این شایعات درباره موها را باور نکنید

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » این شایعات درباره موها را باور نکنید

موهایتان چه بلند باشد چه کوتاه مسلما چالش های منحصر به فردی با موهای خود دارید. در هر موردی جدا کردن غلط از درست کمک می کند بتوانیم روی مواردی تمرکز کنیم که در واقع کمک می کنند موها سالمتر رشد کنند و خود را بهتر نشان دهند. در این مقاله شایعاتی که در مورد مو رایج است را بررسی میکنیم و به شما می آموزیم چگونه از حقیقت به نفع موهای خود استفاده کنید.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

1- کوتاه کردن مرتب باعث می شود مو سریع تر رشد کند

جاشوا زیچنر مدیر تحقیق آرایشی و بهداشتی و بالینی پوست در بیمارستان (Mount Sinai ) در شهر نیویورک می گوید: کوتاه کردن موها هیچ تاثیری در روند رشد مو ندارد چون رشد مو اتفاقی است که در پوست سر رخ می دهد اما اینکه متخصصان می گویند هر شش تا هشت هفته موی سر خود را پیرایش کنید دلیل دارد. ملیسا پیلیانگ، متخصص پوست و مو در کلینیک کلیولند می گوید: نوک مو بعد از چند هفته نازک و باعث شکنندگی مو می شود، وقتی کوتاهشان می کنید موهای سرتان پرتر نشان  می دهد.

2- اگر یک موی سفید را بکنی، دو موی سفید جای آن در می آید

این یکی به نظر درست می آید، چون یک موی سفید معمولا خبر از موهای سفید بیشتر میدهد. دکتر پیلیانگ میگوید: این باور رواج پیدا کرده چون مردم موهای سفید خود را می کندند و بعد از مدتی متوجه موهای سفید جدیدی می شدند. متاسفم که این خبر بد را می دهم اما وقتی موی سفید روی سر خود دیدید باید منتظر دیگر موهای سفید نیز باشید و کندن موهای سفید را مقصر این اتفاق ندانید.

با این حال دانستن حقیقت نمی تواند به شما این اجازه را دهد که شروع به کندن موهای سفید خود کنید. موی سر اگر چندین بار و در فواصل کم کنده شود ضعیف خواهد شد و ممکن است دیگر رشد نکند. به هر حال موها سفید می شود نباید با موهای خود بجنگید. میتوانید موی خود را رنگ کنید.

3- شامپو زدن به مو باعث ریزش مو می شود

حمام را مقصر ندانید. دکتر پیلیانگ میگوید: اگر موهایتان می ریزد این ریزش کلی است. معمولا در حمام ریزش مو را شاهد هستیم به همین دلیل مردم ریزش مو را به شامپو ربط می دهند. مسئله اینجاست که اگر بخواهید با نشستن مو از ریزش آن جلوگیری کنید ممکن است مشکل را بدتر کنید. چرب شدن موها باعث التهاب و مانع رشد مو می شود.

علت واقعی اینجاست: استرس اغلب از عوامل پشت پرده ریزش مو مثل طلاق، جراحی، فوت یکی از اقوام و … است که می تواند این مسئله را شدت ببخشد. سعی کنید جلوی استرس خود را بگیرید و آن را مدیریت کنید، می توانید به شامپوی خود چند قطره از روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، روغن درخت چای، و رزماری اضافه کنید. این روغن ها می توانند باعث تحریک رشد مو شوند.

4- هرچقد بیشتر موهای خود را شانه کنید، بیشتر سالم میماند

بعضی معتقد هستند که روزانه باید 100 بار با شانه روی موهای خود بکشند اما باید گفت این کار هیچ ارزشی ندارد و شانه زدن بیش از اندازه ای که همیشه انجام می دهید بی فایده است. در واقع زیاد شانه کشیدن به جای اینکه خوب باشد، بد است. دکتر پیلیانگ میگوید: بیش از حد شانه زدن می تواند به کوتیکول های مو ( لایه محافظ بیرونی مو ) آسیب برساند. اگر موها گره یا پیچ دارد شانه بکشید در غیر اینصورت آنها را به حال خود بگذارید.

5- حذف رنگ مو

سفید کردن مو برای رنگ کردن یکی از بدترین کارهایی که می توانید با موی خود بکنید اما هر رنگی نمی تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود. حذف رنگ از مو باعث می شود هر تار مو نازک و شکننده شود. اضافه شدن رنگ باعث حجم گرفتن تار مو می شود و آن را ضخیم می کند. تا زمانی که از رنگهای تیره استفاده می کنید این نوع رنگ کردن مو مشکلی ندارد.

6- وقتی باردار هستید نمی توانید موی خود را رنگ کنید

کری ان ترل ماما( استاد در دانشگاه مینه سوتا) می گوید نگرانی اصلی از رنگ کردن مو هنگام بارداری استنشاق آمونیاک نه جذب رنگ مو توسط پوست سر است. اگر از رنگ مویی استفاده شود که مقدار آمونیاک آن کم باشد دیگر رنگ کردن مو مشکلی ندارد به خصوص اگر به سالن آرایشی بروید که تهویه قوی داشته باشد. البته هنوز بیشتر خانمهای باردار ترجیح می دهند موهای خود را رنگ نکنند اما خبر خوب این است که رنگ موهای بدون آمونیاک نیز در حال تولید است.

7- استفاده از محصولات درست باعث می شود موها ضخیم تر شود

بیشتر مردم فکر می کنند موهای سالم به علت آب و هوا و یا محصولاتی است که استفاده می شود اما آنچه می خورید بیش از آنچه فکرش را بکنید روی این مسئله تاثیر گذار است. دکتر پیلیانگ میگوید بدن انرژی زیادی را صرف رشد مو می کند و از مواد مغذی استفاده می کند. این یعنی اگر برنامه غذایی ضعیفی داشته باشید بدن نمی تواند برای رشد مو انرژی وقف کند چون نگران تامین انرژی برای اعضای حیاتی است.

مطمئن شوید به اندازه کربوهیدرات، پروتئین و چربی سالم مصرف می کنید و همچنین توجه ویژه به زینک، آهن و ویتامین D داشته باشید. دکتر پیلیانگ می گوید این ویتامین ها برای رشد مو ضروری است و بدن بسیاری از خانمها آنها را کم دارد. اگر بدنتان به مقدار زیادی این نوع ویتامین ها را کم دارد و یا گوشت قرمز استفاده نمی کنید با پزشک خود صحبت کنید تا به شما مکمل معرفی کند.

8- عوض کردن شامپو برای مو مفید است

اگر می خواهید تاثیرات مختلف را تجربه کنید عوض کردن شامپو خوب است اما بهتر است هر بار که سر خود را می شویید از شامپوی همیشگی خود استفاده کنید. اگر حس می کنید با عوض کردن شامپو موهایتان بهتر شده است این حس بیشتر به دلیل میل به تازگی است. دکتر پیلیانگ می گوید شامپوها تاثیرات متفاوتی دارند اما عوض کردن شامپویی که خوب جواب می دهد آنچنان لازم نیست.

9- شوره سر به معنای خشکی پوست است

ما شوره را با خشکی برابر می دانیم و به همین دلیل در اشتباه هستیم. در حالی که شوره از چربی موها حاصل می شود. دکتر پیلیانگ می گوید دلیل شوره در واقع یک نوع مخمر است که تمایل به رشد در جاهای چرب دارد. شوره واکنش بدن به این مخمر است. اگر شستن سر خود را برای کاهش شوره کم کنید اشتباه بزرگی مرتکب شدید. برای حل این مشکل بهتر است از شامپو ضد شوره استفاده کنید.

10- شامپوهای کف دار بهتر موها را تمیز می کنند

شامپو برای انجام کارش حتما نباید کف دار باشد. دکتر پیلیانگ می گوید اشتباهمان این است که تمیزی را با کف برابر می دانیم. سولفات که در بسیاری از شامپوها اضافه می شود و عامل کف سازی است اگر موهایتان را رنگ کرده باشید باعث می شود رنگ موهایتان از بین برود.

وقتی کف زیاد شود بحث به سمت مضر بودن این نوع شامپو ها می رود. انجمن سرطان آمریکا سولفات را بی ضرر اعلام کرده است اما برخی آزمایشگاه ها هنوز خبر از ضررهای سولفات می دهند. اگر می خواهید از سولفات پرهیز کنید اما همچنان کف را هم روی سر خود حس کنید از شامپوهای بدون سولفات و دارای گلیسیرین استفاده کنید. گلیسیرین بدون اینکه ضرری داشته باشد کف تولید میکند.

11- خشک کردن مو با هوای آزاد سالمتر از خشک کردن آن با سشوار است

شاید خیلی از ما فکر کنیم خشک کردن مو با سشوار بسیار ضرر داشته باشد و در مقابل خشک کردن مو ها با هوای آزاد بدون هیچ ضرری باشد اما اگر به شما بگوییم خشک شدن مو با هوای آزاد آنچنان هم که فکر می کنید سالم نیست. طی تحقیقی که در آن خشک کردن مو با سشوار و هوای آزاد را با هم مقایسه کرده بودند محققان دریافتند سشوار باعث آسیب بیشتری به سطح مو می شود ( همانطور که انتظار می رفت ) اما خشک شدن مو با هوای آزاد می تواند به عمق موها آسیب برساند.

محققان میگویند اگر برجستگی داخل مو برای طولانی مدت در معرض آب باشد، ممکن است آسیبی جدی تر از آسیبی که گرما وارد می کند، ایجاد کند ( بله ما نیز از این نتایج متعجب شدیم ). بهترین برداشتی که از این مطالعه می توانید انجام دهید این است که درجه حرارت سشوار خود را در پایین ترین حد ممکن قرار دهید و با آن موی خود را خشک کنید ( یا سعی کنید 15 سانتی متر سشوار را از موی خود فاصله دهید ). همچنین سشوار را دائما حرکت دهید، با این کار حرارت را فقط روی یک نقطه متمرکز نکنید.

12- اگر مو چرب باشد روغن ها بی فایده هستند

اگر فقط به کف سر خود روغن می زنید. روغن مالیده شده به انتهای موها درخشش اضافه می کند. با استفاده از روغن می توانید علاوه بر بهره بردن از خواص آن موهای خود را بدون استفاده از درخشان کننده های شیمیایی که ضرر هم دارند زیبا و زرق و برق دار کنید.

روغن نارگیل برای جلوگیری از سفید شدن مو، محافظت از گرما و اشعه های خورشید استفاده می شود. روغن أرجا نیز برای جلوگیری از بی رنگ شدن مو و همچنین کمبود پروتئین آن استفاده می شود. 20 قطره روغن أرجا را با بطری نرم کننده ای که استفاده می کنید مخلوط کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید. این ترکیب به گفته روبسان میراندا دا گاما، استاد آرایش زنانه در دانشگاه سانتو آمارو برزیل برای تمام انواع مو کارساز است.

13- باید هر روز سر خود را بشویید

یک روز می شنوید هر روز فقط موی خود را با آب بشویید. روز دیگر می شنوید که موهای خود را با کف بشویید، همه قوانین شستن موها را از پنجره به بیرون بیاندازید و فقط به ظاهر مو و حسی که نسبت به موهای خود دارید توجه کنید. مو هر روز حالتی متفاوت دارد. اگر حس کردید مو از ریشه چرب شده است آن را بشویید. اگر نه، شستشو را به زمانی که احساس چربی کردید واگذار کنید. کسانی که موهای خشکی دارند برای اینکه بیش از حد موهای خود را نشویند باید به ریشه مو توجه کنند که چرب شده است یا خیر.

14- مردان کچلی را از سمت خانواده مادر به ارث می برند

اگر مرد هستید، مادرتان به شما کروموزوم X می دهد و پدرتان Y ( زنان دو X دریافت می کنند). بسیاری فکر می کنند علت کچلی در مردان مربوط به X است که از طرف مادر می آید اما نمی توانید بابت این مسئله مادر خود را سرزنش کنید چون ژن های متعددی از هر دو طرف ( پدر و مادر ) وجود دارد که با طاسی در ارتباط است.

15- استفاده از کلاه باعث ریزش مو می شود

برخی فکر می کنند کلاه باعث ریزش موی دایره شکلی روی سر می شود اما این تنها یک ایده و افسانه قدیمی است. الگوی ریزش مو در مردان ژنتیکی است و با مواردی مانند بالا رفتن تستوسترون و استرس شدت می گیرد.

مردم با دیدن موهای ریخته شده در کلاه خود فکر می کنند باعث این ریزش کلاه است، این تنها یک ایجاد ارتباط اشتباه است. با دیدن مو در کلاه خود نباید از ترس کچل شدن دیگر زیر کلاه خود مخفی شوید. استفاده از مینوکسیدیل و رژیم مناسب می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید ( مینوکسیدیل را هم مردان هم زنان استفاده می کنند ). برای پیشگیری از الگوی طاسی در مردان راه های درمانی دیگر نیز هست.

16- باید موها را با حوله خشک کرد

اگر مانند بسیاری از مردم بعد از خروج از حمام بلافاصله با یک حوله شروع به مالش موی خود می کنید، این کار را نکنید. خشک کردن مو با حوله برای موها خشن است و باعث شکستگی آنها می شود. به جای اینکه موهای خود را به شدت با حوله خشک کنید به آرامی حوله را روی سر خود بکشید و سپس با یک شانه پهن موها را شانه کنید تا آب مانده بین موها را بیرون بیاورید.

 

17- آیا مرتب برس کشیدن موها را درخشان می کند؟

خیر، بی دلیل به لایه های شاخی مو فشار می آورد و ممکن است موها راکدتر به نظر بیایند.

حکم: شایعه

 

18- آیا خوردن رویه نان باعث می شود موها فر شوند؟

رویه نان نمی تواند باعث فر شدن موها شود. موها به دلیل شکلشان فر می شوند که تا حدود زیادی به ژنتیک و تفاوت در مقدار فیبر پروتئین بین یک طرف قشر و طرف دیگر آن است.

حکم: شایعه

 

19-اگر یک شب کامل نرم کننده روی موهایم بماند، آیا موها نرم تر می شوند؟

نرم کننده همانطور که از نامش مشخص است اساسا نرم می کند. زمان در مقدار نفوذ نرم کننده به موها تاثیر دارد، بنابراین اگر نرم کننده در طول شب روی موها بماند آنها را نرم تر می کند.

حکم: حقیقت دارد

 

20- آیا چیزی به غیر از کوتاه کردن باعث بهبودی موخوره می شود؟

هیچ چیزی به غیر از کوتاه کردن مو، باعث بهبودی موخوره نمی شود. موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موها هیچ کوتیکولی نداشته باشد، قشر مو بی محافظ می ماند و در نتیجه از هم گسیخته خواهد شد. موخوره می تواند همینطور به سمت بالای موها حرکت خود را ادامه دهد.

حکم: شایعه

 

شایعاتی درباره موها که نباید باور کنید! پوست و مو رژیم لاغری دکتر کرمانی

 

21- ممکن است بستن شدید مو باعث کچلی شود؟

بله ممکن است. هرگز موی خود را برای مدت زمان طولانی تحت فشار شدید قرار ندهید. این کار باعث آلوپسی کششی می شود که به مرور باعث بروز زخم آلوپسی خواهد شد، یعنی شرایطی که موها مجددا رشد نمی کنند.

حکم: حقیقت دارد

 

22- آیا آبلیمو موهایم را سفید می کند؟

نه این چنین نیست. آب لیمو یک نوع اسید خفیف است. اسید خاصیت بستن کوتیکول های مو را دارد که موجب نرم و درخشان شدنش می شود.

حکم: شایعه

 

23- آیا شنا کردن در استخر، موهای بلوندم را سبزرنگ می کند؟

این به استخری که در آن شنا می کنید بستگی دارد. استخرهای سر پوشیده ممکن است موها را سبز نکنند در حالی که استخرهای رو باز می توانند رنگ مو را تغییر دهند. مس موجود در لوله هایی که آب را به استخر هدایت می کند باعث می شود موها سبز شوند – نه کلر به خودی خود – بنابراین در جاهای گرم و استخرهای روباز ( به علت تبخیر )، تمرکز مس نمک در آب بالا می رود و به سادگی توسط منافذ مو جذب می شود و آسیبی شدید به مو می زند.

حکم: حقیقت دارد

 

24- آیا استرس شدید می تواند باعث ریزش مو شود؟

استرس شدید می تواند روی مو تاثیر داشته باشد. این تاثیر البته ناگهانی و فوری نیست، بلکه چند ماه طول می کشد که خود را نشان دهد.

حکم: حقیقت دارد

 

25- آیا شستشو در آب سرد باعث می شود موها درخشان شوند؟

آب سرد باعث بسته شدن سریع کوتیکول ها می شود. بنابراین در تئوری ممکن است کمی موها را درخشان تر کند. اما باید به اندازه کافی آب سرد روی سر خود بریزید.

حکم: حقیقت دارد

 

4.2/5 - (142 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

Aran ۰۸ بهمن ۱۴۰۱

سلام من ۱۵ سالمه دخترم موهامم خیلی بلند نیست ولی جلوی موهام نسبت به قبل کمتر شده و کلا ضعیف تره اگه موهام مدل پسرونه باشه کمکی میکنه؟ شنیدم موی کوتاه باعث میشه مثلا مو ضعیف تر نشه و ریزش کمتر شه . البته مو خوره ندارم من

کارشناس به اندام ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم کوتاهی و بلندی تاثیری روی رشد مو نداره رسیدگیش راحت تر هست میتونه ژنتیکی باشه اما مکمل با نظر پزشکم مصرف بشه وتغذیه کاملی رو داشته باشید

Detore ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقتی کسی موی کسی دیگه رو بکشه و کنده شه مو بعدا موهاش در میاد؟

کارشناس به اندام ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام بله رشدمیکنه اما میتونه این فشار اسیب بزنه مثلا تراکم وحجم مو دراین قسمت کمتربشه

درسا ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام اون موهایی که در اثر موخوره ریزش داشته دیگه در نمیاد؟من موخوره هام خیلی بالا اومده نمیدونم چیکار کنم واقعا راه حل دیگه ای نداره جز کوتاه کردن

کارشناس به اندام ۰۵ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم موی اسیب دیده هست ماسک روغن تراپی و...موخوره رو کم میکنه ولی کامل ازبین نمیبره باید کوتاه بشه رسیدگی ومراقبت نیاز داره تغذیه خوب مصرف مکمل و...تا مو به عبارتی جون بگیره

Hadiss ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام آیا بلند کردن مو باعث ضعیف شدن تهر موها میشه ، من موهام خیلی بلنده ولی همه میگن اگه اینطور بمونه ممکنه موهات خیلی ضعیف بشن و دیگه بهبود پیدا نکنن آیا این درسته ؟

کارشناس به اندام ۰۴ بهمن ۱۴۰۱

سلام نه عزیزم ارتباطی نداره وقتی تغذیه خوب رسیدگی مناسبی داشته باشید موضعیف نمیشه

Mary ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام روغن زیتون رو قبل از استحمام باید استفاده کرد یا بعدش؟ و اینکه بعد از استفاده باید با شامپو شسته شه یا آب خالی؟ و چه نوع روغن زیتونی برای مو مناسبه؟

کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم ازعطاری روغن های مخصوص رو خریداری کنید قبل حمام بزنید وبله باید شسته بشه با شامپو بشورید

بیتا ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام ببخشین ایا دکلره کردنه پاییینه موها باعث میشه مو رشد نکنه؟؟؟

کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام عزیزم ارتباطی نداره اسیب زیادی به مو وارد میشه با کوتاه کردن قسمت اسیب دیده و رسیدگی به مو با داشتن تغذیه خوب ومکمل رشد موهارو دارین

. ۲۹ دی ۱۴۰۱

سلام من موهام موخوره داشت کوتاه کردم و بعد بازم مقدار کمی موخوره باقی موند موهام خیلی بلند بود و تا کمرم زدم آیا بازم موهام مثل قبلا رشد میکنه؟

کارشناس به اندام ۳۰ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم قسمتهایی که موخوره داره روکوتاه کنید با رسیدگی به مو مصرف مکمل وداشتن تغذیه خوب بله مومجدد رسدمیکنه

ادیب ۲۴ دی ۱۴۰۱

ممنونم از راهنماییتان

کارشناس به اندام ۲۵ دی ۱۴۰۱

سپاس از نگاهتون برقرار باشید

مهران ۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه ریش های بلند داشتم درحد دو الی سه سانت که به چندین مشکل اعم از نوک تار مو به دو الی پنج شاخه تقسیم شدن-ظاهر شدن یک نقطه سفید در وسط تار موی ریش که دقیقا از همونجای تار میشکنه-دو الی سه شاخه شدن تار مو تا ریشه تار که بدین مشکلات با ژیلت از ته تراشیدم که مجددا پس از رویش پس از حدودا ۱۰ روز پس از تراشیدن و کوتاه بودن ریش بازم موخوره با علاعم بالا مجددا ظاهر گردید که داره به شدت پیشرفت میکنه و بقیه تارهای سالم رو درگیر میکنه لطفا نظرتان رو بفرمایید بتونم درمانش سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه ریش های بلند داشتم درحد دو الی سه سانت که به چندین مشکل اعم از نوک تار مو به دو الی پنج شاخه تقسیم شدن-ظاهر شدن یک نقطه سفید در وسط تار موی ریش که دقیقا از همونجای تار میشکنه-دو الی سه شاخه شدن تار مو تا ریشه تار که بدین مشکلات با ژیلت از ته تراشیدم که مجددا پس از رویش پس از حدودا ۱۰ روز پس از تراشیدن و کوتاه بودن ریش بازم موخوره با علاعم بالا مجددا ظاهر گردید که داره به شدت پیشرفت میکنه و بقیه تارهای سالم رو درگیر میکنه لطفا نظرتان رو بفرمایید بتونم درمانش کنم ممنون

کارشناس به اندام ۲۵ دی ۱۴۰۱

سلام دوست گرامی ریش هم مانند موی سر نیاز به مراقبت داره ازبین رفتن چربی پوست وخشکی بیش از حد مو قرار گرفتن درمعرض گرما وسرمای شدید روتین نامناسب و.. میتونه به مو اسیب بزنه ودچار موخوره بشه

ادیب ۲۳ دی ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر بنده ۲۳ سالمه ریش های بلند داشتم درحد دو الی سه سانت که به چندین مشکل اعم از نوک تار مو به دو الی پنج شاخه تقسیم شدن-ظاهر شدن یک نقطه سفید در وسط تار موی ریش که دقیقا از همونجای تار میشکنه-دو الی سه شاخه شدن تار مو تا ریشه تار که بدین مشکلات با ژیلت از ته تراشیدم که مجددا پس از رویش پس از حدودا ۱۰ روز پس از تراشیدن و کوتاه بودن ریش بازم موخوره با علاعم بالا مجددا ظاهر گردید که داره به شدت پیشرفت میکنه و بقیه تارهای سالم رو درگیر میکنه لطفا نظرتان رو بفرمایید بتونم درمانش کنم ممنون

کارشناس به اندام ۲۴ دی ۱۴۰۱

سلام بزرگوار عدم رسیدگی به ریش استفاده از شامپوهای قوی که چربی رو ازبین میبره تغذیه نامناسب ونرسیدن مواد مغذی کافی و..میتونه علتش باشه

علی ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام من ۲۰ سالمه موهای من جو گندمیه از سن ۱۵ سالگی موهام کم کم سفید شد ولی توی سن ۱۸ سالگی یکی بهم گفت ک وسط موهات داره کم پشت میشه من از اون موقع هی فکرو خیال و استرس داشتم تا همین الان الان موهام خیلی کم شده و میدونم به خاطر همین استرسه موهایی ک سفیده ضخیمه ولی موهای مشکیم خیلی نازکو کدر شده میخواستم بدونم بعد از دوسال فک و خیال و استرس روش های درمانی مثل مزوتراپی و پی ار پی باعت رویش مجدد مو های از دست رفته میشه؟؟؟

کارشناس به اندام ۱۹ دی ۱۴۰۱

سلام دوست عزیز بله اما به زمان نیاز داره مهم ترین کاری که باید انجام بشه ازبین بردن استرس هست

سجادیان ۰۴ دی ۱۴۰۱

سلام ببخشید من پسرم 16 سالشه دخترم 12 سالشه چند تا تار موی سفید دارن ارث هم از طرف خانواده پدری دارن من چجوری میتونم عقب بندازم سفیدی رو؟

کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۴۰۱

سلام عزیزم مصرف میوه سبزیجات انواع گوشت دربرنامه تغذیشون باشه ازماسک های مو هم میتونین استفاده کنید

علی اصغر ۱۹ آذر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید ممنون میشم جواب من و بدید من ۲۱ سالمه و شقیقه هام ریخته خیلی بیشتر شده واقعا دارم از افسردگی میمیرم لطفا بگید چیکار بکنم؟ شامپو هرچی بگید زدم و عوض کردم دیگه میخام برم شامپو صحت بخرم انقدر پول شامپو دادم لطفا راهنماییم کنید ممنونم

کارشناس به اندام ۲۰ آذر ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .احتمالا مشکل داخلی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش های لازم رو انجام بدین

مهسا ۲۰ آبان ۱۴۰۱

سلام من موهام تا زانوم بود و به دلیل اینکه سنگین بود و خسته شده بودم تا سر شونه ام کوتاهشون کردم. ولی بعد از کوتاهی، موهام بشدت میریزه نمیدونم دلیلش چیه. اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

کارشناس به اندام ۲۱ آبان ۱۴۰۱

سلام مهسا جان .تغذیه نامناسب استرس استفاده از شامپو و شوینده ی نامناسب استفاده زیاد از سشوار و اتوی مو مشکلات هورمونی و.....میتونه علتش باشه برای درمان قطعی بهتره به متخصص مراجعه کنی

یه بنده خدا ۱۵ آبان ۱۴۰۱

سلام من چند وقته میرم نونوایی کار میکنم موهام هم نسبتا بلنده میخوام بزارم بلند تر بشع میگن حرارت ک از تنور میاد باعث میشه موهام بریزه راست میگن ؟؟؟

کارشناس به اندام ۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .گرما سبب فعال شدن برخی از هورمون‌های بدن مانند تستسترون می‌شود که خود عامل اصلی ریزش موی سر است.

یه بنده خدا ۱۵ آبان ۱۴۰۱

سلام من چند وقته میرم نونوایی کار میکنم موهام هم نسبتا بلنده میخوام بزارم بلند تر بشع میگن حرارت ک از تنور میاد باعث میشه موهام بریزه راست میگن ؟

کارشناس به اندام ۱۶ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .گرما سبب فعال شدن برخی از هورمون‌های بدن مانند تستسترون می‌شود که خود عامل اصلی ریزش موی سر است.

فاطمه ۰۹ آبان ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید من موهای لخت و کاملا یک دستی داشتم که یه روز میرم خونه کسی حموم شامپوشو میزنم تمام موهام خورد میشه میریزه الان رو موهام کوتاه کوتاس چیکار کنم رشد کنه؟ یه دست شه دوباره موهامو کلا پسرونه بزنم یا حنا بزارم میگن حنا برا تقویت مو خوبه درسته؟

کارشناس به اندام ۱۰ آبان ۱۴۰۱

سلام فاطمه جان .عزیزم میتونی از ماسک ها و روغن های مناسب جنس موهاتون استفاده کنید حنا هم خوبه به تقویت موها کمک میکنه ولی اگه میخواین یه دست بلند بشه باید یه دست کوتاهش کنید.

اعظم ۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر موهای من خشک و وز و پرپشت هست و شانه زدن اون سخته نرم کننده باعث ریزش بیشتر موهام میشه.آیا اشکالی داره از روغن هایی مثل ارگان یا نارگیل یا سیاه دانه بروی ساقه موهام استفاده کنم تا موهام صاف بشه و به راحتی شونه کنم؟یعنی روغن تا ۲الی سه روز روی موهام باقی بمونه و نشورم چون موهام خشکه با روغن زدن چربیش حس نمیشه‌.اینکه روغن دوالی سه روز روی موهام بمونه مشکلی پیش میاره؟

کارشناس به اندام ۰۸ آبان ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر .بله میتونید از روغن مناسب با جنس موهاتون استفاده کنید مشکلی نداره

سونیا ۰۶ آبان ۱۴۰۱

سلام من سونیا هستم ۱۶ سالمه موهام موخوره داشت ی ۱۰ روز پیش کوتاهش کردم ولی الان میبینیم بازم موخورا اومد چکار کنم توروخداا جواب بدید

کارشناس به اندام ۰۷ آبان ۱۴۰۱

سلام عزیزم .عواملی مانند استفاده از اتو مو، سشوار، بابلیس، استفاده بیش از حد از رنگ مو، دکلره و بطور کلی ماده های شیمیایی، شانه کردن مو های خیس، سفت بستن موها، کوتاه نکردن مو ها و بسياري مورد ديگر وجود دارد که سبب بوجود آمدن مو خوره می شود.و برای رفعش راهی جز کوتاهی نیست باید نواحی آسیب دیده حتما کوتاه بشه

Sahar ۲۹ مهر ۱۴۰۱

سلام خسته نباشید.من شانزده سالمه و موهای موج دارو سافی دارم و بلندی اما احساس میکنم رشت موهام متوقف شده

کارشناس به اندام ۳۰ مهر ۱۴۰۱

سلام سحر جان .نه عزیزم درست نیست با خیال راحت موهاتون رو کوتاه کنید