استفاده خودسرانه از بخور سرد و گرم ممنوع!

یک متخصص گوش، حلق و بینی مزایا و معایب بخورهای سرد و گرم و موارد استفاده آن‌ها را تشریح کرد. دکتر امین آروین سازگار در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مصرف بخور سرد در افرادی که درگیری نای دارند بهتر از بخور گرم است، گفت: بخور گرم باعث التهاب راه‌های هوایی می‌شود، این در […]

استفاده خودسرانه از بخور سرد و گرم ممنوع! - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1595

تاریخ انتشار

استفاده خودسرانه از بخور سرد و گرم ممنوع! - 4 - - اخبار یک متخصص گوش، حلق و بینی مزایا و معایب بخورهای سرد و گرم و موارد استفاده آن‌ها را تشریح کرد.
دکتر امین آروین سازگار در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مصرف بخور سرد در افرادی که درگیری نای دارند بهتر از بخور گرم است، گفت: بخور گرم باعث التهاب راه‌های هوایی می‌شود، این در حالیست که در بخور سرد چنین اتفاقی نمی‌افتد، اما مصرف طولانی مدت بخورها به ویژه بخور گرم برای بیماران دارای آسم آلرژیک یا آلرژی بینی باعث رشد قارچ و تشدید آلرژی آنها می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مطالعات دقیقی در زمینه تفاوت بخور سرد و گرم انجام نشده است، اظهارکرد: استفاده طولانی مدت بخورها به ویژه بخور گرم برای بیماران دارای آسم آلرژیک یا آلرژی بینی باعث رشد قارچ و تشدید آلرژی می‌شود.
سازگار یادآور شد: بخور سرد برای اطفالی که اختلال التهابی نای دارند، بهتر است. درعین حال مصرف بخور گرم نیز در اختلالات ریوی بهتر از بخور سرد است.
وی در خصوص نحوه استفاده از بخور گفت: دستگاه بخور در هنگام استفاده باید در فاصله یک متری از بینی فرد قرار گیرد. این فلوشیب فوق تخصصی جراحی پلاستیک صورت در خصوص انواع بخور بیان کرد: دسترسی به دستگاه‌های بخور سرد کمتر و گران‌تر است، اما از بخور گرم در همه مکان‌ها و مراکز بیمارستانی استفاده می‌شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با توصیه به اینکه استفاده از بخورها را نباید ساده گرفت، در پایان خاطرنشان کرد: انواع بخورها جنبه درمانی دارند و نباید بدون تجویز پزشک و به صورت مداوم توسط افراد در منزل مورد استفاده قرار گیرند؛ چراکه می‌تواند مشکلاتی مانند رشد قارچ را به همراه داشته باشد.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-محمد حسین 1402/07/07

سلام من ۷ ماه پیش فیلر بینی تزریق کردن ایا بخور گرم باعث آب شدن آن می‌شود؟ بخور گرم رو استفاده کنم یا نه

کارشناس به اندام 1402/07/08

سلام عزیزم با پزشکتون مشورت کنید

-محد.رس 1402/05/30

سلام.. برای بخور گرم برای کسی که آسم و سرفه داره چطوره؟طریقه مصرف چطوره که بیمار دچار مشکل قارچ نشه؟

کارشناس به اندام 1402/05/31

سلام عزیزم از بخور گرم میتونن استفاده کنن اکالیپتوس به بخور اضافه کنید پیش از به‌کارگیری این روش درمانی لازم است با پزشک خود مشورت کنید