لاغری سریع با روش‌های اصولی + نمونه رژیم لاغری سریع

لاغری سریع هدف بسیاری از کسانی هستند که دچار چاقی هستند اما این امر عوارض متعددی دارد.

لاغری سریع که بسیاری از افراد دارای اضافه وزن به دنبال آن هستند، معمولاً با محدودیت کالری و افزایش فعالیت بدنی همراه است. با رعایت چنین رژیم‌هایی، می‌توانید به سرعت وزن خود را کاهش دهید و به هدف خود یعنی از دست دادن وزن نزدیک‌تر شوید.

اما بهتر است قبل از شروع لاغری سریع، با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که این نوع برنامه لاغری مناسب شماست زیرا عوارض این روش بسیار بالا است و تعداد بسیار محدودی از برنامه‌های غذایی خاص، می‌توانند به لاغری سریع کمک کنند. با مجله سلامتی دکتر کرمانی همراه باشید تا روش‌های لاغری سریع را برایتان شرح دهیم:

لاغری سریع با روش های اصولی

این روزها همه به دنبال روش‌هایی برای لاغری سریع هستند. رژیم‌های زیادی در این بین خودنمایی می‌کنند و قول لاغری سریع را به شما می‌دهند. همین ابتدای کار باید به این نکته اشاره کنم که یک رژیم لاغری خوب به هیچ وجه سریع و غیرمعقول نیست.

اصولا برنامه‌های غذایی سریع، محدودیت‌های غذایی سفت و سختی دارند. موجب افتادگی پوست و ریزش موی شدید می‌شوند. مدت زمان انجام‌شان کوتاه است و بازگشت وزن سریعی دارند. به همین دلیل متخصصان و مشاوران تغذیه لاغری سریع را پیشنهاد نمی‌کنند.

عدم کنترل روی نحوه غذا خوردن و برنامه غذایی روزانه، مانع لاغری سریع می‌شود.

عدم کنترل روی نحوه غذا خوردن و برنامه غذایی روزانه، مانع لاغری سریع می‌شود.

به ویژه این که عوارض ظاهری و باطنی این نوع رژیم‌ها معمولا تا مدت زمان زیادی در بدن باقی می‌ماند. مانند گودی زیر چشم. با این حال اگر همین حالا هم کم غذا می‌خورید و بیشتر ورزش می‌کنید، اما همچنان وزن‌تان تغییری نمی‌کند، در این مقاله ترفندهای کوچکی هست که با استفاده از آن‌ها به کاهش وزن خود سرعت می‌دهید و از استپ وزن پیشگیری می‌کنید.

اگر فرصت مطالعه مقاله را ندارید، می‌توانید به فایل صوتی آن گوش دهید:

در ادامه نیز به معرفی دقیق‌تر لاغری سریع و عوارض آن و سریع ترین رژیم لاغری می‌پردازیم.

روش‌های لاغری سریع کدام است؟

رعایت یک سری دستورالعمل‌ها به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند و آن را سرعت می‌بخشد؛ مانند:

ورزش برای لاغری سریع

برخی ورزش‌ها قدرت چربی‌سوزی بالاتری نسبت به سایر ورزش‌ها و فعالیت‌های بدنی دارند:

به منظور لاغری سریع باید رژیم را با برخی انواع ورزش‌ها همراه کنید.

به منظور لاغری سریع باید رژیم را با برخی انواع ورزش‌ها همراه کنید.

ورزش اینتروال با شدت بالا

30 دقیقه ورزش هوازی برای سه مرتبه در هفته به چربی سوزی کمک می‌کند. اگر وقت کافی ندارید ورزش‌های قدرتی با شدت بالا یا HIIT را امتحان کنید. در این نوع ورزش برای مدت کوتاهی به بدن فشار می‌آورید و با شدت بالا ورزش می‌کنید و سپس کمی ریکاوری خواهید کرد.

اگر تازه کار هستید ۱۰ تا ۱۵ ثانیه با سرعت بسیار بالا بدوید (یا هر کاری که ضربان قلب را افزایش می‌دهد) و سپس ۳۰ ثانیه به خود استراحت دهید تا بدن شما ریکاوری شود.

به مرور زمان که قوی‌تر شدید، زمان دویدن را افزایش دهید و مدت ریکاوری را کمتر کنید. ۱۵ دقیقه ورزش HIIT با ۳۰ دقیقه ورزش هوازی از نظر کالری سوزی برابری می‌کند.

برای لاغری سریع با همکار خود به پیاده روی بروید.

برای لاغری سریع با همکار خود به پیاده روی بروید.

ورزش قدرتی برای کاهش وزن سریع

تمرین‌های هوازی کمک می‌کنند تا در هنگام ورزش کالری بسوزانید، اما ورزش قدرتی سبب می‌شود در حالت استراحت نیز کالری بسوزانید. یک مورد جالب درباره ورزش‌های قدرتی این است که علاوه بر تناسب اندام، هرچه عضله بیشتری اضافه کنید سرعت سوخت و سازتان نیز افزایش می‌یابد و چربی بیشتری از دست می‌دهید.

سوخت و ساز سریع‌تر یعنی کالری سوزی بیشتر؛ در نتیجه سریع‌تر به وزن دلخواه می‌رسید. ورزش‌های قدرتی را دو تا سه مرتبه در هفته انجام دهید. حتی اگر باشگاه نمی‌روید و به وزنه دسترسی ندارید از وزن بدن خود برای انجام تمرین‌ها استفاه کنید.

ورزش‌های قدرتی جزو بهترین ورزش‌ها برای لاغری سریع است.

ورزش‌های قدرتی جزو بهترین ورزش‌ها برای لاغری سریع است.

عضله از نظر سوخت و ساز نسبت به چربی فعال‌تر است، یعنی نیم کیلو عضله کالری بسیار بیشتری نسبت به نیم کیلو چربی می‌سوزاند. در واقع از دست دادن بافت عضلانی با سوزاندن کالری کمتر در طول روز برابر است.

لاغری سریع با کمک جراحی و رژیم‌هایی که وعده کاهش وزن چند روزه را با حذف مواد غذایی ضروری بدن می‌دهند امکان‌پذیر است اما در نهایت منجر به عوارض گسترده در بدن خواهد شد.

خوراکی برای لاغری سریع

غذای رژیمی برای لاغری سریع باید شامل نکات زیر باشد تا مدت زمان کاهش وزن را کمتر کند:

جایگزینی غذاهای سالم با غذاهای ناسالم ساده‌ترین راه برای رسیدن به لاغری سریع است.

جایگزینی غذاهای سالم با غذاهای ناسالم ساده‌ترین راه برای رسیدن به لاغری سریع است.

نوشیدن زیاد آب

با نوشیدن آب احساس سیری می‌کنید در نتیجه کمتر غذا می‌خورید. نوشیدن ۸ تا ۱۰ لیوان آب در روز به لاغری سریع کمک می‌کند؛ چرا که گاهی بدن تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرد. اگر ۸ تا ۱۰ لیوان آب زیاد است مجبور نیستید به خود فشار بیاورید؛ فقط بدن را هیدراته نگه دارید تا احساس تشنگی نکنید.

بسیاری از افراد به خاطر هوس‌های غذایی، کمبود انرژی یا بی‌حوصلگی به سراغ غذا می‌روند و این عادت‌های اشتباه سبب افزایش وزن غیرضروری می‌شود.

صبح که از خواب بیدار می‌شوید آب بنوشید و هنگام خروج از منزل با خود بطری آب ببرید تا هیچگاه بدن‌تان دچار کم آبی نشود.

صبح که از خواب بیدار می‌شوید آب بنوشید و هنگام خروج از منزل با خود بطری آب ببرید تا هیچگاه بدن‌تان دچار کم آبی نشود.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند افرادی که ۳۰ دقیقه قبل از وعده غذایی دو لیوان آب می‌‌نوشیدند و بدن‌شان را هیدراته می‌کردند، پس از ۳ ماه نسبت به کسانی که قبل از وعده غذایی آب نمی‌نوشیدند، حدود یک و نیم کیلو بیشتر وزن‌شان را کاهش دادند.

اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی

سعی کنید در هر وعده پروتئین بخورید. بهتر است کالری خود را از پروتئین‌ها دریافت کنید تا قند کمتری در بدن شما ذخیره شود. استفاده از رژیم غذایی سرشار از پروتئین و انجام مرتب ورزش‌های قدرتی به حفظ بافت عضلانی و بالا رفتن سرعت سوخت وساز بدن کمک می‌کنند.

اگر می‌خواهید سریع لاغر شوید، مواد غذایی پروتئینی را بیشتر از کربوهیدرات به رژیم لاغری خود اضافه کنید.

اگر می‌خواهید سریع لاغر شوید، مواد غذایی پروتئینی را بیشتر از کربوهیدرات به رژیم لاغری خود اضافه کنید.

انتخاب میان وعده سالم برای لاغری سریع

افراد چاق معمولا در خوردن میان وعده‌ها زیاده‌روی می‌کنند. بنابراین انتخاب هوشمندانه میان وعده به افزایش سرعت لاغری کمک می‌کند. میان وعده‌هایی با ترکیب فیبر و پروتئین انتخاب کنید که خاصیت سیرکنندگی دارند.

این انتخاب به تثبیت قند خون و کنترل گرسنگی هم کمک می‌کند. سیب و کره بادام زمینی، ماست ساده به همراه توت و یا کراکر سبوس‌دار و حمص گزینه‌های هوشمندانه با ترکیب فیبر و پروتئین هستند.

برای افزایش سوخت و ساز، چند قاشق چایخوری سس تند به میان وعده‌های خود اضافه کنید. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که غذاهای تند سرعت سوخت و ساز را افزایش می‌دهند و اشتها را کنترل می‌کنند.

برای لاغری سریع، میان وعده سالم و سیر‌کننده مثل کره بادام‌زمینی انتخاب کنید.

برای لاغری سریع، میان وعده سالم و سیر‌کننده مثل کره بادام زمینی انتخاب کنید.

مصرف بیشتر لوبیا

انواع لوبیا از بهترین منابع کربوهیدرات، پروتئین و فیبر هستند که آرام وارد جریان خون شده و به کندی هضم می‌شوند. به همین دلیل فرد برای طولانی مدت احساس سیری می‌کند.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که مصرف سه چهارم فنجان لوبیا در روز به مدت ۶ هفته کمک می‌کند نزدیک به سه کیلو وزن کم کنید. سعی کنید انواع لوبیا را به سوپ و سالادها، بشقاب‌های گوشت و یا غذاهایی مانند حمص اضافه کنید.

مصرف بیشتر فیبر برای لاغری سریع

به جای سم زدایی بدن و استراحت دادن به دستگاه گوارش، سلامت روده را به صورت طبیعی با غذاهای سرشار از فیبر تقویت کنید. فیبر، کربوهیدراتی است که در میوه‌ها، سبزیجات و غذاهای کامل یافت می‌شود، اما بر خلاف دیگر انواع کربوهیدرات هضم سخت‌تری دارد.

زمانی که فیبر از مسیر گوارشی عبور می‌کند، سبب تحریک گیرنده‌هایی می‌شود که پیام سیری را به مغز ارسال می‌کنند. افرادی که فیبر بیشتری دریافت می‌کنند وزن سالم‌تری دارند. غذاهای سرشار از فیبر مانند آلو، حبوبات و گلابی کمک می‌کنند تا عملکرد روده را بهبود دهید.

افرادی که فیبر بیشتری دریافت می‌کنند وزن سالم‌تری دارند.

افرادی که فیبر بیشتری دریافت می‌کنند وزن سالم‌تری دارند.

نکته‌هایی برای لاغری فوری

علاوه بر ورزش‌ و رژیم غذایی خاص، باید این نکات را رعایت کنید تا کاهش وزن سریع داشته باشید:

قبل از حضور در مهمانی، چیزی بخورید

با این‌که به نظر کمی عجیب می‌رسد، اما قبل از حضور در رستوران یا مهمانی چیزی میل کنید تا بیش از حد گرسنه نباشید. وقتی گرسنه باشید رعایت کردن رژیم کار دشواری است.

قبل از مهمانی‌ها غذای سبک (حدود ۱۰۰ کالری) با فیبر بالا (دو تا چهار گرم) بخورید. این بهترین کار برای کنترل اشتهاست و موجب می‌شود که بدون لغزش از آن موقعیت خارج شوید.

می‌توانید غذای کاملی مانند یک عدد سیب یا یک مشت آجیل بخورید. برای مثال چند عدد پسته آن چنان کالری بالایی ندارد و سرشار از فیبر، چربی سالم و مقداری پروتئین است.

برای لاغری سریع،  قبل از حضور در مهمانی، چیزی بخورید.

برای لاغری سریع، قبل از حضور در مهمانی، چیزی بخورید.

وعده‌های غذایی را تغییر دهید

دانستن مقدار وعده‌هایی که روی برچسب مواد غذایی نوشته شده خوب است اما اگر آن‌ها را به نفع خود تغییر دهیم چه؟

برای مثال به جای خوردن یک کاسه بستنی به همراه چند توت، یک کاسه توت به همراه یک قاشق پر بستنی بخوریم. یک کاسه بستنی بیش از ۲۵۰ کالری دارد و مواد مغذی آن کم است. یک کاسه توت هم ۸۰ کالری دارد و منبعی خوب از فیبر و ویتامین C می‌باشد.

به جای خوردن یک بشقاب پاستا به همراه مقداری سبزیجات، یک بشقاب سبزیجات با پاستا میل کنید. این تغییرات نه تنها مقدار کالری دریافتی را کاهش می‌دهد بلکه مواد مغذی بیشتری را به بدن شما می‌رساند.

برای لاغری سریع، به عنوان مثال میوه بیشتری نسبت به بستنی و مواد غذایی مشابه آن میل کنید.

برای لاغری سریع، به عنوان مثال میوه بیشتری نسبت به بستنی و مواد غذایی مشابه آن میل کنید.

یک دفترچه غذایی داشته باشید

دفترچه غذایی شاید زیاد جذاب نباشد اما بسیاری از پژوهش‌ها ثابت کرده‌اند که این روش، بسیار مفید است. پژوهشگران معتقدند داشتن یک دفترچه یادداشت غذایی سبب دو برابر شدن موفقیت در لاغری سریع می‌شود. بدون این دفترچه بسیاری از افراد، میان وعده‌ها و غذاهایی که بدون دقت خورده‌اند را فراموش می‌کنند.

بعدها همین غذاهای کوچک که با بی‌توجهی خورده‌ایم روی هم جمع می‌شود و وزن‌مان را افزایش می‌دهد. اگر اهل کاغذ و قلم نیستید از اپلیکیشن موبایل برای یادداشت برداری استفاده کنید. دفترچه غذایی کمک می‌کند زمانی‌هایی را که بی توجه غذا می‌خوردید، بشناسید.

داشتن یک دفترچه یادداشت غذایی سبب دو برابر شدن موفقیت در لاغری سریع می‌شود.

داشتن یک دفترچه یادداشت غذایی سبب دو برابر شدن موفقیت در لاغری سریع می‌شود.

مصرف نوشیدنی‌های قندی را محدود کنید

اگر با وجود خوردن غذاهای سالم و کم کالری و دنبال کردن رژیم هنوز با کاهش وزن مشکل دارید، فراموش نکنید کالری نوشیدنی‌های قندی را حساب کنید.

کافه موکا یا دیگر نوشیدنی‌های محبوب مانند چای شیرین، نوشابه‌ها و آب میوه‌ها به سادگی ۱۵۰ تا ۵۰۰ کالری اضافی به صورت پنهانی به برنامه غذایی شما اضافه می‌کنند و سبب افزایش وزن می‌شوند. سعی کنید از آب، چای شیرین نشده و دمنوش‌ها استفاده کنید.

اگر قصد لاغری سریع دارید، از مصرف نوشیدنی‌های گازدار و حتی رژیمی اجتناب کنید.

اگر قصد لاغری سریع دارید، از مصرف نوشیدنی‌های گازدار و حتی رژیمی اجتناب کنید.

خواب منظم و کافی داشته باشید

یکی از موانع مهم برای جلوگیری از بهتر غذا خوردن و لاغری سریع، خواب است. نیاز به خواب در افراد، متفاوت است. بر اساس نظر متخصصان افراد بالغ باید چیزی حدود ۷ تا ۹ ساعت بخوابند.

متاسفانه دو سوم افراد بالغ حداقل چند روز در هفته با مشکل خوابیدن روبه رو هستند و خانم‌ها در مقایسه با آقایان بیشتر با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

در یک بررسی که شامل ۳۶ تحقیق درمورد خواب و لاغری بود، محققان به این نتیجه رسیدند که هرچه میزان خواب افراد کمتر باشد، در روز بعد امکان گرسنگی و انتخاب غذاهای اشتباه بیشتر می‌شود. سعی کنید مقدار خواب‌تان را تنظیم کنید تا به نتیجه تلاش‌هایتان برای کاهش وزن برسید.

خواب کافی و منظم به کاهش وزن سریع و سالم به متابولیسم درست و لاغری سریع کمک می‌کند.

خواب کافی و منظم به کاهش وزن سریع و سالم به متابولیسم درست و لاغری سریع کمک می‌کند.

برنامه یک روزه لاغری سریع

برای لاغری سریع، لازم است تا در طول روز طبق برنامه زمان‌بندی شده زیر پیش بروید:

۶ صبح

از خواب بلند شوید و یک لیوان آب بنوشید. خوردن آب از نفخ شکم پیشگیری می‌کند.

یک میان وعده کوچک که شامل کربوهیدرات و پروتئین باشد میل کنید. مانند نصف یک موز و چند عدد بادام، این میان وعده کوچک سوخت و ساز بدن را روشن و برای شروع ورزش آماده می‌کند.

کسانی که صبح ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که در دیگر ساعات روز فعالیت فیزیکی دارند، بهتر و شدیدتر ورزش می‌کنند. به علاوه این کار سوخت و ساز بدن شما را روشن نگه می‌کند، پس در طول روز بیشتر کالری می‌سوزانید.

۷ صبح

زیر دوش کمی به خود کش و قوس بدهید.

صبحانه سیرکننده‌ای بخورید که حاوی حداقل 10 گرم پروتئین و فیبر باشد.

از خوردن کربوهیدرات‌های سالم در وعده اول خود نترسید. چون میل کردن آن‌ها در اول صبح ضامن سوزاندن آن‌ها در طول روز می‌شود.

صبحانه سیرکننده‌ای بخورید که حاوی حداقل 10 گرم پروتئین و فیبر باشد.

صبحانه سیرکننده‌ای بخورید که حاوی حداقل 10 گرم پروتئین و فیبر باشد.

 ۸ صبح

ناهار را برای وعده‌ی بعد آماده کنید. اگر ناهار را با خود سرکار می‌برید، برای این‌که احساس سنگینی نکنید، بهتر است از پروتئین و فیبر به جای کربوهیدرات استفاده کنید.

همچنین از آن‌جا که رژیم دارید باید همیشه با خاطر داشته باشید که به اندازه غذا بخورید.

برای این‌که طعم خوب غذا به بیشتر خوردن وادارتان نکند، خود را با سالاد یا سبزی سیر کنید.

۹ صبح

همین که سرکار رسیدید بطری آب خود را پر کنید. در طول روز از آن بیاشامید، تامین آب بدن از گرسنگی جلوگیری می‌کند.

مصرف فست‌فودها و انواع غذاهای سرخ‌شده و فرآوری‌شده، مانع جدی برای لاغری سریع است.

مصرف فست‌فودها و انواع غذاهای سرخ‌شده و فرآوری‌شده، مانع جدی برای لاغری سریع است.

 ۱۰ صبح

به خود کمی استراحت دهید تا از میان وعده شکم پر کن که حاوی فیبر است لذت ببرید. این میان وعده را زیر ۱۵۰ کالری نگه دارید.

 ۱۱ صبح

چند دقیقه برای پر کردن دفترچه غذایی و فعالیت بدنی خود زمان بگذارید و آنچه که خورده‌اید و مقدار فعالیت بدنی که داشته‌اید را بنویسید.

این دفترچه باعث می‌شود بفهمید در ادامه روز چه مقدار کالری دیگر می‌توانید مصرف کنید. همچنین دیدن پیشرفت خود در مقایسه با روزهای گذشته باعث ایجاد انگیزه خواهد شد.

 ۱۲ ظهر

با همکار خود به پیاده روی بروید و یا با دمبل‌های کوچک چند حرکت ورزشی انجام دهید. ۱ ظهر ناهاری را که در خانه آماده کرده بودید میل کنید.

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر، کاهش وزن و لاغری سریع کمک می‌کند.

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر، کاهش وزن و لاغری سریع کمک می‌کند.

 ۲ ظهر

اگر می‌خواهید با تلفن صحبت کنید از جای خود بلند شوید و در حال راه رفتن صحبت کنید. حتی می‌توانید ملاقات‌های خود را در حال پیاده‌روی برگزار کنید.

 ۳ ظهر

یک میان‌وعده سالم حاوی ۱۵۰ کالری میل کنید با این وعده‌ی کوچک می‌توانید تا شام دوام بیاورید. این میان وعده بهتر است شامل چیزی شیرین باشد.

 ۴ بعد از ظهر

مقداری چای سبز بنوشید. کافئین هوشیارتان می‌کند. همچنین چای سبز نشان داده که می‌تواند باعث آرامش شود و خلق و خو را کنترل کند.

۵ بعد از ظهر

پیاده یا با دوچرخه از سرکار بازگردید. این کار نه تنها مقداری کالری می‌سوزاند، بلکه باعث التیام استرس شغلی نیز می‌شود. استرس شغلی یکی از دلایل اصلی پرخوری است.

 ۶ عصر

یک شام کم کالری با سبزیجات فراوان، پروتئین کم چرب و غلات کامل آماده کنید. بعد از اینکه شام آماده شد، آنچه لازم است را بردارید و باقی غذا را در یخچال ذخیره کنید. انجام این کار قبل از خوردن شام باعث می‌شود سراغ غذای اضافی نروید.

یک شام کم کالری با سبزیجات فراوان، پروتئین کم چرب و غلات کامل آماده کنید.

یک شام کم کالری با سبزیجات فراوان، پروتئین کم چرب و غلات کامل آماده کنید.

 ۷ عصر

بعد از خوردن شام مسواک بزنید. در حال مسواک زدن می‌توانید چند حرکت اسکات انجام دهید تا عضلات باسن تقویت شوند.

 ۸ شب

اگر دوست دارید تلویزیون تماشا کنید، می‌توانید چند حرکت ورزشی ساده را بین تبلیغات تلویزیونی انجام دهید تا زیاد بیکار نباشید.

 ۹ شب

وسایل ورزشی فردا صبح خود را آماده و لباس خواب راحتی را به تن کنید. قبل از رفتن به تخت خواب چند حرکت ساده ورزشی انجام دهید.

معرفی معروف‌ترین رژیم‌های لاغری سریع

رژیم‌های غذایی بسیاری در جهان متداول شده‌اند که نوید لاغری سریع در یک هفته و چند روز را می‌دهند بدون آنکه به عوارض و عواقب این برنامه‌های غذایی گاها خطرناک اشاره کنند؛ مانند:

سریع ترین رژیم لاغری که بی‌خطر باشد، تنها با پایبندی به یک رژیم غذایی متعادل امکان پذیر است.

سریع ترین رژیم لاغری که بی‌خطر باشد، تنها با پایبندی به یک رژیم غذایی متعادل امکان پذیر است.

همچنین برخی از افراد به جای رسیدن به تغذیه و ورزش خود به سراغ انواع عمل‌های لاغری می‌روند که حجم زیادی از چربی را در عرض چند ساعت کم می‌کند اما شوک عمیقی که به بدن وارد کرده، موجب عوارض قلبی و سوتغذیه شدید می‌شود.

لاغری سریع رژیم دکتر کرمانی کدام است؟

طبق توصیه‌های دکتر کرمانی اصولا لاغری سریع یا کاهش وزن فوری مانند رژیم حذف ناهار، رژیم هویج یا رژیم سیب زمینی، یک روش اشتباه برای لاغر شدن است زیرا چاق شدن، یک شبه اتفاق نیافتاده که حالا با یک بِشکن یا با یک رژیمی که مثل غول چراغ جادو عمل کند، در مدت زمان کوتاه به وزن دلخواه برسید.

رژیم لاغری دکتر کرمانی از جمله رژیم‌های غذایی کاهش وزنی است که در طول مدت 3 ماه و بدون حذف هیچ ماده غذایی مغذی، وزن شما را به آهستگی کم می‌کند. به علاوه یک مشاور تغذیه، در این مدت پاسخگوی سوالات شما خواهد بود تا برنامه غذایی را به درستی رعایت کنید.

چنین رژیم لاغری آهسته و پیوسته‌ای بدون ریزش مو و افتادگی پوست صورت و بدن خواهد بود. همیشه به یاد داشته باشید کاهش وزن آهسته، سلامتی شما و عدم بازگشت وزن کم شده را تضمین می‌کند و چیزی که به عنوان سریع ترین رژیم لاغری در فضای مجازی مطرح می‌شود، تبلیغات و فروش بیشتر محصولات است که سلامتی افراد را در نظر نمی‌گیرند!

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

اما استثناهایی وجود دارد که با آن‌ها، می‌توانید در عرض دو ماه (نه کمتر) به وزن دلخواه رسید:

رژیم کتوژنیک دکتر کرمانی بهترین رژیم برای کسانیست که قصد کاهش وزن 8 تا 12 کیلوگرم در عرض 60 روز را دارند. از ویژگی‌های مهم این رژیم می‌توان به مواد زیر اشاره کرد:

 • برنامه غذایی کتو دکتر کرمانی به صورت روزمنو ارائه می‌شود؛

 • زیر نظر کارشناس اجرا می‌شود تا مشکلی پیش نیاید؛

 • برنامه غذایی با پروتئین و چربی سالم و کربوهیدرات بسیار کم است؛

 • و بسیار مناسب برای بیماران خاص مانند سرطان، صرع، آلزایمر و … می‌باشد.

عوارض لاغری سریع برای بدن چیست؟

طبیعیست که بخواهید در سریع ترین زمان ممکن وزن کم کنید. اما احتمالاً به شما گفته شده که بهتر است وزن خود را با سرعت آهسته و ثابت کاهش دهید.

این موضوع به این دلیل است که اکثر مطالعات نشان می‌دهند افرادی که به آرامی وزن خود را کاهش می‌دهند، احتمال بیشتری دارد که وزن خود را در درازمدت حفظ کنند.

به گفته بسیاری از کارشناسان، کاهش نیم تا یک کیلو در هفته یک میزان سالم و ایمن است.

از دست دادن بیشتر از آن، خیلی سریع در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند شما را در معرض خطر بسیاری از مشکلات سلامتی، از جمله از دست دادن عضله، سنگ کیسه صفرا، کمبودهای تغذیه‌ای و کاهش متابولیسم قرار دهد.

کاهش وزن آهسته با خطرات سلامتی بسیار کمتری همراه است.

کاهش وزن آهسته با خطرات سلامتی بسیار کمتری همراه است.

تحلیل عضله

همیشه سریع‌ترین روش لاغری با از بین رفتن عضله‌ها همراه است. کاهش وزن همیشه با از دست دادن چربی یکسان نیست. در یک مطالعه، محققان 25 نفر را به مدت 5 هفته تحت یک رژیم غذایی بسیار کم کالری با 500 کالری در روز قرار دادند.

آنها همچنین 22 نفر را به مدت 12 هفته تحت رژیم غذایی کم کالری 1250 کالری در روز قرار دادند. پس از مطالعه، محققان دریافتند که هر دو گروه مقادیر مشابهی از وزن خود را از دست داده‌اند.

با این حال، افرادی که از رژیم غذایی بسیار کم کالری پیروی کردند، 6 برابر بیشتر از افرادی که رژیم غذایی کم کالری داشتند، عضله از دست دادند.

یکی از عوارض لاغری سریع، تحلیل عضله‌ها و خستگی شدید است.

یکی از عوارض لاغری سریع، تحلیل عضله‌ها و خستگی شدید است.

کاهش متابولیسم با لاغری فوری

متابولیسم شما تعیین می‌کند که چه مقدار کالری در روز می‌سوزانید. متابولیسم کندتر به این معنیست که کالری کمتری در روز می‌سوزانید. چندین مطالعه نشان داده‌اند که کاهش وزن سریع با خوردن کالری کمتر، ممکن است باعث شود تا 23٪ کالری کمتری در روز بسوزانید.

دو دلیل کاهش متابولیسم در رژیم غذایی بسیار کم کالری، از دست دادن عضلات و کاهش هورمون‌هایی است که متابولیسم شما را تنظیم می‌کنند، مانند هورمون تیروئید. متأسفانه، این کاهش متابولیسم ممکن است پس از پایان رژیم غذایی نیز، طولانی مدت ادامه یابد.

یکی از عوارض لاغری سریع، این است که ممکن است باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا شود.

یکی از عوارض لاغری سریع، این است که ممکن است باعث ایجاد سنگ کیسه صفرا شود.

کمبودهای تغذیه‌ای

اگر به طور منظم کالری کافی مصرف نکنید، ممکن است در معرض خطر کمبود مواد مغذی باشید. دلیل آن این است که مصرف مواد مغذی مهم مانند آهن، فولات و ویتامین B12 در یک رژیم کم کالری دشوار است.

در ادامه به چند پیامد کمبود تغذیه‌ای اشاره شده است: خستگی مفرط، عملکرد ضعیف سیستم ایمنی، استخوان های ضعیف و شکننده

سنگ کیسه صفرا

سنگ‌های صفراوی قطعات سخت شده‌ای از مواد هستند که داخل کیسه صفرا تشکیل می‌شوند. آن‌ها می‌توانند یک عارضه جانبی دردناک از دست دادن سریع وزن باشند. به طور معمول، کیسه صفرا اسید‌های گوارشی ترشح می‌کند تا غذای چرب را تجزیه کند و هضم شود.

مشکل دیگری که لاغری سریع به وجود می‌‌آورد، ایجاد سنگ کیسه صفرا است.

مشکل دیگری که لاغری سریع به وجود می‌‌آورد، ایجاد سنگ کیسه صفرا است.

اگر غذای زیادی نخورید، کیسه صفرا نمی‌تواند شیره‌های گوارشی را آزاد کند. سنگ کیسه صفرا زمانی ایجاد می‌شود که مواد داخل شیره گوارشی فرصت داشته باشند به یکدیگر بپیوندند.

سنگ‌های کیسه صفرا می‌توانند در داخل دهانه کیسه صفرا گیر کرده و باعث سنگ کیسه صفرا شوند.

لاغری فوری و ریزش مو

وقتی سعی می‌کنید سریع وزن کم کنید، محدودیت‌های زیادی در رژیم غذایی خود ایجاد می‌کنید. این امر می‌تواند منجر به کمبود ویتامین‌ها و مواد معدنی در بدن شما شود و اگر می‌خواهید موهای خود را سالم، قوی و درخشان نگه دارید، مواد مغذی مناسب ضروری هستند.

اگر ریزش مو را تجربه می‌کنید، به این معنی است که مواد مغذی زیادی را در رژیم غذایی برای رسیدن به هدف کاهش وزن خود محدود کرده‌‎اید.

کم آبی بدن

حتی اگر در حال تلاش برای کاهش وزن هستید، نباید به بدنتان اجازه دهید که کم آب شود. بنابراین اگر بدنتان کم آب است، کاهش وزن سریع می‌تواند مقصر باشد.

کاهش بیش از حد کربوهیدرات‌ها ممکن است منجر به کم‌آبی بدن شود و حتی می‌تواند منجر به تیرگی و خشک شدن پوست شود.

کم آبی بدن و خشکی پوست از مشکلات شایع لاغری سریع غیر اصولی است.

کم آبی بدن و خشکی پوست از مشکلات شایع لاغری سریع غیر اصولی است.

سایر عوارض جانبی کاهش سریع وزن

 • گرسنگی
 • خستگی
 • تحریک پذیری
 • احساس سرما
 • گرفتگی عضلات
 • سرگیجه
 • یبوست یا اسهال
 • سردرد

آنچه از مقاله لاغری سریع آموختیم:

اگر در تلاش برای لاغری هستید، خوب است! اما اگر می‌خواهید لاغری سریع را تجربه کنید، ممکن است نتیجه معکوس بگیرید. افراد ممکن است جذب کاهش وزن سریع شوند. اما انجام این کار خطرات زیادی به دنبال دارد. در واقع، نتایجی که از رژیم لاغری سریع بدست می‌آورید، حتی مدت زیادی دوام نمی‌آورد. به همین دلیل است که کارشناسان کاهش وزن آهسته را توصیه می‌کنند که حداکثر 500 گرم تا 1 کیلوگرم در هفته است. در بیشتر مواقع، این برنامه‌های غذایی لاغری سریع خبر بدی برای سلامتی شما هستند.

منابع:

4.3/5 - (313 امتیاز)
این مطالب را از دست ندهید ...
  به اشتراک بگذارید

نظرات

نظرات شما

صحرا 1400/12/03

سلام من ۱۳ سالمه ۸۳ کیلو ام قدمم هست ۱۶۸ خیلی چاقم چیکار کنم

کارشناس به اندام 1400/12/04

سلام دوست خوبم مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده‌روی روزانه داشته باش و از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاه کن که مناسب سنت باشه و به رشدت هم کمک کنه برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کن

لیسا 1400/11/25

سلام من ۱۵ سالمه و دو ماه دیگه ۱۶ میرم و وزنم هم ۵۰ هست میخواستم بگم من قبلا باشگاه که میرفتم فعالیت زیادی داشتم ولی ب دلیل مریضی و کرونا دیگه نمی تونم برم مگر که تابستون یا.... تازگیا هم یک نرم افزار ورزشی ریختم می خواستم بپرسم من با این برنامه ورزش در خانه میتونم به وزن ایده الم برسم ؟!

کارشناس به اندام 1400/11/27

سلام دوست خوبم با ورزش میشه در کنار رژیم روند لاغری رو کاهش داد بهترین راه برای لاغری و کاهش وزن استفاده از یه رژیم اصولی که مناسب سنت باشه در کنار ورزش هست پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کن در کنارش هم از ورزشی که میشه توی منزل انجام داد برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

علی 1400/11/24

سلام من این ماه ۱۱ ساله میشم و وزنم ۵۴ هست قبلا ۵۹ و اینکه من خودم یک رژیم گرفتم و ۳ یا ۴ ماه هست میخوام بدونم اضافه وزن دارم یا خیر و اینکه ادامه بدم این رژیم رو

کارشناس به اندام 1400/11/25

سلام دوست خوبم پیشاپیش تولدت مبارک باشه🌸 شما در سن رشد هستی و به هیچ عنوان با یه رژیم خوسرانه به خودت آسیب نرسون سعی کن از یه رژیم اصولی استفاده کنی که مناسب با سنت باشه و به سلامتیت هم آسیب نزنه و رژیمی باشه که در اون از تمام مواد غذایی بتونی استفاده کنی تا بدنت دچار کمبود مواد مغذی نشه پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که مناسب با سنت هست و تمام این مشخصات رو داره برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن و اگر میخوای بدونی که چقدر اضافه وزن داری مشخصات جسمانیت رو در این لینک وارد کن

کاظمي 1400/11/23

روشهای خوبی را پیشنهاد دادید.ممنونم

فاطمه 1400/11/21

سلام من 24 سالمه و 80 کیلو هستم و هر چی رژیم میگیرم چاق تر میشم و هیچ رژیمی لاغرم نمیکنه و مشکل هورمونی ام ندارم میشه کمکم کنید؟

کارشناس به اندام 1400/11/23

سلام فاطمه خانم عزیز شما باید از یه رژیم اصولی استفاده کنی که در اون بدون آسیب به بدنت بتونی وزن کم کنی و در اون رژیم بتونی از تمام مواد غذایی استفاده کنی پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی استفاده کنی که بیشتر از 26 سال هست که امتحانش رو بین هموطنان داخل و خارج از کشور پس داده برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

رھا 1400/11/19

سلام من 14 سالمہ و ووزنم خیلی زیادہ چی پیشنھاد میکنین؟؟

کارشناس به اندام 1400/11/21

سلام دوست خوبم پیشنهاد می‌کنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که مناسب با سنت هست و به رشدت کمک می‌کنه و بدنت رو دچار هیچ نوع کمبود مواد مغذی نمی‌کنه استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن کوک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

ریحانه 1400/11/18

سلام من 12سالمه وزنم 48 کیلو هست وقدم 153 من دوست دارم کاهش وزن داشته باشم تا به وزن ایده آل برسم من دوست دارم وزنم35 کیلو باشه باید چه کار کنم؟؟؟

کارشناس به اندام 1400/11/19

سلام ریحانه جان مصرف نان و برج و قند وشکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و روزانه ئاشته باش و از همه مهم‌تر ازیه رژیم اصولی استفاده کن که مناسب با سنت باشه و به سلامتیت کمک کنه برتای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی که این مشخصات رو داره به این لینک مراجعه کن

نفس 1400/11/17

سلام.من ۱۸سالمه. وزنم ۵۸قدم۱۵۰. خوراکم نسبتا کمه ولی اضافه وزن دارم. چیکارکنم وزنم کم بشه؟

کارشناس به اندام 1400/11/18

سلام دوست خوبم برای کاهش وزنت این که غذا کم بخوری صرفا کار درستی نیست بلکه تغذیت باید طبق اصول و برنامه باشه برای کاهش وزن مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی هم به این لینک مراجعه کنید

آوا 1400/11/16

سلام من 17سالمه و 80کیلو وزنم قدم هم 167چه کار کنم که وزنم رو به 58کیلو برسونم؟

کارشناس به اندام 1400/11/17

سلام آوا جان مصرف نان و برنج و قند و شکر و تنقلات ناسالم و شیرینی‌هارو کم کن به طور منظم ورزش و پیاده روی داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

فاطمه حسن زاده 1400/11/16

سلام من پانزده سالمه و 63کیلو هستم می‌خوام55کیلو بشم باید چه نوع ورزشی کنم تا یک هفته لاغر شوم ممنون

کارشناس به اندام 1400/11/25

سلام فاطمه خانم عزیز ورزش فقط به روند لاغری تا حدودی کمک میکنه و حتما باید در کنار رژیم غذایی باشه بهترین راه استفاده از یه رژیم اصولیه که مناسب سنت باشه پیشنهاد میکنیم از رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنی که این شرایط رو داره برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کن

مهتاب 1400/11/08

سلام. من ۴۸ کیلو هستم و ۴۱ سال دارم.من میخوام ۴۳ کیلو بشم.وزن خودم رو که در ۲۰ صرب کنم میشه ۹۶۰.من روزانه حتی از این کمتر هم کالری مصرف می کنم و فعالیتم هم زیاده.اما اصلا وزن کم نمیکنم.دلیلش چیه؟سبزیجات و فیبر و پروتیین هم خوب مصرف می کنم. ممنون

کارشناس به اندام 1401/10/14

سلام مهتاب جان اندازه قدتو نگفتی این فرمولی که میگی خیلی کلیه این درست نیست که هرچقدر کالری کمتربخورز زودتر لاغر بشی وقتی وزن کمتر باشه دیرترهم کم میشه باید رژیم اصولی رو داشته باشیدتابدن دچارمشکل هم نشه میتونی روی این لینک کلیک کرده وثبت نام انجام بدین

فرناز 1400/11/07

سلام من ۱۷ سالمه و ۴۶ کیلو بودم اما در عرض یک و نیم ماه مزدیک ۱۰ کیبو چاق شدم طوری که هر روز وزنم بالا میرفت من اگه قرص چاقی هم میخوردم انقدر سریع وزنم زیاد نمیشد اخه هم غذام همونه هم فعالیتم مثل همیشه کمه نه چیزی تو سبک زندگیم فرق کرده واقعا دارم کلافه میشم لباسایی که یه ماه پیش میپوشیدم الان تنگم شده

کارشناس به اندام 1400/11/11

سلام فرناز خانم عزیز اگر هیچ تغییری در مقدار غذات یا فعالیتت ندادی ممکنه دچار اختلالات تیروئید شده باشی بهتره به پزشک مراجعه کنی و آزمایش‌های لازم رو انجام بدی

لیلا اصیلی 1400/11/07

سلام دوست خوبم مصرف نان و برنج و قند و شکر وشیرینی‌هارو کم کن ورزش منظم و پیاده روی داشته باش و از همه مهم‌تر از یه رژیم اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

عباس 1400/11/01

ممنونم از کمکتون

کارشناس به اندام 1400/11/04

ممنون از همراهی شما دوست عزیز

soniya 1400/10/24

سلام خوبید من ۱۴ سالم هست و ۷۵ کیلو هستم هر کار میکنم وزنم پایین نمیاد نمیدونم چیکار کنم

کارشناس به اندام 1400/10/27

سلام دوست خوبم برای کاهش وزن مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی‌ها رو کم کن ورزش منظم و پیاده روی روزانه داشته باش و از یه سبک تغذیه سالم و رژیم اصولی استفاده کن که مناسب سنت باشه و به رشدت کمک کنه و در عین حال از همه مواد غذایی بتونی استفاده کنی برای دریافت رژیم کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

Selena 1400/10/22

سلام من 16 سالمه ۴۰ کیلو اضافه وزن دارم و قدم ۱۶۵ برای کاهش وزن باید چیکار کنم

کارشناس به اندام 1400/10/25

سلام دوست خوبم باید از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنی که مناسب با سنت باشه و به رشدت کمک کنه برای دریافت رژیم و سبک تغذیه کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

نرگس قدیری 1400/10/12

سلام من ۱۳ سالمه و افزایش وزن دازم باید چیکار کنم

کارشناس به اندام 1400/10/13

سلام نرگس خانم عزیز برای کاهش وزن باید از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنی که مناسب با سنت باشه و به رشدت هم کمک کنه رژیمی که در طول اون گرسنگی نکشی و اذیت نشی برای دریافت رژیم کاهش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

گیتا 1400/10/12

من برنج زیادمیخورم

کارشناس به اندام 1400/10/13

سلام گیتا خانم عزیز مصرف هر ماده غذایی به صورت متعادل برای سلامتی بهتره

Z 1400/10/10

روزانه ۱۰۰۰ کالری دوچرخه ثابت میزنم در هفته ۳ جلسه تکواندو کار میکنم قدم ۱۷۰ و وزنم رو از ۷۲ کیلو گرم با کم خورن و حذف کلی شکر ، قند ، سس ، تنقلاتی مثل چیپس و پفک و استفاده از چای سبز و چای نعنا به ۶۶ کیلو رسوندم ولی بازم میخوام ورزنم رو کم کنم چ راهکاری رو پیشنهاد میکنید ؟

کارشناس به اندام 1400/11/04

سلام دوست عزیز آفرین به شما دوست ورزشکار ولی مراقب باشید برای کاهش وزن از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنید که تمام شرایط جسمیتون رو در نظر بگیره مصرف نان و برنج و قند و شکر و شیرینی‌ها رو کم کنید و از همه مهم‌تر از یه رژیم درست و اصولی استفاده کنید برای دریافت رژیم کاهش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کنید

سارینا 1400/10/07

سلام خسته نباشید من 12 سالم هست و قدم 163 و وزنم 67 هست میشه بگید چیکار کنم

کارشناس به اندام 1400/10/09

سلام سارینا جان برای کاهش وزن مصرف نان و برنج و قندو شکر و تنقلات ناسالم رو کم کن ورزش و پیاده روی رو فراموش نکن از یه رژیم اصولی کاهش وزن استفاده کن که مناسب با سنت باشه برای دریافت رژیم کاهش وزن و سبک تغذیه‌ای درست کودک و نوجوان دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن