فکر می‌کردم چاقی تو خونمه - - - رکوردداران

فکر می‌کردم چاقی تو خونمه

فکر می‌کردم چاقی تو خونمه - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با اکبر مهدویان

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


اکبر مهدویان هستم و در استان اردبیل، شهرستان نیّر زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 110 کیلو بود و بعد از رعایت رژیم دکتر کرمانی به 86 کیلو رسیدم.

چاقی من متاسفانه از ابتدای دوران نوجوانی شروع شد. کم کم وزنم زیاد و زیادتر می‌شد. چون از بچگی چاق بودم، فکر می‌کردم این اضافه وزن ارثیه و به قول معروف چاقی تو خونمه. برای همین هم به فکر لاغر شدن نبودم .

هرچی سنم بالاتر می‌رفت و وزنم بیشتر می‌شد، مشکلات من هم چند برابر می‌شد. نفس کشیدن موقع راه رفتن، کوچک‌ترین مشکلی بود که داشتم. به خاطر اضافه وزن، کبد چرب و چربی خون هم گرفته بودم. زمان گذشت و گذشت و من هیچ فکری برای لاغر شدنم نکردم. بالاخره جوان بودم و تو سن ازدواج. تو دوره جوانی همه دوست دارن خوش‌تیپ باشن، لباس‌های خوب بپوشن و مورد توجه باشت.

اصلا کیه که دلش ‌نخواد شب دامادیش خوش‌تیپ باشه؟ حیف نیست تو این شب به این مهمی نتونی اون چیزی که دوست داری بپوشی و هیکلت تو همه‌ی عکس‌ها بد باشه؟

یه روز که توی همین فکرها بودم و داشتم توی اینستا می‌چرخیدم، پیج دکتر کرمانی نظرم رو به خودش جلب کرد. یه‌ کمی صفحه رو بالا و پایین کشیدم و پست‌هاشون رو دنبال کردم.


وزن اولیه: 110 کیلو گرم

وزن پایانی: 86 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 24 کیلو گرم

فکر می‌کردم چاقی ارثیه و هیچ‌وقت نمی‌تونم لاغر شم. برای همین هم هیچ تلاشی نمی‌کردم .

فکر می‌کردم چاقی تو خونمه - 4 - - رکوردداران

یکی از پست‌ها خیلی برام جالب بود. نوشته بود که از دیزی تا سوشی، هرچی بخوای تو رژیم دکتر کرمانی هست. با توکل به خدا و برای اولین بار با رژیم دکتر کرمانی کاهش وزنم رو شروع کردم.

از بین لیست‌های غذایی، برنامه روزمنو رو انتخاب کردم تا به خانواده‌م زحمت اضافی تهیه‌ی غذای جداگانه رو ندم. بخوام باهاتون صادق باشم دو هفته اول رژیم سخت بود. به خاطر اینکه بدن من به خوردن زیاد و کالری بالا عادت کرده بود، اما الان باید کمتر غذا می‌خوردم و این اصلا راحت نبود. اما بعد از دو هفته به برنامه غذاییم عادت کردم و کم کم برام راحت شد. اینکه هرچی دلم می‌خواست رو می‌تونستم بخورم به راحت‌تر شدن رژیم کمک می‌کرد.

تو این مدت تمام تمرکزم رو گذاشته بودم روی کم کردن وزنم. دائم به پیچ و سایت دکتر کرمانی سر می‌زدم و مطالب و ویدئوهای ایشون رو دنبال می‌کردم. برنامه غذاییم منعطف بود و می‌تونستم مناسب با موقعیت‌های مختلف اون رو تغییر بدم. هروقت احساس گرسنگی می‌کردم سراغ غذاهای آزاد و گاهی اوقات شیر می‌رفتم. با خوردن شیر، هم آب و هم کلسیم بدنم تامین می‌شد. وقتی می‌خواستم مهمونی برم همون غذای مهمونی رو به اندازه‌ی مجاز تو رژیمم می‌خوردم. اگر زیاده‌روی می‌کردم روز بعد حتما اون مقدار کالری اضافه‌ای که خورده بودم رو جبران می‌کردم تا برنامه‌ی رژیمم به هم نریزه.

.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

توی مدت رژیم، کمی با ریزش مو و یبوست مشکل داشتم که خوشبختانه با مصرف قرص مولتی‌ ویتامین برطرف شد. تو این زمینه از صحبت پشتیبان‌های دکتر کرمانی خیلی استفاده کردم که جا داره همینجا از پاسخگویی خوبشون تشکر کنم. دمشون گرم.

الان که به وزن ایده‌آلم رسیدم می‌تونم بگم زندگیم زیر و رو شده. اول از همه خیلی خوشحالم که می‌تونم سالم و سرحال وارد زندگی مشترک بشم. دوم اینکه بعد از رژیم، حس فوق‌العاده‌ای دارم. اعتماد به نفس از دست رفته‌م برگشته. دیگه نگرانی بابت کبد چرب ندارم. الان زندگی خیلی بهم می‌چسبه و حالا که یاد گرفتم چقدر و چه‌جوری باید غذا بخورم دیگه نگران دوباره چاق شدن هم نیستم.

رمز موفقیت من همراه بودن با دکتر کرمانی و دنبال کردن پیج اینستاگرامشون بود. خدا رو شکر می‌کنم که با دکتر و رژیم خوبشون آشنا شدم. از همین‌جا ازشون تشکر می‌کنم و می‌گم ممنون دکتر جان، خدا به شما سلامتی و طول عمر بده.


فکر می‌کردم چاقی تو خونمه - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. سراغ تبلیغات الکی نرن و یه برنامه اصولی رو انتخاب کنن.
  2. هیچ‌چیز شیرین‌تر از تناسب اندام نیست.
  3. شاید با قرص لاغر بشید، اما بعد از دو سه ماه وزنتون بر می‌گرده و مشکلات بیشتری سراغتون میاد.

4.8 از 5