با انجام این فعالیت می توانید مقدار زیادی کالری بسوزانید

خانه » رژیم ها » رژیم لاغری » با انجام این فعالیت می توانید مقدار زیادی کالری بسوزانید

آیا باغبان هستید؟ اگر چنین است به احتمال زیاد اندام باریکی دارید. باغبانی به چند دلیل می تواند در کاهش وزن به شما کمک کند. از طریق باغبانی می توانید به میوه ها وسبزیجات تازه دست یابید که برای شما سلامتی را به ارمغان می آورد. مطالعات اخیر در مجله آمریکایی بهداشت عمومی نشان داده است افرادی که در گروه باغبانی شرکت کرده اند نسبت به کسانی که در این برنامه شرکت نکرده بودند اضافه وزن یا چاقی کمتری داشتند و BMI یا شاخص توده ی بدن آنها به طور قابل توجهی پایین تر بود.
بررسی نتایج مطالعات نشان داد که مردان باغبان ۶۲ درصد و زنان باغبان ۴۶ درصد کمتر دچار اضافه وزن هستند . شرکت کنندگان در گروه باغبانی دور کمر کوچکتری دارند.

سوزاندن کالری

شورای ورزش آمریکا معتقد است که باغبانی می تواند حدود ۳۰۰ کالری را در ساعت بسوزاند . این فعالیت همچنین برای قلب، بسیار مناسب و مفید است . باغبانی نیز به شما کمک می کند تا ماهیچه های قوی – مفاصل استخوانی محکم وانعطاف پذیری بیشتری داشته باشید وبه این دلیل است که زمانی که باغبانی می کنید از تمام ماهیچه های بدنتان همزمان استفاده می کنید. پاها، باسن ، کمر ، بازو ، شانه ها ،گردن وشکم.

در اینجا به طور متوسط ارقامی از سوزاندن کالری به مدت ۳۰ دقیقه برای یک مرد ۱۸۰ پوندی لیست شده (که البته تا حدودی بر اساس جنس و وزن متفاوت خواهد بود)

 • آبیاری باغ/چمن با شلنگ : ۶۱ کالری
 • جمع آوری برگ ها : ۱۶۲ کالری
 • کاشت بذر: ۱۶۲ کالری
 • کاشت درخت : ۱۸۲ کالری
 • سم پاشی باغ : ۱۸۲ کالری
 • حفاری و شخم زدن با استفاده از بیل : ۲۰۲ کالری
 • پاکسازی زمین : ۲۰۲ کالری
 • خرد کردن چوب : ۲۴۳ کالری
 • درو کردن چمن با ماشین چمن زنی : ۲۴۳ کالری

پیشگیری از بیماری ها

اگر به باغبانی علاقه دارید و از آن لذت می برید احتمالا فردی سالم – باریک و خوش اندام هستید . باغبانی باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلب-عروقی ، دیابت نوع ۲، فشار خون و بسیاری از انواع سرطان ها می شود .

افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات

یکی از مفیدترین نتایج باغبانی لذت بردن از مصرف میوه ها وسبزیجات خوشمزه و مغذی می باشد . افرادی که باغبانی می کنند میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند که سرشار از مواد مغذی ، کم چرب و کم کالری است و همین باعث می شود بساری از بیماری ها از آنها دور شود. این محصولات حاوی مقدار زیادی آب است بنابراین به هیدراتاسیون (مرطوب سازی) کمک می کند و با کم خوردن احساس سیری می کنید . مطالعات نشان داده که افراد به طور کلی روزانه حجم ثابتی غذا می خورند وبا خوردن محصولات گیاهی می توانید همان میزان غذا را دریافت کنید اما با کالری کمتر. در نتیجه به مرور زمان وزن شما کاهش می یابد.

رژیم غذایی پر فیبر

خوردن محصولاتی که از باغ خود تولید کرده اید، باعث افزایش مصرف مواد غذایی پر فیبر می شود . فیبرها به کم کردن وزن شما کمک میکنند زیرا به شما احساس سیری می دهد و مانع از خوردن بیش از نیازتان می شود. همچنین غذاهای پر فیبر به زمان بیشتری برای جویدن نیاز دارند در نتییجه زمان کافی برای دریافت پیام سیرشدن از معده به مغز شما وجود دارد .

کاری از گروه ترجمه به اندام (دکتر کرمانی)
۵/۵ - (۱ امتیاز)
  به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط مستقیم