۳ نکته برای از بین بردن سلولیت

خانه » زندگی رژیمی » ورزش و زیبایی » ۳ نکته برای از بین بردن سلولیت
سلولیت چاقی رژیم لاغری دکتر کرمانی
سلولیت چاقی رژیم لاغری دکتر کرمانی
در ابتدا اجازه دهید تا بگویم که نکات زیر از مقاله شخصی به نام “جوی اطلس” گردآوری شده که متخصص افزایش وزن در زنان و فیزیولوژیست ورزش می باشد.
symulast روشی است برای از بین بردن سلولیت بدن که می توانید در خانه از این روش استفاده کنید. با استفاده از تمرین های ساده می توانید فیبرهای ماهیچه هایتان را تقویت و عضلانی کنید (رژیم غذایی مناسب نیز مفید خواهد بود).

در اینجا چند نکته بسیار مفید و مناسب برای از بین بردن سلولیت وجود دارد:

۱

علت اصلی سلولیت را بدانید و از کرم های ضد سلولیت استفاده نکنید. متخصصین معتقدند که استفاده از این کرم ها بی فایده است و مؤثر نخواهد بود زیرا آنها علت واقعی سلولیت را مشخص نمی کند.

در حال حاضرکارشناسان پیشنهاد می کنند که مؤثرترین راه برای خلاص شدن از سلولیت ورزش کردن و تمرکز بر روی بخش هایی از بدن مانند باسن و پاها می باشد. هم چنین سعی کنید از لیف های حمام و وسایل شستشوی نا ناسب و تقلبی استفاده نکنید به جای آن بر روی تقویت فیبر های عضلات مؤثر بر سلولیت تمرکز کنید. چگونه؟ این کار را انجام دهید:


 

۲

تمریناتی را انجام دهید که سلولیت را از بین می برند. کارشناسان می داند که ورزش کردن مؤثرترین راه برای حل مشکل سلولیت می باشد ولی برخی از پزشکان و مربیان ورزش نمی دانند که دقیقا چه ورزشی به طور مؤثر می تواند سلولیت را از بین ببرد و این دلیلی می شود که زنان فقط به باشگاه بروند و ورزش های مختلفی را انجام دهند که خیلی به آنها کمک نخواهد کرد. در واقع حتی برخی از حرکات می تواند باعث صدمه زدن به آنها شود.

پس ورزش مناسب چیست؟

در اینجا جوی اطلس چند تمرین مناسب را پیشنهاد می کند. توجه داشته باشید که اگر در مورد توانایی جسمی خود مطمئن نیستید با دکترتان مشورت کنید.

  • برای از بین بردن سلولیت روی باسن و ران ها:

بر روی یک سطح نرم به پشت دراز بکشید، پاشنه و قوزک پاها را بر روی توپ ورزش بگذارید. بازوهایتان باید روی زمین و به پهلو کشیده، باسن خود را از روی زمین بلند کنید و با پاشنه پا توپ را فشار دهید. سپس در حالی که باسن خود را به سمت بالا فشار می دهید پاشنه پا را به سمت عضلات عقب ران خم کنید. زمانی که پشت پاها بر روی توپ هستند لحظه ای توقف کنید و سپس به آرامی به حالت اولیه برگردید.

  • برای از بین بردن سلولیت پشت وکناره های باسن:

به پشت دراز بکشید، زانو را خم کنید و شصت پا را به سمت بالا ببرید. در این حالت، پاشنه های پا باید تنها قسمتی از پا باشد که با زیر انداز در تماس است. سپس پاشنه پا را به سمت زمین فشار دهید و باسن را از روی زمین بلند کنید و چند ثانیه نگهدارید. سپس به ارامی باسن را به روی زمین بگذارید.

  • برای از بین بردن سلولیت روی باسن، ران ها، پا وعضلات پشت:

توپ ورزشی را مقابل دیوار قرار دهید سپس با پشت خود به توپ تکیه دهید و پاها را به عرض شانه باز کنید .سپس زانو ها را به سمت خود خم کنید همانطور که به توپ فشار وارد می کنید چند ثانیه به این حالت بمانید دقت کنید زانوها خیلی زیاد خم نشوند.


 

۳

برای فیبر های ماهیچه ها از مواد غذایی مناسب استفاده کنید جوی اطلس می گوید: رژیم غذایی خاصی برای سلولیت وجود دارد. با این حال او می گوید که برای سلولیت تنها رژیم غذایی مناسب نیست که به دفع سموم از بدن کمک می کند. برای خلاص شدن از شر سلولیت او توصیه می کند که مطمئن شوید رژیم غذایی مطلوبی دارید که می تواند بر روی هورمون های زنانه تاثیر بگذارد و آنها را تنظیم و متعادل کند.

رساندن مواد غذایی مناسب به بدنتان کمک می کند تا آثار ناشی از آتروفی (تحلیل یا کاهش اندازه یک سلول) عضلات از بین برود. همچنین تغذیه مناسب به سلول ها و غشاها کمک می کند تا ساختار درست و کامل خود را حفظ کنند.

برخی از مواد غذایی که باید در رژیم خود داشته باشید عبارتند از:

  • پروتئین های کامل یا پروتئین کومبو:
  • می توانید آنها را از منابعی مانند قزل آلا، صدف، گردوی آمریکایی، تخم مرغ و بادام دریافت کنید.
  • کربوهیدرات ها با مواد مغذی بالا:
  • مانند نخود، سیب زمینی شیرین، هویج و عدس.
  • اسید های چرب امگا ۳ که می توان آنها را در ماهی هی آب سرد مانند ماهی آزاد و ماهی تن دریافت کرد.

البته رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند سلولیت را از بین ببرد، زمانی رژیم عذایی مؤثر خواهد بود که شما نیز تمرینات ضد سلولیتی را انجام دهید.

 

۱٫۵/۵ - (۲ امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

ستاره ۰۴ آذر ۱۳۹۸

سلام یه عکس می گذاشتید برا ی تمرین ها خیلی بهتر بود

کارشناس به اندام ۰۵ آذر ۱۳۹۸

سلام و روز بخیر. توضیحات کاملا واضحه، اما برای درک مطلب می تونه مفید باشه. بله حتما در اسرع وقت این کار رو خواهیم کرد.

محمد حاجی محمودی ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

سلام ساقه‌ای من سفت شده و برگشت خون به قلب کند است وزستی تجمع چربی زیر پوست پاها نیست ولی گفتند سلولیت پا دارم

محمد حاجی محمودی ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

سلام ساقهای من سفت وبرگشت خون به قلب کند است ناهنجاریهای زشت پوستی وام بدشکل در پاهایی من نیست اما گفته اند سلولیت پا دارم راهنمای فرمایید ممنون