پرخوری عصبی بلای جونم شده بود! - - - رکوردداران

پرخوری عصبی بلای جونم شده بود!

پرخوری عصبی بلای جونم شده بود! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با حمیدرضا صادقی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


حمیدرضا صادقی هستم. دانشجوام و 19 سالمه. در شهر سیرجان استان کرمان زندگی می‌کنم.
قدم 190 هست و وزن اولیه‌م 134 کیلو بود که الان با رژیم دکتر کرمانی به وزن 106 کیلو رسیدم. البته وزن هدفم حدود 70 کیلو هست و هنوز راه دارم تا بهش برسم.
از سایزم هم بخوام براتون بگم اندازه‌ی دور شکمم 20 سانت کم شده. من طی شش ماه تونستم این 28 کیلو رو کم کنم.
علت چاقی من عادت‌های بد و اشتباه بود. پرخوری عصبی داشتم یعنی حتی وقتی سیر بودم بازم زیاد غذا می‌خوردم. کلا خیلی اشتها داشتم و زیاد می‌خوردم. نتیجه‌ش همین شد که از دوازده سیزده سالگی چاق شدم.
اولین باری که تصمیم گرفتم رژیم بگیرم، رژیم کانادایی رو انتخاب کردم. خیلی رژیم سختی بود. هیچی نمی‌خوردم و توی هشت روز هشت کیلو کم کردم. اما بیشتر از هشت روز نتونستم ادامه بدم و به محض اینکه ول کردم وزنم برگشت و بیشتر از قبل هم شد.
دیگه از خودم خوشم نمی‌اومد اعتماد به نفس نداشتم. توی این سن، کم کم داشتم به زانودرد و کمردرد مبتلا می‌شدم که دوباره اقدام به کاهش وزن کردم.
معتقدم جلوی ضرر رو هر جا بگیری منفعته. بالاخره باید از یک جایی شروع کرد. باید یک روزی تصمیم بگیری دیگه!
دنبال یه رژیم خوب بودم و توی اینترنت سرچ می‌کردم که مقالات دکتر کرمانی رو دیدم. بعد هم با پیج اینستاگرام ایشون آشنا شدم. اونجا رژیمشون رو شناختم و مطالبشون رو دیدم. ویدیوهای آقای دکتر رو نگاه کردم و حرفاشون رو شنیدم.
خیلی خوشم اومد به نظرم رژیم درست و اصولی اومد؛ خصوصا آقای دکتر خیلی با تجربه و دلسوز هستن. خلاصه انگیزه گرفتم تا دوباره وزنم رو کم کنم اینه که برای گرفتن رژیم ثبت‌نام کردم.


وزن اولیه: 134 کیلو گرم

وزن پایانی: 106 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 28 کیلو گرم

برنامه‌هایی مثل مسافرت و مهمونی مثل یک آزمون سخت هستن که توی این دوران باهاش روبرو می‌شیم. قدرت اراده و جدّیتمون برای رسیدن به هدف، نتیجه‌ی آزمون رو مشخص می‌کنه.

پرخوری عصبی بلای جونم شده بود! - 4 - - رکوردداران

اوایل، نوع رژیمم فستینگ بود ولی الان پرپروتئین گرفتم. در کنار رژیم هر روز پیاده‌روی می‌کنم و ده کیلومتر حتما هر روز راه می‌رم. هفته‌ای سه بار هم تمرینات ورزشی انجام می‌دم.
بیشتر کاهش وزن من به خاطر رژیم گرفتنه و پیاده‌روی هم بیست درصد توش تاثیر داشته. برای کاهش وزن باید به هردوتاش توجه کرد ولی قدم اول رژیم گرفتنه.
وقتی برنامه‌ی غذاییت رو رعایت کنی و بعد در کنارش تحرک هم داشته باشی، حتما نتیجه‌ی خوبی می‌گیری.
وقتی مهمونی می‌رفتم هم به رژیمم پایبند بودم و هیچ مشکلی نداشتم. راحت با برنامه چک می‌کردم مقدار غذام رو و همون اندازه می‌خوردم یا جایگزین می‌کردم.
گاهی میان‌وعده‌ی قبل از مهمونی رو حذف می‌کردم که بتونم توی مهمونی با خیال راحت‌تر غذا بخورم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

راز حفظ رژیم توی هر شرایطی همون اراده‌س. برنامه‌هایی مثل مسافرت و رستوران و مهمونی مثل یک آزمون سخت هستن که توی این دوران باهاش روبرو می‌شیم. قدرت اراده‌مون و جدّیتمون برای رسیدن به هدف، نتیجه‌ی آزمون رو مشخص می‌کنه.
در طول رژیم مشکل خاصی نداشتم غیر از اینکه کمی ریزش مو داشتم. اونم به خاطر این بود که مکمل مولتی ویتامینم رو مصرف نمی‌کردم. با مصرف مکمل ریزش موهام قطع شد.
گاهی وسوسه می‌اومد سراغم، اما جلوی خودم رو می‌گرفتم چون می‌دونستم که این حس کاذبه، پس بهش بها نمی‌دادم. حیفه آدم با سختی چند کیلو کم کنه و بعد به خاطر یک هوس بی‌جا زحماتش رو به باد بده.
پشتیبان‌ها خیلی خوب بودن و سوالاتم رو جواب می‌دادن و راهنماییم می‌کردن. همین پشتیبانی خیلی خوب و برنامه‌ی درست و اصولی باعث شد رژیم دکتر کرمانی رو کنار نگذارم و عوضش نکنم و همین برنامه رو ادامه بدم.


پرخوری عصبی بلای جونم شده بود! - 7 - - رکوردداران

توصیه‌م به کسانی که هنوز نتونستن به اضافه ‌وزنشون غلبه کنن اینه که:
1- تصمیم قطعی بگیرن و فقط اراده کنن.
2- توی مسیر برای رسیدن به هدفشون جدی باشن.
3- پرخوری عصبی رو کنترل کنن و استرس و اضطراب رو درمان کنن.

4.4/5 - (11 امتیاز)