معرفی چند رژیم غذایی لاغری برای کاهش وزن اصولی

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » معرفی چند رژیم غذایی لاغری برای کاهش وزن اصولی
رژیم غذایی لاغری بهترین و سالمترین روش برای کاهش وزن آسان و اصولی است.

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به فایل صوتی آن گوش دهید.

اگر به دنبال آسان‌ترین و بهترین رژیم غذایی لاغری هستید، باید با چند رژیم غذایی برای کاهش وزن آشنا شوید. همانطور که در مقاله‌ی رژیم لاغری به طور مفصل توضیح دادیم، یک رژیم اصولی برای کاهش وزن باید شامل همه‌ی گروه‌های غذایی باشد، بر اساس ویژگی های جسمی فرد تعریف شده باشد و هیچ وقت رژیم‌گیرنده را گرسنه نگذارد. تحمل گرسنگی یکی از مهم‌ترین زمینه‌های شکست در رژیم است. یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب رژیم توجه به کیفیت کالری‌هاست. منظور از کیفیت کالری‌ها این است که بیشترین میزان کالری مواد غذایی از خوراکی‌های زیر تامین شده باشد:

 • میوه‌های تازه؛
 • سبزیجات تازه؛
 • غلات کامل؛
 • حبوبات؛
 • آجیل‌ها؛
 • پروتئین بدون چربی؛

رژیم غذایی

نکته‌ی مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم این است که نقطه‌ی مخالف کالری‌های با کیفیت، کالری‌های بی کیفیت هستند؛ یعنی خوراکی‌هایی که مواد مغذی و ارزش غذایی پایین دارند. این کالری‌ها همان مواردی است که از قند و چربی‌های مضر دریافت می‌کنید. بیشتر کالری‌های بی ارزش مربوط به غذاهای زیر است:

 • سوسیس
 • بیکن
 • کیک
 • پنیر
 • کوکی
 • دونات
 • نوشیدنی های انرژی‌زا
 • نوشیدنی‌های میوه‌ای
 • بستنی
 • پیتزا
 • نوشابه

میزان کالری‌ها در رژیم غذایی لاغری

مقدار کالری موجود در یک غذا در واقع مقداری از انرژی ا‌ست که در یک غذا ذخیره شده. بدن شما کالری‌های دریافتی از غذا را صرف راه رفتن، فکر کردن، نفس کشیدن و دیگر فعالیت‌های مهم می‌کند. یک فرد معمولی برای تثبیت وزن خود روزانه حدودا به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد. با این حال مقدار کالری مورد نیاز بدن در طول روز به مواردی مثل قد، وزن، سن، جنسیت و سطح فعالیت بدنی بستگی دارد. این یعنی، آقایان به طور کلی نسبت به خانم‌ها به کالری بیشتر و افرادی که ورزش نمی‌کنند نسبت به کسانی که ورزش می‌کنند به کالری کمتری نیاز دارند. مثال‌هایی که در ادامه برای مقدار کالری مورد نیاز یک فرد آمده همه بر اساس استانداردهای جهانی هستند:

 • کودکان ۲ تا ۸ سال: ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری
 • دختران ۹ تا ۱۳ سال: ۱۴۰۰ تا ۱۶۰۰ کالری
 • پسران ۹ تا ۱۳ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری
 • خانم های فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۴۰۰ کالری
 • خانم های بی‌تحرک در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری
 • آقایان فعال در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۸۰۰ تا ۳۲۰۰ کالری
 • آقایان بی‌تحرک در سنین ۱۴ تا ۳۰ سالگی: ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰ کالری
 • خانم‌ها و آقایان فعال بالای ۳۰ سال: ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کالری
 • خانم‌ها و آقایان بی‌تحرک بالای ۳۰ سال: ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری
kermany
می‌خوای بدونی چقدر اضافه وزن داری؟

قبل از این که رژیم بگیری باید اول بدونی چقدر اضافه وزن داری. برای محاسبه‌ی میزان اضافه وزن باید BMI بدنت و حساب کنی.

روی لینک زیر بزن تا مقدار اضافه وزنت مشخص بشه

BMI من و حساب کن

چرا رعایت رژیم غذایی برای لاغری اهمیت دارد؟

بدن ما برای ماهیچه‌سازی، آب شدن چربی‌ها، عملکرد بهتر و پیشگیری از بیماری‌ها به یک رژیم غذایی برای لاغری شکم و کل بدن نیاز دارد. بدون مواد غذایی مناسب، بدن بیشتر در خطر بیماری‌ها، عفونت‌ها و آسیب‌ها قرار می‌گیرد. مثلا کودکانی که مواد غذایی مفید دریافت نمی‌کنند، بیشتر دچار سوء‌تغذیه، مشکلات رشد و ضعف تحصیلی قرار دارند و عادت‌های بد غذایی تا آخر عمر همراهشان خواهد بود.

بالا رفتن آمار چاقی و بیماری‌های وابسته به آن مثل دیابت، سرطان، چربی خون، فشار خون، کبد چرب و سکته قلبی در جهان مثال خوبی برای نشان دادن تاثیر رژیم غذایی لاغری است. این مشکل در آمریکا به قدری زیاد شده که چهار علت اصلی مرگ و میر را بیماری‌های زیر معرفی کرده‌اند:

 • بیماری‌های قلبی
 • سرطان
 • سکته مغزی
 • دیابت

گاهی تصور غلطِ بی‌ارزش کردن غذاها، حذف وعده‌های غذایی و ورزش بیش از حد باعث می‌شود شاهد تغییر چشمگیری روی ترازو نباشیم. اشکال کار کجاست؟ همانطور که گفتیم اشکال از تصورات اشتباه ما از رژیم غذایی باعث شده تا نتوانیم وزنمان را پایین بیاوریم. در ادامه می خواهیم درباره باورهای غلطی صحبت کنیم که در مسیرتان برای رسیدن به وزن طبیعی قرار می گیرند.

۱- رژیم غذایی لاغری ؛ وعده‌ها را حذف نکنید.

شاید فکر کنید با حذف یک وعده و یا نخوردن میان‌وعده از نهار تا شام کار مفیدی برای کاهش وزن انجام داده‌اید؛ اما باید بدانید که این گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود. چرا؟ زیرا وقتی گرسنه هستید دو اتفاق می افتد: اول اینکه همه چیز به نظر دلپذیر و خوشمزه می‌آید. دوم اینکه برای افزایش احساس سیری به مقدار غذای بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه بیشتر از پیش غذا می‌خورید و ممکن است انتخاب‌های غذاییتان سالم نباشند.

مصرف یک میان وعده مغذی بین وعده های اصلی کمک می کند تا از این پرخوری در امان باشید، چرا که قند خونتان به ثبات می رسد و سوخت و سازتان قوی می شود. اگر قرار است برای طولانی مدت خارج از خانه بمانید با خود میان‌وعده ببرید. میان‌وعده‌ها باید حدود ۲۰۰ کالری یا کمتر باشند و از ترکیب فیبر، چربی‌های سالم و پروتئین تشکیل شوند. نمونه‌ای از این پروتئین‌ها و چربی‌های سالم شامل آجیل‌ها، دانه‌ها و میوه‌های خشک، سیب و  کره بادام‌زمینی هستند.

برنامه غذایی لاغری

۲- رژیم غذایی لاغری ؛ در مصرف غذاهای سالم زیاده روی نکنید.

وقتی به یک ماده غذایی برچسب سالم بودن می‌زنیم، بدان معنا نیست که هرچقدر دوست داشتید می‌توانید از آن بخورید. حتی اگر پیوسته غذاهای سالمی مانند آجیل، روغن زیتون، شکلات تلخ و … می‌خورید باز هم باید در مقدار مصرف آنها دقت کنید، چرا که کالری این غذاها بالاست. برای مثال با اینکه مصرف روغن زیتون مزایای زیادی دارد، اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذای خود بریزید باعث می‌شود کالری دریافتی شما به شدت افزایش یابد و وزنتان اضافه شود.

۳- رژیم غذایی لاغری ؛ گلوتن را حذف نکنید.

گلوتن نوعی پروتئین است که در غلاتی مانند گندم، جو و چاودار یافت می‌شود. حذف گلوتن فقط در صورتی مجاز است که مبتلا به بیماری سلیاک باشید و یا از مشکل عدم تحمل گلوتن رنج ببرید. درست است که تمام رژیم‌های غذایی که از راه حذف گلوتن پیش می‌روند، منجر به کاهش وزن می‌شوند اما دلیل آن حذف گلوتن نیست. وقتی شما کیک، نان و بیسکویت را از لیست غذایی خود حذف کنید، کالری کمتری دریافت کرده‌اید، در نتیجه وزنتان کاهش پیدا می‌کند. بنابراین، کاهش وزن ارتباطی با گلوتن ندارد و  این کالری دریافتی بوده که کم شده است.

حذف بی‌دلیل یک گروه غذایی باعث می‌شود دچار کمبود مواد مغذی و دیگر مشکلات سلامتی شوید. اگر می‌خواهید وزن کم کنید، بهتر است به جای حذف گروه‌های غذایی، روی آنها تمرکز کنید.

۴- رژیم غذایی لاغری ؛ چربی را به طور کامل حذف نکنید.

بدن برای چربی سوزی به منبع مناسبی از آن نیاز دارد. مطمئن شوید مقداری چربی سالم و غیراشباع که در آجیل‌ها، دانه‌ها، کره بادام‌زمینی و روغن زیتون وجود دارد را در رژیم غذایی خود جای دهید. این نوع چربی‌ها مزایای فراوانی برای سلامت بدن دارند و باعث می‌شوند خیلی زود سیر شوید.

این چربی‌ها به کاهش خطر بیماری‌های قلبی، جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن کمک می‌کنند. چربی‌ها را در اندازه‌های متعادل و به صورت روزانه در رژیم غذایی خود بگنجانید تا احساس سیری و رضایت کنید. انجام این کار کمک می‌کند به خوبی وزن کم کنید و در تثبیت آن نیز مشکلی نداشته باشید.

چربی بخورید، لاغر شید!
درسته که آجیل‌ها کالری و چربی بالایی دارن، اما چربیشون مفیده و تنها یک مشت از اون‌ها شما رو برای مدت طولانی سیر نگه می‌دارن. تو رژیم غذایی دکتر کرمانی می تونی برای میان‌وعده آجیل‌ بخوری و خیالت هم بابت کاهش وزن راحت باشه.
از همین الان خودت و با اندام ایده‌آل تصور کن
برای دریافت رژیم کلیک کن
kermany

۵- رژیم غذایی لاغری ؛ ورزش کنید.

ورزش یکی از راه های بسیار مفید برای کمک به کاهش وزن است. اما یادتان باشد برای کاهش وزن ورزش باید در کنار یک رژیم غذایی سالم قرار بگیرد، چرا که این دو مکمل در کنار یکدیگر هستند. حواستان باشد که ورزش اشتهایتان را افزایش می‌دهد، بنابراین بعد از هر ورزش، باید سوخت‌رسانی سالمی برای بدن داشته باشید.

این را هم به خاطر داشته باشید که ورزش باعث نمی‌شود به خود اجازه دهید هرچه دوست دارید بخورید، چرا که در مقایسه با غذایی که می‌خورید تنها به قسمت کوچکی از تلاشتان برای کاهش وزن کمک می‌کند.

۶- رژیم غذایی لاغری ؛ کربوهیدرات را حذف نکنید.

قطع کامل کربوهیدرات از لیست غذایی ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما پایدار نخواهد بود. این کار به هیچ وجه سالم نیست و باعث احساس خستگی، سستی، بدخلقی و زودرنجی خواهد شد. به‌علاوه، بلافاصله بعد از بازگشت به غذا خوردن عادی، دوباره وزنتان اضافه خواهد شد.

به جای اینکه کربوهیدرات‌ها را به طور کامل حذف کنید انواعِ درست آنها را انتخاب کنید. منظور از این کربوهیدارت‌ها، انواع تصفیه‌نشده و کامل آنهاست. مواردی مانند نان سبوس‌دار، برنج قهوه‌ای و پاستا سبوس‌دار، دارای مقدار زیادی فیبر هستند که ویتامین و مواد معدنی دیگر هم در آنها یافت می‌شود.

آیا حذف نان و برنج از رژیم درست است؟ از زبان دکتر کرمانی بشنوید:

۷- رژیم غذایی لاغری ؛ عادت‌های غذایی را تغییر دهید.

خود را اسیر عدد روی ترازو نکنید. اجازه ندهید ترس و بی‌قراری حاصل از نتیجه‌گیری سریع، تمام تلاش‌هایتان را نابود کند. راه‌های بسیار دیگری مانند اندازه شدن لباس‌ها، بهبود ظاهر و حس بهتر، بالا رفتن سطح انرژی، بهبود خلق و خو و افزایش استقامت کمک می‌کند تا موفقیت بیشتری را در کاهش وزن تجربه کنید.

ایجاد تغییرات پایدار در سبک زندگی و دقت به نتایج آن تنها چند هفته طول می‌کشد. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و عادات سالم و جدید را دنبال کنید. بدنتان هر روز از تمام تغییراتی که ایجاد کرده‌اید، سود خواهد برد.

خوراکی‌های ضروری در رژیم غذایی برای کاهش وزن

همانطور که قبل‌تر گفتیم یک رژیم غذایی لاغری اصولی همه گروه‌های غذایی را در بر می‌گیرد. به همین دلیل نباید تصور کنیم با گرفتن رژیم غذاهایمان محدود و یا حتی حذف می‌شوند. بدن ما به همه‌ی مواد غذایی نیاز دارد و کمبود هر کدام آسیب‌های جبران ناپذیری به ما وارد می‌کنند. سوء‌تغذیه، انواع بیماری‌ها، فقر ویتامین، ریزش مو و خراب شدن پوست از جمله مشکلات پیروی از یک رژیم غیر‌اصولی است. بنابراین اگر می‌خواهید هم وزن کم کنید و هم به بدن شما آسیبی نرسد از این مواد غذایی غافل نشوید:

۱- میوه‌ها در رژیم غذایی لاغری

میوه‌ها علاوه بر اینکه میان وعده‌های خوشمزه‌ای هستند، بمب مغذی نیز به حساب می‌آیند. سعی کنید از میوه‌های تازه و نوبرانه بیشتر استفاده کنید. این میوه‌ها تازه‌تر هستند و بیشترین مواد مغذی را به بدن شما می‌رسانند. با وجودیکه میوه‌ها سرشار از قند هستند، اما به دلیل طبیعی بودن، نسبت به مواد غذایی شیرین شده انتخاب بهتری به حساب می‌آیند. اگر دیابت دارید بهتر است از میوه‌هایی استفاده کنید که قندشان پایین است. افرادی که روی مقدار دریافت کربوهیدراتشان (قندها) حساس هستند، بهتر است به سراغ میوه‌هایی مانند ملون‌ها و آووکادو بروند.

۲- سبزیجات در رژیم غذایی لاغری

سبزیجات منبع اصلی ویتامین و مواد معدنی ضروری هستند. سبزیجات برگ‌دار با رنگ تیره معمولا بیشترین مواد مغذی را در خود دارند. مصرف آنها در کنار غذاها کمک می‌کند مواد مغذی ارزشمندی در بدن خود جذب کنید. منظور از سبزیجات برگ‌دار تیره نمونه‌های زیر می‌باشد:

 • اسفناج
 • کلم
 • لوبیا سبز
 • بروکلی

سبزیجات

۳- غلات در رژیم غذایی لاغری

متاسفانه اکثر مردم از آرد سفید بیشترین استفاده را دارند. آرد سفید تصفیه‌شده ارزش غذایی بسیار کمی دارد چون پوست غلات یا لایه‌ی بیرونی آن در طی فرآیند تصفیه، جدا می‌شود. این پوسته بیشترین مواد مغذی را در خود دارد. اما غلات کامل شامل تمام قسمت‌ها از جمله این پوسته می‌باشد. غلات کامل، مواد مغذی بسیار بیشتری را برای بدن فراهم می‌کنند. بنابراین به جای نان سفید و پاستا از انواع سبوس‌دار آنها که با غلات کامل تهیه شده‌اند، در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

۴- پروتئین در رژیم غذایی لاغری

پروتئین ماده مغذی بسیار مهمی است که برای ماهیچه‌سازی و عملکرد بهتر مغز به آن نیاز داریم. گوشت‌های کم‌چرب مانند گوشت مرغ، ماهی، گوشت قرمز و تخم‌مرغ منابع اصلی پروتئین هستند. برای اینکه چربی و کلسترول آنها را به حداقل برسانیم، باید پوست و چربی‌های آن را جدا کنیم. آجیل‌ و لوبیا منابع خوبی از پروتئین‌های غیرحیوانی، فیبر و دیگر مواد مغذی هستند. این خوراکی‌ها به دلیل داشتن فیبر و پروتئین احساس سیری بیشتری به شما می‌دهند و کمک زیادی به کاهش وزن می‌کنند. سعی کنید این خوراکی‌ها را بیشتر مصرف کنید:

 • عدس
 • لوبیا
 • نخود
 • بادام
 • دانه‌های آفتابگردان
 • فندق

۵- لبنیات در رژیم غذایی لاغری

لبنیات حاوی ویتامین دی، کلسیم و دیگر مواد مغذی ضروری برای بدن هستند. با اینکه لبنیات از منابع اصلی چربی به حساب می‌آیند، اما چربی‌های آن به احساس سیری بیشتر کمک می‌کند. اگر علاقه‌ای به دریافت این چربی مفید از لبنیات ندارید، می‌توانید از انواع شیر گیاهی مثل شیر‌بادام و شیرسویای غنی‌شده با کلسیم استفاده کنید.

۶- روغن‌ها در رژیم غذایی لاغری

روغن‌ها را باید با احتیاط مصرف کنید. محصولاتی مانند سس سالاد و مایونز که حاوی چربی هستند را سعی کنید از نوع کم‌چرب و کم‌قند انتخاب کنید. از سرخ کردن کامل غذا در روغن بپرهیزید، چون کالری‌های غیرمفیدی به بدن شما می‎‌رسانند. البته در کنار این روغن‌های مضر، روغن‌های مفید و سالمی مانند روغن زیتون، روغن کنجد، روغن نارگیل و … وجود دارند که می‌توانید آنها را جایگزین روغن‌های گیاهی کنید.

بنابراین، بهترین خوارکی‌ها در یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری حاوی چربی و قندهای اضافی نیستند و بالعکس سرشار از ویتامین، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی هستند. در ادامه قصد داریم بهترین رژیم‌ غذایی برای کاهش وزن را که تمام گروه‌های غذایی مورد نیاز بدن در آن رعایت شده به شما معرفی کنیم:

باسابقه‌ترین و موفق‌ترین رژیم غذایی آنلاین

رژیم غذایی کاهش وزن دکتر کرمانی بیش از ۲۰ سال است که در حوزه تغذیه سابقه دارد و توانسته اعتماد هزاران کاربر اینترنتی را به خود جلب کند. این رژیم لاغری هیچ‌گونه محدودیتی در لیست غذایی شما ایجاد نمی‌کند و شما می‌توانید به انتخاب خود از خوردن تمامی غذاها لذت ببرید. دغدغه‌ی جدا کردن غذاها از سفره خانواده یکی از مشکلاتیست که اراده‌ی افراد را برای گرفتن رژیم سست می‌کند. خوشبختانه رژیم لاغری دکتر کرمانی هیچ‌کس را از هیچ غذایی محروم نمی‌کند. شما می‌توانید بدون مصرف داروهای لاغری و یا جراحی‌های مختلف، وزن خود را کاهش دهید و نگران زیبایی پوست و ظاهرتان نباشید.

رژیم غذایی

چرا رژیم غذایی لاغری دکتر کرمانی؟

 • رژیم غذایی دکتر کرمانی مناسب‌ترین رژیم برای بیماران مبتلا به سلیاک، دیابت، چربی خون، فشار خون، کم‌کاری تیروئید، کبد چرب و … است.
 • با توجه به اینکه در رژیم دکتر کرمانی، سلیقه‌ی افراد مبنای انتخاب رژیم غذایی است، رژیم گیرندگان می‌توانند لیست‌های غذایی روزانه‌شان را مطابق با سلیقه شخصی خود انتخاب و در طول رژیم استفاده کنند.
 • در این رژیم، لیست غذایی با وضعیت جسمی ( شرایط وزنی و سنی) شما متناسب است و همه‌ی گروه‌های غذایی (پروتئین، کربوهیدرات، چربی‌ها و ..) در آن در نظر گرفته شده.
 • وضعیت معیشتی خانواده و فرهنگ غذایی از معیارهای مهم در این رژیم است تا افراد با هر وضعیت مالی بتوانند رژیم دلخواهشان را بگیرند و نیازی به مصرف غذاهای گران‌قیمت و عجیب نداشته باشند.
 • در طول رژیم تنها نیستید و یک همراه همیشگی، رژیم شما را پیگیری کرده و به شما انگیزه می‌دهد.
 • به دلیل آنلاین بودن و عدم نیاز به مراجعه حضوری در وقت و هزینه‌ها صرفه جویی می‌کنید و با یکبار هزینه به مدت ۳ ماه از این رژیم غذایی سالم استفاده خواهید کرد.
 • در هر ساعت از روز می‌توانید از طریق تماس با مشاورین، چت آنلاین سایت و یا شبکه‌های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.
 • با نصب اپلیکیشن به جامع‌ترین بانک کالری غذاها و فعالیت ها دسترسی پیدا می‌کنید.
 • بدون نگرانی در مجالس و مهمانی‌ها شرکت می‌کنید، چون به راحتی امکان جابه‌جایی وعده‌ها وجود دارد.

کاهش وزن بدون پیروی از یک رژیم غذایی اصولی و ورزش منظم تقریبا غیر ممکن است. منظور از رژیم غذایی اصولی، مصرف غذاها به صورت منظم، توجه به میان وعده‌ها و استفاده از تمام گروه‌های غذایی اما به اندازه کالری مورد نیاز بدن است.

اگر می‌خواهید با انواع رژیم‌های غذایی در رژیم غذایی دکتر کرمانی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنم به این فایل صوتی گوش کنید:

۳٫۶/۵ - (۱۶۷ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

نرگس ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من نرگس هستم. ۱۷سالمه. وزنم ۸۰کیلو هست میخوام لاغر بشم چ راهنمایی برام دارین

کارشناس به اندام ۰۱ خرداد ۱۴۰۱

سلام نرگس جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

خورشید ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام من 17 سالمه و قدم 170 و وزنم 55 کیلو هستش میخواستم بپرسم رژیم غذایی مناسب برای عضله سازی چی خوبه الله میشه راهنماییم کنید ممنون

کارشناس به اندام ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام دوست خوبم برای عضله سازی شما باید از رژیم پر پروتئین استفاده کنید و از مواد غذایی مثل گوشت مرغ و تخم مرغ و حبوبات بیشتر استفاده کنید

زهرا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و عرض ادب خسته نباشید من ۱۳ سالم هست و وزنم ۵۵ کیلو و قدم ۱۶۰ هست وزن متناسب من چقدر هست ؟

کارشناس به اندام ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام زهرا جان برای این که متوجه میزان اضافه وزنت بشی مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کن

حنانه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

سلام من 12 سالم هست و اضافه وزن دارم باید چه کاری انجام بدم؟

کارشناس به اندام ۳۱ فروردین ۱۴۰۱

سلام حنانه جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم روزانه داشته باش و از یه رژیم درست و سالم استفاده کن که مناسب سنت باشه و به رشدت کمک کنه برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

سوگل ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

بخشید خانم من دقیق نمیدونستم وزنم چقدر خودمو وزن کردم تا ۵۶ کیلو هستم ۱۴ ساله میخاستن راهنماییم کنید چجوری خودم لاغر بکنم میخام بشم ۴۷ یا ۴۸

کارشناس به اندام ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

سلام سوگل جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب سنت باشه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که این مشخصات رو داره به این لینک مراجعه کن

سوگل ۲۲ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالم هس ۸ کیلو میخام کم کنم چیکار کنم

کارشناس به اندام ۲۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام سوگل جان بهترین راه برای شما استفاده از یه رژیم اصولی کاهش وزنه که مناسب سنت باشه اگر دوست داری از سبک تغذیه سالم و رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی به این لینک مراجعه کن

حسن ۱۳ فروردین ۱۴۰۱

سلام من ۱۴ سالمه تقریبا ۵۴ کیلو هستم برای ۱۴ سال وزن مناسبیه اما شکمم بزرگه چیکار کنم برا کوچیک شدن شکم؟

کارشناس به اندام ۱۴ فروردین ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش مرتب و روزانه داشته باش از ورزش‌های موضعی مثل کرانچ و دراز و نشست بیشتر استفاده کن

kolsom ۲۰ اسفند ۱۴۰۰

سلام ن تو پشتیبانی جوابه ادمو میدین ن شماره ای ک دادین من بجای این ک ۴۵۰ بزیزم ۴۵تومان ریختم الان میخام پولمو ب حسابم برگردونین اگ میشه لطف جواب بدین

کارشناس به اندام ۲۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز لطفا با شماره زیر تماس بگیرید 02532143 داخلی 5

ابوالفضل ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام من اضافه وزن دارم چکار کنم خیلی ناراحتم میشه یک رای بگید ترو خدا

کارشناس به اندام ۱۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مصرف نان و برنج و قند و شکر رو کم کنید ورزش و پیاده‌روی روزانه رو فراموش نکنید و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن اصولی دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

امیر ۱۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام ،من قدم ۱۸۳ هست،وزنم ۱۳۰ کیلو .با رژیم غذایی دکتر کرمانی تو چند ماه ۴۰ کیلو کم میکنم؟

کارشناس به اندام ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز با رژیم دکتر کرمانی بدون این که بدنتون آسیب بزنید و این که در این رژیم شما می‌تونید از تمام مواد غذایی استفاده کنید بین 3 تا 4 کیلو در ماه وزن کم می‌کنید

سارا ۱۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام من دختر ۸ ساله ای دارم که ۷ کیلو اضافه وزن داره، می خواستم راهنماییم کنید.

کارشناس به اندام ۱۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام سارا جان بهترین رژیم برای ایشون رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هست که هم به رشد سالمش کمک میکنه هم مناسب سنش هست برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

روح الله عادلی ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من یه پسر ۱۶ ساله هستم اضافه وزن وارم و دنبال یه رژیم غذایی خوب برای لاغری میگردم شما چه نوع رژیمی توصیه میکنید؟!

کارشناس به اندام ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم بهترین رژیم که برای سن شما مناسب باشه و به بدنت اسیب نزنه و به رشد سالمت کمک نه، رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی هست که تمام این خصوصیات و داره برای دریافت این رژیم روی این لینک کلیک کنید

فاطمه ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۷ سالمه برای لاغری لازمه شیرینی جات و نوشابه از برنامه حذف کنم ؟ و مقدار هر غذایی که میخورم باید چقدر باشه ؟

کارشناس به اندام ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

سلام فاطمه جان برای لاغری و کاهش وزن شما هر مقدار که شیرینی‌ها و نوشابه رو حذف کنید بیشتر به کالری سوزیت کمک میکنی مقدار مصرف غذارو رژیم شما با توجه به شرایطت مشخص می‌کنه برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

احیا ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام من احیا هستم ۱۲ساله من وزن خودم رانمیدونم ولی خیلی چاقم

کارشناس به اندام ۰۸ اسفند ۱۴۰۰

سلام احیا جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی‌هارو کم کن و از یه رژیم سالم و اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

سحر ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۴ سالمه و وزنم ۷۹ ۷۸ ایناس قدمم ۱۶۹ ۱۷۰ راستش من اعتماد بنفسم داره سر این پایین میاد زیاد نشون نمیدع چاقم ولی رونای خیلی پوری دارم و دوس دارم از دور شکم لاغر شم شکم زیاد ندارم انگار که از عرض چاق باشم ب این صورت خواستم ببینم چیکار باید بکنم از همین امشب شروع کردم ورزش کردن امید وارم جواب بده سعی میکنم کم بخورم ولی واقعا حس میکنم این ورزشا یخورده برام سنگینن میشه بگید چیکار کنم

کارشناس به اندام ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام سحر جان شما به تنهایی نمیتونی به کاهش وزن برسی بلکه باید از یه رژیم اصولی استفاده کنی که مناسب سن و سالت باشه و بدنت رو از هیچ کدوم از مواد غذایی محروم نکنه پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب سنت هست و به رشد سالمت کمک می‌کنه برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

Elaheh ۰۴ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۴ سالمه وزنم ۷۹ قدمم ۱۷۰ و مح با قسمت ران پا مشکل دارم ران پام تپب و دور کمر باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام ۰۵ اسفند ۱۴۰۰

سلام الهه جان بهترین راه اینه که از یه رژیم اصولی که مناسب سنت باشه به همراه ورزش استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

Zakiye ۰۲ اسفند ۱۴۰۰

سلام من ۱۸ سالم هست و وزنم الان ۶۵ تا ۶۳ هستش چ رژیم غذایی مناسبی رو برام پیشنهاد میکنید

کارشناس به اندام ۰۳ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم شما میتونی از رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی استفاده کنی در این رژیم شما از هیچ ماده غذایی محروم نمیشی و میتونی در کنار سفره خانواده رژیمت رو هم داشته باشی برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

امیررضا ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام من ۱۵ سالمه و وزنم ۱۲۰ کیلو گرم من قبلاً حدود ۱ ماه میرفتم بدنسازی به دلیل امتحانات و... نرفتم الان ۲ هفته دارم میرم بدن سازی هیچ تغییری نکردم مشکل از خوردنمه یا مشکل از ورزشمه در ضمن باید بگم موقعی که شروع به ورزش کردن کردم وزنم رو اندازه گرفتم و موقعی که دیگه نرفتم(تو متن بالا توضیح دادم) وزنم همون ۱۲۰ بود ممنون می شوم اگر راهنماییم کنید با تشکر

کارشناس به اندام ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز ورزش تاثیر آنچنانی روی کاهش وزن نداره و فقط نقش کمک کننده و جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست رو داره برای کاهش وزن اون چیزی که به طور مستقیم تاثیر گذار هست کم کردن مصرف کالریها به طور درست و سالم طوری که بدنتون دچار کمبود مواد مغذی نشه یا همون رژیم اصولی برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

روناک ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

سلام من 13 سالمه و46 کیلو هستم با وزنم مشکلی ندارم چون در سن من این وزن عادی هست ولی انگار تمام وزنم در شکمم هست و اصلا قسمت های بدنم با هم تناقض ندارند باید چه کار کنم؟

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام روناک جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده‌روی روزانه داشته باش

مینا ۳۸ ساله ۲۷ بهمن ۱۴۰۰

سلام من قبلن۸۶ کیلو بودم الان که رژیم کرفتم ۷۶ ششگیش کیلوایا باز مراقب نیاشم وضنم اضافع میشه

کارشناس به اندام ۲۸ بهمن ۱۴۰۰

سلام مینا خانم عزیز وقتی شما به وزن دلخواهتون رسیدید باید از یه رژیم تثبیت وزن استفاده کنید و گرنه به مرور زمان کنترل کاهش وزن از دستتون خارج میشه و به سمت چاقی میرید پیشنهاد می‌کنیم از رژیم تثبیت وزن دکتر کرمانی استفاده کنید برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید