6 راه برای از بین بردن بوی بد دهان در روزه داری

دانستنی های سلامت، عادات غذایی، مقالات

  بوی بد دهان در روزه داری ؛ لازم نیست در مورد بوی بد دهان در ماه رمضان چیز زیادی بگوییم، همه ما آن را  در خود یا دیگران تجربه کردیم. بوی بدن دهان مشکل جدی است که باید هرچه سریعتر برطرف شود زیرا تاثیر منفی روی فرد و اعتماد به نفس او می گذارد. اولین چیزی که باید متوجه شد این است که بوی بد دهان به دلیل روزه و نه مشکل دیگری است چون بیماری هایی هستند که سبب بوی بد دهان می شوند، پس ابتدا مطمئن شوید. از سفارشات اسلام پاکیزگی و رعایت بهداشت است و ما به عنوان مسلمان باید در همه حال به فکر سلامت خود باشیم. بوی بد دهان مربوط به بهداشت فرد می شود. در اینجا 6 راه را به شما آموزش می دهیم تا در ماه رمضان بوی بد دهان را از خود دور کنید.

   

  1- زبان خود را تمیز کنید

  با مسواک نه بلکه با تمیز کننده های زبان ( شاید تا به حال اسمش را نشنیده باشید اما تمیز کننده زبان وجود دارد ) روزی دوبار زبان خود را به آرامی تمیز کنید، این کار از تاثیر گذارترین راه ها برای کنترل بوی بد دهان است. با انجام این کار باکتری های باقی مانده و مخاط را پاک می کنید. از دندان پزشک خود بخواهید برای استفاده از تمیز کننده زبان کمکتان کند.

  بوی بد دهان در روزه داری

   

  2- مرتب مسواک بزنید

  حداقل دوبار در روز به مدت 4 دقیقه دندانهای خود را مسواک بزنید. برای خود وقت بگیرید تا مطمئن شوید زودتر از 4 دقیقه کار مسواک زدن را تمام نمی کنید. سعی کنید بعد از سحر دندان ها و لثه ها را با مسواک بشویید تا از بوی بد دهان در امان باشید.

  بوی بد دهان در روزه داری

   

  3- گاهی نخ دندان بکشید

  ازنخ دندان روزانه استفاده کنید تا بخش هایی از دندان را که دسترسی ندارید خوب تمیز کنید و مانع بوی بد دهان شوید.

  بوی بد دهان در روزه داری

   

  4- سواک

  فرد روزه دار در طول روز از سواک استفاده کند. سواک تمیز کننده دندانی است که از شاخه های درخت سالوادورا پرسیکا معروف به درخت اراک ساخته شده است. استفاده از سواک بسیار موثر است. پژوهش های بسیاری اثر بخشی سواک روی دهان و دندان را مورد تایید قرار دادند و حضرت محمد (ص)  آن را بسیار توصیه کرده است.

  بوی بد دهان در روزه داری

   

  5- مقدار زیادی آب بنوشید ( قبل و بعد از روزه )

  وقتی دهان خشک باشد بوی بد دهان بیشتر خود را نشان می دهد. برای کاهش آن بعد از افطار تا هنگام سحر مقدار زیادی آب بنوشید. اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید، در طول شب دندان خود را در محلول دهان شویه ضد عفونی کننده قرار دهید.

  بوی بد دهان در روزه داری

   

  6- هر چند وقت به دندان پزشک مراجعه کنید

  چند بار مراجعه به دندان پزشک در طول سال بسیار مهم است حتی اگر از رفتن به دندان پزشکی خوشتان نمی آید. ممکن است در دندان ها شکستگی، حفره و یا فاصله باشد که غذا در آنجا گیر می کند و در طول روز سبب بد بو شدن دهان می شود. پس در این ماه و دیگر روزهای سال یادمان باشد این موارد را انجام دهیم تا از بوی بد دهان در امان بمانیم.

  بوی بد دهان در روزه داری

  در حال ارسال
  لطفا به این مطلب امتیاز دهید
  3.67 (3 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *