همیشه به خاطر اضافه وزن از لذت‌های زندگیم گذشتم! - - - رکوردداران

همیشه به خاطر اضافه وزن از لذت‌های زندگیم گذشتم!

همیشه به خاطر اضافه وزن از لذت‌های زندگیم گذشتم! - 2 - - رکوردداران

مصــاحبه اختصاصی

با محمد نظارت

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی


محمد نظارت هستم. 32 سالمه و قدم 181 سانتی متره. وزن اولیه من 120 کیلو بود و بعد از دنبال کردن رژیم دکتر کرمانی به وزن 88 کیلو رسیدم.

هیچ وقت لاغر نبودم و تا جایی که یادمه همیشه اضافه وزن داشتم. همیشه به خاطر وزن زیاد مجبور بودم از لذت‌های زندگیم بزنم. کم کم حتی انجام دادن فعالیت‌های روزانه‌م بدون زحمت و سختی برام آرزو شده بود. برای انجام هرکاری نفس کم می‌آوردم و سریع به نفس نفس می‌افتادم. حتی راه رفتن هم برام سخت شده بود، اما اینها همه دلایلی که به فکر کاهش وزن افتاد‌م نیست.

بعد از اینکه وزنم به اوج خودش رسید، یعنی شدم 120 کیلو! مریضی‌ها یکی یکی سراغم اومدن. اول قند و چربی خون. بعد فهمیدم فشار خون دارم. ضربه آخر وقتی بود که فهمیدم کبد چرب در آستانه گرید سه دارم. یعنی اگر حواسم را جمع نمی‌کردم دیگه به این سادگی‌ها کبد چربم درمان نمی‌شد. با خودم گفتم آخه تو مگه چند سالته که این همه مریضی داری؟ آرزو نداری تو؟ دلت نمی‌خواد زندگی سالم داشته باشی! با این وضعیت می‌خوای چیکار کنی!

32 سالم بود و می‌دونستم با این وضعیت نمی‌شه ادامه داد. اگه می‌خواستم همینطوری تا آخر عمرم پرخوری کنم لابد به 50 سالگی که می‌رسیدم باید با ویلچر جا به جام می‌کردن. این شد که ترسیدم و تصمیم گرفتم وزنم رو کم کنم. یه بار رژیم گرفته بودم اما بعد از قطع کردن رژیم دوباره وزنم برگشت.

خب واقعیتش اینه که دکتر کرمانی تو دنیای رژیمی‌ها شهرت زیادی داره! پیج اینستاشون را دنبال می‌کردم و داستان رکورددارهاشون رو می‌خوندم. خوندن داستان‌ها و تجربه کسایی که قبلا رژیم دکتر کرمانی رو گرفته بودن باعث شد باور کنم منم می‌تونم مثل بقیه با رژیم و بدون نیاز به جراحی وزن کم کنم. رفتم تو سایت دکتر و رژیم رو به صورت آنلاین ثبت نام کردم.


وزن اولیه: 120 کیلو گرم

وزن پایانی: 88 کیلو گرم

میزان کاهش وزن: 32 کیلو گرم

قبلا فقط ولع خوردن داشتم اما الان با لذت و آرامش غذا می‌خورم و از طعم و مزه‌ش لذت می‌برم. دیگه حاضر نیستم مثل قبل تند تند و زیاد غذا بخورم.

همیشه به خاطر اضافه وزن از لذت‌های زندگیم گذشتم! - 4 - - رکوردداران

گفتم که قبلا رژیم گرفته بودم اما فایده‌ای نداشت. رژیم دکتر کرمانی زمین تا آسمون فرق می‌کنه. اول اینکه لازم نبود از غذایی‌هایی که دوست دارم بزنم. هروقت هوس یه غذایی رو می‌کردم، بدون نگرانی از اون غذا می‌خوردم. دوم تنوع بالای برنامه غذایی دکتر کرمانی بود. همه مدل غذایی تو برنامه رژیم ایشون بود. خب این باعث می‌شد بتونم با بقیه سر یه سفره بشینم و همون غذایی که بقیه می‌خوردن رو بخورم. دیگه لازم نبود برای خودم غذای جدا درست کنم. تنوع بالای برنامه غذایی دکتر کرمانی پایبندی به رژیم ایشون رو خیلی راحت‌تر می‌کنه.

اوایل فکر می‌کردم رژیم گرفتن یعنی گرسنگی کشیدن. وقتی رژیم دکتر کرمانی رو شروع کردم فهمیدم رژیم گرفتن یعنی درست و به موقع غذا خوردن. اگه همه وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی رو درست و به موقع بخوری دیگه احساس گرسنگی شدید بهت دست نمی‌ده. وقتایی که احساس گرسنگی می‌کردم یا دلم می‌خواست چیزی بخورم سراغ سبزیجات می‌رفتم. کالری سبزیجات آزاده و با خیال راحت می‌تونستم بخورمشون. از طرف دیگه فهمیدم خیلی وقتهایی که فکر می‌کنیم گرسنه ایم در واقع اصلا گرسنه نیستیم! فقط تشنه‌ایم. خوردن آب و سبزیجاتی مثل کاهو به من کمک کرد تا به رژیمم پایبند بمونم و به شکستنش وسوسه نشم.

با رژیم دکتر کرمانی نگاه من به غذاها عوض شد. قبلا فقط ولع خوردن داشتم اما الان با لذت و آرامش غذا می‌خورم و از طعم و مزه‌ش لذت می‌برم. دیگه حاضر نیستم مثل قبل تند تند و زیاد غذا بخورم. خیلی از خوراکی‌هایی که قبل از رژیم دوستشون نداشتم رو الان با علاقه می‌خورم. مثلا قبل از رژیم اصلا سوپ نمی‌خوردم و می‌گفتم این چیه آخه هیچی نداره توش اما الان با اشتها سوپ می‌خورم و لذت می‌برم.

جای تو بیـن
رکورد‌ دارهای
مـا خالیـــه
همین الان ثبت نام کن
kermany

قبل از رژیم هیچ تحرکی نداشتم. وقتی برنامه رژیمم رو گرفتم توی برنامه توصیه شده بود که ورزش کنم. منم شروع کردم به پیاده‌روی. اهل ورزش‌های حرفه‌ای و سنگین نیستم. پیاده‌روی به سرعت کاهش وزنم کمک زیادی کرد و باعث شد زودتر به وزن ایده‌آلم برسم. الان بعد از دوران رژیمم حداقل روزی 1 ساعت پیاده‌روی می‌کنم. اگر ببینم می‌تونم جایی پیاده برم و پنج شش دقیقه بیشتر طول نمی‌کشه، پیاده می‌رم و سوار ماشین نمی‌شم.

اشتباهی که در طول رژیم کردم نخوردن ویتامین‌های مکمل بود. پشتیبان‌ها بهم توصیه کرده بودن که برای جلوگیری از ریزش مو مولتی ویتامین بخورم اما به حرفشون گوش نکردم. برای همین اواسط رژیم موهام شروع به ریزش کرد. اون موقع تازه خوردن ویتامین رو شروع کردم. ریزش موی من قطع شد ولی خب اگه از همون اول این کار رو می‌کردم بهتر بود. غیر از ریزش مو، چون زیاد آب و سبزیجات می‌خوردم یبوست نداشتم و استپ وزن هم برام پیش نیومد.

32 کیلو وزن کم کردن قطعا کار راحتی نیست. ولی اگه به خودت و رژیمت ایمان داشته باشی بهش می‌رسی. رمز موفقیت من اجرای دقیق برنامه‌ی غذاییم بود. سر موقعی که گفته شده بود غذا و میان وعده‌هام رو می‌خوردم. اینطوری دیگه گرسنه نمی‌شدم و به رژیمم پایبند می‌موندم. با فکر کردن به هدفم که سلامتی بود و اندام مناسبی که آرزوش رو داشتم با قدرت و انگیزه وزن کم می‌کردم و هیچ وقت ناامید نشدم.

جا داره همین‌جا از همسرم تشکر کنم. اگر کمک‌های ایشون نبود نمی‌تونستم توی این راه موفق بشم. همسرم همراهم بود و خیلی حمایتم کرد تا بتونم به وزن ایده‌آل برسم.


همیشه به خاطر اضافه وزن از لذت‌های زندگیم گذشتم! - 7 - - رکوردداران

توصیه من به کسایی که اضافه وزن دارن اینه که:

  1. حتی یک روز هم رژیم رو به عقب نندازن.
  2. سعی کنن به رژیم پایبند بمونن و کم کم وزنشون رو پایین بیارن.
  3. به رژیم و خودشون ایمان داشته باشن.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دیدگاه های شما

مریم ۲۲ دی ۱۳۹۹

عالی بود تبریک میگم بخاطر ارادتون🌹🌹

کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۹

مریم عزیز، ممنون از همراهیتون.