علت چاق شدن در ماه رمضان از زبان دکتر کرمانی

رژیم فستینگ روزه داری

تا حالا براتون سوال پیش اومده که علت چاق شدن در ماه رمضان چیه؟ برخلاف انتظار خیلی از ماها که فکر می‌کنیم ماه رمضان کم می‌خوریم و باید لاغر بشیم، اما بیش از اندازه می‌خوریم و چاق می‌شیم. می‌دونم عجیب به نظر می‌رسه، ولی خیلی هم دور از ذهن نیست. توی ماه رمضان ما خیلی بیشتر از قبل استراحت می‎‌کنیم و حواسمون هست که زیادی انرژی نسوزونیم. در نتیجه غذا می‌خوریم و هی کالری جمع می‌کنیم و جمع می‌کنیم و آخرش هم هیچی از اون کالری‌ها رو نمی‌سوزونیم. یکی از دلایل چاقی در ماه رمضان هم همینه.

از اون طرف غذاها و خوراکی‌های مخصوص ماه رمضان به شدت پر کالریه. شما یه نگاه به همین زولبیا بنداز! یک عالمه روغن همراه با یک عالمه شکر. فکر می‌کنی زولبیا چقدر کالری داره؟ صد گرمش 400 کالری داره. خب دیگه بیاید صادق باشیم. کمتر از روزی 100 گرم زولبیا و بامیه می‌خوریم توی ماه رمضان؟ نه دیگه.

غذاهایی که برای افطار هم درست می‌کنیم مثل حلیم کالری بالایی داره. همه اینها دست به دست هم می‌دن تا توی ماه رمضان چاق شیم. اینها رو نمی‌گم که بگید ” پس چی؟ هیچی نخوریم یعنی؟” خیر نمی‌گیم هیچی نخورید ولی یادتون باشه به اندازه بخورید.

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

اگر می‌خواید توی ماه رمضان وزنتون بالا نره یا حتی رژیمتون رو نشکنید یادتون باشه باید دوتا کار رو انجام بدید: 1-  فعالیت داشته باشید. 2- به اندازه بخورید و زیاده‌روی نکنید.

حتما الان دارید به این فکر می‌کنید که چجوری توی ماه رمضون ورزش کنید که دچار اضافه وزن نشید؟ باید بگم که بهترین زمان برای ورزش توی ماه رمضان موقعی که روزه‌اید، نیست! این رو خوب یادتون باشه. بهترین موقع برای ورزش کردن توی این ماه یکی دو ساعت بعد از افطاره. یه افطار سبک نوش جان کنید و بعدش نیم ساعت تا یه ساعت ورزش کنید. یا این روش هم از اون کرختی و بی‌حالی ماه رمضان در می‌یاین، هم وزنتون بالا نمی‌ره و چاق نمی‌شید.

اما هنوز کاملا جواب این سوال که چرا توی ماه رمضان چاق می‌شیم رو نگفتیم. برای اینکه جواب دقیق رو بدونی این ویدئو دکتر کرمانی رو ببین. حواست باشه توی تله‌ی خوراکی‌های خوشمزه‌ی ماه رمضان نیافتی!

4.3/5 - (70 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

سعید 1400/02/05

سلام من خیلی لاغرم دکتر رفتم دارو مولتی ویتامین داده با قرص چاقی 20 سالمه و وزن م 49 هست استفاده کنم یانه؟؟؟

کارشناس به اندام 1400/02/27

سلام دوست عزیز قرص مولتی ویتامین مشکلی نداره ولی قرصهای دیگر رو ما تجویز یا تایید نمیکنیم