این شایعات درباره موها را باور نکنید

این شایعات درباره موها را باور نکنید - - مو - ورزش و زیبایی

موهایتان چه بلند باشد چه کوتاه مسلما چالش های منحصر به فردی با موهای خود دارید. در هر موردی جدا کردن غلط از درست کمک می کند بتوانیم روی مواردی تمرکز کنیم که در واقع کمک می کنند موها سالمتر رشد کنند و خود را بهتر نشان دهند. در این مقاله شایعاتی که در مورد مو رایج است را بررسی میکنیم و به شما می آموزیم چگونه از حقیقت به نفع موهای خود استفاده کنید.

فهرست مطالب (کلیک کنید)

1- کوتاه کردن مرتب باعث می شود مو سریع تر رشد کند

جاشوا زیچنر مدیر تحقیق آرایشی و بهداشتی و بالینی پوست در بیمارستان (Mount Sinai ) در شهر نیویورک می گوید: کوتاه کردن موها هیچ تاثیری در روند رشد مو ندارد چون رشد مو اتفاقی است که در پوست سر رخ می دهد اما اینکه متخصصان می گویند هر شش تا هشت هفته موی سر خود را پیرایش کنید دلیل دارد. ملیسا پیلیانگ، متخصص پوست و مو در کلینیک کلیولند می گوید: نوک مو بعد از چند هفته نازک و باعث شکنندگی مو می شود، وقتی کوتاهشان می کنید موهای سرتان پرتر نشان  می دهد.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 2 - مو - ورزش و زیبایی

2- اگر یک موی سفید را بکنی، دو موی سفید جای آن در می آید

این یکی به نظر درست می آید، چون یک موی سفید معمولا خبر از موهای سفید بیشتر میدهد. دکتر پیلیانگ میگوید: این باور رواج پیدا کرده چون مردم موهای سفید خود را می کندند و بعد از مدتی متوجه موهای سفید جدیدی می شدند. متاسفم که این خبر بد را می دهم اما وقتی موی سفید روی سر خود دیدید باید منتظر دیگر موهای سفید نیز باشید و کندن موهای سفید را مقصر این اتفاق ندانید.

با این حال دانستن حقیقت نمی تواند به شما این اجازه را دهد که شروع به کندن موهای سفید خود کنید. موی سر اگر چندین بار و در فواصل کم کنده شود ضعیف خواهد شد و ممکن است دیگر رشد نکند. به هر حال موها سفید می شود نباید با موهای خود بجنگید. میتوانید موی خود را رنگ کنید.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 4 - مو - ورزش و زیبایی

3- شامپو زدن به مو باعث ریزش مو می شود

حمام را مقصر ندانید. دکتر پیلیانگ میگوید: اگر موهایتان می ریزد این ریزش کلی است. معمولا در حمام ریزش مو را شاهد هستیم به همین دلیل مردم ریزش مو را به شامپو ربط می دهند. مسئله اینجاست که اگر بخواهید با نشستن مو از ریزش آن جلوگیری کنید ممکن است مشکل را بدتر کنید. چرب شدن موها باعث التهاب و مانع رشد مو می شود.

علت واقعی اینجاست: استرس اغلب از عوامل پشت پرده ریزش مو مثل طلاق، جراحی، فوت یکی از اقوام و … است که می تواند این مسئله را شدت ببخشد. سعی کنید جلوی استرس خود را بگیرید و آن را مدیریت کنید، می توانید به شامپوی خود چند قطره از روغن های ضروری مانند اسطوخودوس، روغن درخت چای، و رزماری اضافه کنید. این روغن ها می توانند باعث تحریک رشد مو شوند.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 6 - مو - ورزش و زیبایی

4- هرچقد بیشتر موهای خود را شانه کنید، بیشتر سالم میماند

بعضی معتقد هستند که روزانه باید 100 بار با شانه روی موهای خود بکشند اما باید گفت این کار هیچ ارزشی ندارد و شانه زدن بیش از اندازه ای که همیشه انجام می دهید بی فایده است. در واقع زیاد شانه کشیدن به جای اینکه خوب باشد، بد است. دکتر پیلیانگ میگوید: بیش از حد شانه زدن می تواند به کوتیکول های مو ( لایه محافظ بیرونی مو ) آسیب برساند. اگر موها گره یا پیچ دارد شانه بکشید در غیر اینصورت آنها را به حال خود بگذارید.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 8 - مو - ورزش و زیبایی

5- حذف رنگ مو

سفید کردن مو برای رنگ کردن یکی از بدترین کارهایی که می توانید با موی خود بکنید اما هر رنگی نمی تواند باعث آسیب رسیدن به آن شود. حذف رنگ از مو باعث می شود هر تار مو نازک و شکننده شود. اضافه شدن رنگ باعث حجم گرفتن تار مو می شود و آن را ضخیم می کند. تا زمانی که از رنگهای تیره استفاده می کنید این نوع رنگ کردن مو مشکلی ندارد.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 10 - مو - ورزش و زیبایی

6- وقتی باردار هستید نمی توانید موی خود را رنگ کنید

کری ان ترل ماما( استاد در دانشگاه مینه سوتا) می گوید نگرانی اصلی از رنگ کردن مو هنگام بارداری استنشاق آمونیاک نه جذب رنگ مو توسط پوست سر است. اگر از رنگ مویی استفاده شود که مقدار آمونیاک آن کم باشد دیگر رنگ کردن مو مشکلی ندارد به خصوص اگر به سالن آرایشی بروید که تهویه قوی داشته باشد. البته هنوز بیشتر خانمهای باردار ترجیح می دهند موهای خود را رنگ نکنند اما خبر خوب این است که رنگ موهای بدون آمونیاک نیز در حال تولید است.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 12 - مو - ورزش و زیبایی

7- استفاده از محصولات درست باعث می شود موها ضخیم تر شود

بیشتر مردم فکر می کنند موهای سالم به علت آب و هوا و یا محصولاتی است که استفاده می شود اما آنچه می خورید بیش از آنچه فکرش را بکنید روی این مسئله تاثیر گذار است. دکتر پیلیانگ میگوید بدن انرژی زیادی را صرف رشد مو می کند و از مواد مغذی استفاده می کند. این یعنی اگر برنامه غذایی ضعیفی داشته باشید بدن نمی تواند برای رشد مو انرژی وقف کند چون نگران تامین انرژی برای اعضای حیاتی است.

مطمئن شوید به اندازه کربوهیدرات، پروتئین و چربی سالم مصرف می کنید و همچنین توجه ویژه به زینک، آهن و ویتامین D داشته باشید. دکتر پیلیانگ می گوید این ویتامین ها برای رشد مو ضروری است و بدن بسیاری از خانمها آنها را کم دارد. اگر بدنتان به مقدار زیادی این نوع ویتامین ها را کم دارد و یا گوشت قرمز استفاده نمی کنید با پزشک خود صحبت کنید تا به شما مکمل معرفی کند.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 14 - مو - ورزش و زیبایی

8- عوض کردن شامپو برای مو مفید است

اگر می خواهید تاثیرات مختلف را تجربه کنید عوض کردن شامپو خوب است اما بهتر است هر بار که سر خود را می شویید از شامپوی همیشگی خود استفاده کنید. اگر حس می کنید با عوض کردن شامپو موهایتان بهتر شده است این حس بیشتر به دلیل میل به تازگی است. دکتر پیلیانگ می گوید شامپوها تاثیرات متفاوتی دارند اما عوض کردن شامپویی که خوب جواب می دهد آنچنان لازم نیست.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 16 - مو - ورزش و زیبایی

9- شوره سر به معنای خشکی پوست است

ما شوره را با خشکی برابر می دانیم و به همین دلیل در اشتباه هستیم. در حالی که شوره از چربی موها حاصل می شود. دکتر پیلیانگ می گوید دلیل شوره در واقع یک نوع مخمر است که تمایل به رشد در جاهای چرب دارد. شوره واکنش بدن به این مخمر است. اگر شستن سر خود را برای کاهش شوره کم کنید اشتباه بزرگی مرتکب شدید. برای حل این مشکل بهتر است از شامپو ضد شوره استفاده کنید.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 18 - مو - ورزش و زیبایی

10- شامپوهای کف دار بهتر موها را تمیز می کنند

شامپو برای انجام کارش حتما نباید کف دار باشد. دکتر پیلیانگ می گوید اشتباهمان این است که تمیزی را با کف برابر می دانیم. سولفات که در بسیاری از شامپوها اضافه می شود و عامل کف سازی است اگر موهایتان را رنگ کرده باشید باعث می شود رنگ موهایتان از بین برود.

وقتی کف زیاد شود بحث به سمت مضر بودن این نوع شامپو ها می رود. انجمن سرطان آمریکا سولفات را بی ضرر اعلام کرده است اما برخی آزمایشگاه ها هنوز خبر از ضررهای سولفات می دهند. اگر می خواهید از سولفات پرهیز کنید اما همچنان کف را هم روی سر خود حس کنید از شامپوهای بدون سولفات و دارای گلیسیرین استفاده کنید. گلیسیرین بدون اینکه ضرری داشته باشد کف تولید میکند.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 20 - مو - ورزش و زیبایی

11- خشک کردن مو با هوای آزاد سالمتر از خشک کردن آن با سشوار است

شاید خیلی از ما فکر کنیم خشک کردن مو با سشوار بسیار ضرر داشته باشد و در مقابل خشک کردن مو ها با هوای آزاد بدون هیچ ضرری باشد اما اگر به شما بگوییم خشک شدن مو با هوای آزاد آنچنان هم که فکر می کنید سالم نیست. طی تحقیقی که در آن خشک کردن مو با سشوار و هوای آزاد را با هم مقایسه کرده بودند محققان دریافتند سشوار باعث آسیب بیشتری به سطح مو می شود ( همانطور که انتظار می رفت ) اما خشک شدن مو با هوای آزاد می تواند به عمق موها آسیب برساند.

محققان میگویند اگر برجستگی داخل مو برای طولانی مدت در معرض آب باشد، ممکن است آسیبی جدی تر از آسیبی که گرما وارد می کند، ایجاد کند ( بله ما نیز از این نتایج متعجب شدیم ). بهترین برداشتی که از این مطالعه می توانید انجام دهید این است که درجه حرارت سشوار خود را در پایین ترین حد ممکن قرار دهید و با آن موی خود را خشک کنید ( یا سعی کنید 15 سانتی متر سشوار را از موی خود فاصله دهید ). همچنین سشوار را دائما حرکت دهید، با این کار حرارت را فقط روی یک نقطه متمرکز نکنید.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 22 - مو - ورزش و زیبایی

12- اگر مو چرب باشد روغن ها بی فایده هستند

اگر فقط به کف سر خود روغن می زنید. روغن مالیده شده به انتهای موها درخشش اضافه می کند. با استفاده از روغن می توانید علاوه بر بهره بردن از خواص آن موهای خود را بدون استفاده از درخشان کننده های شیمیایی که ضرر هم دارند زیبا و زرق و برق دار کنید.

روغن نارگیل برای جلوگیری از سفید شدن مو، محافظت از گرما و اشعه های خورشید استفاده می شود. روغن أرجا نیز برای جلوگیری از بی رنگ شدن مو و همچنین کمبود پروتئین آن استفاده می شود. 20 قطره روغن أرجا را با بطری نرم کننده ای که استفاده می کنید مخلوط کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید. این ترکیب به گفته روبسان میراندا دا گاما، استاد آرایش زنانه در دانشگاه سانتو آمارو برزیل برای تمام انواع مو کارساز است.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 24 - مو - ورزش و زیبایی

13- باید هر روز سر خود را بشویید

یک روز می شنوید هر روز فقط موی خود را با آب بشویید. روز دیگر می شنوید که موهای خود را با کف بشویید، همه قوانین شستن موها را از پنجره به بیرون بیاندازید و فقط به ظاهر مو و حسی که نسبت به موهای خود دارید توجه کنید. مو هر روز حالتی متفاوت دارد. اگر حس کردید مو از ریشه چرب شده است آن را بشویید. اگر نه، شستشو را به زمانی که احساس چربی کردید واگذار کنید. کسانی که موهای خشکی دارند برای اینکه بیش از حد موهای خود را نشویند باید به ریشه مو توجه کنند که چرب شده است یا خیر.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 26 - مو - ورزش و زیبایی

14- مردان کچلی را از سمت خانواده مادر به ارث می برند

اگر مرد هستید، مادرتان به شما کروموزوم X می دهد و پدرتان Y ( زنان دو X دریافت می کنند). بسیاری فکر می کنند علت کچلی در مردان مربوط به X است که از طرف مادر می آید اما نمی توانید بابت این مسئله مادر خود را سرزنش کنید چون ژن های متعددی از هر دو طرف ( پدر و مادر ) وجود دارد که با طاسی در ارتباط است.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 28 - مو - ورزش و زیبایی

15- استفاده از کلاه باعث ریزش مو می شود

برخی فکر می کنند کلاه باعث ریزش موی دایره شکلی روی سر می شود اما این تنها یک ایده و افسانه قدیمی است. الگوی ریزش مو در مردان ژنتیکی است و با مواردی مانند بالا رفتن تستوسترون و استرس شدت می گیرد.

مردم با دیدن موهای ریخته شده در کلاه خود فکر می کنند باعث این ریزش کلاه است، این تنها یک ایجاد ارتباط اشتباه است. با دیدن مو در کلاه خود نباید از ترس کچل شدن دیگر زیر کلاه خود مخفی شوید. استفاده از مینوکسیدیل و رژیم مناسب می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید ( مینوکسیدیل را هم مردان هم زنان استفاده می کنند ). برای پیشگیری از الگوی طاسی در مردان راه های درمانی دیگر نیز هست.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 30 - مو - ورزش و زیبایی

16- باید موها را با حوله خشک کرد

اگر مانند بسیاری از مردم بعد از خروج از حمام بلافاصله با یک حوله شروع به مالش موی خود می کنید، این کار را نکنید. خشک کردن مو با حوله برای موها خشن است و باعث شکستگی آنها می شود. به جای اینکه موهای خود را به شدت با حوله خشک کنید به آرامی حوله را روی سر خود بکشید و سپس با یک شانه پهن موها را شانه کنید تا آب مانده بین موها را بیرون بیاورید.

این شایعات درباره موها را باور نکنید - 32 - مو - ورزش و زیبایی

 

17- آیا مرتب برس کشیدن موها را درخشان می کند؟

خیر، بی دلیل به لایه های شاخی مو فشار می آورد و ممکن است موها راکدتر به نظر بیایند.

حکم: شایعه

 

18- آیا خوردن رویه نان باعث می شود موها فر شوند؟

رویه نان نمی تواند باعث فر شدن موها شود. موها به دلیل شکلشان فر می شوند که تا حدود زیادی به ژنتیک و تفاوت در مقدار فیبر پروتئین بین یک طرف قشر و طرف دیگر آن است.

حکم: شایعه

 

19-اگر یک شب کامل نرم کننده روی موهایم بماند، آیا موها نرم تر می شوند؟

نرم کننده همانطور که از نامش مشخص است اساسا نرم می کند. زمان در مقدار نفوذ نرم کننده به موها تاثیر دارد، بنابراین اگر نرم کننده در طول شب روی موها بماند آنها را نرم تر می کند.

حکم: حقیقت دارد

 

20- آیا چیزی به غیر از کوتاه کردن باعث بهبودی موخوره می شود؟

هیچ چیزی به غیر از کوتاه کردن مو، باعث بهبودی موخوره نمی شود. موخوره زمانی اتفاق می افتد که انتهای موها هیچ کوتیکولی نداشته باشد، قشر مو بی محافظ می ماند و در نتیجه از هم گسیخته خواهد شد. موخوره می تواند همینطور به سمت بالای موها حرکت خود را ادامه دهد.

حکم: شایعه

 

شایعاتی درباره موها که نباید باور کنید! پوست و مو رژیم لاغری دکتر کرمانی

 

21- ممکن است بستن شدید مو باعث کچلی شود؟

بله ممکن است. هرگز موی خود را برای مدت زمان طولانی تحت فشار شدید قرار ندهید. این کار باعث آلوپسی کششی می شود که به مرور باعث بروز زخم آلوپسی خواهد شد، یعنی شرایطی که موها مجددا رشد نمی کنند.

حکم: حقیقت دارد

 

22- آیا آبلیمو موهایم را سفید می کند؟

نه این چنین نیست. آب لیمو یک نوع اسید خفیف است. اسید خاصیت بستن کوتیکول های مو را دارد که موجب نرم و درخشان شدنش می شود.

حکم: شایعه

 

23- آیا شنا کردن در استخر، موهای بلوندم را سبزرنگ می کند؟

این به استخری که در آن شنا می کنید بستگی دارد. استخرهای سر پوشیده ممکن است موها را سبز نکنند در حالی که استخرهای رو باز می توانند رنگ مو را تغییر دهند. مس موجود در لوله هایی که آب را به استخر هدایت می کند باعث می شود موها سبز شوند – نه کلر به خودی خود – بنابراین در جاهای گرم و استخرهای روباز ( به علت تبخیر )، تمرکز مس نمک در آب بالا می رود و به سادگی توسط منافذ مو جذب می شود و آسیبی شدید به مو می زند.

حکم: حقیقت دارد

 

24- آیا استرس شدید می تواند باعث ریزش مو شود؟

استرس شدید می تواند روی مو تاثیر داشته باشد. این تاثیر البته ناگهانی و فوری نیست، بلکه چند ماه طول می کشد که خود را نشان دهد.

حکم: حقیقت دارد

 

25- آیا شستشو در آب سرد باعث می شود موها درخشان شوند؟

آب سرد باعث بسته شدن سریع کوتیکول ها می شود. بنابراین در تئوری ممکن است کمی موها را درخشان تر کند. اما باید به اندازه کافی آب سرد روی سر خود بریزید.

حکم: حقیقت دارد

 

4.3/5 - (210 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

-سمانه 1402/06/25

سلام خدمت شما ممنون بابت اطلاعات کافی که درمورده مو گذاشته بودید تا استفاده کنیم بسیار جامع و واضح بود فقط یه سوال اینکه میگن موی سر کثیف نیست مگه دست که بجایی بزنی کثیف بشه موی سر فقط رسیدگی عادی میخواد ؟؟؟ ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

کارشناس به اندام 1402/06/26

سلام عزیزم متوجه سوالتون نشدم الودگی هوا ومحیط گرمای وسرما جنس مو همه روی کثیف شدن مو تاثیر داره چه فرقی داره شما دستتون رو در روز حداقل 10 بار میشورید ولی مو در هفته 3 بار شسته میشه پس کثیف میشه

-احسان 1402/06/12

سلام من پسر هستم ۲۲ سالمه تو کارخانه طزریق پلاستیک کار میکنم هنگام کار الکتریسته و الکترون تو بدنم ذخیره میشه مه به هرچیزی دست بزنم جرقه میزنه و باعث برق گرفتگی میشه مخصوصا اگه دمپایی پام باشه ایا این میتونه دلیل ریزش موهایم باشه؟

کارشناس به اندام 1402/06/13

سلام بله عزیزم میتونه یکی ازدلایلش باشه

-ناشناس 1402/06/05

یه سوال داشتم مدتیه وقتی میرم بیرون با کمی تعرق سرم بوی خیلیییی بدی میگیره به طوری که هر سری باید روسریمو بشورم. قبلا اینطوری نبود. بوی نامطبوعش بقدری زیاده که حتی وقتی که هنوز روسریم هم درنیاوردم هم متوجهش میشم

کارشناس به اندام 1402/06/06

عزیزم چربی زیاد رشد باکتری عدم تعادل هورمون گرمای شدید و... ازدلایلش میتونه باشه

-ناشناس 1402/06/05

سلام وقتتون بخیر من موخوره داشتم . اما یه مدتی از آب برنج استفاده کردم درست شد . برنج رو گذاشتم خیس بخوره بعد که برنج هارو از آب جدا کردن موهامو باهاش ماساژ دادم و درست شد

کارشناس به اندام 1402/06/06

سلام مرسی ازبیان تجربتون عزیزم

-علی 1402/05/31

سلام ممنون بابت جوابتون آخه من موهام رو چطور بشورم وقتی نمیتونم به موهام دست بزنم حتی یعنی با کوچیکترین لمس هم ریزش وحشتناک دارم چه برسه اینکه بخوام شامپو بزنم و بشورم یعنی میگین با آب خالی شستن جواب نمیده؟

کارشناس به اندام 1402/06/01

سلام تشکر عزیزم موی سست در هرصورت ریزش داره پس نمیشه با نشستن مانع ریزش شد

-علی 1402/05/28

سلام ممنون بابت جوابتون 24 مرداد سوال پرسیدم و 25 ام جواب دادین من به موهام دست هم میزنم میریزه حوله نخی باعث ریزش نمیشه؟ آیا مدل خاصی مد نظرتون هست؟ و اینکه با آب خالی و بعضا غیر شرب بشورم مشکلی پیش نمیاد؟ شامپو هم بزنم جوری هست که نهایت شامپور رو بزیرم تو پیاله و با آب و قاشق همش بزنم و بریزم روی سرم و بعد بشورم اصلا نمیتونم ماساژ بدم به نظرتون چون ارثی نیست ولی از قبل هم به خاطر استرس ریزش داشتم بعد چند ماه موهام برمیگرده؟

کارشناس به اندام 1402/05/29

سلام خواهش میکنم الودگی باید از روی مو پاک بشه چون میتونه ریزش وبیشتر کنه استرس تمام بشه بعد چندماه رسیدگی ومصرف مکمل وتغذیه خوب مجدد رشد موها رودارین اما با وجود استرس هردرمانی هم انجام بدین تاثیر خاصی نداره

-Ali 1402/05/25

سلام وققتون بخیر میخواستم بدونم شستشوی هفته ای دوبار موها با شامپوهای سولفات دار و کف کردن زیاد شامپو باعث کچلی در مردان میشود و ریزش مو هیچ ربطی به کف شامپو میتونه داشته باشه؟

کارشناس به اندام 1402/05/26

سلام وقت شما هم بخیر مشکلی نداره عزیزم البته استفاده زیاد از شامپوی سولفات دار بی تاثیر روی ریزش نیست

-علی 1402/05/24

سلام من به دلیل استرس شدید چندین سال ریزش مو جزئی داشتم الان دو هفته رژیم گرفتم هیچی نخوردم و ریزش مو هام صد برابر شد نمیتونم اصلا دست بزنم و با حوله خشک کنم چون دست هم میزنم میریزه چه به اینکه بخوام ماساژش بدم ماینوکسیدل میزنم و باید چند ساعت بعدش موهام رو بشورم خودم موهام چربه و ماینوکسیدل هم چربی زیادی داره باز مجبوراً با آب خالی میشورم یکبار شب میشورم و حدود 2 ساعت طول میکشه تا خودش خشک شه سوالی داشتم ازتون یعنی برم زیر کولر یا از سشوار با فاصله زیاد استفاده کنم بهتر هست یا همینجوری بذارم خودش خشک شه؟ سوال دیگه ام این هست که یکبار هم باید قبل از ظهر بشورم چون دوبار ماینوکسیدل میزنم هر بار بعد 4 ساعت باید بشورم و ظهر ها تا ساعت حداقل 6 سرکارم آب شرکت هم آب شرب نیست آیا با آب شرکت بشورم مشکلی پیش میاد یا نه؟

کارشناس به اندام 1402/05/25

سلام عزیزم برای لاغری رژیم درست واصولی رو بگیرید هیچی نخوردن که سیستم بدن وداغون میکنه یک ساعت بعد اززدن ماینوکسیدل میتونین سر وبشورید با حوله نخی نم موها رو بگیرید و سشوار کوتاه مدت بگیرید

-کیمی 1402/05/19

سلام ببخشید من موهای مجعدی دارم دوست دارم موهام لخت و صاف بشه باید چیکار کنم؟

کارشناس به اندام 1402/05/20

سلام عزیزم اتو کردن موهارو صاف میکنه که بیش از حدهم به مو آسیب میزنه

-مهدی 1402/05/17

سلام من ۱۴سالمه موهام خشک و زخم و ریزش مو دارم باچه شامپویی موهامو بشورم

کارشناس به اندام 1402/05/18

سلام عزیزم شامپوی مناسب موی خشک تهیه کنید ماسک داخل وخارج حمام استفاده کنید روغن تراپی هم خیلی کمک کننده هست

-پسرکلو 1402/05/14

سلام ریزش موی شدید دارم میگن برو آزمایش کلی بده شاید تیروئید باشه .کجا باید برم برام آزمایش بنویسن

کارشناس به اندام 1402/05/15

سلام عزیزم به پزشک عمومی مراجعه کنید تا ازمایش کامل براتون بنویسه

-ستایش 1402/05/09

سلام من موهام رشدشون کمه آزمایش دادم مشکلی نداشتم لطفاً میشه راهنمایی کنید

کارشناس به اندام 1402/05/10

سلام عزیزم هیچ کمبود ویتامین املاح و غیره ای نباشه استرس هم نداشته باشید نباید ریزش مو هم باشه کمبود ویتامین استرس زیاد تغذیه نامناسب علتهاش هست شما هیچ کدام رو ندارین

-جواد 1402/04/31

سلام وقت بخیر من 22 سالمه حدودا یک ساله دیگه موهامو کوتاه نکردم تا بلند شن ولی تقریبا از فروردین تا الان احساس میکنم روزانه موهای زیادی رو از دست میدم ولی چون موهای پر پشتی دارم اثری از خالی شدن سرم ندیدم. از ژل و روغن هم قبلا استفاده میکردم ولی دیگه استفاده نمیکنم به نظرتون علت چیه؟

کارشناس به اندام 1402/05/01

سلام عزیزم باید ازمایش وچکاب بدین شاید کمبود ویتامین باشه

-نیما 1402/04/27

سلام ، موهای من از لحاظ ضعیفی بشدت بدنم ، می ریزد و سه سال هست ولی من خبری از طاسی از سرم نمیبینم فقط از وسط هاش لا به لا ریخته لایه ب لایه و گاهی با دقت میبینم ریز ریز رشد میکند ، آیا درست هست وقتی بدن ضعف هست مو میریزد و دوباره رشد میکند؟!

کارشناس به اندام 1402/04/28

سلام عزیزم ضعیفی بدن باعث ریزش مو میشه اما مو رشد مجدد و داره همون طور که فرمودین رشد نکنه طاسی ایجاد میشه چکاب کامل انجام بدین و در صورت کمبود ویتامین مکمل مصرف کنید

-یگانه 1402/04/19

سلام من دخترم و ۱۶ سالمه موهام حدودا تا یکم پایین تر از کمرم بود خیلی هم نرم و لخت بود ولی یک سال پیش به خاطر یک اشتباه ( موهامو میبافم و مینداختم توی مانتوم) موخوره گرفتم و بعدش کل موخوره هارو زدم تا زیر گوشم ( نوک موهام سالم بود فقط وسطاش مشکل داشت) الان هر چند ماه یکبار یدونه موخوره میبینم اونو کوتاه میکنم بعدش کل موهامو کم کم میگردم و هیچی پیدا نمیشه علت چیه آیا اصلا مشکلی هست و راه درمانش چیه ؟🫧

کارشناس به اندام 1402/04/20

سلام عزیزم رفتارهای اشتباه با مو سشوار اتوی زیاد گرما یا سرمای زیاد هوا خشکی ساقه مو و... باعث ایجاد موخوره میشه روغن تراپی روانجام بدین

-سارا 1402/04/19

سلام وقت بخیر من 15سالمه موهای پری داشتم و حدودن یک سال پیش موهامو کراتینه کردم از یک ماه قبل تا الان شروع به ریزش کرده به شدتی که من کم شودنه موهامو احساس میکنم خیلی نگرانم لطفا راهنمای کنید چه ویتامین های مصرف کنم و چه کار های بکنم که باعث کم شدن ریزش موهام شوم. ایا برای خشک کردن از شسوار استفاده کنم بعد از حمام موهامو بلافاصله شونه کنم؟ چکار کنم ریشه ی موهام مقاوم تر شه؟

کارشناس به اندام 1402/04/20

سلام وقت بخیر عزیزم مکمل ویتامین میتونین استفاده کنید مثل مولتی ویتامین مینرال موها رو خیس شانه نکنید بعد حمام با حوله نخی خشک کنید روغن تراپی و ماسک داخل وخارج حمام استفاده کنید

-رویا 1402/04/17

سلام ۳ماهه موهامو نانو کراتین کردم حدودا ۲یا۳هفته ای میشه موهام ریزش شدیدگرفته بدون اینکه شونه بزنم موهام به شدت میریزه جوری که تواین مدت کم موهام کمتر نصف شده وبسیارخشک وخشن توروخداکمکم کنید افسردگی گرفتم همش دارم گریه میکنم واسه موهام اگه ریزش موهام قطع نشه تایکماه دیگه کچل شدم توروخدا اگه راهی دارین دریغ نکنید دعاتون میکنم 😰🙏

کارشناس به اندام 1402/04/18

سلام عزیزم شامپو ماسک مو داخل وخارج حمام روغن تراپی رو شروع کنید مکمل ویتامین مصرف کنید

-بهار 1402/04/15

سلام وقتتون به خیر من 15 سالمه و تا 3 سال پیش موهام لخت و نرم ابریشمی بود ولی الان موهام وز و فر شده من موهامم فقط یکم ساقشو دکلره کردم ولی چون موهام سوخت دکلره رو کامل کوتاه کردم و شپش گرفتم الان شپشم درمان شد و تموم شد ولی موهام وز و فر شده ماسک مو هم استفاده کردم تاثیری نذاشت چیکار کنم موهام مثل قبل لخت و نرم ابریشمی بشه؟!

کارشناس به اندام 1402/04/16

سلام عزیزم روغن تراپی ماسک داخل وبیرون حمام کمتر کردن استفاده سشوار و...والبته زمان نیازه

دیاکو 1402/04/14

سلام و عرض ادب و احترام ۳۰ سالمه چسب مو استفاده میکنم تعرق شدیدی تو کف سرم دارم میخوام بدونم این چسب با تعرق ایا امکان نفوذ به پوست رو داره و باعث ریزش میشه یا نه ممنون از راهنماییتون

کارشناس به اندام 1402/04/15

سلام بله عزیزم امکان جذب از پوست وریزش هست

-آرش 1402/04/12

راسته که میگن موهای فر در پسرا احتمال ریزششون کمتره؟

کارشناس به اندام 1402/04/13

عزیزم اگر مو سلامت باشه ومشکل داخلی نداشته باشید بله ریزش نداره