مصــاحبه اختصاصی

با پریوش ابراهیمی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

پریوش ابراهیمی هستم. 64 سالمه و در استان اصفهان زندگی می‌کنم. وزن اولیه من 87 کیلو بود و با رژیم دکتر کرمانی به وزن 67 کیلو رسیدم. البته هنوز توی برنامه هستم و هفت کیلو دیگه باید کم کنم.

همه اعضا‌ء خانواده ما و صد البته خود من استعداد چاقی داریم. از اینها که یک لیوان آب می‌خورن چاق می‌شن. من تا سن 25 سالگی وزنم خوب بود. خیلی خوش‌اندام بودم و هیکل خوبی داشتم. هرچی دوست داشتم می‌پوشیدم و با اعتماد به نفس تمام به مهمانی‌ها می‌رفتم. اما بعد از زایمان سه تا فرزندم دیگه از اون هیکل خوب و خوشگل خبری نبود. انقدر کارِ خانه و بچه‌ها و زندگی زیاد بود که اصلا فرصت نمی‌کردم به ظاهرم فکر کنم.

بعد از اینکه بچه‌ها بزرگ شدن و رفتن دنبال زندگیشون، یه نگاه به خودم کردم دیدم به به عجب کاری کردم. چقدر چاق شدم.

شکمم به شدت بزرگ شده بود. همونجا بود که به خودم گفتم ببین درسته 64 سالت شده ولی هنوز هزار تا آرزو برای بچه‌ها داری. دوست داری الان که بچه‌هات بزرگ شدن و دنبال زندگیشون رفتن، مجبور شن بیان و تو رو جمع و جور کنن؟ چیزی نمونده که حتی نتونی کارهای شخصیت رو انجام بدی و یه زحمت زیادی بشی روی شونه بچه‌هات.

این شد که تصمیم گرفتم بعد از 40 سال رژیم بگیرم و وزنم رو کم کنم. فقط به خاطر اینکه سلامتیم رو حفظ کنم و باری روی دوش بچه‌هام نشم.

برای کاهش وزن سراغ هیچ قرص و دمنوش لاغری نرفتم. همون اول تصمیم گرفتم با یک رژیم درست و حسابی وزنم رو کم کنم. اسم دکتر کرمانی رو زیاد از این و اون شنیده بودم. اکثر افراد هم ازشون راضی بودن. برای همین من هم تصمیم گرفتم برای کاهش وزن از رژیم دکتر کرمانی استفاده کنم. الان یک سال و نیمه که عضوی از خانواده دکتر کرمانی هستم  و خدا رو از این بابت هزار مرتبه شکر می‌کنم.

وزن اولیه: 87 کیلوگرم

وزن پایانی: 67 کیلوگرم

میزان کاهش وزن: 20 کیلوگرم

به خودم گفتم درسته 64 سالت شده ولی هنوز هزار تا آرزو برای بچه‌ها داری. دوست داری الان که بچه‌هات بزرگ شدن و دنبال زندگیشون رفتن، مجبور شن بیان و تو رو جمع و جور کنن؟

اولین بار برنامه غذایی استاندارد گرفتم. توی برنامه استاندارد، غذاهایی که باید می‌خوردم و اندازه‌شون مشخص بود. اکثر اوقات برای خودم غذای جدا می‌پختم. یک غذای کم روغن سالم و رژیمی. به خاطر همین خیلی زودتر از اون چیزی که فکر می‌کردم وزنم پایین اومد.

بعد از اینکه وزنم تا یه حدی کم و خیالم راحت شد، رفتم سراغ برنامه غذایی روزمنو. تو این برنامه می‌تونستم خودم غذاهایی که دوست دارم بخورم رو انتخاب کنم و فقط اندازه اونها برام مشخص می‌شد. با این برنامه غذایی، هم تونستم وزن کم کنم و هم با بچه‌هام همسفره باشم.

با روزمنو دیگه غذای جدا برای خودم نمی‌پختم. وقتی دیدم می‌تونم غذای سالم و کم‌چرب درست کنم بدون اینکه مزه‌ش تغییر بکنه، تصمیم گرفتم برای خانواده‌ هم همین کار رو بکنم. برای همه‌ غذای کم‌چرب درست می‌کردم. با اینکار تونستم با یه تیر دو تا نشون بزنم. هم وزن خودم پایین اومد، هم تونستم یکم خورد و خوراک اعضا خانواده رو به سمت سالم ببرم. الان دیگه تقریبا همه اعضا خانواده‌ با من همراهن.

از مرغ، ماهی و سوپ زیاد استفاده می‌کنم. خوشبختانه یک دنیا غذای متنوع می‌شه با مرغ درست کرد. از پختن با رب تا مرغ ترش و جوجه و این چیزها. سعی می‌کردم ماهی رو هم با دستور‌های متنوع، مزه‌دار کنم. سوپ هم که هیچی دیگه. یک عالمه دستور سوپ خوشمزه توی اینترنت هست که آدم می‌تونه درست کنه. برنج رو اغلب دوبار توی هفته می‌خورم و بیشتر سعی می‌کنم غذاهای نونی تو برنامه‌م داشته باشم.

با اینکه اوایل دوران رژیم برنامه غذایی استاندارد گرفته بودم، اما انقدر این برنامه تنوع داشت که اصلا انگار رژیم نبودم. هرچی هوس می‌کردم توی لیستم بود. تازه برای جایگزینی هم دستم باز بود. اگه می‌خواستم مهمونی برم یا هوس غذایی کرده بودم که توی برنامه اون روزم نبود از جایگزینی غذاها استفاده می‌کردم و با خیال راحت مهمانی می‌رفتم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

 

برای اینکه زودتر به هدفم برسم، هر روز پیاده‌روی می‌رفتم. اکثر روزها ورزش صبحگاهی انجام می‌دادم تا روزم رو پرانرژی شروع کنم. قبل از اومدن کرونا و خانه‌نشین شدن، هفته‌ای سه روز شنا می‌رفتم.

هروقت سوالی برام پیش می‌اومد زنگ می‌زدم و از پشتیبان‌های خوب دکتر کرمانی می‌پرسیدم. اونها هم تا جایی که می‌شد بهم کمک می‌کردن و جواب سوال‌هام رو می‌دادن.

سعی می‌کنم به حرف‌ها و توصیه‌های پشتیبان‌ها با دقت گوش و بهشون عمل کنم. به توصیه اونها بود که خوردن قرص مولتی‌ویتامین و زینک رو شروع کردم تا مواد معدنی بدنم تامین بشه. با خوردن این قرص‌ها دیگه نیازی نبود نگران ریزش مو باشم.

سایت به‌اندام و مجموعه دکتر کرمانی عزیز در رسیدن به هدف و وزن ایده‌آلم کنارم بودن و هستن. حاضر نیستم هیچ وقت این خانواده رو ترک کنم. برنامه دارم توی سال جدید هفت کیلو دیگه هم کم کنم و بعدش برم سراغ رژیم تثبیت که دیگه نگران برگشت وزنم هم نباشم.

جا داره همینجا از خانواده‌ و فرزندانم هم تشکر کنم. همشون مشوق من بودن و دائما بهم انگیزه و روحیه می‌دادن. الان که وزنم پایین اومده احساس شادابی و سبکی دارم. خیلی خوشحالم قبل از اینکه دیر بشه و به خاطر اضافه وزن، بلایی سرم بیاد به فکر افتادم و رژیم گرفتم. از دکتر کرمانی هم به خاطر این رژیم خوب و  کاردرستشون خیلی ممنونم.

توصیه من به همه اونهایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. به حرف افرادی که مدام شما رو از رژیم گرفتن ناامید می‌کنن گوش ندید.
  2. سعی کنید غذاهای سالم و خوشمزه درست کنید تا مجبور نشید غذاهای مضر بخورید.
  3. برنامه رژیمی درست و حسابی و مطمئن انتخاب کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
فرحان 1400/07/27
سلام چند وقت طول کشید تا وزن کم کنید. کاش کسانی که وزن کم کردن مدت زمان هم ذکر کنند 🌹

کارشناس به اندام 1400/08/16

سلام دوست عزیز در یه رژیم درست و اصولی شما میتونی در یک ماه بین 3 تا 4 کیلو کم کنی
کاربر اینجام 1400/01/02
هیچوقت برای تغییر دیر نیست💪🙂چقدرررر عالی که شما بهش عمل کردید💚شاد و سلامت باشید.