خوردن کدو حلوایی چه مزایایی برای بدن دارد؟

خانه » زندگی رژیمی » عادات غذایی » خوردن کدو حلوایی چه مزایایی برای بدن دارد؟
خوردن کدو حلوایی چه مزایایی برای بدن دارد؟

خوردن کدو حلوایی چه مزایایی برای بدن دارد؟

 

کدو حلوایی یکی از آن غذاهای فصلی است که الان دقیقا در فصلش قرار داریم. اگر به دنبال خوردن غذایی سالم هستید، کدو حلوایی یکی از بهترین های این فصل است.

در ادامه می خواهم شما را با خواص کدو تنبل آشنا کنم تا بهانه ای برای مصرف بیشتر آن باشد.

 

۱- احساس سیری کنید.

هر ۲۸ گرم تخم کدو تنبل، حاوی ۱٫۷ فیبر است و هر فنجان پوره کدو تنبل حاوی ۵۰ کالری و ۳ گرم فیبر است. فیبر کمک می کند برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. بنابراین جلوی اشتها گرفته می شود و در کل کمتر غذا می خورید.

 

۲- تقویت بینایی

تنها مقداری کدو تنبل، دو برابر نیاز روزانه تان ویتامین A دارد که بینایی را بهبود می بخشد. همچنین این ویتامین، اختلال در عملکرد شبکیه را در افراد مبتلا به رتینیت پیگمانتوزا کند می کند، این بیماری چشمی می تواند حتی باعث کوری شود. ویتامین A همچنین به شکل گیری پوست، دندان و استخوانی سالم کمک می کند.

 

۳- کاهش فشار خون

روغن تخم کدو تنبل سرشار از فیتواستروژن ها است که طبق تحقیقات، برای پیشگیری از فشار خون مناسب است. وقتی محققان، موش ها را با مکمل خوراکی روغن کدو تنبل تغذیه کردند متوجه شدند طی تنها ۱۲ هفته فشار خون سیستولیک و دیاستولیک آن ها کاهش یافته است.

 

۴- خواب راحت تر

تخم کدو تنبل سرشار است از تریپتوفان، آمینو اسیدی که می تواند باعث احساس خواب آلودگی شود. تریپتوفان همچنین به بدن کمک می کند سروتونین تولید کند. انتقال دهنده عصبی که باعث می شود احساس آرامش و راحتی کنید. تخم کدو تنبل نه تنها به خوابی بهتر کمک می کند، بلکه سروتونین حاصل از آن نیز باعث بهتر شدن خلق و خو می شود.

 

۵- از پکیجتان محافظت می کند

کدو تنبل – مخصوصا تخم کدو تنبل – حاوی مقدار زیادی بتا کاروتن و دیگر آنتی اکسیدان ها است که خواص ضد سرطانی دارند. تخم کدو تنبل می تواند مخصوصا برای آقایان مفید باشد. تحقیقات نشان داده روغن تخم کدو تنبل، باعث جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات در موش های نر شده است. یک چهارم فنجان تخم کدو تنبل، همچنین حاوی ۲٫۷۵ میلی گرم زینک است(حدود ۱۷ درصد نیاز روزانه برای افراد بالغ) که با سلامت جنسی آقایان در ارتباط است.

 

۶- داشتن قلبی سالم تر

تحقیقات نشان داده فیبر موجود در کدو تنبل، می تواند از قلب نیز محافظت کند. در یک تحقیق که روی ۴۰۰۰۰ مرد انجام شده بود، مشخص شد آنهایی که برنامه غذایی سرشار از فیبر استفاده می کنند در مقایسه با کسانی که فیبر برنامه غذایی شان پایین است تا ۴۰ درصد کمتر در خطر بیماری های قلبی قرار دارند. در تحقیقی دیگر که روی خانم ها انجام شده بود، محققان پی بردند خانم هایی که رژیم غذایی سرشار از فیبر دارند در مقایسه با آن هایی که کمتر فیبر مصرف می کنند تا ۲۵ درصد کمتر در خطر بیماری های قلبی قرار دارند. می توانید کدو تنبل و تخم کدو تنبل را از راه های مختلفی به برنامه غذایی تان اضافه کنید و از خواصش بهره مند شوید.

 

نویسنده: کریستن دومونل

منابع:

Vitamin A – https://medlineplus.gov/ency/article/002400.htm

A randomized trial of vitamin A and vitamin E supplementation for retinitis pigmentosa. – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8512476

Antihypertensive and cardioprotective effects of pumpkin seed oil. – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22082068

What to Eat for Deep Sleep- http://www.doctoroz.com/article/what-eat-deep-sleep

Pumpkin seed oil and phytosterol-F can block testosterone/prazosin-induced prostate growth in rats. – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17033217

Zinc status and serum testosterone levels of healthy adults.- https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8875519

How Fiber Protects Your Heart – https://www.webmd.com/diet/features/fiber-heart#1

Vegetable, fruit, and cereal fiber intake and risk of coronary heart disease among men. – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8627965

Dietary fiber and saturated fat intake associations with cardiovascular disease differ by sex in the Malmö Diet and Cancer Cohort: a prospective study. – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22384046

 

حمایت شده توسط :


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

Sending
User Review
2 (2 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*