راه رفتن در آب لاغرمان می‌کند؟

برخي از افراد، توانايي يا شرايط کار با وزنه، ‌انجام ورزش‌هاي هوازي يا غيرهوازي در محيط‌هاي آزاد يا باشگاه‌هاي ورزشي براي کم کردن وزن يا سايز خود ندارند و تصميم مي‌گيرند… براي لاغرشدن و چربي‌سوزي، راه رفتن در آب را امتحان كنند. بهتر است بدانيد که صرفا راه رفتن در آب باعث چربي‌سوزي نمي‌شود. براي […]

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 11429

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

راه رفتن در آب لاغرمان می‌کند؟ - 4 - - اخبار
میانگین امتیاز 5 از 5
راه رفتن در آب لاغرمان می‌کند؟ - 6 - - اخبار برخي از افراد، توانايي يا شرايط کار با وزنه، ‌انجام ورزش‌هاي هوازي يا غيرهوازي در محيط‌هاي آزاد يا باشگاه‌هاي ورزشي براي کم کردن وزن يا سايز خود ندارند و تصميم مي‌گيرند…

براي لاغرشدن و چربي‌سوزي، راه رفتن در آب را امتحان كنند. بهتر است بدانيد که صرفا راه رفتن در آب باعث چربي‌سوزي نمي‌شود. براي چربي‌سوزي، ضربان قلب بايد به حد مشخصي برسد؛ يعني از زماني که يک فعاليت ورزشي يا فيزيکي را شروع مي‌کنيد، بلافاصله فرآيند چربي‌سوزي در بدن آغاز نمي‌شود. البته فعاليت فيزيکي با سوختن کالري همراه است اما به‌مرور زمان و با افزايش مدت و شدت ورزش، ضربان قلب هم بيشتر مي‌شود و شرايط چربي‌سوزي براي بدن به‌وجود مي‌آيد.

دليل اينکه مي‌گوييم صرفا راه رفتن در آب باعث چربي‌سوزي نمي‌شود، اين است که سرعت چنين فعاليتي به اندازه‌اي پايين است که اصلا ضربان قلب به اندازه کافي براي سوزاندن چربي‌ها بالا نمي‌رود. البته بالاتر بودن مقاومت آب نسبت به خشکي و هوا، باعث شکل‌دهي به عضلات افرادي مي‌شود که حداقل 3 ماه و هر بار حدود 5/1-1 ساعت، فعاليت داخل آب دارند. اين در حالي است که شکل‌دهي به عضلات در افراد مبتلا به چاقي و اضافه‌وزن، چندان مطرح نيست و آنها مي‌خواهند با ورزش و فعاليت کاهش وزن و سايز داشته باشند. افرادي که در آب راه مي‌روند، بايد حواسشان باشد که اين فعاليت آبي هم بايد زير نظر مربي‌هاي متخصص باشد. هرچند که آسيب‌هاي ناشي از فعاليت‌هاي آبي کم است اما راه رفتن نادرست در آب يا حتي دويدن در عمق مناسب (معمولا عمق آب بايد تا زير سينه بيايد)، مي‌تواند آسيب‌هايي به زانوها و کمر وارد کند.
با نظر مربي خود، ترکيبي از راه رفتن و دويدن را در مدت زمان و با شدت مناسبي در برنامه خود قرار دهيد تا ضربان قلب به اندازه‌اي که بدن آماده چربي‌سوزي شود، برسد.
به‌طور کلي، تاثير انجام فعاليت‌هاي بدني مانند راه رفتن‌ و دويدن و ورزش براي سوزاندن کالري،‌ چربي و کاهش وزن در محيط‌هاي طبيعي مانند پارک‌ها از محيط‌هاي باشگاهي بيشتر و در محيط‌هاي باشگاهي هم از آب بيشتر است، نبايد براي پيروي از مد و تجددگرايي به کارهايي مانند راه‌رفتن در آب براي لاغر شدن که فقط هزينه‌بردار است و نتيجه چندان مطلوبي ندارد، روي آورد.

راه رفتن در آب لاغرمان می‌کند؟ - 8 - - اخبار

مریم اصیلی

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
تاریخچه ویرایش

نسخه فعلی

1393/03/05

نویسنده: مریم اصیلی

    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-سارا 1403/02/24

منم هفته ای ۳بار راه میرم والبته با انحام حرکاتی برای لاغری رانهام . پس فایده نداره؟

کارشناس به اندام 1403/02/25

عزیزم باید کنارش رژیم غذایی هم باشه ورزشتون هم ترکیب هوازی وقدرتی باشه عالیه

- 1402/10/12

خیلی بد شد .من به امید وزن کم کردن هفته ای سه بار به مدت ۱ ساعت تو آب راه می روم و حرکات آرام انجام می دهم ضربان قلبم شدید نمیشه

اعظم 1401/10/12

چه حیف من فکر میکردم اگر هفته ای دوبار برم استخر میتونم تا حدودی وزن کم کنم