دیابت و چای؛ مصرف چای خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد!

محققان دریافتند که بین دیابت و چای یک ارتباط مستقیم وجود دارد. نوشیدن روزانه 4 فنجان یا بیشتر چای خطر ابتلای انسان به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث نیوز، ژیائینگ لی سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه علم و صنعت ووهان چین، گفت: مردم می‌توانند به سادگی […]

مصرف چای خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد!
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 5 دقیقه

تعداد بازدید 1099

تاریخ انتشار

محققان دریافتند که بین دیابت و چای یک ارتباط مستقیم وجود دارد. نوشیدن روزانه 4 فنجان یا بیشتر چای خطر ابتلای انسان به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث نیوز، ژیائینگ لی سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه علم و صنعت ووهان چین، گفت: مردم می‌توانند به سادگی و با نوشیدن 4 فنجان در طول روز خود را از خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نجات دهند.

ارتباط دیابت و چای

تیم تحقیق در این تحقیقات، متاآنالیز ۱۹ مطالعه را انجام داد که شامل بیش از ۱ میلیون بزرگسال از هشت کشور بود. در ابتدا، محققان، نزدیک به ۵۲۰۰ بزرگسال بدون سابقه دیابت نوع ۲ و میانگین سنی ۴۲ سال را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که در سال ۱۹۹۷ در این تحقیقات از آن‌ها استفاده شد و تا سال ۲۰۰۹ دنبال شدند.

شرکت کنندگان به پرسشنامه‌هایی در مورد تعداد دفعات غذا و نوشیدنی پاسخ دادند و اطلاعاتی در مورد عوامل سبک زندگی مانند ورزش منظم، مصرف سیگار و الکل از آن‌ها جمع آوری شد. از حدود ۴۶ درصد از شرکت کنندگانی که نوشیدن چای را گزارش کردند، حدود ۱۰ درصد (۵۲۲ نفر) آن‌ها تا پایان مطالعه به دیابت نوع ۲ مبتلا شدند.

سپس تیم تحقیقات، یک بررسی سیستماتیک از تمام مطالعاتی که نوشیدن چای و خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ در بزرگسالان را تا سپتامبر ۲۰۲۱ بررسی کرده بودند، انجام داد. این تیم تحقیقاتی به بررسی سه نوع از افرادی که کمتر از یک فنجان در روز، یک تا سه فنجان در روز، و چهار یا بیشتر فنجان در روز، مصرف کرده بودند پرداخت.

این بار، محققان دریافتند که مصرف هر فنجان چای، خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ را تا ۱ درصد کاهش می‌دهد. در مقایسه با افرادی که چای نمی‌نوشیدند، افرادی که روزانه یک تا سه فنجان چای می‌نوشیدند، خطر ابتلاء به دیابت نوع دو تا ۴ درصد در آنها کاهش یافت.

افرادی که حداقل در روز 4 فنجان چای می‌نوشیدند، خطر ابتلا به این بیماری را تا ۱۷ درصد کاهش دادند.
لی اعلام کرد: «در حالی که برای تعیین دوز و مکانیسم دقیق این مشاهدات باید تحقیقات بیشتری انجام شود، یافته‌های ما نشان می‌دهد که نوشیدن چای در کاهش خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ مفید است، به شرطی که در دوز بالا مثلا 4 فنجان در روز باشد.»
وی افزود: «ممکن است که بخش‌های خاصی از چای، مانند پلی فنول ها، سطح گلوکز خون را کاهش دهند، اما ممکن است مقدار خاصی از این ترکیبات زیست فعال برای مؤثر بودن بر روی این بیماری مورد نیاز باشد.»

منبع: +

دیابت و چای؛ مصرف چای خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد! - 3 - دیابت و چای - اخبار

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*