برنامه غذایی سرشار از نمک و پتاسیم و بیماری کلیه

برنامه غذایی سرشار از نمک و پتاسیم و بیماری کلیه تحقیقات جدید نشان داده برنامه غذایی سرشار از سدیم و پتاسیم می تواند بیماری مزمن کلیه را بدتر کند. نتایج این تحقیقات در نهایت می تواند پیشرفت بیماری را در کسانی که مشکل مزمن کلیه دارند آهسته کند. محققان این تحقیق می گویند، بسیاری از […]

برنامه غذایی سرشار از نمک و پتاسیم و بیماری کلیه - 1 - - اخبار
امتیاز کاربرها

زمان مطالعه 3 دقیقه

تعداد بازدید 1893

تاریخ انتشار

برنامه غذایی سرشار از نمک و پتاسیم و بیماری کلیه

برنامه غذایی سرشار از نمک و پتاسیم

تحقیقات جدید نشان داده برنامه غذایی سرشار از سدیم و پتاسیم می تواند بیماری مزمن کلیه را بدتر کند. نتایج این تحقیقات در نهایت می تواند پیشرفت بیماری را در کسانی که مشکل مزمن کلیه دارند آهسته کند.
محققان این تحقیق می گویند، بسیاری از مردم مشکل مزمن کلیه دارند که می تواند منجر به از دست دادن کلیه و همچنین افزایش خطر بیماری های قلبی و مرگ زودرس شود. برای این تحقیق محققان نمونه ادرار 4000 نفر که مشکل مزمن کلیه داشتند را مورد آزمایش قرار دادند. سپس با استفاده از این نمونه ها مقدار دریافت مواد مغذی این افراد را تخمین زدند.
آنها می خواستند بفهمند که چگونه سدیم و پتاسیم می توانند در روند پیشرفت این بیماری دخالت داشته باشند. آنها متوجه شدند سطح بالای سدیم و پتاسیم در ادرار با پیشرفت سریعتر بیماری در ارتباط است.
شرکت کنندگان در این تحقیق مقدار سدیم بیشتری از آنچه به صورت روزانه توصیه می شود مصرف می کردند. مقدار توصیه شده 2.700 میلی گرم بود و آنها به صورت متوسط 3.700 میلی گرم سدیم استفاده می کردند.
محققان می گویند نتایج این تحقیقات می تواند به بیمارانی که مشکل مزمن کلیه دارند کمک کند متوجه شوند روزانه چه مقدار سدیم و پتاسیم می توانند مصرف کنند.
کاری از گروه ترجمه به اندام ( دکتر کرمانی )
منبع:

American Society of Nephrology, news release, Sept. 17, 2015

امتیاز کاربرها
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*