چرا بهتر است پنیر را با گردو بخوریم؟

معمولا ممنوعيت خوراکي براي همراه کردن مواد غذايي ديگر با پنير در طب سنتي مطرح نيست اما خوردن پنير مي‌تواند باعث تحريک و تشديد برخي بيماري‌ها مانند صرع و سردرد شود. به گزارش سلامت نیوز،دکتر غلامرضا کردافشاري،استاد دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران در هفته نامه سلامت نوشت: به‌طور کلي، شير و ساير محصولات […]

چرا بهتر است پنیر را با گردو بخوریم؟ - 2 - - اخبار
4.4 از 5

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 2441

تاریخ انتشار

چرا بهتر است پنیر را با گردو بخوریم؟ - 4 - - اخبار

معمولا ممنوعيت خوراکي براي همراه کردن مواد غذايي ديگر با پنير در طب سنتي مطرح نيست اما خوردن پنير مي‌تواند باعث تحريک و تشديد برخي بيماري‌ها مانند صرع و سردرد شود.

به گزارش سلامت نیوز،دکتر غلامرضا کردافشاري،استاد دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران در هفته نامه سلامت نوشت: به‌طور کلي، شير و ساير محصولات لبني پاستوريزه طي فرآيند توليد، حجم بالايي از چربي خود را از دست مي‌دهند و گاهي افزودني‌ها و نگهدارنده‌هاي مختلفي هم به آنها اضافه مي‌شود.

از اين رو، معمولا طبع بيشتر لبنيات، سرد و تر است و مصرف آنها مي‌تواند برخي مشکلات گوارشي مانند نفخ يا کوليت را به دنبال داشته باشد.

پنيرها دو نوع تازه و کهنه دارند و طبع نوع تازه آنها، سرد و تر است اما پنيرهاي کهنه، طبع گرم و خشکي دارند. با اين حال براي هر دوي اين پنيرها، مصلح‌هاي يکساني در طب سنتي در نظر گرفته شده است.

بهترين مصلح پنير که از گذشته تاکنون بيشتر ما عادت به مصرف آن داريم، گردو است اما مي‌توان از سبزي‌هاي معطر، آويشن، نعناع خشک و حتي عسل هم به‌عنوان تعديل‌کننده طبع انواع پنير استفاده کرد.

معمولا ممنوعيت خوراکي براي همراه کردن مواد غذايي ديگر با پنير در طب سنتي مطرح نيست اما خوردن پنير مي‌تواند باعث تحريک و تشديد برخي بيماري‌ها مانند صرع و سردرد شود. از اين رو، افراد مبتلا به اين بيماري‌ها بايد درباره مصرف، نوع و ميزان استفاده از پنير با پزشک خود مشورت کنند.

4.4 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*