برای وزن کم کردن باید چه غذایی بخوریم؟

خانه » اخبار » برای وزن کم کردن باید چه غذایی بخوریم؟

برای وزن کم کردن باید چه غذایی بخوریم؟

با بالا رفتن سن سرعت سوخت و ساز بدنمان پایین می آید، و خیلی راحت بدون اینکه حتی متوجه شویم چند کیلو اضافه می کنیم. اما تحقیقات جدید نشان داده ایجاد چند تغییر اساسی در عادات غذایی می تواند در طول زمان منجر به کاهش وزن شود.
در این تحقیق عادات غذایی ۱۲۰٫۰۰۰ نفر به مدت ۱۶ سال مورد بررسی قرار گرفته بود. محققان متوجه شدند آن دسته از افراد که غذاهایی با بار گلایسمی بالا ( شامل غلات تصفیه شده، نشاسته ها و قندها می شود ) استفاده می کردند بیش از کسانی که غذاهایی با بار گلایسمی پایین ( غذاهایی مانند آجیل ها، لبنیات، و میوه و سبزیجات ) می خوردند وزن اضافه کرده اند. این چیزی شگفت انگیز یا جدید نیست، دیگر تحقیقات نیز چنین نتایجی را نشان داده بودند. چیزی که در تحقیق جدید مورد توجه قرار گرفت، عادات کلیدی بود که می توانست روی ترازو تغییرات ایجاد کند. در ادامه می توانید ببینید محققان چه چیزهایی درباره اضافه کردن یا کاهش وزن فهمیده اند:

  •  کسانی که ماست، غذاهای دریایی، مرغ بدون پوست و آجیل می خورند بیشتر وزن کم می کنند، در واقع بیشتر افرادی که چنین الگوی غذایی را در پیش می گیرند وزن کمتری اضافه می کنند.
  •  محققان متوجه شدند افزایش وزن در کسانی که لبنیات کم چرب یا پر چرب استفاده می کنند تفاوتی ندارد.
  •  برنامه های غذایی که مقدار زیادی گوشت قرمز و تصفیه شده را شامل می شوند با اضافه شدن وزن در ارتباط هستند.
  •  خوردن گوشت در کنار غذاهایی با شاخص گلیسمی پایین مانند سبزیجات، اضافه شدن وزن را کاهش می دهد.
  •  خوردن غذاهایی مانند تخم مرغ و پنیر در کنار غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا با اضافه شدن وزن در ارتباط است، در حالی که خوردن همین موارد با غذاهایی که شاخص گلیسمی پایینی دارند منجر به کاهش وزن می شود.

به طور کلی، محققان به این نتیجه رسیدند که بهترین برنامه غذایی برای کاهش وزن باید شامل غذاهای سرشار از پروتئین مانند ماهی، آجیل و ماست باشد که از اضافه شدن وزن پیشگیری می کنند. از غلات تصفیه شده، نشاسته ها و قندها پرهیز کنید و غذاهایی مانند گوشت قرمز را با جایگزین های سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ و پنیر جایگزین کنید ( گوشت نیز برای بدن مفید است اما نه بیش از حد آن ). قرار دادن پروتئین، سبزیجات و غذاهایی که شاخص گلیسمی پایین دارند در کنار وعده های غذایی کمکتان می کند بتوانید وزن خود را کاهش دهید و تا سالها آن را ثابت نگه دارید.


ترازوی اندازه گیری(غذا،وزن)

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

غزل ۲۴ شهریور ۱۴۰۰

سلام خسته نباشید. من ۱۳سالمه و ۵۰کیلو هستم وقدمم تقریبی ۱۴۷هسته و بیشتردرناحیه شکم و پهلو چاق هستم و مرغ و گوشت و ماهی خیلی کم می خورم مثلا درهفته دو وعده غذایی من گوشت یا مرغ می خورم بیشتر فست فود می خورم اگ میشه لطفابهم کمک کنید

کارشناس به اندام ۱۷ مهر ۱۴۰۰

سلام غزل خانم عزیز مشکل اضافه وزنت رو خودت هم متوجه شدی به جای غذاهای سالم و طبیعی از فست فود‌ها بیشتر استفاده میکنی برای کاهش وزن مصرف نان و برنج و شیرینیجات و قند و شکر و فست فود‌ها رو کم کن ورزش و پیاده‌روی منظم داشته باش برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که مناسب سنت هم باشه به این لینک مراجعه کن

معصومه عباسلو ۱۴ خرداد ۱۴۰۰

سلام آقای دکتر من ۱۱ سالمه وزن ام ۴۵ کیلو هست و قدم ام ۱۳۶ هست من چطور بتونم وزنم رو کمتر کنم .

کارشناس به اندام ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم با ورزش و پیاده روی منظم و کم کردن مصرف نان و برنج برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید