چگونه قلب کودکان را تسخیر کنیم

مراقبت از فرزند کاری سخت است و شامل این می شود که نیازهای او را متوجه شوید و بعد نگران این باشید که آیا تمام نیازهای او را فهمیده اید یا خیر، به هر حال شما دوست دارید تمام تلاش خود را بکنید. با اینکه رابطه ی بین شما و فرزندتان با گذشت زمان و […]

امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 2087

تاریخ انتشار

چگونه قلب کودکان را تسخیر کنیم

مراقبت از فرزند کاری سخت است و شامل این می شود که نیازهای او را متوجه شوید و بعد نگران این باشید که آیا تمام نیازهای او را فهمیده اید یا خیر، به هر حال شما دوست دارید تمام تلاش خود را بکنید. با اینکه رابطه ی بین شما و فرزندتان با گذشت زمان و جذب اعتماد و احترام شکل می گیرد، اگر می خواهید خیلی سریع قلب او را در تسخیر خود دربیاورید استراتژی هایی هست که می توانید از آنها بهره ببرید.

گام اول

با کودک خود زمان بگذرانید، هر چقدر بیشتر با او باشید استخوان بندی رابطه نیز مستحکم تر می شود. تصور نکنید که باید کل زمان خود و کودک را با فعالیت های از پیش برنامه ریزی شده درگیر کنید. خیلی ساده می توانید رابطه ای قوی ایجاد کنید. کارهای معمول روزانه مانند تماشای تلوزیون یا رفتن به پیاده روی در پارک، تنها مهم است که مدتی با او وقت بگذرانید اینکه چه کاری می کنید مهم نیست.

گام دوم

با فرزند خود بازی کنید. به جای اینکه بنشینید و تلوزیون تماشا کنید یا مجله بخوانید در حالی که فرزندتان جای دیگری مشغول بازی است از جای خود بلند شوید و وارد بازی او شوید. وقتی با کودکان بازی می کنید این کار را با ذوق انجام دهید. با اینکه ممکن است بازی کردن با او خسته تان کند – شما خسته می شوید ولی انرژی کودکان بی حد و حصر است – اما کودک این کار شما را به یاد می سپارد و از مشارکتتان قدر دان خواهد بود.

گام سوم

فرزند خود را ستایش کنید. تصور نکنید که فرزندتان می داند چقدر به او افتخار می کنید. وقتی یک کار خوب انجام می دهد، او را ستایش کنید و به او بگویید که موفقیت بدست آورده، مهم نیست که کارش کوچک بوده شما می توانید با استفاده از آن اعتماد بنفس را در کودک تقویت کنید و رابطه ای قوی تر بسازید.

گام چهارم

گاهی کوچولوی خود را غافلگیر کنید، کودکان از گرفتن هدیه لذت می برند. مثلا می توانید یک پاکت در بسته به او بدهید و داخل آن چند اسباب بازی کوچک یا چند شیرینی بگذارید. هرگاه بدون دلیل خاصی به فرزند خود هدیه ای می دهید در واقع نشان داده اید که به او فکر می کنید و چقدر مراقبت از او برایتان مهم است.

گام پنجم

فرزند خود را زیاد ببوسید و در آغوش بگیرید. محبت فیزیکی راهی ساده برای تقویت روابط است. پس سعی کنید غالبا کودک را محکم بغل کنید و بوسه بزنید با این کار به او این حس را می دهید که خاص است. اینگونه محبت چیزیست که هر کودکی به آن نیاز دارد.

کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی)

چگونه قلب کودکان را تسخیر کنیم - 4 - - روانشناسی

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*