مصــاحبه اختصاصی

با جواد اصفهانی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

من جواد اصفهانی هستم. چهل سالمه و در استان فارس زندگی می‌کنم. لاغر شدن برای من به آسونی بقیه نبود. خیلی روی خودم کار کردم تا راضی شدم که رژیم بگیرم. درسته که از چاق بودن خوشم نمی‌اومد ولی شروع کردن رژیم هم برای من سخت بود. من توی دوران دانشجویی، تعریف از خود نباشه، خیلی خوشتیپ و سرحال بودم. ناسلامتی کشتی گیر بودم! از صبح تا شب رو توی باشگاه و زمین کشتی می‌گذروندم. واقعا چه دوران خوبی بود. یادش بخیر. خب رژیم گرفتن برای من سخت بود چون نمی‌تونستم قبول کنم که چاق شدم و باید یه فکری به حالش بکنم. منی که یک روزی همه بهم نگاه می‌کردن و می‌گفتن چقدر خوشتیپ و خوش هیکلی، حالا به خاطر این چاقی حتی یک لباس خوب هم نمی‌تونستم بپوشم. به خاطر اضافه وزن احساس می‌کردم توی چشم همه بودم. وقتی می‌رفتم توی جمع احساس می‌کردم همه نگاه‌ها روی منه. تازه این فقط برای موقعی بود که تو یک جمع غریبه بودم. تو جمع‌های فامیلی که از همه جا معذب‌تر بودم. انگار از در که وارد می‌شدم توی ذهن همه می‌گذشت که جواد انقدر خوب بود جوونی‌هاش، چرا الان اینطوری شده! چیشد انقدر چاق شده! از چاقی بدم می‌اومد. هردفعه که شلوار و پیراهنم بهم تنگ می‌شد و مجبور بودم لباس جدید و بزرگتر بگیرم همه وجودم از ناراحتی پر می‌شد. انگار توی برزخ بودم. اصلا چاقی یعنی توی جهنم زندگی کنی و هیچ راه فراری هم نداشته باشی. از اون دوران ورزشکاری و خوشتیپی فقط یاد و خاطرش برام مونده بود. حتی نمی‌تونستم دو قدم راه برم چه برسه به اینکه کشتی بگیرم. اینکه یکمی پیاده روی کنم و بعدش همه هیکلم از عرق خیس نشه شده و به نفس نفس نیفتم، شده بود آرزوی دست نیافتنی.

وزن اولیه: 102 کیلوگرم

وزن پایانی: 85 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 17 کیلوگرم

کاهش وزن یعنی درست و به جا غذا خوردن، نه کم غذا خوردن. رژیم دکتر کرمانی خیلی متعادل بود. حتی اگر رژیمی هم نبودی می‌تونستی از برنامه غذاییش پیروی کنی تا زندگی سالمی داشته باشی.

چندباری سعی کردم وزنم رو پایین بیارم. سر خود رژیم می‌گرفتم و کم می‌خوردم اما فایده‌ای نداشت. فقط ضعف و بی‌حالی می‌اومد سراغم. بعدا فهمیدم لاغر شدن با این رژیم‌های سرخود فایده‌ای نداره. برای لاغر شدن فقط این که کم بخورید کافی نیست. فهمیدم اگر می‌خوام لاغر بشم و در کنارش ضعف نکنم، باید درست و به جا غذا می‌خوردم. به خاطر همین تصمیم گرفتم یه رژیم درست و حسابی بگیرم. چندتا از اقواممون رژیم دکتر کرمانی رو امتحان کرده بودن. همه‌‌شون خیلی از رژیم و برنامه غذاییش راضی بودن و خیلی ازش تعریف می‌کردن. انقدر که من هم تشویق شدم تا رژیم دکتر رو امتحان کنم. رفتم توی سایتشون و آنلاین ثبت نام کردم. با رژیم دکتر کرمانی از وزن 102 کیلو به وزن 85 کیلو رسیدم. خانواده من وزن خوبی دارن. فقط منم که به خاطر پرخوری و ناپرهیزی انقدر چاق شدم. با این حال خانواده‌م توی دوره رژیمم مثل کوه پشتم بودن و تشویقم می‌کردن. رژیم دکتر کرمانی خیلی متعادل بود. حتی اگر رژیمی هم نبودی می‌تونستی از برنامه غذاییش پیروی کنی تا زندگی سالمی داشته باشی. اندازه غذاها در حد نیاز بود. اگر وعده‌های اصلی و میان‌وعده‌ها رو سر وقت می‌خوردی دیگه احساس ضعف و گرسنگی سراغت نمی‌اومد. شرایط کاری من خیلی سخت و سنگینه. بعضی روزها یادم می‌رفت که غذا بخورم یا انقدر سرگرم کار می‌شدم که میان وعده یا حتی وعده اصلی رو از دست می‌دادم. روزهای اینطوری بهم سخت می‌گذشت. ضعف می‌کردم. قرص‌های مولتی ویتامینی که پشتیبان‌ها بهم توصیه کرده بودن رو درست و به موقع مصرف نمی‌کردم. اگر کسی به همه دستورات برنامه رژیمش عمل کنه، درست به موقع غذاهاش رو بخوره و قرص مولتی ویتامین رو هم منظم مصرف کنه، هیچ مشکلی براش پیش نمیاد. نه ضعف می‌کنه و نه بی‌حال می‌شه. این اشتباهی بود که من توی دوران رژیمم کردم و امیدوارم شما این اشتباه رو نکنید.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany
گفتم که من ورزشکار بودم و کشتی می‌گرفتم. وقتی که وزنم پایین‌تر اومد و سبک شدم، تونستم دوباره ورزش کردن رو شروع کنم. پیاده روی می‌کردم. از اینکه می‌تونستم دوباره پیاده‌روی کنم خیلی خوشحال بودم. انگار دنیا رو بهم داده بودن. خوشحال بودم که می‌تونم باز مثل جوونی‌هام بدون اینکه ذره‌ای احساس خستگی بکنم به پیاده‌روی‌های طولانی برم. دلم برای این حس تنگ شده بود. پشتیبان‌ها برای اینکه توی مهمونی به شکستن رژیمم وسوسه نشم راه‌حل خوبی رو داده بودن. سعی می‌کردم بیشتر از غذاهای پروتئینی بخورم. سبزیجات و سالاد و این چیزا رو در کنار پروتئین می‌خوردم. اینطوری هم از مهمونی و غذا لذت می‌بردم. هم نگران شکستن رژیم نبودم. یکی دو هفته اول رژیم آسون نبود. خانمم باهام خیلی همکاری می‌کرد و غذاهایی که لازم بود رو برام می‌پخت. همه ما رو تشویق می‌کرد که منظم غذا بخوریم و به برنامه غذایی دکتر کرمانی پایبند بمونیم. وقتی همه باهات توی رژیم گرفتم همراه بشن دیگه سخت نیست. اینطوری کمتر وسوسه می‌شی تا رژیمت رو بشکنی. پدر و مادرم وقتی من رو می‌دیدن می‌گفتن آخه چرا لاغری شدی. خب پدر و مادرن دیگه نگران می‌شن. اما کم کم هرچی وزنم پایین‌تر می‌اومد وسبک‌تر می‌شدم و راحتیم رو می‌دیدن دیگه مشکلی با رژیم گرفتن من نداشتن. دست دکتر کرمانی و همه کارمند‌هاشون درد نکنه. خدایی رژیم گرفتن رو راحت کردن. همین اینترنتی بودنش خودش یه مزیت بزرگ بود که باعث می‌شد کلی وقت رو توی مطب این دکتر و اون دکترتلف نکنیم. راحت رژیم رو ثبت نام می‌کنی و اگر سوالی برات پیش اومد زنگ می‌زنی و از پشتیبانت می‌پرسی.

توصیه من به همه اونایی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- باور کنن چاقی یه مریضیه و باید به فکر درمانش باشن. 2-  وزنشون پایین که اومد و به وزن سالم رسیدن می‌فهمن چه نعمتی رو از دست داده بودن 3- اگر رژیم می‌گیرن به همه دستوراتی که توی برنامه غذایی و رژیمشون بوده عمل کنن تا دچار ضعف و بی‌حالی نشن.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
Z 1400/04/27
چاقی به معنی زشتی نیس. به خاطر اون دو تومن پولی که میگیرین اینقدر با سلامت روحی ادما بازی نکنید

کارشناس به اندام 1400/05/06

سلام دوست عزیز هزینه رژیم ما برای یک دوره 3 ماهه 325 تومن هست نه 2 تومن اون هم رژیمی که نه تنها ایرانیها بلکه دوستان خارج از کشور هم از اون استفاده میکنن و طی مدت بیشتر از 25 سال امتحانش رو پس داده