دخترم نباید به خاطر من مسخره می‌شد! - - - رکوردداران

دخترم نباید به خاطر من مسخره می‌شد!

دخترم نباید به خاطر من مسخره می‌شد! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با اکبر ملکی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

 

اکبر ملکی هستم. 44 سالمه و در استان تهران زندگی می‌کنم. قد من 181 سانته و وزن اولیه‌م 139 کیلو بود. بعد از دریافت رژیم دکتر کرمانی و پیروی از برنامه غذایی ایشون به وزن 113 کیلو رسیدم.

همه اطرافیان من اضافه وزن دارن. اکثرا عمل بای پس معده انجام دادن. من هم از 13 سالگی اضافه وزنم شروع شد. وقتی همه دور و بری‌هام دائما در حال خوردن بودن دیگه چه انتطاری از من می‌رفت؟ بزرگ که شدم دست بر قضا شغلم شد سوپر مارکتی. دیگه همه چیز برای اضافه وزن و چاق شدن مهیا بود. کم کم که وزنم زیاد شد و سنم بالا‌تر رفت، بیماری‌ها یکی یکی سراغم اومدن. پا درد و زانو درد اولین چیزی بود که به خاطر اضافه وزن به اون مبتلا شدم.

همه اعضاء خانواده من در کنار چاقی، بیماری زمینه‌ای و مشکل قلبی داشتن. من هم فشار خون داشتم و در خطر سکته قلبی بودم. 139 کیلو، وزن کمی نیست. حس می‌کردم کوهی از چربی و مریضیم! 70 کیلو اضافه وزن داشتم. انگار یه آدم 70 کیلویی رو گذاشته بودن رو‌ی قفسه سینه‌م. نفسم بالا نمی‌اومد و تنگی نفس امونم رو بریده بود. تا دو قدم راه می‌رفتم زانوم درد می‌گرفت و به نفس نفس می‌افتادم.

از لباس خریدن و اعتماد به نفس که دیگه چیزی نگم. هیچ موقع لباسی اندازه‌م نبود همیشه دست به دامن خیاط بودم تا برام لباس و شلوار بدوزه. جرات تاکسی سوار شدن نداشتم. اگر یه روزی مجبور می‌شدم تاکسی سوار شم نگاه راننده و بقیه مسافر‌ها روی من سنگینی می‌کرد. حال و احوالم چه جسمی و چه روحی داغون‌تر از داغون بود.

از آینده می‌ترسیدم. با خودم می‌گفتم تا کی می‌خوای به این وضعیت ادامه بدی؟ تا کی می‌تونی با این وزن راه بری. نگران آینده بچه‌ها و خانومم بودم. همین‌ها باعث شد به فکر کاهش وزن و لاغر کردن بیفتم.

خیل از روش‌های لاغری رو امتحان کردم. از قرص‌ها و دمنوش‌های لاغری بگیر تا انواع رژیم‌های عجیب و غریب. هیچ کدوم تاثیری نداشت. به فکر عمل و کوچک کردن معده ‌هم افتادم اما وقتی کسایی که عمل کردن رو می‌دیدم از عوارض اون بیشتر از هرچیزی می‌ترسیدم. اطرافیانم که عمل بای پس معده رو انجام داده بودن هنوز هم درد داشتن. جرات نداشتن یه لقمه اضافه‌تر غذا بخورن. سریع حالشون بد می‌شد. انگار از غذا خوردن متنفر شده بودن. برای همین از عمل کردن پشیمون شدم.

 

وزن اولیه: 139 کیلو گرم

وزن پایانی: 113 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 26 کیلو گرم

قبلا نه تنها خودم به خاطر اضافه وزنم مسخره می‌شدم، بلکه دخترم هم اذیت می‌شد. دوستاش مسخره‌ش می‌کردن و به خاطر من بهش طعنه می‌زدن. بعد از کم کردن وزنم حس می‌کنم دخترم بیشتر از قبل دوستم داره.

دخترم نباید به خاطر من مسخره می‌شد! - 4 - - رکوردداران
 

رژیم دکتر کرمانی رو همسرم بهم معرفی کرد. خانومم از طریق اینستاگرام با رژیم دکتر کرمانی آشنا شده بود. با خودم گفتم تو که همه چی رو امتحان کردی، اینم یه امتحانی بکن. رکورددار‌ها را که دیدم پیش خودم گفتم این همه آدم لاغر شدن شاید این رژیم برای توهم جواب بده. الحق والانصاف هم که جواب داد.

رژیم رو به صورت اینترنتی گرفتم. از هر دو برنامه غذایی دلخواه و استاندارد استفاده ‌کردم. اول از همه بگم که واقعا ادعاشون درباره تنوع غذایی درست بود. همه چی توی برنامه غذاییم بود از فست فود گرفته تا غذای سنتی. فقط اندازه غذاها کنترل شده بود. برنامه دلخواه رو بیشتر مواقعی انتخاب می‌کردم که می‌دونستم توی هفته مهمونی داریم. با این برنامه می‎‌تونستم غذای مهمونی رو بخورم و به هیچ کسی هم درباره رژیمم نگم. برای سفر رفتن هم برنامه دلخواه واقعا جوابه. می‌تونی هرچی که بقیه می‌خوردن بخوری بدون اینکه مجبور بشی رژیمت رو بشکنی یا تقلب کنی.

به واسطه شغلم که گفتم سوپرمارکت دارم به شکستن رژیمم وسوسه می‌شدم. اون همه خوراکی خوشمزه دور و برت باشه خب سخته که چیزی نخوری و ناخنک نزنی. برای اینکه وسوسه نشم به توصیه پشتیبان‌ها، خودم رو سرگرم کار می‌کردم و نمی‌ذاشتم فکرم سمت ریزه‌خواری بره. قبلا تا یه ذره احساس گرسنگی می‌کردم سریع با تنقلات یا شیر‌کاکائو، کیک، کلوچه وهرچیزی که دم دستم بود خودم رو سیر می‌کردم. با رژیم دکتر کرمانی صبر کردن رو یاد گرفتم.

الان دیگه تا گرسنه‌م می‌شه سریع چیزی نمی‌خورم. کمی صبر می‌کنم. اگر نزدیک زمان میان ‌وعده‌م باشه صبر می‌کنم تا نوبت میان‌وعده بشه و همون چیزی که توی برنامه هست رو می‌خورم. چون خوراکی‌های سالم می‌خورم کمتر احساس گرسنگی می‌کنم و دیگه مثل قبل حس ولعی برای خوردن ندارم. به خودم یاد دادم که تحمل گرسنگی جایزه‌ش سلامتی وطول عمره. یک بار دکتر تو لایو اینستاگرام گفتن “به خودت بگو بعدا می‌خورم، جلوی خودم رو می‌گیرم و توجهی به اطرافم نمی‌کنم” من به همین حرف عمل کردم و حدود 30 کیلو لاغر شدم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

در طول رژیم مشکلی برای من پیش نیومد. قبلا با یکی از قرص‌ها و دمنوش‌های لاغری به وزن 117 کیلو هم رسیدم اما ریزش مو شدیدی پیدا کردم. با رژیم فستینگ هم تونستم 15 کیلو کم کنم اما به قول معروف توی استپ وزنی گیر کردم. با رژیم دکتر کرمانی و عمل کردن به راهنمایی‌های پشتیبان‌ها ریزش مو، یبوست و استپ وزن برام اتفاق نیافتاد.

با برنامه غذایی دکتر کرمانی اصول درست غذا خوردن رو یاد گرفتم. نیازی نیست خودم رو از خوردن غذاها محروم کنم. کافیه به اندازه از هرچیزی که می‌خوام بخورم. قبلا هیچ تحرکی نداشتم. با اینکه وقت ندارم اما سعی می‌کنم روزی یک ساعت پیاده‌روی کنم که به سرعت کاهش وزنم کمک کرده باشم.

قبلا نه تنها خودم به خاطر اضافه وزنم مسخره می‌شدم، بلکه دخترم هم اذیت می‌شد. دوستاش مسخره‌ش می‌کردن و به خاطر من بهش طعنه می‌زدن. دخترم هیچ تقصیری نداشت و فقط به خاطر وجود من اذیت می‌شد. بعد از کم کردن وزنم حس می‌کنم دخترم بیشتر از قبل دوستم داره. الان به راحتی برای خرید با همسرم بیرون می‌رم بدون اینکه از نگاه مردم بترسم و اذیت بشم. اعتماد به نفسم برگشته و هرجا لازم باشه نظرم رو می‌گم. زانو درد و پا دردم بهتر شده. حتی رژیم دکتر کرمانی رو به برادر‍زاده‌م معرفی کردم تا قبل از اینکه دیر بشه و مثل من سختی بکشه به وزن سلامت برسه.

 

دخترم نباید به خاطر من مسخره می‌شد! - 7 - - رکوردداران
 

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. نا‌امید نشن و تلاش کنن. برنامه ورزشی داشته باشن و به اون پایبند بمونن.
  2. مطمئن باشن با یه رژیم خوب مثل رژیم دکتر کرمانی سبک زندگی‌شون عوض می‌شه و به هدف‌شون می‌رسن.
  3. چاقی و عدم تحرک، زندگی رو به کام همشون تلخ می‌کنه.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

مهربانو 1401/01/13

همزمان با اینکه شما برای سلامتی‌تون رژیم رو دنبال می‌کردید، به نظرم نیاز بود افرادی که مسخره‌اتون کردند هم رژیم شعور و احترام بگیرن!

همشهری 1399/10/19

سلام مرسی مطالبتوت خیلی سودمند بود امیدوارم همه چاقها یه روز به خودشون بیان و سلامتیشون و با خوردن از دست ندن.

کارشناس به اندام 1399/10/23

دوست عزیز، ممنون از همراهیتون.