50 سال با حسرت لاغری زندگی کردم! - - - رکوردداران

50سال با حسرت لاغری زندگی کردم!

50 سال با حسرت لاغری زندگی کردم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با سهیلا باستان قلعه

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


سهیلا باستان قلعه هستم. 56 سالمه و در استان تهران، شهرستان اسلامشهر زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 100 کیلو بود و شکر خدا بعد از رژیم دکتر کرمانی به وزن 76 کیلو رسیدم.

من ۵۰ ساله که چاقم. از بچگی اضافه وزن داشتم و با همون وزن بالا به زندگی ادامه دادم تا جایی که دیگه هیچ مریضی نبود که به خاطر اضافه وزن نگرفته باشم. فشار، قند و چربی خون، کبد چرب، بیماری قلبی و حتی آرتزور زانو. سنم بالا رفته بود و ابتلا به این همه بیماری‌ برای من حکم مرگ رو داشت.

آرتروز زانو و درد پا حتی نمی‌ذاشت از چهارتا پله بالا برم. پیش متخصصین زیادی رفتم و همشون گفتن درمان همه این دردها فقط و فقط کاهش وزنه ولی من به حرفشون گوش نمی‌دادم.

انقدر وزن کم نکردم تا عروسی پسرم نزدیک شد. دیگه دیر شده بود و نمی‌تونستم تا شب عروسی لاغر بشم. هیچ لباسی اندازه‌م پیدا نمی‌شد و باید برای شب عروسی لباس می‌دوختم. پیش خیاط رفتم و کلی هزینه کردم اما آخرش هم اون چیزی که می‌خواستم، نشد. اصلا از لباسی که خیاط دوخته بود خوشم نیومد اما چون هیچ لباس دیگه‌ای اندازه‌م نبود چاره‌ای جز پوشیدنش نداشتم. این بزرگترین حسرت زندگی منه. بعد از عروسی خیلی از دست خودم ناراحت و عصبانی بودم. مگه پسر من چند بار داماد می‌شد که من بتونم شب عروسیش لباسی که دوست دارم بپوشم؟ برای همیشه تو حسرت عروسی پسرم موندم.

از چاق بودن ناراحت و خسته بودم. نفسم بالا نمی‌اومد. کم کم داشتم برای انجام همه کارهام به دیگران وابسته می‌شدم. نمی‌تونستم حتی خونه‌م رو یه جارو بزنم. تا یکم کار می‌کردم نفسم تنگ می‌شد و درد زانو و کمرم بیشتر می‌شد. از دوره‌­ی جوانی به خاطر وزنم خجالت می‌کشیدم و بیرون نمی‌رفتم. همیشه از ترس اینکه مردم چیزی بهم بگن و بد نگاهم کنن خونه می‌موندم و خیلی کم به مهمونی می‌رفتم. جوانیم به خاطر اضافه وزن به هدر رفت.


وزن اولیه: 100 کیلو گرم

وزن پایانی: 76 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 24 کیلو گرم

با رژیم دکتر کرمانی هیچ کدوم از مشکلاتی که خواهر و برادرم با عمل معده براشون پیش اومده بود، نداشتم. اونها اگه یه قاشق اضافه‌تر غذا می‌خوردن معده درد می‌گرفتن و اذیت می‌شدن.

50 سال با حسرت لاغری زندگی کردم! - 4 - - رکوردداران

به خاطر همه اینها تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم. درسته سنم بالا بود و با لاغر شدن دیگه روزای خوب جوانی بر نمی‌گشتن اما حداقل آینده رو از دست نمی‌دادم. نمی‌خواستم چند سال دیگه برای یه لیوان آب خوردن محتاج بقیه بشم. اگر همین وضع رو ادامه می‌دادم معلوم نبود چقدر دیگه بتونم زنده بمونم و پیش خانواده‌م باشم.

گفتم که من از بچگی چاق بودم. همه اعضا خانواده من اضافه وزن دارن. برادر و خواهرم به خاطر اضافه وزن معده‌شون را عمل کردن و خیلی اذیت شدن. وقتی سختی‌هایی که به خاطر عمل معده کشیدن می‌دیدم با خودم گفتم من عمرا عمل معده نمی‌کنم. اگر بخوام وزن کم کنم باید رژیم بگیرم. دارو و دمنوش لاغری مصرف کردم اما نه تنها فایده‌ای نداشت بلکه مریض و بدحال شدم. به خاطر قرص لاغری مجبور شدم به دکتر برم و دکتر گفت توی قرصی که می‌خوردم از مواد مخدر استفاده شده بوده.

 از طریق خواهرم با دکتر کرمانی آشنا شدم. رفتم تو سایت ایشون و رژیم آنلاین رو ثبت نام کردم. برنامه روزمنو رو انتخاب کردم تا دردسر غذای جداگانه نداشته باشم و به شکستن رژیم وسوسه نشم.

با رژیم دکتر کرمانی هیچ کدوم از مشکلاتی که خواهر و برادرم با عمل معده براشون پیش اومده بود، نداشتم. خیلی راحت وزن کم کردم. رژیم گرفتن به اون سختی که فکر می‌کردم نبود و البته این به خاطر برنامه عالی دکتر کرمانیه.

برنامه ایشون هر غذایی که دوست داشتم رو داشت و مجبور نبودم از غذاهای مورد علاقه‌­م دست بکشم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

یک سال توی برنامه رژیم دکتر کرمانی بودم و بدون هیچ سختی 22 کیلو وزن کم کردم. تو این یک سال هیچ مشکلی برام پیش نیومد. برادر و خواهرم دائما سرگیجه و حالت تهوع داشتن اما من هیچ مشکلی نداشتم. اونها اگر یه قاشق اضافه‌تر غذا بخورن معده درد می‌گیرن و خیلی اذیت می‌شن. اما من با برنامه دکتر کرمانی به روش درست وزن کم کرده بودم و اصلا از این مشکلات نداشتم.

ما از بچگی یاد گرفته بودیم زیاد غذا بخوریم، دائم یه چیزی باید می‌خوردیم و به قول معروف دهنمون همش باید می‌جنبید. تقصیر خودمونم نبود. مادرمون می‌گفت باید بخوریم تا بزرگ و قوی بشیم. همین زیادی خوردن باعث چاقی من، خواهر و برادرم شد. بعد از اینکه رژیم گرفتم فهمیدم چقدر اشتباه غذا می‌خوردم. چقدر عادات غذایی اشتباه داشتم و خودم نمی­دونستم. رژیم دکتر کرمانی راه و روش درست غذا خوردن رو بهم یاد داد. دیگه می‌دونم اندازه معده‌م چقدره و باید چقدر غذا بخورم. توی خوردن زیاده‌­روی نمی‌کنم. به جز میان وعده‌هایی که توی برنامه غذاییم هست چیز اضافی دیگه‌ای نمی‌خورم.

تازه فهمیدم که باید زودتر این کار رو شروع می‌کردم. بازم دیر نشده. خدا رو شکر می‌کنم که دکتر کرمانی رو سر راه من قرار داد تا بتونم وزنم رو بدون سختی کم بکنم. الان دیگه فشار خون ندارم و قرص فشارم رو هم نمی‌خورم. قرص چربی هم دیگه مصرف نمی‌کنم. مشکل کبدم حل شده. تنها دکتری که می‌رم برای آرتروز زانوهامه.

از آقای دکتر کرمانی واقعا تشکر می‌کنم. واقعا هزینه‌ه­ای که دکتر کرمانی برای رژیمشون می‌گیرن در برابر عمر دوباره‌ای که به آدم می‌بخشن چیزی نیست. حس می‌کنم عمر دوباره گرفتم.


50 سال با حسرت لاغری زندگی کردم! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. سراغ این دمنوش‌ها و قرص‌های لاغری نرن که همش ضرر داره.
  2. قدر جوانیشون رو بدونن و به خاطر دوتا قاشق اضافی جوانیشون رو هدر ندن.
  3. امروز و فردا نکنن و همین الان رژیم بگیرن.

3.2 از 5