برای اینکه دستم نندازن، همیشه شکمم رو تو می دادم - - - رکوردداران

برای اینکه دستم نندازن، همیشه شکمم رو تو می دادم

برای اینکه دستم نندازن، همیشه شکمم رو تو می دادم - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با صالح صالحی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


اسمم صالحه 20 سالمه و تو استان فارس زندگی می کنم. اکثر افراد خانواده م وزن متعادلی دارن، به جز من و برادرم. از 13 سالگی اضافه وزن داشتم و تو غذا خوردن با برادرم رقابت می کردم. البته اون از من زرنگ تر بود چون همین که احساس کرد خیلی داره وزنش بالا می ره رفت پیش یه پزشک تغذیه به اسم دکتر کرمانی که خیلی تعریفشو شنیده بود. البته خود دکتر کرمانی تو شیراز حضور نداشت. یکی از نمایندگی هاش بود که مستقیما زیر نظر دکتر، برنامه غذایی می داد. از یه سال پیش دیگه اوضاع خیلی وخیم شد. وزنم به 106 کیلو رسید و حس کردم دیگه واقعا به رژیم نیاز دارم. نفسم تنگ شده بود و موقع راه رفتن نفس نفس می زدم. کلا پیاده روی بیشتر از 10 دقیقه برام غیر ممکن بود، چون سریع خسته می شدم. تو مهمونی ها و جمع خانوادگی برای اینکه دستم نندازن، شکمم رو می دادم تو. به هر حال تو این سن و سال آدم حساس تر می شه و فکر می کنه همه دارن نگاهش می کنن.
گاهی اوقات به برادرم که تونسته بود وزن کم کنه غبطه می خوردم. دلم می خواست مثل اون رژیم بگیرم و خوش اندام بشم، اما چون شکمو بودم و نمی تونستم خودمو به غذاهای خاصی محدود کنم، خیلی سریع منصرف می شدم.
یه بار از برادرم شنیدم که دکتر کرمانی یه لیست روزمنو به برنامه غذاییش اضافه کرده. از برادرم پرسیدم روزمنو چیه؟ “گفت یعنی همه غذایی تو رژیمت هست و همون روز می تونی غذایی که دوست داری رو انتخاب کنی.”
پیش خودم گفتم این همون چیزیه که من دنبالشم. من تنها مشکلم برای رژیم این بود که غذاهایی که دوست دارم توش نباشه که اون هم به لطف دکتر کرمانی حل شده بود. دیگه هیچ بهانه ای نداشتم. تاثیر رژیم رو هم که روی برادرم دیده بودم و همین موضوع اشتیاق منو برای رسیدن به تناسب اندام بیشتر کرده بود.
رفتم تو سایت دکتر کرمانی و برای رژیم آنلاین ثبت نام کردم. خیلی زود برنامه غذاییم آماده شد. برای اینکه خیلی به خودم سخت نگرفته باشم، اون روز پیتزا رو انتخاب کردم. خیلی خوشحال بودم که هم غذای مورد علاقمو می خورم و هم تو رژیمم.


وزن اولیه: 106 کیلو گرم

وزن پایانی: 70 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 36 کیلو گرم

الان که به هدفم رسیدم خیلی خوشحالم که تو رژیم عجله نکردم و به بدنم آسیب نرسوندم. من توانایی اینو داشتم که تو 5 ماه این 36 کیلو رو کم کنم، اما صبوری کردم و طبق برنامه پیش رفتم.

برای اینکه دستم نندازن، همیشه شکمم رو تو می دادم - 4 - - رکوردداران

بعد از دو هفته اول که نوبت وزن کشیم بود، روی ترازو رفتم. اما با کمال تعجب دیدم یه کیلو و نیم بیشتر کم نکردم. یه کمی دلسرد شدم. حس کردم خیلی طول می کشه که این همه اضافه وزنو کم کنم، اما وقتی پشتیبان های دکتر باهام تماس گرفتن و بهم اطمینان دادن که روند کاهش وزنم بعد از این بیشتر می شه خیالم راحت شد.
پشتیبان های دکتر درست گفته بودن. تو دو هفته دوم 5 کیلو کم کردم و این موضوع به قدری به من اعتماد به نفس داد که از همون موقع مطمئن شدم که تا آخر رژیم رو ادامه می دم.
مادرم از همه بیشتر خوشحال بود و تشویقم می کرد، چون مجبور نبود به خاطر من یه غذای دیگه درست کنه. همش می گفت خدا پدر و مادر دکتر کرمانی رو بیامرزه که همچین رژیمی داره.
چند ماه گذشت و من 15 کیلو کم کردم. خانواده م بهم گفتن همین قدر هم که وزن کم کردی خیلی خوبه و دیگه ادامه ش نده، اما من به هدفم فکر می کردم. هدفم انقدر برام شیرین بود که هیچ کس نمی تونست جلوی منو بگیره. دلم می خواست فیتنس و عضله سازی کار کنم. برای همینم 4 ماه بعد از شروع رژیم استارت ورزش رو زدم. با دو روز در هفته روزی یک ساعت شروع کردم و الان 5 روز در هفته روزی دو سه ساعت ورزش می کنم. بر خلاف قبل که از پیاده روی فراری بودم، الان یکی از بزرگترین تفریحات من پیاده روی و بعد شنا هست. این دو تا ورزش خیلی به من کمک کردن که تو دوره رژیم پوستم شل و افتاده نشه.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

الان بعد از 12 ماه رژیم 36 کیلو کم کردم و وزنم به 70 رسیده. خیلی سبک تر شدم و دیگه موقع بالا رفتن از پله ها به نفس نفس نمی افتم. اعتماد به نفسم هزار برابر شده و حس می کنم ارتباطات اجتماعیم خیلی بهتر شده.
هرکی منو می بینه اولین سوالش اینه که چی خوردی انقدر لاغر شدی و من با افتخار بهشون می گم هیچ قرص و دارویی مصرف نکردم. باید بگم که حتی دمنوش هم چندان تاثیر گذار نیست. به نظرم میزان تاثیر گذاری دمنوش روی لاغری فقط 5 درصده. یعنی 80 درصدش رژیم غذایی، 15 درصد ورزش و فقط 5 درصد دمنوش می تونه تاثیر گذار باشه.
الان که به این موفقیت دست پیدا کردم خیلی خوشحالم که تو رژیم عجله نکردم و آسیب به بدنم نرسوندم. من توانایی اینو داشتم که تو 5 ماه این 36 کیلو رو کم کنم، اما صبوری کردم و طبق برنامه پیش رفتم. شاید اگه عجله کرده بودم، الان وزنم برگشته بود به حالت قبل.
رژیم دکتر کرمانی واقعا از اون چیزی که فکر می کردم، خیلی راحت تر بود.


برای اینکه دستم نندازن، همیشه شکمم رو تو می دادم - 7 - - رکوردداران

توصیه من به همه دوستان این هست که:
1- حتی اگه چند بار تلاش کردین و موفق نشدین، ناامید نشید.
2- دلیل موفق نشدنتون رو پیدا کنید و این بار با یه برنامه خوب شروع کنید.
3- سعی کنید هیچ نوشیدنی مخصوصا نوشابه رو همراه غذا میل نکنید.
4- به هیچ وجه پرخوری نکنید.
5- آروم غذا بخورید و هر روز غذاهاتون رو بیشتر از روز قبل بجوید.

4.7 از 5

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

Aso 1400/03/29

چرا نمبشه ثبت نام کنم

کارشناس به اندام 1400/04/05

سلام دوست عزیز با شماره پشتیبانی تماس بگیرید ۰۲۵۳۲۱۴۳