغم نیومد. به خاطر سبزیجات زیادی که می‌خوردم یبوست نداشتم. البته یه کمی صورتم لاغر شد که خب به اون سلامتی و تناسب اندامی که به دست آورده بودم، می‌ارزید.

با رژیم دکتر کرمانی سبک زندگی من زیر و رو شد. خیلی وقت‌ها می‌شد صبحانه نمی‌خوردم یا هر موقع از روز که وقت می‌کردم نهار و شام می‌خوردم، اما با رژیم دکتر کرمانی برنامه غذایی من منظم شد. دیگه هیچ وعده و میان وعده‌ای رو حذف نکردم. برای همین هم کم پیش می‌اومد که گرسنه بشم. اصول غذا خوردن رو یاد گرفتم. خوب غذا رو می‌جوم و به خودم اجازه می‌دم تا از طعم غذا لذت ببرم.

بعد از 30 کیلو اضافه وزن بالاخره احساس می‌کنم به دوران جوانیم برگشتم. درد کمرم خیلی بهتر شده. دیگه مشکلی برای خرید لباس ندارم. با اعتماد به نفس تمام درست مثل جوانی‌هام می‌رم توی مغازه و هرچی دوست دارم می‌خرم. روابط اجتماعیم خیلی بهتر شده. به خودم ایمان آوردم. انگار حالا که 30 کیلو کم کردم، دیگه هرکاری بخوام می‌تونم بکنم.

حس می‌کنم توانایی‌هام بالا رفته. اول از خودم به خاطر همتی که به خرج دادم، دوم از همسرم به خاطر حمایتی که از من کردن و زحمت‌هایی که کشیدن و سوم از آقای دکتر کرمانی عزیز به خاطر رژیم عالی و اصولیشون تشکر می‌کنم. انشالله خدا خیر دنیا و آخرت را به ایشون بده.

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. یک رژیم درست، حسابی و اصولی انتخاب کنن.
  2. به رژیمی که انتخاب کردن پایبند باشن.
  3. بدونن هیچ لذتی بالاتر از دوباره جوان شدن نیست.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*