بهترین راه برای از بین بردن دردهای شایع کدام است؟

پک های گرمایشی و سرمایشی برای بهبود درد کاربردهای فراوانی دارند، اما چگونه متوجه شویم که کدامیک بهتر است؟ آیا گرما برای کمردرد ایده آل است؟ آیا سرما برای عضلات کشیده شده کاربرد دارد؟ در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که هر کدام از اینها بیشتر برای بهبود چه نوع دردهایی کاربرد دارند. آسیب […]

زمان مطالعه 8 دقیقه

تعداد بازدید 3295

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

علت و درمان درد مفصل
امتیاز کاربرها

پک های گرمایشی و سرمایشی برای بهبود درد کاربردهای فراوانی دارند، اما چگونه متوجه شویم که کدامیک بهتر است؟ آیا گرما برای کمردرد ایده آل است؟ آیا سرما برای عضلات کشیده شده کاربرد دارد؟ در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که هر کدام از اینها بیشتر برای بهبود چه نوع دردهایی کاربرد دارند.

آسیب دیدگی کمر

آسیب دیدگی کمر

اگر کمرتان دچار آسیب دیدگی شده باشد یک حمام آب گرم به نظر بهترین درمان می آید. اما بر اساس تحقیقات و نظر متخصصان این کار تنها باعث افزایش التهاب می شود، در نتیجه درد بدتر خواهد شد. پزشکان توصیه می کنند روی منطقه ای که دچار درد است به مدت 20 دقیقه یخ یا پک سرمایشی قرار دهید. این کار را دو تا سه روز ادامه دهید تا التهاب و درد کاهش بیابد.

گرفتگی های وابسته به قاعدگی

درمان دردهای قاعدگی

استفاده از گرما برای بهبود گرفتگی های وابسته به قاعدگی هیچ نتیجه قطعی ندارد اما توصیه می شود. متخصصان معمولا برای این نوع گرفتگی ها گرما را توصیه می کنند حالا چه به حمام بروید چه از پدهای گرمایشی استفاده کنید فرقی ندارد. تحقیقات نشان داده درمان با گرما نسبت به درمان با سرما تاثیر بیشتری دارد.

درد مفصل

علت و درمان درد مفصل

به عنوان یک قانون کلی توصیه می شود قبل از ورزش، مفاصل زانو و مچ پا را گرم کنید. هدف اصلی گرم کردن آماده سازی تاندون ها، رباط ها، عضلات و مفاصل است تا آماده حرکات انفجاری بشوند.

کمردرد مزمن

کمردرد

برای یک کمردرد ساده یخ را به گرما ترجیح می دهیم اما وقتی درد مزمن باشد روش درمان نیز تغییر می کند. افرادی که از کمر درد مزمن بدون التهاب رنج می برند می توانند با گرما احساس راحتی کنند.

پیچ خوردن مچ پا

پیچ خوردن پا

وقتی مچ پایتان پیچ می خورد نتیجه اش خونریزی و التهاب است که برای بهبود، نیازمند یخ است نه گرما. یخ التهاب را می خواباند و رگ های خونی را تنگ می کند. پیچ خوردگی مچ پا صدمه ای حاد به رباط هایی است که حمایت و ثبات را به مفصل مچ پا می دهند. این صدمه خود را به صورت درد و التهاب نشان می دهد. یخ، ورم و التهاب را کم می کند و همچنین با بی حس کردن آن منطقه درد را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

آرتروز

علت و درمان آرتروز

آرتروز از مشکلات سلامت است که با گرما و یخ بهبود می یابد. گرما جریان خون را بهبود می دهد و مفاصل را آرام می کند، در حالی که یخ درد را بی حس می کند و التهاب را کاهش می دهد. استفاده از یخ و گرما در کنار هم نیازمند صبر است و باید ببینید کدام ترکیب بیشتر به کارتان می آید.

تاثیرات بعد از ورزش

تمرینات ورزشی سنگین

اگر به تازگی ورزشی با شدت بالا انجام داده اید و نمی دانید برای درد بعدش از یخ استفاده کنید یا گرما، بهتر است از یخ برای نواحی تحت تاثیر استفاده نمایید تا التهاب را کاهش دهد. این کار را بلافاصله بعد از ورزش انجام دهید و گذاشتن یخ را به 20 دقیقه محدود کنید تا پوست دچار تحریک نشود. گرما برای درد بعد از ورزش توصیه نمی شود چون می تواند ورم را بدتر کند.

پارگی رباط

پارگی رباط

برای پارگی ربات، یخ توصیه می شود نه گرما. طی 24 تا 36 ساعت ابتدایی آسیب دیدگی، هر 3 تا 4 ساعت به مدت 15 دقیقه روی قسمت آسیب دیده یخ گذاشته شود و یا در حمام یخ فرو برده شود. یخ گذاشتن کمک می کند جریان خون به بافت آسیب دیده کاهش بیابد و همچنین التهاب، ورم و درد کم شود. در ساعات اولیه آسیب دیدگی هرگز استفاده از گرما توصیه نمی شود چون باعث افزایش التهاب، ورم و درد خواهد شد.


کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
بهترین راه برای از بین بردن دردهای شایع کدام است؟ - 19 - - بیماری و درمان

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*