هشدار سازمان غذا و دارو؛ مخدر شیشه در ترکیب قرص لاغری گلوریا!

سازمان غذا و دارو نسبت به وجود شیشه در مکمل لاغری گلوریا هشدار داد. مکمل تقلبی لاغری گلوریا که در فضای مجازی به فروش می‌رسید عوارض زیادی برای مصرف کننده‌های آن داشته است. مصرف کنندگان این مکمل عوارض جسمی و روانی جبران ناپذیری از جمله اعتیاد به مواد مخدر صنعتی شیشه یا همان آمفتامین را […]

آزمایشهایی که روی قرص های لاغری گلوریا انجام شده نشان می دهد این قرصها دارای مقداری ماده مخدر شیشه هستند.
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 4782

تاریخ انتشار

قرص لاغری گلوریا

سازمان غذا و دارو نسبت به وجود شیشه در مکمل لاغری گلوریا هشدار داد. مکمل تقلبی لاغری گلوریا که در فضای مجازی به فروش می‌رسید عوارض زیادی برای مصرف کننده‌های آن داشته است. مصرف کنندگان این مکمل عوارض جسمی و روانی جبران ناپذیری از جمله اعتیاد به مواد مخدر صنعتی شیشه یا همان آمفتامین را تجربه کرده‌اند.

به دلیل گزارش‌های این عوارض از مصرف کننده‌گان، سازمان غذا و دارو تیم تحقیقاتی را تشکیل داد تا علت آن بررسی شود. طی بررسی‌های این تحقیق مشخص شد مکمل لاغری گلوریا که در فضای مجازی به فروش می‌رسیده تقلبی بوده و در ترکیب آن از ماده اعتیاد آور شیشه استفاده شده است. این فرآورده مورد آزمایش و صحت سنجی قرار گرفت که متاسفانه مشخص شد نه تنها این محصول دارای مجوز از سازمان غذا و دارو نیست، بلکه تمامی اطلاعات چاپ شده روی بسته بندی آن فاقد هویت و اصالت از سوی شرکت خارجی است.

سازمان غذا و دارو هشدار داد برای خرید دارو و انواع مکمل‌های تغذیه‌ای به داروخانه‌های معتبر مراجه کنند و از خرید آن‌ها به صورت مجازی از صفحه‌ها و سایت‌هایی که اعتبار تایید شده‌ای ندارند جدا خودداری فرمایند. این سازمان تاکید کرد که اصالت فرآورده‌ها را می‌توان با استفاده از سامانه ردیابی و رهگیری TTAC  تایید کرد.

شایان ذکر است خرید و فروش کلیه اقلام دارویی و مکمل‌های تغذیه‌ای در بستر فضای مجازی ممنوع است. در غیر اینصورت جهت جلوگیری از آسیب و خسارات ناشی از آن، اطلاعات فروشندگان و محل تهیه را در اسرع وقت به یکی از معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور و یا اداره کل بازرسی و حقوقی سازمان ارسال کنید.

هشدار سازمان غذا و دارو؛ مخدر شیشه در ترکیب قرص لاغری گلوریا! - 5 - - اخبار

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
این مطالب را از دست ندهید ...
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*