فکر می‌کردم از عهده‌ش برنمیام!

مصــاحبه اختصاصی

با سمیه تاجدار

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سمیه تاجدار هستم 38 سالمه و در شهر کرج زندگی می‌کنم. متاهل و خانه‌دارم و دوتا بچه دارم. وزن اولیه‌م 78 بود با قد 158 سانتی‌متر. الان 59 کیلو هستم و این نوزده کیلو رو طی پنج ماه و نیم با رژیم دکتر کرمانی به راحتی کم کردم. سایز لباسم قبلا 46 بود، اما الان سایز 36 می‌پوشم.
من از چاقی خودم خیلی ناراضی بودم قدم هم بلند نیست و اضافه وزنم خیلی خودشو نشون می‌داد و اذیتم می‌کرد. شکمم انقدر بزرگ شده بود که فکر می‌کردن باردارم! کمردرد و زانو درد هم که دیگه نگم براتون. وقتی غذا می‌خوردم تپش قلب می‌گرفتم و سردرد می‌شدم به خاطر چربی بالام.
سراغ رژیم‌های زیادی رفتم، اما نتیجه‌ای نداشت. کپسول‌های لاغری و دمنوش لاغری مصرف کردم و حتی رژیم اینترنتی هم گرفتم، اما هیچ‌کدوم تاثیری نداشت و نتیجه نگرفتم.
با دکتر کرمانی از گذشته آشنا بودم خیلی تعریف رژیمشون رو شنیده بودم. دوست‌ها و همکارام چند نفر گرفته بودن و می‌دیدم که خیلی راضی‌ان، اما فکر می‌کردم حتما سخته و من نمی‌تونم. آخه من پرخوری می‌کردم و خیلی چاق شده بودم.
فکر می‌کردم رژیم گرفتن کار من نیست و از عهده‌ش برنمیام! حتی توی فکر بودم که برم جراحی کنم برای لاغری. از رژیم گرفتن واقعا ناامید بودم.
تا اینکه یه مدت اینستاگرام دکتر کرمانی رو دنبال کردم. با رژیمشون آشنا شدم و ‌دیدم خیلی‌ها نتیجه گرفتن. با خودم گفتم نباید اونقدرام سخت باشه وقتی این‌همه آدم تونستن و راضی‌ان و میگن راحته، پس حتما منم می‌تونم.
بالاخره دلم رو زدم به دریا. تصمیمم رو گرفتم و شروع کردم. یادمه به همسرم گفتم ببین من کار سختی پیش رو دارم انگار عمل جراحیه. یعنی فکر کنید من تا این حد استرسشو داشتم اما یکی دو روز که گذشت، دیدم چقدر این برنامه راحته رعایت کردنش.


وزن اولیه: 78 کیلو گرم

وزن پایانی: 59 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 19 کیلو گرم

رژیم گرفتن، اون غولی نبود که همیشه فکرشو می‌کردم. تعجب کردم گفتم خب! رژیم که انقدر می‌ترسیدم ازش همین بود؟! و دیگه همون‌جا بود که تصمیم گرفتم با قدرت ادامه بدم.


اینطور بگم که رژیم گرفتن، اون غولی نبود که همیشه فکرشو می‌کردم. تعجب کردم گفتم خب! رژیم که انقدر می‌ترسیدم ازش همین بود؟! و دیگه همون‌جا بود که تصمیم گرفتم با قدرت ادامه بدم.
خداییش در طول رژیم اصلا ضعف نمی‌کردم و گرسنگی نمی‌کشیدم. نوع برنامه‌ی رژیمم رو استاندارد انتخاب کرده بودم و ضمنا فستینگ پیشنهادی آقای دکتر رو هم در هفته انجام می‌دادم.
در کنار رژیمم، روزی نیم ساعت یا چهل دقیقه پیاده‌روی می‌کردم و مولتی ویتامینم ترک نمی‌شد. به راحتی به این وزن رسیدم که برام مثل یه آرزو شده بود و فکر می‌کردم غیرممکنه و نمی‌تونم.
دیدین یه کاری می‌خواین انجام بدین میگن چشم می‌ترسه، اما دست انجامش میده! رژیم گرفتنم همینه مغزمون ما رو گول میزنه که نه تو نمیتونی، عادت کردی به پرخوری، نمی‌شه ترکش کنی و … ولی وقتی اراده می‌کنی می‌بینی اراده‌ و خواست آدم از هرچیز دیگه‌ای قوی‌تره و می‌تونه ذهنت و طرز فکرت رو هم تغییر بده. تو می‌تونی جور دیگه هم زندگی بکنی و اصلا بشی یه آدم دیگه با یه سبک زندگی تازه. این خیلی لذت‌بخشه…

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

توی مسافرت و مهمونی هم به اندازه‌ی تعیین شده توی برنامه‌ غذا می‌خوردم. یعنی هرغذایی سر سفره بود مصرف می‌کردم فقط اندازه‌ها دستم بود و طبق رژیم برای خودم می‌کِشیدم و می‌خوردم. چیزی رو حذف نکردم.
خدا رو شکر بعد از رژیم خیلی از مشکلاتم مثل کمردرد و سردرد رفع شده. دیگه راحت شدم از دست اضافه وزن و این مشکلات جانبیش.
من توی این چند ماه رژیم خیلی حواسم به خودم بود و از خودم غافل نمی‌شدم و درواقع بیشتر از هرکسی، خودم انگیزه‌ی رژیم گرفتنم بودم؛ چون نهایتا این کاریه که داری برای خودت می‌کنی و لطفیه که در حق خودت انجامش می‌دی.
البته پشتیبان‌ها هم خیلی خوب بودن و خیلی با حوصله جواب سوالاتم رو می‌دادن. خلاصه که هوامو داشتن و از پاسخگوییشون خیلی راضی بودم.
از رژیم دکتر کرمانی خیلی خیلی راضی‌ام. برعکس خیلی از این رژیم‌های غیراصولی و من درآوردی اصلا سخت و ناممکن نیست رعایت کردنش. طوری که به خیلی‌ها توصیه کردم و می‌کنم که این رژیم رو امتحان کنن. به همه‌شون می‌گم پشیمون نمی‌شن. حتی خانواده‌ی خودم هم قراره از همین رژیم استفاده کنن. یکی از دلایل اصلیم هم برای این توصیه اینه که می‌تونی همون غذاهای همیشگیتو بخوری مثل قبل، فقط باید اندازه‌هاشو رعایت کنی.توصیه‌م به همه‌ی کسانی که قصد گرفتن رژیم دارن اینه که:
1- خودتون انگیزه‌ی رژیم گرفتنتون باشید این کارو برای خودتون بکنید
2- استرس رژیم گرفتنو نداشته باشین خیلی راحته

 

4.5/5 - (11 امتیاز)