این شایعات درباره موها را باور نکنید

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » این شایعات درباره موها را باور نکنید

موهایتان چه بلند باشد چه کوتاه مسلما چالش های منحصر به فردی با موهای خود دارید. در هر موردی جدا کردن غلط از درست کمک می کند بتوانیم روی مواردی تمرکز کنیم که در واقع کمک می کنند موها سالمتر رشد کنند و خود را بهتر نشان دهند. در این مقاله شایعاتی که در مورد مو رایج است را بررسی میکنیم و به شما می آموزیم چگونه از حقیقت به نفع موهای خود استفاده کنید.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

۱- کوتاه کردن مرتب باعث می شود مو سریع تر رشد کند

جاشوا زیچنر مدیر تحقیق آرایشی و بهداشتی و بالینی پوست در بیمارستان (Mount Sinai ) در شهر نیویورک می گوید: کوتاه کردن موها هیچ تاثیری در روند رشد مو ندارد چون رشد مو اتفاقی است که در پوست سر رخ می دهد اما اینکه متخصصان می گویند هر شش تا هشت هفته موی سر خود را پیرایش کنید دلیل دارد. ملیسا پیلیانگ، متخصص پوست و مو در کلینیک کلیولند می گوید: نوک مو بعد از چند هفته نازک و باعث شکنندگی مو می شود، وقتی کوتاهشان می کنید موهای سرتان پرتر نشان  می دهد.

۲- اگر یک موی سفید را بکنی، دو موی سفید جای آن در می آید

این یکی به نظر درست می آید، چون یک موی سفید معمولا خبر از موهای سفید بیشتر میدهد. دکتر پیلیانگ میگوید: این باور رواج پیدا کرده چون مردم موهای سفید خود را می کندند و بعد از مدتی متوجه موهای سفید جدیدی می شدند. متاسفم که این خبر بد را می دهم اما وقتی موی سفید روی سر خود دیدید باید منتظر دیگر موهای سفید نیز باشید و کندن موهای سفید را مقصر این اتفاق ندانید.

با این حال دانستن حقیقت نمی تواند به شما این اجازه را دهد که شروع به کندن موهای سفید خود کنید. موی سر اگر چندین بار و در فواصل کم کنده شود ضعیف خواهد شد و ممکن است دیگر رشد نکند. به هر حال موها سفید می شود نباید با موهای خود بجنگید. میتوانید موی خود را رنگ کنید.

۳- شامپو زدن به مو باعث ریزش مو می شود

حمام را مقصر ندانید. دکتر پیلیانگ میگوید: اگر موهایتان می ریزد این ریزش کلی است. معمولا در حمام ریزش مو را شاهد هستیم به همین دلیل مردم ریزش مو را به شامپو ربط می دهند. مسئله اینجاست که اگر بخواهید با نشستن مو از ریزش آن جلوگیری کنید ممکن است مشکل را بدتر کنید. چرب شدن موها باعث التهاب و مانع رشد مو می شود.

علت واقعی اینجاست: استرس اغلب از عوامل پشت پرده ریزش مو مثل طلاق، جراحی، فوت یکی از اقوام و … است که می تواند این مسئله را شدت ببخشد. سعی کنید جلوی استرس خود را بگیرید و آن را مدیریت کنید، می توانید به شامپوی خود چند قطره از روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، روغن درخت چای، و رزماری اضافه کنید. این روغن ها می توانند باعث تحریک رشد مو شوند.

۴- هرچقد بیشتر موهای خود را شانه کنید، بیشتر سالم میماند

بعضی معتقد هستند که روزانه باید ۱۰۰ بار با شانه روی موهای خود بکشند اما باید گفت این کار هیچ ارزشی ندارد و شانه زدن بیش از اندازه ای که همیشه انجام می دهید بی فایده است. در واقع زیاد شانه کشیدن به جای اینکه خوب باشد، بد است. دکتر پیلیانگ میگوید: بیش از حد شانه زدن می تواند به کوتیکول های مو ( لایه محافظ بیرونی مو ) آسیب برساند. اگر موها گره یا پیچ دارد شانه بکشید در غیر اینصورت آنها را به حال خود بگذارید.

۵- حذف رنگ مو

سفید کردن مو برای رنگ کردن یکی از بدترین کارهایی که می توانید با موی خود بکنید اما هر رنگی نمی تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود. حذف رنگ از مو باعث می شود هر تار مو نازک و شکننده شود. اضافه شدن رنگ باعث حجم گرفتن تار مو می شود و آن را ضخیم می کند. تا زمانی که از رنگهای تیره استفاده می کنید این نوع رنگ کردن مو مشکلی ندارد.

۶- وقتی باردار هستید نمی توانید موی خود را رنگ کنید

کری ان ترل ماما( استاد در دانشگاه مینه سوتا) می گوید نگرانی اصلی از رنگ کردن مو هنگام بارداری استنشاق آمونیاک نه جذب رنگ مو توسط پوست سر است. اگر از رنگ مویی استفاده شود که مقدار آمونیاک آن کم باشد دیگر رنگ کردن مو مشکلی ندارد به خصوص اگر به سالن آرایشی بروید که تهویه قوی داشته باشد. البته هنوز بیشتر خانمهای باردار ترجیح می دهند موهای خود را رنگ نکنند اما خبر خوب این است که رنگ موهای بدون آمونیاک نیز در حال تولید است.

۷- استفاده از محصولات درست باعث می شود موها ضخیم تر شود

بیشتر مردم فکر می کنند موهای سالم به علت آب و هوا و یا محصولاتی است که استفاده می شود اما آنچه می خورید بیش از آنچه فکرش را بکنید روی این مسئله تاثیر گذار است. دکتر پیلیانگ میگوید بدن انرژی زیادی را صرف رشد مو می کند و از مواد مغذی استفاده می کند. این یعنی اگر برنامه غذایی ضعیفی داشته باشید بدن نمی تواند برای رشد مو انرژی وقف کند چون نگران تامین انرژی برای اعضای حیاتی است.

مطمئن شوید به اندازه کربوهیدرات، پروتئین و چربی سالم مصرف می کنید و همچنین توجه ویژه به زینک، آهن و ویتامین D داشته باشید. دکتر پیلیانگ می گوید این ویتامین ها برای رشد مو ضروری است و بدن بسیاری از خانمها آنها را کم دارد. اگر بدنتان به مقدار زیادی این نوع ویتامین ها را کم دارد و یا گوشت قرمز استفاده نمی کنید با پزشک خود صحبت کنید تا به شما مکمل معرفی کند.

۸- عوض کردن شامپو برای مو مفید است

اگر می خواهید تاثیرات مختلف را تجربه کنید عوض کردن شامپو خوب است اما بهتر است هر بار که سر خود را می شویید از شامپوی همیشگی خود استفاده کنید. اگر حس می کنید با عوض کردن شامپو موهایتان بهتر شده است این حس بیشتر به دلیل میل به تازگی است. دکتر پیلیانگ می گوید شامپوها تاثیرات متفاوتی دارند اما عوض کردن شامپویی که خوب جواب می دهد آنچنان لازم نیست.

۹- شوره سر به معنای خشکی پوست است

ما شوره را با خشکی برابر می دانیم و به همین دلیل در اشتباه هستیم. در حالی که شوره از چربی موها حاصل می شود. دکتر پیلیانگ می گوید دلیل شوره در واقع یک نوع مخمر است که تمایل به رشد در جاهای چرب دارد. شوره واکنش بدن به این مخمر است. اگر شستن سر خود را برای کاهش شوره کم کنید اشتباه بزرگی مرتکب شدید. برای حل این مشکل بهتر است از شامپو ضد شوره استفاده کنید.

۱۰- شامپوهای کف دار بهتر موها را تمیز می کنند

شامپو برای انجام کارش حتما نباید کف دار باشد. دکتر پیلیانگ می گوید اشتباهمان این است که تمیزی را با کف برابر می دانیم. سولفات که در بسیاری از شامپوها اضافه می شود و عامل کف سازی است اگر موهایتان را رنگ کرده باشید باعث می شود رنگ موهایتان از بین برود.

وقتی کف زیاد شود بحث به سمت مضر بودن این نوع شامپو ها می رود. انجمن سرطان آمریکا سولفات را بی ضرر اعلام کرده است اما برخی آزمایشگاه ها هنوز خبر از ضررهای سولفات می دهند. اگر می خواهید از سولفات پرهیز کنید اما همچنان کف را هم روی سر خود حس کنید از شامپوهای بدون سولفات و دارای گلیسیرین استفاده کنید. گلیسیرین بدون اینکه ضرری داشته باشد کف تولید میکند.

۱۱- خشک کردن مو با هوای آزاد سالمتر از خشک کردن آن با سشوار است

شاید خیلی از ما فکر کنیم خشک کردن مو با سشوار بسیار ضرر داشته باشد و در مقابل خشک کردن مو ها با هوای آزاد بدون هیچ ضرری باشد اما اگر به شما بگوییم خشک شدن مو با هوای آزاد آنچنان هم که فکر می کنید سالم نیست. طی تحقیقی که در آن خشک کردن مو با سشوار و هوای آزاد را با هم مقایسه کرده بودند محققان دریافتند سشوار باعث آسیب بیشتری به سطح مو می شود ( همانطور که انتظار می رفت ) اما خشک شدن مو با هوای آزاد می تواند به عمق موها آسیب برساند.

محققان میگویند اگر برجستگی داخل مو برای طولانی مدت در معرض آب باشد، ممکن است آسیبی جدی تر از آسیبی که گرما وارد می کند، ایجاد کند ( بله ما نیز از این نتایج متعجب شدیم ). بهترین برداشتی که از این مطالعه می توانید انجام دهید این است که درجه حرارت سشوار خود را در پایین ترین حد ممکن قرار دهید و با آن موی خود را خشک کنید ( یا سعی کنید ۱۵ سانتی متر سشوار را از موی خود فاصله دهید ). همچنین سشوار را دائما حرکت دهید، با این کار حرارت را فقط روی یک نقطه متمرکز نکنید.

۱۲- اگر مو چرب باشد روغن ها بی فایده هستند

اگر فقط به کف سر خود روغن می زنید. روغن مالیده شده به انتهای موها درخشش اضافه می کند. با استفاده از روغن می توانید علاوه بر بهره بردن از خواص آن موهای خود را بدون استفاده از درخشان کننده های شیمیایی که ضرر هم دارند زیبا و زرق و برق دار کنید.

روغن نارگیل برای جلوگیری از سفید شدن مو، محافظت از گرما و اشعه های خورشید استفاده می شود. روغن أرجا نیز برای جلوگیری از بی رنگ شدن مو و همچنین کمبود پروتئین آن استفاده می شود. ۲۰ قطره روغن أرجا را با بطری نرم کننده ای که استفاده می کنید مخلوط کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید. این ترکیب به گفته روبسان میراندا دا گاما، استاد آرایش زنانه در دانشگاه سانتو آمارو برزیل برای تمام انواع مو کارساز است.

۱۳- باید هر روز سر خود را بشویید

یک روز می شنوید هر روز فقط موی خود را با آب بشویید. روز دیگر می شنوید که موهای خود را با کف بشویید، همه قوانین شستن موها را از پنجره به بیرون بیاندازید و فقط به ظاهر مو و حسی که نسبت به موهای خود دارید توجه کنید. مو هر روز حالتی متفاوت دارد. اگر حس کردید مو از ریشه چرب شده است آن را بشویید. اگر نه، شستشو را به زمانی که احساس چربی کردید واگذار کنید. کسانی که موهای خشکی دارند برای اینکه بیش از حد موهای خود را نشویند باید به ریشه مو توجه کنند که چرب شده است یا خیر.

۱۴- مردان کچلی را از سمت خانواده مادر به ارث می برند

اگر مرد هستید، مادرتان به شما کروموزوم X می دهد و پدرتان Y ( زنان دو X دریافت می کنند). بسیاری فکر می کنند علت کچلی در مردان مربوط به X است که از طرف مادر می آید اما نمی توانید بابت این مسئله مادر خود را سرزنش کنید چون ژن های متعددی از هر دو طرف ( پدر و مادر ) وجود دارد که با طاسی در ارتباط است.

۱۵- استفاده از کلاه باعث ریزش مو می شود

برخی فکر می کنند کلاه باعث ریزش موی دایره شکلی روی سر می شود اما این تنها یک ایده و افسانه قدیمی است. الگوی ریزش مو در مردان ژنتیکی است و با مواردی مانند بالا رفتن تستوسترون و استرس شدت می گیرد.

مردم با دیدن موهای ریخته شده در کلاه خود فکر می کنند باعث این ریزش کلاه است، این تنها یک ایجاد ارتباط اشتباه است. با دیدن مو در کلاه خود نباید از ترس کچل شدن دیگر زیر کلاه خود مخفی شوید. استفاده از مینوکسیدیل و رژیم مناسب می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید ( مینوکسیدیل را هم مردان هم زنان استفاده می کنند ). برای پیشگیری از الگوی طاسی در مردان راه های درمانی دیگر نیز هست.

۱۶- باید موها را با حوله خشک کرد

اگر مانند بسیاری از مردم بعد از خروج از حمام بلافاصله با یک حوله شروع به مالش موی خود می کنید، این کار را نکنید. خشک کردن مو با حوله برای موها خشن است و باعث شکستگی آنها می شود. به جای اینکه موهای خود را به شدت با حوله خشک کنید به آرامی حوله را روی سر خود بکشید و سپس با یک شانه پهن موها را شانه کنید تا آب مانده بین موها را بیرون بیاورید.

 

۱۷- آیا مرتب برس کشیدن موها را درخشان می کند؟

خیر، بی دلیل به لایه های شاخی مو فشار می آورد و ممکن است موها راکدتر به نظر بیایند.

حکم: شایعه

 

۱۸- آیا خوردن رویه نان باعث می شود موها فر شوند؟

رویه نان نمی تواند باعث فر شدن موها شود. موها به دلیل شکلشان فر می شوند که تا حدود زیادی به ژنتیک و تفاوت در مقدار فیبر پروتئین بین یک طرف قشر و طرف دیگر آن است.

حکم: شایعه

 

۱۹-اگر یک شب کامل نرم کننده روی موهایم بماند، آیا موها نرم تر می شوند؟

نرم کننده همانطور که از نامش مشخص است اساسا نرم می کند. زمان در مقدار نفوذ نرم کننده به موها تاثیر دارد، بنابراین اگر نرم کننده در طول شب روی موها بماند آنها را نرم تر می کند.

حکم: حقیقت دارد

 

۲۰- آیا چیزی به غیر از کوتاه کردن باعث بهبودی موخوره می شود؟

هیچ چیزی به غیر از کوتاه کردن مو، باعث بهبودی موخوره نمی شود. موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موها هیچ کوتیکولی نداشته باشد، قشر مو بی محافظ می ماند و در نتیجه از هم گسیخته خواهد شد. موخوره می تواند همینطور به سمت بالای موها حرکت خود را ادامه دهد.

حکم: شایعه

 

شایعاتی درباره موها که نباید باور کنید! پوست و مو رژیم لاغری دکتر کرمانی

 

۲۱- ممکن است بستن شدید مو باعث کچلی شود؟

بله ممکن است. هرگز موی خود را برای مدت زمان طولانی تحت فشار شدید قرار ندهید. این کار باعث آلوپسی کششی می شود که به مرور باعث بروز زخم آلوپسی خواهد شد، یعنی شرایطی که موها مجددا رشد نمی کنند.

حکم: حقیقت دارد

 

۲۲- آیا آبلیمو موهایم را سفید می کند؟

نه این چنین نیست. آب لیمو یک نوع اسید خفیف است. اسید خاصیت بستن کوتیکول های مو را دارد که موجب نرم و درخشان شدنش می شود.

حکم: شایعه

 

۲۳- آیا شنا کردن در استخر، موهای بلوندم را سبزرنگ می کند؟

این به استخری که در آن شنا می کنید بستگی دارد. استخرهای سر پوشیده ممکن است موها را سبز نکنند در حالی که استخرهای رو باز می توانند رنگ مو را تغییر دهند. مس موجود در لوله هایی که آب را به استخر هدایت می کند باعث می شود موها سبز شوند – نه کلر به خودی خود – بنابراین در جاهای گرم و استخرهای روباز ( به علت تبخیر )، تمرکز مس نمک در آب بالا می رود و به سادگی توسط منافذ مو جذب می شود و آسیبی شدید به مو می زند.

حکم: حقیقت دارد

 

۲۴- آیا استرس شدید می تواند باعث ریزش مو شود؟

استرس شدید می تواند روی مو تاثیر داشته باشد. این تاثیر البته ناگهانی و فوری نیست، بلکه چند ماه طول می کشد که خود را نشان دهد.

حکم: حقیقت دارد

 

۲۵- آیا شستشو در آب سرد باعث می شود موها درخشان شوند؟

آب سرد باعث بسته شدن سریع کوتیکول ها می شود. بنابراین در تئوری ممکن است کمی موها را درخشان تر کند. اما باید به اندازه کافی آب سرد روی سر خود بریزید.

حکم: حقیقت دارد

 

۴٫۴/۵ - (۹۳ امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

مرضیه ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ۱۶سالمه چند روز پیش یه تار مو سفید دیدم مو سفید کندم چند روز خیلی پر استرس بودم خیلی ناراحتم ایا درمان داره که متوقف کنه لطفا زود جوابمو بدین خیلی افسرده شدم

کارشناس به اندام ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

سلام مرضیه جان این اصلا چیز بدی نیست بلکه استرس شما بابت این قضیه ممکنه شرایط رو بدتر کنه سعی کن از مولتی ویتامین استفاده کنی

امیر ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ببخشید پیتاژ مو خوبه یا بد؟ روی سفیدی یا کم پشتی و رشد نکردن مو هم تاثیر میذاره؟ ممنون

کارشناس به اندام ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید. نه عزیز تاثیری نداره .

Amin ۱۲ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من موهای لختی داشتم اما به دلیل اتو و سشوار زیاد جلوی موهام خیلی شکل ظاهریه بدی گرفته با اینکه پشت موهام خوبه آیا درمانی وجود داره؟

کارشناس به اندام ۱۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید .چون علت این بد فرمی اتو و سشوار هست اگه دیگه از اتو سشوار استفاده نکنید شکل ظاهری موهاتون به حالت قبل برمیگرده .

Amir ۰۴ شهریور ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه ریزش مو ندارم ولی وقتی که حمام میرم حدودن ۱۰ یا ۲۰ تار مو میریزه از یه طرفی هم یه مطلبی خونده بودم که نوشته بود هنگام حمام کردن ریشه مو ضعیف میشه وباعث ریزش مو میشه میخواستم بدونم که این مطلب صحت داره

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید .این مورد کاملا طبیعیه و نگران نباشید

محمد ۳۱ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر . من ریزش موی شدید دارم چکاپ هم دادم مشکلی نداشتم . موهام فر زبره قبلا به هیچ وجه ریزش نداشتم . بعد مصرف ۲۰ عدد قرص استروئید ریزش شدید گرفتم دکترم میرم جواب نمیگیرم نمیدونم چیکار کنم . آیا هورمونای بدنم بهم ریخته اصلا قابل درمان هستش یا نه

کارشناس به اندام ۰۲ مرداد ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز.از عوارض دارویی که مصرف میکنید میتونه باشه این ریزش.با پزشکتون در این مورد باید مشورت کنید.

فاضل ۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام وقت شما بخیر من حدود ۹ ماه پیش رفتم دکتر پوست واسه پوستم چون جوش های خیلی زیادی داشت بعد دکتر بم دارو ساختنی داد همراه با قرص راکوتان مصرف کردم دارو هاو نتیجه گرفتم صورتم الان کاملا صاف شده اما با مصرف کردن این قرص حدود ۵ یا ۶ ماه بعدش ریزش مو گرفتم قرص ها تموم شد بعد گفتن که اگه مصرف قرص رو قطع کنم ریزش مو قطع میشه اما حدود ۳ ماه هست من مصرف قرص رو قطع کردم ولی ریزش اصلااا قطع نشده بیشتر هم شده

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز.یکی از عوارض راکوتان نازک شدن و ریزش مو هست.اگه با قطع مصرف دارو همچنان موهاتون ریزش داره حتما به پزشک مراجعه کنید

مائده ۰۵ تیر ۱۴۰۱

سلام من ریزش مو شدید دارم هر کار میکنم ریزش مو هایم قطع نمیشه موهای جلوم خیلی کم پشت شده باید چیکار کنم

کارشناس به اندام ۰۷ تیر ۱۴۰۱

سلام مائده عزیز .شما اول باید به پزشک مراجعه کنید تا علت این ریزش مو مشخص بشه بعد برای درمانش دنبال راهکار باشید برای اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید

باران ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام عالی

نهال ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام‌ من موهام خیلی بلنده و ریزش هم دارن . آیا بلندی موهام باعث تضعیف پیاز مو و کچل شدن جلوی سرم میشه؟

کارشناس به اندام ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام نهال جان اگر باعث بشه که نتونی بهش خوب رسیدگی کنی بله ممکنه

فرشته ۱۹ فروردین ۱۴۰۱

دوستان عزیز اگه موهایه زیبا میخواید این تجربه شخصی خودمه موهاتون حداقل هفته یکبار باروغن کرچک ورزماری ونارگیل وآرگان روغن تراپی کنید بعدازحمام روغن آرگان به ساقه مو بزنید حداقل ماهی یکبار حنا تخم مرغ قهوه ماست شیر یا باقیمانده میوه جات ماسک درست کنید به موهاتون بزنید حتی باقیمانده چای به جااینکه دور بریزیدبه موهاتون بزنبد پرتغال دهنی بچه هارودور نریزید به موهاتون بزنید دوستان هرچیزی که فک میکنید بایددوربیندازید گوگل سرچ کنید وبعد استفاده کنید چه برایه مو چه برایه پوست ومطمعن باشید پشیمون نمیشید.

علی ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام ، من نزدیک یک ساله گرفتار یک عارضه هستم دست میکنم تو سرم و موهامو میخارم دکتر بهم گفت بخاطر گرمیه ولی خب آخرش ی مقدار دست میکُنم تو موهام موهام کمتر شده مَنی که خیلی موهام زیاد بود😐💔 چیکار کنم اگر هروز موهامو بشورم تاثیر داره؟ لطفا یکی راهنماییم کنه یه نکته دیگ هم بگم من کنکوریم استرس هم تاثیر داشته هنوز ۱۷ سالمه اگ این عادتو ترک کنم مطمعنم ی بخش اعظم موهام بیرون میاد همین الانم فقط از داخل مشخصه جنس مو:خشک و فر

کارشناس به اندام ۰۴ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از استرس و اضطراب شماست که موقع کنکور داشتید سعی کنید مشکل استرستون رو کنترل و ریشه یابی کنید و از یه مشاور کمک بگیرید

Z ۰۳ دی ۱۴۰۰

سلام وقت بخیر من از روغن حنا و گزنه و چند تا روغن دیگه برای رفع موخوره ی موهام استفاده میکنم و انگار موهای طلاییم دارن تغییر رنگ میدن به خرمایی و تیر میشن آیا اینا تاثیری دارن روی تیره شدن رنگ موهام؟؟

کارشناس به اندام ۰۵ دی ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم بله ممکنه تاثیر بذارن چون این مواد گیاهی دارای رنگدانه هستن

بهار ۲۶ آذر ۱۴۰۰

سلام من مو های خیلی بلندی دارم ولی متاسفانه خیلی ریزششون زیاده توی چند تا مقاله خوندم که کوتاهی مو و تقویت دوباره انها باعث میشه که مو دوباره پرپشت و بشه و جلوی ریزششون رو می گیره . ممنون میشم جواب بدید

کارشناس به اندام ۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام بهار خانم عزیز کوتاه کردن و تقویت موها با مواد طبیعی و استفاده از مکملها مثل آهن و زینک و مولتی ویتامینها به شما کمک میکنه

دختر زمستان ۲۶ آذر ۱۴۰۰

من موهام خیلی میریزه میشه یه شامپو معرفی کنین که با یک بار استفاده کردن از اون شامپو موهام پرمشت بشه؟؟

کارشناس به اندام ۲۸ آذر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز میتونی از مواد گیاهی و طبیعی برای تقویت موهات استفاده کنی

تارا ۰۳ مهر ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید من برای نرم شدن موهام از روغن اای زیتون ، سیاه دانه ، نارگیل بادام شیرین نارگیل و کرچک‌ استفاده میکنم استفاده از این ها در کف سر ممکن است باعث سست شدن ریشه و ریزش موها شود؟ ممنون‌ میشم‌جواب بدین

کارشناس به اندام ۲۴ مهر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بهتره که به کف سر مالیده نشن چون چربی اونها باعث بسته شدن منافذ پوست میشه و در نتیجه خونرسانی به ریشه مو به درستی انجام نمیشه و باعث ریزش موها میشه

امید ۱۱ تیر ۱۴۰۰

سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای دکتر کرمانی بزرگوار .. بنده یک سوال دارم : آیا شستشوی موی سر با صابونهای سنتی مثل پیچ مراغه یا زیتون رودبار یا بطور کلی شستشو با صابونهای سنتی که ادعا میشه طبیعی هستند برای موی سر مفید هستند؟ در صورتی که موی سر ریزش داشته باشه صرف نظر از عوامل متعدد ریزش مو بنظر شما اینگونه شوینده ها تاثیری در بهتر شدن موی سر یا جلوگیری یا کاهش ریزش موی سر خواهند داشت؟ چون در مقاله ای مطالعه میکردم که موی سر منافذ ریزی داره که از طریق اونها مواد موضعی تاثیر گذار هست و یکی از عوامل ریزش مو شامپوهای شیمیایی هست که این شامپوها موادشون از طریق پوست سر جذب شده و ریشه و فولیکول مو را سست و منجر به ریزش خواهد شد اما استفاده از مواد طبیعی مثل صابونهای قدیمی چون شیمیایی نیستند این عارضه ها رو نخواهد داشت.. در مورد گیاهان مثل حنا و سدر و مورد آیا اینگونه گیاهان تاثیری در جلوگیری از ریزش و رشد مجدد مو و تقویت مو خواهد داشت یا فقط به عنوان رنگ مو میشه روی اینگونه ها حساب باز کرد به طور کلی نظر شما چی هست؟ لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید . بسیار متشکرم ..

کارشناس به اندام ۲۴ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز البته حوزه تخصص ما تغذیه هست ولی استفاده از شوینده های گیاهی مفیدتر از شیمیایی هستن

آناهیتا ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام ببخشید اگر موهای بلندی داشته باشیم تاثیر داره بر لاغری و لاغر شدن؟

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۰

سلا م دوست عزیز خیر

زهرا ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

مو تاج شکوه ‌و زیبایی هست

سینا ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ممنون از مطلب خوبتون من موهام خوب بود تا یه زمانی ، موقع 9 10 سالگیم ریزش داشت و گفتن ریشش ضعیفه و باید تقویت بشه و همراه استفاده از زینک و ... یه دروه ای موهامو از ته میزدم ، تقریبا واسه دوسال مشکلم حل شده بود و موهامم دوباره پرپشت شده بود تا این دوران کنکور که همین امروز یه دست به موهام کشیدم و دیدم که اصلا وضع خرابه و خیلی هم کم پشت شده ضمن اینکه آدم استرسی هستم(واقعا فشار درسی خیلی خیلی زیادی رومه) و سابقه خانوادگی خیلی بدی از طرف خانواده پدریم دارم خواستم بگم آیا امیدی هست که بتونم موهامو نگه دارم یا باید منتظر بمونم برای کاشت؟؟؟ (چون واقعا رنگ موهای خودمو خیلی دوست دارم ، یه چیزی مابین طلایی و زیتونی تند هستش و خیلی تکه و قطعا افسردگی میگیرم اگه نباشه)

کارشناس به اندام ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز نگرانی و استرس چه در مورد مو یا کنکور یا هر چیز دیگه ای وضعیت رو بدتر میکنه سعی کنید از مولتی ویتامینها و زینک استفاده کنید و استرس و اضطرابتون رو کنترل و مدیریت کنید

مریم ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوستان من موهام خشکه و رشدش کمه کمکم کنین

کارشناس به اندام ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز میتونید از روغنهای گیاهی برای نرم شدن و تقویت موهاتون استفاده کنید

ارتباط مستقیم