ثبت نام و دریافت رژیم غذایی راهنمای ثبت نام 32143-025

روزانه چقدر باید کالری بسوزانیم ؟

اخبار، اخبار دکتر کرمانی، کلیپ، کلیپ های دکتر، گالری

 

 

توجه و نگرانی در مورد وزن، تنها دغدغه ی افراد چاق و مبتلایان آن نیست. امروزه، حتی افراد زیادی به دنبال تثبت وزن خود و مراقب از شرایط اندام خود هستند. عامل مهمی که نقش تعیین کننده در وزن دارد، میزان کالری دریافتی نام دارد. کالری مقدار انرژی موجود در خوراکی ها و نوشیدنی ها را می گویند. هر فردی برای انجام فعالیت های رومزه خود به عنوان سوخت کالری می سوزاند. برای کاهش وزن باید کالری دریافتی کمتر از میزان کالری باشد که می سوزانید.

 

بنابراین، هر شخصی که بخواهد وزن فعلی اش را تثبیت کند باید به ازای هر کیلوگرم 30 کالری مصرف کند. اگر هم بخواهد که وزن کم کند به ازای هر کیلوگرم وزنش باید 20 کالری مصرف کند. کاهش وزن بدون توجه به خوراکی هایی که می خورید، امکان پذیر نخواهد بود.

 

مثلا خانم خانه داری که 100 کیلو وزن دارد باید 3000 کالری دریافت کند. که این مقدار را در سه وعده اصلی و میان وعده آن به شرح زیر تقسیم می کنیم. صبحانه 500 کالری، میان وعده صبح 300 کالری، ناهار 1000 کالری، عصرانه 400 کالری، شام 800 کالری.

 

باید توجه داشت که یک سیخ کباب برگ بدون چربی 200 کالری و یک کفگیر پلو 250 کالری دارد. بنابراین می توانیم به او 3 کفگیر برنج و یک سیخ کباب برگ بدهیم که 50 کالری هم باقی می ماند. باقی مانده را به او یک لیوان دوغ می دهیم. که اگر او رعایت نکند و به جایش نوشابه و شیرینی و یک کفگیر برنچ بیشتر به همراه یک سیخ کباب بیشتر بخورد.

 

او 770 کالری بیشتر دریافت کرده است که هر 7/7 کالری برابر با 1 گرم چربی است. که این فرد 100 گرم دنبه به اندامش اضافه شده است. خوش اندام ترین کشور در جهان ژاپن، و بعد کره، آن هم تنها با آمار 2 % است. ایران نزدیک به 33% و آمریکا 37% است.

 

ژاپنی به این دلیل خوش اندام هستند که در رستوران تنها به ماهی و سالاد اکتفا می کنند. به سراغ نان و برنج نمی روند. اگر شام هم مثل ژاپنی ها رعایت کنید اندام زیبایی خواهید داشت. به شرطی که در تمام وعده ها به صورت ژاپنی ها عمل کنند. هر شخصی باید در مقابل عشق خود به غذا مقاومت کند. انگیزه اش را بالا ببرد تا بتواند در مقابل خوردن نه بگوید.

 

بنابراین جهت دریافت بهتر مطالب بالا، شما را به دیدن کلیپ بسیارآموزشی از دکتر کرمانی دعوت می کنیم.

 

مجموعه به اندام دکتر کرمانی

 


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی
    به اشتراک بگذارید

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*