مصــاحبه اختصاصی

با ناهید فرامرزی

جدیدترین رکوردار وب سایت دکتر کرمانی

ناهید فرامرزی هستم وکیل پایه یک دادگستری. وزن اولیه‌م 80 کیلو بود. در طول 29 روز اول رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی 9 کیلو کم کردم و به وزن 71 کیلو رسیدم. انگیزه‌ی اولیه‌م از گرفتن رژیم سلامتیم بود. من به خاطر اضافه وزنم خیلی زانودرد داشتم و با توجه به اینکه سنی ندارم این مسئله برام ناراحت‌کننده بود و اذیت می‌شدم. هر رژیم دیگه‌ای هم که می‌گرفتم اون نتیجه‌ای که می‌خواستم رو نمی‌داد! یا من زود دلسرد می‌شدم یا رژیم سخت بود و دیر جواب می‌داد. ظاهر آدم توی اعتماد بنفس در روابط اجتماعیش هم خیلی تاثیر می‌ذاره. این شد که تصمیم گرفتم رژیم بگیرم. کم کردن همین 9 کیلو احساس سبکی زیادی به من داد و زانودردم از بین رفت. از لاغر شدنم خیلی خوشحالم. راحت لباس می خرم و می پوشم. قبلا توی ورزش کردنم محدودیت داشتم اما الان خیلی راحت‌تر ورزش می‌کنم. توی سبک غذایی خانواده هم رژیم من تاثیر گذاشته و یه سری عادات غذایی غلط رو همگی کنار گذاشتیم و من این اتفاق رو خیلی دوست دارم.

شغلم یه طوریه که توی دادگستری خیلی از پله بالا و پایین می‌ریم و قبلا زانودردم به خاطر این موضوع اذیتم می‌کرد. اما الان خیلی راحت و سبک فعالیت می‌کنم. اعتماد به نفسم هم خیلی بیشتر شده؛ وقتی اون چیزی میشی که می‌خوای خیلی حالت با خودت خوب می‌شه. کتوژنیک برای من سبک غذایی خوب و جدیدی بود. قبلا هر روز برنج می‌خوردم و من فکر می‌کردم نمی‌تونم دو روز برنج نخورم اما الان خیلی خوب شده... تازه من قبلا خیلی خوراکی‌های دیگه مثل شیر پرچرب، خامه،‌ نیمرو با کره این چیزا رو نمی‌خوردم چون نگران چاقی بودم خوردن اینا برام آرزو بود! ولی در عین حال اضافه وزنم داشتم و از خوردن خیلی غذاها هم محروم بودم. اما با کتوژنیک خیلی از غذاهای خوشمزه رو می‌تونم بخورم و وزنم هم پایین اومده و لاغر شدم. الان خیلی لذت می‌برم از خوردن این غذاها.

وزن اولیه: 80 کیلوگرم

وزن پایانی: 71 کیلوگرم

میزان کتوژنیک: 9 کیلوگرم

قبلا برای خوردن هر غذای خوشمزه کلی استرس چاقی رو هم تحمل می‌کردم اما الان خیلی لذت می‌برم از غذا خوردن و لاغر شدن!

توی مهمونی‌ها هم مشکلی ندارم. معمولا توی مهمونی سالاد و جوجه و این چیزا پیدا می‌شه دیگه. خیلی سبک غذایی خوبیه و دلم می‌خواد بتونم همین روند رو بعد از پایان دوره‌م هم ادامه بدم. همونطور که گفتم این سبک غذا خوردن روی تغذیه‌ی خانواده هم تاثیر گذاشته و همگی لذت بردیم از منوی خوب کتوژنیک. قبلا برای خوردن هر غذای خوشمزه کلی استرس چاقی رو هم تحمل می‌کردم اما الان خیلی لذت می‌برم از غذا خوردن و لاغر شدن! یکی از دوستانم دیابت داره و وقتی فهمید من چه رژیمی گرفتم و کلا قند و کربوهیدرات رو حذف کردم گفت من با دیدن سبک رژیمت و لاغریت انگیزه گرفتم لاغر کنم! چند روز پیش هم از شما مشاوره گرفت و فکر می‌کنم الان رژیم کتوژنیک رو تهیه کرده و داره انجامش می‌ده. من خودم بیماری زمینه‌ای و مشکل خاصی در این خصوص نداشتم و بیشتر انگیزه‌م از گرفتن این رژیم سلامتی و پیشگیری از بیماری و تناسب اندام بود اما قبل از اینکه کتوژنیک بگیرم در موردش تحقیق و مطالعه کردم و متوجه شدم این رژیم جنبه‌ی درمانی هم داره و به بهتر شدن خیلی از بیماری‌ها مثل دیابت و سرطان کمک می‌کنه. هر کاری اولش و شروع کردنش سخته. من آدم با ارده‌ای هستم و توی کارهای دیگه‌م به داشتن به اراده و همت معروفم. ولی خودم همیشه میگم شروع هر کاری سخته اما وقتی ادامه بدی و بیفتی توش راحت‌تر میشه. این رژیم هم همینطوره. مثلا همیشه چاییت رو با قند می‌خوری و حالا باید این عادت رو کنار بگذاری، خب قطعا ترک این عادت‌های کوچک سخته. ولی بعد از چند روز خوشحال میشی که چقدر خوب شد تونستم با نفسم مقابله کنم و نخوردم، چیزی رو هم از دست ندادم. اینکه بتونی با اونچه یک زمانی فکر می‌کردی نمی‌تونی ترکش کنی، مقابله کنی و از پسش بربیای خیلی حس خوبیه. من خیلی لباس داشتم که برام تنگ شده بود و جمعشون کرده بودم توی یک چمدون و کنار گذاشته بودم. ولی امید داشتم که یک روزی دوباره اینا رو بپوشم! الان همه اون لباسا دوباره اندازه‌مه‌ و این خیلی حس خوبیه. دخترم و همسرم هم همراه من کتوژنیک گرفتن و با هم این سبک رو داریم ادامه می‌دیم و خیلی راضی هستیم. دخترم با رژیم کتوژنیک تا الان 5 کیلو وزن کم کرده و همچنان داره ادامه می‌ده...

توصیه‌م به کسانی که اضافه وزن دارن اینه که: 1- اگر شرایطش رو دارند یک دوره کتوژنیک رو امتحان کنند 2- با عادت‌های غلطشون بجنگن و کنارش بگذارند 3- شروع سخته ولی ادامه دادن راحته پس نترسن و شروع کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*