۱۵ راهی که میتوانید به روز خود ۵۰۰ قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید.

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » ۱۵ راهی که میتوانید به روز خود ۵۰۰ قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید.

کاهش وزن کار ساده ای است تنها چیزی که مهم است داشتن یک استراتژی خوب و در عین حال ساده است. تمرینات طولانی مدت را فراموش کنید. کاهش وزن با قدم زدن در پارک هم بدست می آید. راز این موفقیت برداشتن روزانه ۱۰۰۰۰ قدم است. تحقیقات نشان داده کسانی که BMI متعادل و چربی اضافه کمی دارند در روز زیاد راه میروند. این راهنما را دنبال کنید و به دستورات آن عمل کنید، مطمئن باشید کاهش وزن هیچ وقت به این اندازه ساده و سرگرم کننده نبوده است.

 1. میتوانید در پیاده روی دسته جمعی آخر هر هفته شرکت کنید، به همراه خانواده به دیگر گروه ها و خانواده ها بپیوندید و از پیاده روی در اطراف شهر یا جاهای دیدنی آن لذت ببرید. با این کار به راحتی مقدرا زیادی پیاده روی میکنید. ( ۲۰۰۰ قدم )
 2. فرزندان خود را تا ایستگاه اتوبوس همراهی کنید ( و یا تا مدرسه اگر نزدیک است ) به جای اینکه آنها را با ماشین برسانید. بعد از مدرسه هم میتوانید به دنبال آنها بروید تا با هم به خانه برگردید. (۲۰۰۰ قدم )
 3. خانه را به مدت ۲۰ دقیقه جارو بکشید، و تا جایی که میتوانید به این سمت و آن سمت بروید. ( ۲۰۰۰ قدم )
 4. هر روز پس از ناهار یا شام ۱۰ دقیقه پیاده روی کنید. علاوه بر ورزشی که انجام میدهید این پیاده روی به هضم غذا نیز کمک میکند. ( ۱۰۰۰ قدم )
 5. در ازای هر ۴۵ دقیقه ای که پشت رایانه میگذرانید ۵ دقیقه در دفتر کار و یا اطراف خانه پیاده روی کنید. ( ۵۰۰ قدم )
 6. قبل از اینکه به سراغ ایمیل ها و پیغامهای خود بروید همیشه سعی کنید یک یا دو بار دور بلوک و یا خانه ی خود پیاده روی کنید. ( ۱۰۰۰ قدم )
 7. میخواهید با یک دوست و یا یک مشتری تماس بگیرید؟ هنگام مکالمه گوشی را بردارید و دور اتاق و یا بیرون شروع به قدم زدن کنید. (۱۰۰۰ قدم )
 8. هنگامی که برای خرید به فروشگاه میروید سبد خود را در ابتدای هر ردیف محصولات بگذارید سپس هر چیزی که خردید را به سبد ببرید و دوباره بازگردید. ( ۱۰۰۰ قدم )
 9. برنامه ریزی کنید تا با خانواده به دیدن یک جاذبه ی محلی بروید جایی که پیاده روی عمده فعالیت در آنجا باشد. مثلا میتوانید به باغ وحش بروید و یا به یک موزه. (۴۰۰۰ قدم )
 10. قبل از اینکه خرید کنید سعی کنید دو بار داخل فروشگاه قدم بزنید. ( ۱۰۰۰ قدم )
 11. هنگامی که تمرین و یا بازی کودکان خود را تماشا میکنید دور محوطه ای که آنها هستند شروع به قدم زدن کنید. ( ۲۰۰۰ قدم )
 12. با یکی از دوستان خود به پیاده روی بروید و ۲۰ دقیقه با او گپ بزنید. ( ۲۰۰۰ قدم )
 13. اگر برای انجام کاری میخواهید بیرون بروید به جای اینکه سریع سوار ماشین خود بشوید سعی کنید پیاده بروید، در راه رفت و برگشت میتوانید کلی قدم بزنید بعلاوه در مصرف سوخت نیز صرفه جویی کردید. ( ۴۰۰۰ قدم )
 14. صبح ها ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زودتر بیدار شوید و از این زمان اضافی برای پیاده روی در اطراف خانه استفاده کنید سپس به محل کار بروید. ( ۱۵۰۰-۲۰۰۰ قدم )
 15. در طول روز به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید. (۱۰۰۰ قدم )

 

امتیاز کاربرها
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم