۶ راه برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان

خانه » مقالات » ۶ راه برای از بین بردن بوی بد دهان در ماه رمضان

بوی بد دهان در ماه رمضان

 

لازم نیست در مورد بوی بد دهان در ماه رمضان چیز زیادی بگوییم، همه ما آن را  در خود یا دیگران تجربه کردیم. این بوی طبیعی اما آزار دهنده که در ماه رمضان از دهان افراد خارج می شود یک مشکل جدی است که باید هرچه سریعتر برطرف شود زیرا تاثیر منفی روی فرد و اعتماد به نفس او می گذارد. اولین چیزی که باید متوجه شد این است که آیا بوی بد دهان به دلیل روزه است و نه مشکل دیگری! چون برخی از بیماری ها سبب بوی بد دهان می شوند، پس ابتدا مطمئن شوید. از سفارشات اسلام پاکیزگی و رعایت بهداشت است و ما به عنوان یک فرد مسلمان باید در همه حال به فکر سلامت و پاکیزگی خود باشیم. بوی بد دهان در ماه رمضان تا حدود زیادی به بهداشت فرد بستگی دارد. در اینجا ۶ راه را به شما آموزش می دهیم تا در ماه رمضان بوی بد دهان را از بین ببرید.

 

۱- زبان خود را تمیز کنید

با مسواک نه بلکه با تمیز کننده های زبان ( شاید تا به حال اسمش را نشنیده باشید اما تمیز کننده زبان وجود دارد ) روزی دوبار زبان خود را به آرامی تمیز کنید، این کار از تاثیر گذارترین راه ها برای کنترل بوی بد دهان است. با انجام این کار باکتری های باقی مانده و مخاط را پاک می کنید. از دندان پزشک خود بخواهید برای استفاده از تمیز کننده زبان کمکتان کند.

 

۲- مرتب مسواک بزنید

حداقل دوبار در روز به مدت ۴ دقیقه دندانهای خود را مسواک بزنید. برای خود وقت بگیرید تا مطمئن شوید زودتر از ۴ دقیقه کار مسواک زدن را تمام نمی کنید. سعی کنید بعد از سحر دندان ها و لثه ها را با مسواک بشویید تا از بوی بد دهان در امان باشید.

 

۳- گاهی نخ دندان بکشید

ازنخ دندان روزانه استفاده کنید تا بخش هایی از دندان را که دسترسی ندارید خوب تمیز کنید و مانع بوی بد دهان شوید.

بوی بد دهان در ماه رمضان

 

۴- قبل و بعد از روزه مقدار زیادی آب بنوشید

وقتی دهان خشک باشد بوی بد دهان بیشتر خود را نشان می دهد. برای کاهش آن بعد از افطار تا هنگام سحر مقدار زیادی آب بنوشید. اگر از دندان مصنوعی استفاده می کنید، در طول شب دندان خود را در محلول دهان شویه ضد عفونی کننده قرار دهید.

 

۵- از سواک استفاده کنید

فرد روزه دار در طول روز از سواک استفاده کند. سواک تمیز کننده دندانی است که از شاخه های درخت سالوادورا پرسیکا معروف به درخت اراک ساخته شده است. استفاده از سواک بسیار موثر است. پژوهش های بسیاری اثر بخشی سواک روی دهان و دندان را مورد تایید قرار دادند و حضرت محمد (ص)  آن را بسیار توصیه کرده است.

 

۶- هر چند وقت به دندان پزشک مراجعه کنید

چند بار مراجعه به دندان پزشک در طول سال بسیار مهم است حتی اگر از رفتن به دندان پزشکی خوشتان نمی آید. ممکن است در دندان ها شکستگی، حفره و یا فاصله باشد که غذا در آنجا گیر می کند و در طول روز سبب بد بو شدن دهان می شود. پس در این ماه و دیگر روزهای سال یادمان باشد این موارد را انجام دهیم تا از بوی بد دهان در امان بمانیم.

 

بوی بد دهان در ماه رمضان

Sending
User Review
4.2 (5 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*