15 راهی که میتوانید به روز خود 500 قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید.

کاهش وزن کار ساده ای است تنها چیزی که مهم است داشتن یک استراتژی خوب و در عین حال ساده است. تمرینات طولانی مدت را فراموش کنید. کاهش وزن با قدم زدن در پارک هم بدست می آید. راز این موفقیت برداشتن روزانه 10000 قدم است. تحقیقات نشان داده کسانی که BMI متعادل و چربی […]

15 راهی که میتوانید به روز خود 500 قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید. - 4 - - ورزش و سلامتی
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 6 دقیقه

تعداد بازدید 2383

تاریخ انتشار

15 راهی که میتوانید به روز خود 500 قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید. - 6 - - ورزش و سلامتی کاهش وزن کار ساده ای است تنها چیزی که مهم است داشتن یک استراتژی خوب و در عین حال ساده است. تمرینات طولانی مدت را فراموش کنید. کاهش وزن با قدم زدن در پارک هم بدست می آید. راز این موفقیت برداشتن روزانه 10000 قدم است. تحقیقات نشان داده کسانی که BMI متعادل و چربی اضافه کمی دارند در روز زیاد راه میروند. این راهنما را دنبال کنید و به دستورات آن عمل کنید، مطمئن باشید کاهش وزن هیچ وقت به این اندازه ساده و سرگرم کننده نبوده است.

 1. میتوانید در پیاده روی دسته جمعی آخر هر هفته شرکت کنید، به همراه خانواده به دیگر گروه ها و خانواده ها بپیوندید و از پیاده روی در اطراف شهر یا جاهای دیدنی آن لذت ببرید. با این کار به راحتی مقدرا زیادی پیاده روی میکنید. ( 2000 قدم )
 2. فرزندان خود را تا ایستگاه اتوبوس همراهی کنید ( و یا تا مدرسه اگر نزدیک است ) به جای اینکه آنها را با ماشین برسانید. بعد از مدرسه هم میتوانید به دنبال آنها بروید تا با هم به خانه برگردید. (2000 قدم )
 3. خانه را به مدت 20 دقیقه جارو بکشید، و تا جایی که میتوانید به این سمت و آن سمت بروید. ( 2000 قدم )
 4. هر روز پس از ناهار یا شام 10 دقیقه پیاده روی کنید. علاوه بر ورزشی که انجام میدهید این پیاده روی به هضم غذا نیز کمک میکند. ( 1000 قدم )
 5. در ازای هر 45 دقیقه ای که پشت رایانه میگذرانید 5 دقیقه در دفتر کار و یا اطراف خانه پیاده روی کنید. ( 500 قدم )
 6. قبل از اینکه به سراغ ایمیل ها و پیغامهای خود بروید همیشه سعی کنید یک یا دو بار دور بلوک و یا خانه ی خود پیاده روی کنید. ( 1000 قدم )
 7. میخواهید با یک دوست و یا یک مشتری تماس بگیرید؟ هنگام مکالمه گوشی را بردارید و دور اتاق و یا بیرون شروع به قدم زدن کنید. (1000 قدم )
 8. هنگامی که برای خرید به فروشگاه میروید سبد خود را در ابتدای هر ردیف محصولات بگذارید سپس هر چیزی که خردید را به سبد ببرید و دوباره بازگردید. ( 1000 قدم )
 9. برنامه ریزی کنید تا با خانواده به دیدن یک جاذبه ی محلی بروید جایی که پیاده روی عمده فعالیت در آنجا باشد. مثلا میتوانید به باغ وحش بروید و یا به یک موزه. (4000 قدم )
 10. قبل از اینکه خرید کنید سعی کنید دو بار داخل فروشگاه قدم بزنید. ( 1000 قدم )
 11. هنگامی که تمرین و یا بازی کودکان خود را تماشا میکنید دور محوطه ای که آنها هستند شروع به قدم زدن کنید. ( 2000 قدم )
 12. با یکی از دوستان خود به پیاده روی بروید و 20 دقیقه با او گپ بزنید. ( 2000 قدم )
 13. اگر برای انجام کاری میخواهید بیرون بروید به جای اینکه سریع سوار ماشین خود بشوید سعی کنید پیاده بروید، در راه رفت و برگشت میتوانید کلی قدم بزنید بعلاوه در مصرف سوخت نیز صرفه جویی کردید. ( 4000 قدم )
 14. صبح ها 15 تا 20 دقیقه زودتر بیدار شوید و از این زمان اضافی برای پیاده روی در اطراف خانه استفاده کنید سپس به محل کار بروید. ( 1500-2000 قدم )
 15. در طول روز به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید. (1000 قدم )

 

15 راهی که میتوانید به روز خود 500 قدم ( یا بیشتر ) اضافه کنید. - 8 - - ورزش و سلامتی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*