اسلیم مکس و لاغری؛ قرص اسلیم مکس چیست؟

آیا می‌دانید قرص اسلیم میکس چیست؟ قرص اسلیم مکس را برای کاهش وزن و حفظ کاهش تبلیغ می‌‌کنند. برای لاغری با اسلیم مکس، باید همراه با مصرف این قرص، از رژیم غذایی کم‌کالری استفاده کنید. یعنی در هرصورت باید رژیم بگیرید تا به وزن ایده‌آلتان برسید؛ چه با قرص،چه بدون قرص. رابطه قرص اسلیم مکس […]

اسلیم مکس چیست؟ آیا اسلیم مکس و لاغری با یکدیگر مرتبط‌‌اند؟
میانگین امتیاز 5 از 5

زمان مطالعه 14 دقیقه

تعداد بازدید 17110

تاریخ انتشار

آیا می‌دانید قرص اسلیم میکس چیست؟ قرص اسلیم مکس را برای کاهش وزن و حفظ کاهش تبلیغ می‌‌کنند. برای لاغری با اسلیم مکس، باید همراه با مصرف این قرص، از رژیم غذایی کم‌کالری استفاده کنید. یعنی در هرصورت باید رژیم بگیرید تا به وزن ایده‌آلتان برسید؛ چه با قرص،چه بدون قرص. رابطه قرص اسلیم مکس و لاغری این چنین است. طرفداران اسلیم مکس، این قرص را به کسانی توصیه می‌کنند که شاخص توده بدنی بالاتر از 30 و بیماری‌هایی مانند دیابت، دیس لیپیدمی، فشار خون کنترل شده دارند یا کسانی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌هایند.

قرص اسلیم مکس برای لاغری حتما باید در کنار رژیم غذایی مصرف شود

قرص لاغری اسلیم مکس چیست؟

اسلیمکس نام تجاری نوعی از قرص لاغری در ایالت متحده آمریکاست. در جوامع علمی این قرص را با اسم سیبوترامید هیدروکلراید مونوهیدرات می‌شناسند که در واقع یک عامل خوراکی، برای درمان چاقی است این قرص از نظر شیمیایی با آمفتامین‌ها مرتبط است. در اکتبر 2010، قرص اسلیم مکس از بازارهای کانادا و ایالات متحده به دلیل نگرانی از افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی در بیماران با سابقه بیماری قلبی، خارج شد.

ادعای اسلیم مکس و لاغری

اسلیم مکس ادعا دارد با مصرف آن وزن پایین می‌آید. اما چطور این کار را انجام می‌دهد؟ از طریق روش‌های زیر:

  • کل بدن را به حالت کتوز می‌برد؛
  • چربی‌های سرسخت شکم را از بین می‌برد؛
  • از مواد طبیعی استفاده می‌کند.

قرص اسلیم مکس از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

فرمول اسلیمکس از تمام مواد طبیعی تشکیل شده است که از نظر بالینی ثابت شده و آزمایش شده‌اند. مدعیان این قرص می‌گویند مواد استفاده شده در این قرص برای کاهش وزن، هیچ گونه عوارض جانبی ندارند. آن‌ها عبارت‌اند از:

1- ترخون

به آن درمنه درانکولوس نیز گفته می‌گوییم. از این گیاه معمولاً به عنوان چاشنی یا چای استفاده می‌کنیم. ترخون در درمان مشکل‌های گوارشی بسیار موثر است. زیرا به عنوان سم زدا عمل می‌‌کند. همچین، به بدن کمک می‌کند تا ناخالصی‌هایی را دفع کند که ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

ترخون که در قرص اسلیم مکس استفاده شده در درمان مشکلات گوارشی موثر استرژیم لاغری" srcset="https://kermany.com/wp-content/uploads/2021/11/2020-1.jpg 750w, https://kermany.com/wp-content/uploads/2021/11/2020-1-300x200.jpg 300w" sizes="(max-width: 750px) 100vw, 750px" />

2- شاخه‌های بامبو

این گیاه را در جوامع علمی با نام Pleioblastus Amarus می‌شناسند. شاخه‌های بامبو بومی چین‌‌اند اما به صورت گلخانه‌ای اروپا نیز کشت می‌شوند. اسلیم مکس ادعا می‌کند، بامبو با داشتن فیبر زیاد، برای کاهش وزن عالی است؛ زیرا جلوی جذب چربی‌ها را می‌گیرد و عملکرد روده‌ها را بهبود می‌بخشد.

3- برگ نیلوفر آبی (Nelumbo Nucifera Gaertn)

این گیاه اصالتاً از اندونزی و هند است. گاهی به آن نیلوفر مقدس نیز می‌گویند. برگ نیلوفر آبی یک چربی سوز طبیعی است که قدرت کاهش چشمگیر سطح کلسترول بدن را دارد. از آن برای درمان هضم ضعیف نیز استفاده می‌کنند.

4- Coix Lacryma (Semen Coicis)

این گیاه استوایی که اصالتاً اهل آسیای شرقی است. به دلیل فایده‌های سلامتی متعددش شناخته شده است. کوییکس مشکل‌های گوارشی را درمان می‌کند. همچنین، به دفع سموم و پاکسازی قلب کمک می‌کند. اسلیم مکس از این گیاه استوایی به عنوان سم زدای بسیار مهم یاد می‌کند که چربی‌های بدن را کاهش می‌دهد.

5- (Plantago Depressa)

منشا این گیاه آسیاست. این گیاه را در فرمول Slimax گنجانده‌اند؛ زیرا متابولیسم گلوکز و لیپیدها را افزایش می‌دهد. هشتاد درصد این گیاه از فیبر است.

پوسه پسیلیوم گیاهی است که آن را در قرص اسلیم مکس استفاده می‌کنند

اسلیم مکس و لاغری؛ اسلیم مکس چگونه لاغر می‌کند؟

تمرکز اسلیم مکس روی آب کردن چربی‌های اضافی بدن است. ابتدا کل بدن را به حالت کتوز می‌برد. یعنی حالتی که بدن به جای کربوهیدرات، از پروتئین به عنوان سوخت استفاده می‌کند. در اینجاست که افزایش متابولیسم در بدن شروع می‌شود. چربی‌ها، به دلیل کمبود کربوهیدرات در بدن، به انرژی تبدیل می‌شوند. این باعث می‌شود که بدن به طور مداوم چربی‌ها را از دست بدهد و در نتیجه وزن کاهش یابد.

معایب اسلیم مکس و لاغری با آن چیست؟

در ابتدا باید بگوییم ادعاهای قرص اسلیم مکس اغراق آمیز به نظر می‌رسد. سازنده واقعی این قرص مشخص نیست. حتما باید آن را به صورت اینترنتی و از سایت خود اسلیم مکس بخرید. آن را در هیچ فروشگاه محلی پیدا نمی‌کنید. اگر از این قرص راضی نباشید، چاره‌ای ندارید. زیرا ضمانت بازگشت وجه نیز ندارد. همچنین باید بگوییم این قرص، برای نوجوانان و مادران باردار، مناسب نیست.

چه کسانی نباید از قرص اسلیم مکس استفاده کنند؟

در ابتدا به خاطر بسپارید مهم نیست بیماری خاصی دارید یا خیر، یا در شرایط خاصی هستید یا نه، باید قبل از مصرف قرص لاغری اسلیم مکس با پزشک خود مشورت کنید. همچنین حواستان به گزینه‌های زیر باشد:

  • حساسیت نسبت اورلیستاتین نداشته باشید؛
  • در دوره بارداری و شیردهی نباشید؛
  • غذاهای پرچرب نخورید؛
  • بیماران با سندرم مزمن سوء هضم و سنگ‌های کلیوی.

عوارض جانبی قرص اسلیم مکس چیست؟

همانند سایر داروها، این قرص نیز عوارض جانبی دارد. این عوارض همیشه در تمام افراد رخ نمی‌دهند و درصورت رخ دادن یکسان نیستند. عوارض احتمالی این دارو عبارت‌اند از:

  • تهوع؛
  • استفراغ؛
  • لکه‌های روغن در لباس‌ها و نشیمن‌گاه؛
  • ناراحتی و درد مقعدی؛
  • درد در ناحیه تحتانی کمر؛
  • بدن درد؛
  • ادرار تیره؛
  • معده درد؛
  • یرقان (زردی پوست)؛
  • تب؛
  • ضعف؛
  • خستگی؛
  • مدفوع چرب و روغنی؛
  • تورم پا و مچ پا؛
  • سختی در کنترل حرکات روده.

این نکته‌ها را درباره اسلیم مکس و لاغری بدانید!

  • اگر بعد از مصرف این دارو، احساس خواب آلودگی، سرگیجه، افت فشار و سردرد داشتید، رانندگی نکنید؛
  • از مصرف الکل با این دارو پرهیز کنید؛
  • از مصرف قرص‌های تاریخ گذشته پرهیز کنید؛ چون فعالیت مواد تشکیل دهنده آن کم می‌شود.

آیا قرص اسلیم مکس بر لاغری تاثیر دارد؟

احتمالا از شنیدن جواب این سوال ناامید خواهید شد. باید بگوییم خیر. این یکی دیگر از موارد ناامید کننده دباره قرص لاغری اسلیم مکس است است. به همان اندازه که ادعا می‌کند که بسیار قدرتمند است، تا به حال نتیجه معتبری نداشته. همانطور که گفتیم قرص لاغری اسلیم مکس باید با رژیم غذایی کم‌کالری همراه باشد. پس اگر کسی با این قرص وزنی هم کم کرده باشد، به خاطر همان رژیم کم‌کالری است، نه قرص لاغری! به طور خلاصه، عملاً راه مطمئنی برای کاهش وزن نیست.

با رژیـــــم و
ورزش، بهترین
خودت بـاش
همین الان ثبت نام کن
kermany

عوارض قرص‌های لاغری

همه قرص‌ها و داروها عوارض جانبی دارند. امکان ندارد هیچ قرصی عوارض جانبی نداشته باشد. قرص‌های لاغری نیز مستثنا نیستند. همه قرص‌های لاغری عوارض جانبی دارند. در ادامه بعضی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم. اثرات جانبی قرص‌های لاغری در افراد مختلف متفاوت و عبارت است از:
• افزایش ضربان قلب؛
• افزایش میزان فشار خون؛
• بی‌خوابی؛
• عصبانیت؛
• سردرد؛
• سرگیجه؛
• ضعف؛
• تغییر مزه دهان؛
• خشکی دهان؛
• بی‌حسی پوست؛
• تهوع؛
• گرفتن عضلات شکم؛
• اسهال و دیگر مشکلات دستگاه گوارش؛
• مشکلات کبد.

تهوع و استفراغ از عوارض قرص‌های اسلیم مکس است

1- استرس

اکثر داروهای لاغری میزان هورمون استرس یا کورتیزول را بالا می‌برند. اگر جزء افرادی‌ هستید که همیشه اضطراب دارند، بهتر است سراغ قرص‌های لاغری نروید. تپش قلب، سرگیجه و استفراغ همگی از آسیب‌هایی است که استرس بالا به بدن ما وارد می‌کند.

2- بی‌خوابی

قرص‌های لاغری مانند قرص لاغری کافئین باعث افزایش ضربان قلب و سوخت و ساز می‌شود؛ در نتیجه خوابتان به هم می‌ریزد. از طرف دگیر بی‌خوابی تاثیر مستقیم روی سیستم ایمنی بدن دارد. به همین دلیل افرادی که قرص لاغری می‌خورند؛ عموما سرماخوردگی مزمن و آنفلوانزا دارند.

3- کم آبی بدن

قرص‌های چربی سوز همچنین خطر کم آبی بدن را به خصوص در فصول گرما یا هنگام فعالیت‌های فیزیکی افزایش می‌دهند. در بیشتر موارد، کافئین و افدرین به عنوان عاملین اصلی کم آبی بدن، در طول افزایش سرعت کاهش وزن شناخته شده‌اند. خود کم آبی بدن، عوارضی مثل سردرد و در موارد شدید، افتادن روی زمین در حین فعالیت‌های سنگین را در پی دارد.

حالا می‌دانید قرص اسلیم مکس چیست. درباره رابطه اسلیم مکس و لاغری نیز صحبت کردیم. در هر صورت، حتی با مصرف قرص لاغری نیز، باید رژیم غذایی بگیرید. پس بهتر است عوارض قرص اسلیم مکس را به جان نخرید و از رژیم غذایی اصولی و درست پیروی کنید.

اسلیم مکس و لاغری؛ قرص اسلیم مکس چیست؟ - 12 - قرص اسلیم مکس - رژیم لاغری

مریم اصیلی کارشناس به اندام

بایوگرافی مریم اصیلی

میانگین امتیاز 5 از 5
این مطالب را از دست ندهید ...
  به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما
-زهرا 1403/02/01

سلام میشه من مصرف بکنم ۲۳سالم دوتا بچه هم دارم

کارشناس به اندام 1403/02/02

سلام نه عزیزم توصیه به مصرف نمیشه

-زهرا 1403/01/21

سلام دخترم۱۵سالشه ۹۸کیلو وقد۱۷۸.میتونه ازاین داروبرالاغری مصرف کنه

کارشناس به اندام 1403/01/22

سلام نه عزیزم

-علی 1403/01/10

سلام من ۱۵ سالمه بنظرتون امتحان کنم؟

کارشناس به اندام 1403/01/11

سلام نه عزیزم

-لیلا 1402/12/09

سلام من بعد مصرف به خونریزی اوفتادم من عمل کردم و اصلا ادت نمیشم دلیلش چیه

کارشناس به اندام 1402/12/10

سلام عزیزم هم اذیت نمیشین هم به خونریزی افتادین؟

اسم ندارم 😂 1402/10/17

من ۱۲ سالمه برام مناسبه ؟ و اگه اره فقط برای قبل ناهار بخورم خوبه دیگه برای چیزای دیگه نخوردم که زیاد نشه یا نه لطفا جواب بدید

کارشناس به اندام 1402/10/18

عزیزم به هیچ عنوان استفاده نکنید اگر اضافه وزن دارین فقط رژیم اصولی باید بگیرید چون در سن رشد هستین

باران 1402/10/17

من الان دیدم یکی نوشته بعد از غذا ولی توی اینترنت خوندم میگفت قبل غذا کدوم بهتره ؟ !! من ۵ کیلو اضافه وزن دارم برام خوبه ؟؟

کارشناس به اندام 1402/10/18

عزیزم استفاده نکنید تاییدنمیشه

سارا 1402/07/12

سلام وقتتون بخیر بالاخره متوجه نشدم اگر همراه با رژیم باشه باعث لاغری میشه یا خیر؟ آیا کاهش وزن به همان میزان طبیعی کاهش ماهخانه با رژیم می باشد یا بیشتر است ؟

کارشناس به اندام 1402/07/13

سلام وقت بخیر عزیزم دارویی برای کاهش وزن توصیه وتاید نمیشه

- 1402/07/10

من که مشکل یبوست دارم این قرص برام‌عالیه

کارشناس به اندام 1402/07/11

عریزم دارویی رو تایید نمیکنیم

بهار 1402/06/01

من از این قرص استفاده کردم هم کاهش اشتها می آورد و هم استپ شکن وزنی خوبی هست و وزن را پایین می آورد. اما باعث بیرون روی زیاد میشود. حتما باید 1 ساعت بعد خوردن غذا استفاده شود و هم باید آب در طول روز زیاد استفاده کنید وگرنه باعث سرگیجه میشود .

-شیرین 1402/05/09

برای یبوست عالیه، وزنم البته با رژیم بدون قند و کربوهیدرات خیلی خوب پایین میاره، ولی خوب تا زمانی که رژیم داری و مصرفش میکنی هست و در صورت قطع سریع وزن برمیگرده

-نهال 1402/04/27

میخواستم بدونم کسی از این قرص خورده که حالش بد شد باشه

- 1402/04/06

سلام من این دارو استفاده میکنم اشتهام کم نشده اصلا بعد خوردن این قرص اسهال و دل درد میشم دلیلش چیه؟

کارشناس به اندام 1402/04/07

سلام عزیزم عارضه دارویی هست اصلا داروی لاغری توصیه نمیشه

-نسرین 1402/03/23

سلام خسته نباشید من دیابت نوع دو وکم کاری تیروید دارم متونم از قرص اسلیم مکس استفاده کنم

کارشناس به اندام 1402/03/24

سلام سلامت باشید عزیزم هیچ دارویی برای کاهش وزن ولاغری توصیه وتایید نمیشه

آسیه 1401/11/20

من دارم استفاد میکنم خوبه ولی از روزی که استفاده کردم اسهال شدید دارم ولی از قرصش راضی هستم امیدوارم با این قرص هابه وزنم برسم

کارشناس به اندام 1401/11/27

عزیزم این دارو به گوارش شما اسیب زده مصرف و قطع کنید برای لاغری باید رژیم اصولی کنار ورزش وداشته باشید

رض 1401/10/07

ب شدت استپ وزنی شکن خوبیه

کارشناس به اندام 1401/10/10

تشکر ازبیان تجربه ای که داشتین🙏

P.gh 1401/06/03

واسه یبوست عالیه

الناز 1401/01/08

من این قرص را استفاده کردم ولی اشتهام کم نشده دلیلی دارد