مصرف میوه‌های فیبردار تشنگی را کاهش می‌دهد

استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف میوه‌های دارای فیبر مانند شلیل، هلو، زردآلو، آلو، سیب، پرتقال، انگور و گیلاس تشنگی را در طول روز کاهش می‌دهد. دکتر محمد صفریان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این میوه‌ها دارای فیبر است و آب موجود در آن‌ها در ساعات اولیه پس از سحر آزاد […]

مصرف میوه‌های فیبردار تشنگی را کاهش می‌دهد - 2 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1278

تاریخ انتشار

مصرف میوه‌های فیبردار تشنگی را کاهش می‌دهد - 4 - - اخبار استادیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف میوه‌های دارای فیبر مانند شلیل، هلو، زردآلو، آلو، سیب، پرتقال، انگور و گیلاس تشنگی را در طول روز کاهش می‌دهد.
دکتر محمد صفریان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این میوه‌ها دارای فیبر است و آب موجود در آن‌ها در ساعات اولیه پس از سحر آزاد می‌شود، عنوان کرد: توصیه می‌شود در ماه مبارک رمضان از مواد غذایی که دارای فیبر است و آب بیشتری جذب می‌کنند به عنوان نوعی ذخیره آب بدن استفاده شود.
وی افزود: در ساعات اولیه پس از افطار که افراد احساس تشنگی زیادی دارند، افراد باید از میوه‌هایی با درصد آب فراوان مانند هندوانه، خربزه و طالبی استفاده کنند.
این متخصص تغذیه گفت: مواد غذایی که بتوانند به طور تدریجی کربوهیدرات موجود در خود را آزاد کنند مانند میوه‌جات، سبزیجات، حبوبات و غلات سبوس‌دار از این دسته هستند.

صفریان با بیان اینکه مصرف این مواد غذایی در وعده سحر می‌تواند موجب احساس سیری بیشتری در فرد شود، اظهار کرد: مواد شامل قند، شکر، انواع بیسکوئیت و شکلات‌ها، شیرینی‌ها، نوشابه و آبمیوه‌های مصنوعی، انواع دسرهای شیرین، زولبیا و بامیه، نان‌های بدون سبوس مانند نان سفید، نان باگت و … به دلیل اینکه کربوهیدرات موجود در خود را به سرعت آزاد می‌کنند موجب قندخون و گرسنگی سریع‌تر می‌شود.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*