تقویت عضلات به کمک سبزیجات

شاید برایتان عجیب باشد، اما برای تقویت عضلات می‌توانید به جای مصرف گوشت، سبزیجات بخورید! بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه Edith Cowan (ECU) ،  خوردن روزانه‌ی سبزیجات برگی می‌تواند عملکرد عضلات را تقویت کند. درست است که مصرف گوشت و پروتئین در ساختن عضلات کمک می‌کنند و زمان کمتری را از شما می‌گیرند. اما اگر […]

تحقیقات جدید نشان داده است که مصرف سبزیجات می تواند به تقویت عضلات کمک زیادی کند.
میانگین امتیاز 4 از 5

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 3372

تاریخ انتشار

شاید برایتان عجیب باشد، اما برای تقویت عضلات می‌توانید به جای مصرف گوشت، سبزیجات بخورید! بر اساس تحقیقات جدید دانشگاه Edith Cowan (ECU) ،  خوردن روزانه‌ی سبزیجات برگی می‌تواند عملکرد عضلات را تقویت کند. درست است که مصرف گوشت و پروتئین در ساختن عضلات کمک می‌کنند و زمان کمتری را از شما می‌گیرند. اما اگر از سبزیجات استفاده کنید، عضلات بدن خود را در زمان طولانی‌تری می‎سازید؛ در عوض از مضرات گوشت و تخم مرغ در امان هستید.

عملکرد ضعیف عضلات با افزایش خطر سقوط و شکستگی ارتباط دارد و به عنوان شاخص کلیدی سلامت عمومی در نظر گرفته می‌شود.

تقویت عضلات با سبزیجات

محققان داده‌های 3،759 استرالیایی را که در یک مطالعه 12 ساله در موسسه قلب و دیابت ملبورن شرکت کردند را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند کسانی که بیشترین میزان مصرف منظم نیترات را دارند، قدرت اندام تحتانیشان 11 درصد قوی‌تر از افرادی است که کمترین میزان مصرف نیترات را دارند.

این افراد سرعت بیشتری هم در پیاده‌روی دارند. در این تحقیق، تفاوت سرعت پیاده‌روی بیشتر از 4 درصد بین دو گروه ثبت شده است. شاید سبزیجات برگی از کمترین سبزیجات مورد علاقه ما باشند، اما جزء مهم‌ترین نوع سبزیجات هستند.

این تحقیق نشان داد که سبزیجات غنی از نیترات، مانند کاهو، اسفناج، کلم پیچ و حتی چغندر بیشترین مزایای سلامتی را دارند.
دکتر سیم محقق اصلی این  آزمایش گفت: “کمتر از یک دهم استرالیایی‌ها  5 تا 6 وعده سبزیجات توصیه شده را در روز مصرف می‌کنند.”

وی افزود:«ما باید هر روز انواع سبزیجات را بخوریم و حداقل یكی از آنها باید سبزیجات برگی باشد تا طیف مفیدی از مواد مغذی را برای حفظ سلامت سیستم اسكلتی- عضلانی و قلبی- عروقی به بدن برسانیم.»

وی ادامه داد:«همچنین بهتر است به جای استفاده از مکمل‌ها، از سبزیجات غنی از نیترات به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم استفاده کنید. سبزیجات با برگ سبز طیف وسیعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری را برای سلامتی فراهم می‌کنند.»

بهترین راه برای مصرف سبزیجات برگی خوردن آنها به عنوان سالاد در کنار غذا است. با سبزیجات مختلف سالادهای متنوعی درست کنید و از طعم آنها در کنار غذای اصلی خود لذت ببرید.

تقویت عضلات به کمک سبزیجات - 5 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 4 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*