اگه لاغر نمی‌شدم باید از ویلچر استفاده می‌کردم! - - - رکوردداران

اگه لاغر نمی‌شدم باید از ویلچر استفاده می‌کردم!

اگه لاغر نمی‌شدم باید از ویلچر استفاده می‌کردم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با امیر معروفی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


امیر معروفی هستم 27 سالمه و در شهر رشت زندگی می‌کنم. قد من 175 و وزن اولیه‌ی من 130 کیلوگرم بود که تونستم طی نه ماه رژیم به وزرن فعلی‌م یعنی 81 کیلو برسم.
ما خانوادگی تپل بودیم ولی خودمم ریزه‌خواری و پرخوری و کم‌تحرکی باعث اضافه وزنم شده بود. این چاقی باعث کمردرد من شده بود. از طرفی دیسک کمر هم داشتم و زانو درد هم اذیتم می‌کرد.
حتی توی استراحت و خوابیدنم مشکل داشتم. لباس شیک گیرم نمی‌اومد و مجبور بودم برای مهمونی هر لباسی گیر بیاد بپوشم. پیراهن سایز 3 ایکس و 4 ایکس لارج می‌پوشیدم و شلوار سایز 68 هم حتی به سختی اندازه‌م می‌شد! اما الان پیراهن لارج و مدیوم می‌پوشم و سایز شلوارم به 46 و 48 رسیده.
دکتر گفته بود روند چاقیم ادامه پیدا کنه باید از ویلچر استفاده کنم، چون وزن بالا خیلی به دیسکم فشار می‌آورد.
قبل از این رژیم هم یه سری روش‌ها رو امتحان می‌کردم مثلا گاهی سرخود کم‌خوری می‌کردم، برنج و نون رو کلا قطع می‌کردم یا چند روز فقط نون و ماست می‌خوردم و از همه چی دست می‌کشیدم و زود هم خسته می‌شدم.
به اصطلاح بدنم حالت قحطی پیدا می‌کرد و با این پرهیزهای سفت و سخت، بدتر حریص می‌شدم به خوردن و زیاده‌روی کردن. این رژیم‌های من-درآوردی اصولی نیستن و با اینکه حتی وزن هم کم کردم اما دوباره به بیشتر از وزن قبل از رژیم برمی‌گشتم.
من به این خاطر همیشه از زیر رژیم گرفتن درمی‌رفتم چون همش فکر می‌کردم نشدنیه. همسرم پیج دکتر رو برام فرستاد، ولی من می‌گفتم آخه مگه میشه رژیم آنلاین بگیری و لاغر بشی!
تا اینکه یک سمیناری دیدم توی پیجشون یه آقایی رو دعوت کرده بودن که وزن خیلی بالایی داشت. نمی دونم 150 یا 160 کیلو که تونسته بود با رژیم دکتر کرمانی حسابی لاغر و خوش تیپ بشه.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

همین موضوع انگیزه‌ی خیلی زیادی به من داد تا من هم رژیم رو شروع کنم. همسرم خیلی اصرار داشت و حمایتم کرد و خداییش اگر هوای منو نمی‌داشت نمی‌تونستم انقدر وزن کم کنم.
مرتب وعده های غذاییمو طبق اون چیزی که انتخاب کرده بودم آماده می‌کرد. چون من پرسنل نیروی انتظامی هستم و شرایط شغلم و شیفت‌هام یه جوریه که گاهی وعده‌های غذاییمو منظم نمی‌خورم. که البته روزمنوی دکتر کرمانی اینجا به دادم رسید.
همسرم هم هوامو خیلی داشت و چیزایی که باید می‌خوردم رو برام آماده می‌کرد تا رژیمو ادامه بدم و نشکنمش. رژیم من منوی عادیِ و با برنامه‌ی دلخواه پیش می‌رفتم. واقعا بهتر از رژیم دکتر کرمانی هیچ‌جا پیدا نمیشه همه مواد غذایی توی این رژیم هست و میتونی همه چیز بخوری و لاغر هم بشی!
رژیم دکتر کرمانی به من ضعف نمی‌داد و در کنار ویتامین و پروتئین، همه مواد غذایی رو هم مصرف می‌کردم و وزنمم هم پایین می‌اومد.


وزن اولیه: 130 کیلو گرم

وزن پایانی: 81 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 49 کیلو گرم

روزمنوی دکتر کرمانی به دادم رسید. چون پرسنل نیروی انتظامی هستم و شرایط شغلم و شیفت‌هام یه جوریه که گاهی وعده‌های غذاییمو منظم نمی‌خورم.

اگه لاغر نمی‌شدم باید از ویلچر استفاده می‌کردم! - 5 - - رکوردداران

ورزش هم کنار رژیم دکتر کرمانی انجام می‌دادم. اوایل فقط پیاده‌روی می‌کردم و بعد که وزنم پایین اومد باشگاه هم می‌رفتم.
ورزش هم باعث چربی سوزی و کالری سوزی می‌شد و هم باعث شادابیم؛ همه بهم میگن رژیم عصبی‌ت نمیکنه! برعکس رژیم و بخصوص ورزش کنارش باعث شد من شاداب‌تر بشم روحیه‌م خیلی بهتر شده و آروم‌ترم.
توی مهمونی‌ها هم مشکلی نداشتم هرغذایی که میزبان تهیه کرده بود همون رو از منوی رژیمم انتخاب می‌کردم و به مقداری که مجاز بودم طبق رژیم، مصرف می‌کردم و خیلی راحت توی مهمونی و مسافرت هم رژیمم رو نشکستم.
خوبی این رژیم اینه که در طول روز همش یه چیزی داری بخوری. میان وعده‌هایی که توی رژیم تعیین می‌شه خیلی خوبه و من مثلا سرکار که هستم ضعف می‌کنم این میان وعده‌ها رو تقسیم می‌کنم و کم کم مصرف می‌کنم تا وقت نهارم برسه.
قبلا هی در یخچالو باز می‌کردم و شروع می‌کردم به ریزه‌خواری. اما الان این عادت‌های اشتباه رو کنار گذاشتم و بیشتر چیزای سالم مصرف می‌کنم مثل خیار و کاهو!
همسرم میگه از موقعی که رژیم گرفتی موهات پرپشت تر شده احتمالا به خاطر سبوس برنج و گندم بوده که کارشناس‌ها می‌گفتن مصرف کنم.
کارشناس‌ها خیلی راهنماییم می‌کردن. توضیحات و راهنمایی‌های اپلیکیشن و سایت هم به اندازه کافی گویا بود و پشتیبان‌ها هم خیلی خوب سوالامو جواب می‌دادن.
خیلیا می‌گفتن نمی‌تونی مگه میشه؟آخرش خسته میشی و ول می‌کنی. تا اینکه تغییراتمو دیدن و فهمیدن خواستن، توانستن است.


اگه لاغر نمی‌شدم باید از ویلچر استفاده می‌کردم! - 7 - - رکوردداران

توصیه‌ی من به همه‌ی کسانی که قصد کاهش وزن دارن اینه که:
1- اگه اضافه وزن دارید درنگ نکنید که هرکسی این رژیمو استفاده نکنه ضرر کرده. اگر بخواید، میشه؛
2- توی رژیم گاهی وزن، استپ می‌کنه و سرعت کاهشش کمتر میشه که طبیعیه و با ورزش می‌شه سوخت و ساز رو بالا برد؛
3- اگه رژیم گرفتید، حتما در کنارش ورزش کنید تا رژیم بهتر تاثیر بذاره.

 

4.7/5 - (36 امتیاز)