استفاده روزانه از آسپرین برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ

اخبار

  استفاده روزانه از آسپرین برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ

  آسپرین

  متخصصان داروهای پیشگیرانه می گویند افراد از 50 سالگی با مصرف روزانه دوز پایین آسپرین می توانند از بیماری های قلبی پیشگیری کنند. افراد از 60 سالگی به بعد نیز می توانند استفاده دوز پایین آسپرین برای پیشگیری از بیماری های قلبی را شروع کنند، اما تاثیر بالایی نمی بینند.
  تحقیقات جدید نشان داده آسپرین علاوه بر پیشگیری از بیماری های قلبی به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده نیز کمک می کند. محققان می گویند ما قبلا فکر می کردیم آسپرین تنها برای پیشگیری از بیماری های قلبی مفید است اما کاهش خطر سرطان روده یک مزیت اضافی برای این دارو است.
  اگر در خطر بیماری های قلبی نیستید ما مصرف آسپرین را برای کاهش خطر سرطان روده توصیه نمی کنیم. همچنین این تحقیقات نشان داد افرادی که در پنجاهمین سال زندگی خود هستند اگر 10 درصد در خطر بیماری های قلبی برای 10 سال آینده باشند می توانند با مصرف روزانه 81 میلی گرم آسپرین بیشترین منفعت را از آن ببرند.
  البته قبل از استفاده باید با پزشک صحبت شود. مهم نیست در چه سنی هستید اگر می خواهید آسپرین استفاده کنید باید با نظر پزشک انجام شود چون ممکن است آسپرین باعث خونریزی دستگاه گوارش و دیگر مشکلات بهداشتی بالقوه شود.
  همچنین افرادی که آسپرین مصرف می کنند نباید فکر کنند که دیگر آزاد هستند و می توانند سیگار بکشند، غذاهای نا سالم بخورند، و ورزش نکنند.
  کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )

  Sending
  User Review
  0 (0 votes)
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *