با این غذاها عضله سازی کنید

خانه » زندگی رژیمی » عادات غذایی » با این غذاها عضله سازی کنید

وقتی می خواهید شروع به عضله سازی کنید یادتان باشد که ورزش و استفاده از وزنه قسمت اصلی فرمول است. داشتن برنامه غذایی سالم و متعادل نیز ضروری است. برنامه غذایی نه تنها برای مهیا کردن پروتئین جهت عضله سازی اهمیت دارد بلکه با انرژی و مواد مغذی ضروری به کامل کردن تمرین ها کمک می کند. اکثریت مردم معتقدند که پروتئین منبع اصلی رشد عضلانی است اما باید گفت موارد دیگری نیز در برنامه غذایی عضله ساز اهمیت دارند. برنامه غذایی متعادل سرشار از میوه و سبزیجات، کربوهیدرات های پیچیده و چربی های سالم به همراه پروتئین سبب رشد عضلانی سالم می شود.


ثبت نام رژیم اینترنتی به اندام دکتر کرمانی

بهترین غذاها برای رشد عضلانی

غذاهایی سرشار از پروتئین و چربی کم برای ساخت عضله ضروری هستند اما اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید باید آن ها را به بخشی از برنامه غذایی متعادل تبدیل کنید.

 

۱- گوشت ماهی

ماهی پروتئین کاملی است که چربی اشباع پایینی دارد به همین دلیل ماهی تبدیل به منبع ایده آل آمینو اسید در برنامه غذایی سالم است. بسیاری از ماهی ها مانند سالمون و خال مخالی سرشار از امگا ۳ نیز هستند که نشان دادند به سوخت و ساز پروتئین و در نتیجه رشد عضلانی کمک می کنند.

۲- گوشت قرمز کم چرب

گوشت قرمز نیز پروتئین کامل است که نسبت به دیگر موارد چربی اشباع بیشتری دارد. بسیار مهم است که از گوشت کم چرب استفاده کنید. بنابراین چربی های قابل دید را حذف کنید. از روش های پخت و پزی استفاده کنید که چربی زیادی به غذا منتقل نمی کنند.

۳- سویا

سویا علاوه بر پروتئین سرشار از دیگر مواد مغذی است. همچنین این غذا چربی اشباع کمی دارد. از انواع مختلف سویا مانند توفو، دانه سویا و شیر سویا استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آیا باید سویا بخوریم؟

۴- کوینو

کوینو به تازگی وارد فروشگاه ها شده است و منبعی عالی از پروتئین غیر حیوانی به حساب می آید. این غذا منبع کاملی از آمینو اسید های مورد نیاز بدن است.

۵- تخم مرغ

تخم مرغ از منابع در دسترس پروتئین است که خیلی سریع آماده می شود. تخم مرغ دارای تمام آمینو اسید های ضروری است. برای بالا بردن مقدار پروتئین وعده غذایی خیلی ساده به اکثر بشقاب ها اضافه کنید.

۶- بادام

نوعی آجیل با پروتئین بالا که چربی غیر اشباع و مواد مغذی مهم دیگری نیز دارد. بادام میان وعده قابل حمل، سیر کننده و مغذی و از این رو بسیار ایده آل است. برای اینکه بیشترین مزایا را از بادام دریافت کنید، انواع خام و بدون نمک آن را میل کنید.

۷- شیر

شیر منبعی عالی از آمینو اسیدها است و بعد از ورزش مصرف کنید چون گوارش آن ساده است. شیر همچنین سرشار از دیگر مواد مغذی مهم مانند کلسیم است. اگر سعی دارید چربی بدن را کاهش دهید، توصیه می شود از شیرهای طعم دار شده با قند اضافه و کالری بالا استفاده نکنید.

۸- مرغ

مرغ پروتئین کامل فوق العاده است اما برای مصرف باید حتما پوست آن را جدا کنید و قسمت هایی مانند سینه مرغ با چربی کمتر را بخورید.

۹- لوبیاها

لوبیاها پروتئین کامل نیستند اما مقدار مناسبی آمینواسید، چربی کم و فیبر بالایی دارند. لوبیا را با برنج یا نان سبوس دار ترکیب کنید که دارای تمام ۹ آمینو اسید ضروری هستند.

۱۰- نخود فرنگی

نخود فرنگی نیز مانند لوبیاها پروتئین بالایی دارند اما پروتئین آن از نوع کامل نیست. برای اینکه آمینو اسید کامل را دریافت و آن را با نان سبوس دار ترکیب کنید.

بیشتر بخوانید: عاداتی که باعث می شوند بیشتر عضله بسوزانید تا چربی

حمایت شده توسط : 

Sending
User Review
3.17 (6 votes)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*