بهترین مولتی ویتامین کدام است؟

رژیم لاغری، زندگی رژیمی، مقالات

  شاید برای سالیان زیادی به خود می گفتید اگر روزانه یک عدد مولتی ویتامین بخورم، عمر طولانی تری خواهم داشت. اما آیا هر نوع مولتی ویتامینی که استفاده کنیم نتیجه همان است؟

  سازمان های نظارت بر شرکت های تولید مولتی ویتامین دریافتند که بعضی مولتی ویتامین ها، مقدار خیلی زیاد و یا خیلی کمی از برخی ویتامین ها دارند. همچنین در بعضی از این مکمل ها، مواد خطرناکی مانند سرب به کار رفته است. سپس مقاله ای جنجالی توسط نشریه ها در دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی پخش شد که در آن ادعا می شد:

  مولتی ویتامین نه تنها باعث طول عمر نمی شود، بلکه عمر را کوتاه می کند. واقعا داستان چیست؟ به همین دلیل با متخصصان تغذیه و اساتید دانشگاه های معتبر صحبت کردیم تا این ابهامات گیج کننده که درباره مولتی ویتامین ها به وجود آمده است رفع شود.

  بهترین مولتی ویتامین

   

  آیا مولتی ویتامین ها بی خطر هستند؟

  سالیان زیادی است که مکمل های ویتامین توصیه می شوند. این ویتامین ها به کسانی که رژیم دارند و یا از نظر مصرف میوه و سبزیجات محدودیت دارند کمک می کند ویتامین های کلیدی را دریافت کنند. بعید است یک مقاله انتقادی بتواند نظر متخصصان را درباره مولتی ویتامین ها عوض کند. همچنین مولتی ویتامین های بدون سرب هم ساخته می شود که دیگر آن مواد خطرناک را در خود ندارند. مقاله انتقادی که منتشر شده بود به این مسئله اشاره ای نکرده بود.

  بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که از مکمل های تایید نشده استفاده نکنید. روی بسته های مولتی به دنبال برچسب بدون سرب و برای مصرف روزانه بگردید تا مطمئن شوید ناخالصی ندارد. همچنین به دنبال تایید مراکزی همچون (NSF) (USP) و (CL) که روی بسته بندی نوشته شده است، باشید. البته این را هم بدانید مکملی که می خرید حتما لازم نیست همه تایید ها را داشته باشد.

  برای خرید بهترین مولتی ویتامین چقدر باید هزینه کنیم؟

  این را بدانید که قیمت به معنای کیفیت نیست. بعضی از مولتی ویتامین های گران قیمت وجود دارند که در تست های (CL) شکست خورده اند. در کنار این ها، مولتی با قیمت مناسب هستند که همه تست ها را گذرانده اند. پس مهم این است، مکملی که انتخاب می کنید، با کیفیت باشد و تایید های لازم را داشته باشد.

  چگونه مولتی ویتامین مناسب خود را پیدا کنیم؟

  در سال هایی که توانایی باردار شدن را دارید، مطمئن شوید ۴۰۰ میکروگرم فولیک اسید داشته باشد که به رشد سلول های جدید کمک می کند. در دوران بارداری، مولتی ویتامین مورد استفاده باید ۶۰۰ میکروگرم فولیک اسید داشته باشد. این ماده مغذی باعث کاهش بروز نقایص هنگام تولد، مانند نقص لوله عصبی اسپینا بیفیدا می شود. زنان پیش از یائسگی باید به دنبال مولتی ویتامین های با آهن بالا باشند. زیرا در دوران قاعدگی خون از دست می دهند، اما زنان یائسه بهتر است مولتی بدون آهن مصرف کنند.

  زیرا میزان بالای آهن، باعث بروز بیماری های قلبی می شود. کسانی که سرطان دارند باید مواظب باشند که چه مولتی استفاده می کنند چون سلول های سرطانی هم برای رشد، نیاز به ویتامین دارند. پس چنین افرادی قبل از استفاده حتما باید با پزشک خود مشورت کنند.

  چطور بگوییم که برنامه غذایی مان کامل است یا خیر؟

  آب سبزیجات را با غرور سر می کشیم، بشقاب ناهار خود را با انواع سبزیجات رنگارنگ می کنیم ( بعضی وقت ها البته ) و مولتی ویتامین روزانه مان را هم سر وقت می بلعیم! همه این کارها برای چه؟ فقط برای اینکه مطمئن شویم ویتامین و مینرال مورد نیاز خود در طول روز را گرفته ایم. اما، این کار ساده نیست، هر چقدر هم بروکلی بخورید گاهی برخی ویتامین ها و مینرال ها را جا می اندازید، چون نمی توان گفت سطح هر کدام از اینها جدا گانه چه مقدار است.

  ابتدا اجازه دهید یک خبر خوب بدهم، روزهایی که یک فرد بر اثر کمبود شدید ویتامین و مینرال دچار بیماری هایی نظیر بری بری می شد گذشته است و ما همچین موردی را شاهد نیستیم. اما مشکل امروز افرادی هستند که بیماری های دستگاه گوارش دارند و یا برنامه های غذایی استفاده می کنند موجب کاهش سطح ویتامین و مینرال در بدنشان می شود.

  کمبود مینرال بیشتر از کمبود ویتامین است و بهترین راه برای فهمیدنش نگاهی جامع به برنامه غذایی است که داریم. اگر رنگین کمانی از میوه ها و سبزیجات، غلات کامل، روغن های سالم و پروتئین بدون چربی مصرف کنید و اگر عملکرد گوارشی طبیعی داشته باشید، شانس اینکه کمبود مواد مغذی داشته باشید تقریبا صفر است.

  بهترین مولتی ویتامین

   

  اگر بعد از مصرف مولتی ویتامین، حالت تهوع داشتیم چه کار کنیم؟

  یکی از راه ها تغییر مولتی ویتامینی است که استفاده می کنید. آزمون و خطا، بهترین راه برای پیدا کردن مارکی است که با معده سازگار است و آن را تحریک نمی کند.

   

  آیا مصرف ویتامین به صورت شربت بهتر از قرص است؟

  با اینکه گفته می شود بهتر است تمام مواد مغذی مورد نیاز بدنمان را از برنامه غذایی متعادل و سالم دریافت کنیم اما با وجود تلاش زیادی هم که می کنیم باز ممکن است مشغله زیاد کاری، مسافرت و کلی دلیل دیگر باعث شوند عادت غذایی مان آنطور که باید پیش نرود و برای جبران دریافت مواد مغذی دست به دامان مکمل ها شویم.

  انتخاب یک مکمل مناسب از میان انواع بی شماری که وجود دارد کارِ مشکلی است. بنابراین با کمک متخصصین به شما می گوییم چه ویتامین هایی ارزش دریافت دارند. مکمل ها می توانند ویتامین هایی که از غذاها دریافت می کنید را افزایش دهند و کمک کنند به اندازه نیاز روزانه بدن برسند. دریافت کافی ویتامین هایی که بدنتان نیاز دارد کمک می کند احساس و عملکرد بدنتان در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

  انتخاب های ضعیف غذایی و برنامه های غذایی نا متعادل روی میزان دریافت مواد مغذی تاثیر می گذارد و به همین خاطر است که بسیاری از افراد نمی توانند ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدنشان را به اندازه کافی دریافت کنند. دریافت ناکافی ویتامین های ضروری منجر به کمبود می شود و خطر ابتلا به مشکلات شایع سلامت از جمله بیماری های قلبی، انواع سرطان ها، ضعف سلامت استخوان ها و دیابت نوع ۲ را افزایش می دهد. مواد مغذی اصلی که بیشتر مواقع مردم دچار کمبودشان می شوند عبارتند از ویتامین B2، منیزیم و زینک.

   

  بهترین مولتی ویتامین ها برای کودکان

  شما تلاش می کنید به کودکتان انواع میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی بدهید، اما آیا در این میان چیزی جا نیفتاده؟

  یک برنامه غذایی کامل کلید سلامت و رشد مناسب کودک است. از همان ابتدا به کودک خود میوه های تازه سبزیجات و غلات کامل را پیشنهاد بدهید. اگر می خواهید مطمئن شوید او هر آنچه را که لازم دارد از برنامه غذایی اش دریافت می کند، این مکمل ها را اضافه کنید تا فضاهای خالی برنامه کودک را بپوشاند.

   

  ۱- قطره ویتامین D

  کودکان برای جلوگیری از نرمی استخوان و تقویت سیستم ایمنی بدنشان در برنامه غذایی خود به ویتامین D نیاز داردند. بسیاری از افراد بالغ و کودکان مقدار زیادی ویتامین D را با قرار گرفتن زیر نور آفتاب جذب می کنند، اما متخصصان می گویند با این حال باز هم ممکن است کودکان به اندازه کافی ویتامین جذب نکنند. چند قطره ویتامین D به برنامه غذایی کودک خود اضافه کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی از این ویتامین مهم دریافت می کند.

   

  ۲- ریشه شیرین بیان

  شاید لازم نباشد کودکتان هر روز ریشه ی شیرین بیان مصرف کند، اما این مکمل برای زمانی که او از گلو درد، سرفه، یا یک بیماری ویروسی رنج می برد بسیار مفیدی است. ریشه شیرین بیان می تواند پاسخ سیستم ایمنی بدن کودک را سرعت ببخشد تا بدن بتواند عفونت را دفع کند. قبل از استفاده این مکمل با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید، چون ممکن است در برخی موارد با داروهای تجویزی تداخل پیدا کند.

  بهترین مولتی ویتامین

   

  ۳- روغن ماهی یا روغن بذر کتان

  بدن کودک شما قادر نیست اسید چرب های امگا ۳ و امگا ۶ که در روغن ماهی و بذر کتان پیدا می شود تولید کند، اما این موارد برای سیستم ایمنی، آرام کردن التهاب، و ایجاد سلول های سالم بسیار مهم هستند. اگر از خانواده هایی نیستید که به صورت مرتب ماهی استفاده می کنند احتمال اینکه کودکتان کمبود امگا ۳ و امگا ۶ داشته باشد زیاد است. با اضافه کردن بذر کتان خرد شده و ماهی یا مکمل روغن ماهی به برنامه او این کمبود را برطرف کنید.

  ۴- آنزیمهای جویدنی

  شاید با استفاده از مکمل های پروبیوتیک بتوانید به راحتی مشکلات هضم کودک خود را برطرف کنید، اما بعضی از کودکان حتی بعد از اضافه شدن پروبیوتیک همچنان از گاز، نفخ، یبوست و اسهال رنج می برند. اگر نگران وضعیت گوارش کودک خود هستید به برنامه غذایی او آنزیم های جویدنی اضافه کنید. این آنزیم ها را می توانید در آناناس و پاپایا پیدا کنید. این مکمل ها تضمین می کنند که کودک می تواند به اندازه کافی مواد مغذی جذب کند.

   

  ۵- GABA ( گاما آمینوبوتیریک اسید )

  GABA مخفف نام یک نوع ماده شیمیایی است که به صورت طبیعی در مغز تولید می شود. اگر فرزندتان به صورت طبیعی کمبود این ماده را دارد، ممکن است درگیر بی خوابی، مشکلات خلق و خو و اضطراب باشد. اگر نگران وضعیت خلق و خو، استرس و الگوی خواب فرزند خود هستید با پزشک صحبت کنید تا به برنامه غذایی او GABA اضافه کند. GABA همچنین ممکن است برخی نشانه های مرتبط با بیش فعالی را نیز کاهش دهد.

   

  ۶- پودر سبز

  مکمل های پودر سبز از کلروفیل در غذاهایی نظیر یونجه سرچمه می گیرد. به سادگی می توانید مقداری از آن را در آبمیوه یا آب آشامیدنی کودک خود اضافه کنید تا مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی وارد برنامه غذایی او شود. همچنین این پودر هر نوشیدنی را تبدیل به سبز روشن می کند که برای کودک جذاب است.

   

  ۷- پروبیوتیک ها

  قسمت اعظمی از سلامت کودکتان به عملکرد دستگاه گوارش او بستگی دارد. متاسفانه بسیاری از کودکان با مشکل بیماری های معده و هضم درگیر هستند که می تواند باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن شود. مکمل های پروبیوتیک، می توانند باکتری های خوب معده را تقویت کنند و باعث دفع بیماری و ناراحتی معده شوند. این مکمل ها مخصوصا اگر فرزندتان مشکل یبوست، اسهال و دیگر بیماری های معده داشته باشد بسیار مهم هستند.

  بهترین مولتی ویتامین

   

  ویتامین های جامد در برابر مایع

  ظاهرا انتخاب ویتامین هایی که می خواهید دریافت کنید تنها نیمی از مسیر است. کار بعدی تصمیم گیری درباره محصولی است که می خواهید انتخاب کنید. این محصولات در دو نوع جامد و مایع وجود دارند. جدای ترجیح شخصی که کدام را بیشتر می پسندید آیا این دو نوع با یکدیگر فرقی هم دارند؟ بله فرق دارند.

  مکمل های خوراکی که به صورت نوشیدنی گازدار ارائه می شوند در واقع طوری طراحی شدند که مواد مغذی را به صورت موثر جذب بدنتان کنند. بسیاری از مکمل های جامد به آرامی مسیر گوارشی را می پیمایند و ممکن است روند جذبشان توسط غذاها و دیگر مواد شیمیایی متوقف شود.

  مکمل های گازدار کاملا در آب حل می شوند بنابراین به سادگی از مسیر گوارشی عبور کرده و مقدار بیشتری از آن جذب بدن می شود. همچنین این محلول باعث می شود اسید معده با آنچه خوردید تماس پیدا نکند و موجب تحریک و سوزش سر دل نشود. به علاوه ویتامین های محلول در آب کمک می کنند اضافات به جای ذخیره شدن در بدن از آن دفع شوند اما مواردی نیز وجود دارد که مکمل های جامد را برتر می کند.

  ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود. بهتر است ویتامین C را به صورت قرص یا کپسول استفاده کنید تا به مرور وارد بدن شود و پایداریش افزایش بیابد. برای نحوه استفاده درست از آن نیز می توانید کلیک کنید.


  خواص و منابع ویتامین C

  در مورد زینک نیز همینطور است اگر می خواهید برای طولانی مدت سطح زینک و ویتامین C بدنتان بالا بماند بهتر است از مکمل های جامد استفاده کنید. با این حال اگر سطح ویتامین C بدنتان بسیار پایین است و می خواهید به صورت آنی آن را افزایش دهید توصیه می شود از ویتامین C به صورت محلول استفاده کنید. متوجه شدیم که مکمل های جامد و محلول هر کدام بدی ها و خوبی هایی دارند و اینکه کدام مورد را برای استفاده انتخاب کنید بیشتر به ترجیح شخصی خودتان بر می گردد.

   

  ویتامین ها و مینرال ها چگونه کار می کنند؟

  ما به آنزیم های فعال شده نیاز داریم تا بتوانیم تمام عملکردهای بدنی خود را انجام دهیم. آنزیم ها با ویتامین ها و مینرال ها فعال می شوند. آنزیم های مشخص به ویتامین های خاصی نیز برای فعال شدن نیاز دارند. برای مثال یک آنزیم خاص برای فعال شدن به ویتامین B6 نیاز دارد. این آنزیم باید فعال باشد تا تکان های عصبی به نوک انگشتان ارسال شوند. اگر کمبود ویتامین B6 وجود داشته باشد، ممکن است نوک انگشتان دستتان احساس مور مور شدن داشته باشید.

  نشانه های کمبود ویتامین ها چیست؟

  اما اگر از آن دسته باشیم که نوع غذا خوردنمان مشکل ساز است چه؟ گاهی اسیر یک نوع برنامه غذایی می شویم چون به آن عادت کردیم، اگر این چنین است به احتمال زیاد در برخی از مواد مغذی خاص بیشتر از موارد دیگر کمبود دارید. گاهی اوقات برای شناسایی کمبود ویتامین هیچ علائمی وجود ندارد اما اگر هر کدام از نشانه هایی که گفته می شود را دیدید حتما به پزشکتان مراجعه کنید تا متوجه شوید چه خبر است.

  ویتامین  : مشکل بینایی – با شب کوری و کاهش عملکرد سیستم ایمنی شروع می شود.

  ویتامین B : کمبود انرژی – افسردگی و بد شدن خلق و خو – خشکی پوست و ریزش مو
  ویتامین : بی حالی، درد عضلانی، این افراد به سادگی کبود می شوند و از لثه هایشان خون می آید.
  ویتامین : سرعت ابتلا به نرمی استخوان را افزیش می دهد ( قوس برداشتن استخوان های پا ) . همچنین کمبود ویتامین D سبب ضعیف شدن ساختار استخوان و شکنندگی آن می شود ( پوکی استخوان ) .
  ویتامین E : کم خونی و آسیب رسیدن به سلول های عصبی
  پتاسیم: گرفتگی عضلات، ضعف و آریتمی قلبی
  آهن : کم خونی و ریزش مو
  کلسیم :  بی قراری، پریدن چشم و آریتمی
  سدیم : ضعف، گرفتگی، گیجی منتهی به کما

   

  بهترین روش برای پیشگیری از کمبود ویتامین چیست؟

  برنامه غذایی سالم شامل غذاهای کامل استفاده کنید. ویتامین ها و مینرال ها به صورت هم افزایی با یکدیگر کار می کنند، این یعنی برنامه غذایی ما به انواع مختلف غذا نیاز دارد. برای مثال وقتی یک پرتقال می خورید، مطمئن شوید که مقداری از قسمت سفید رنگ آن نیز استفاده می کنید. این قسمت دارای بیوفلاونوئید است که به بدن در جذب ویتامین C از میوه پرتقال کمک می کند. این مثالی کامل از این بود که چرا باید یک میوه تازه را با تمام اجرایش از جمله پوست و گوشتش میل کنیم.

  اهمیت ورزش را نیز نباید فراموش کنیم. ورزش به بدن کمک می کند استخوان هایی قوی بسازد و جریان خون را بهبود می بخشد که این کار مواد مغذی را به سراسر بدن می فرستد. استفاده از برنامه غذایی سالم و مولتی ویتامین مینرال در کنار آن کمک می کند سطح ویتامین و مینرال های بدن را در حالتی طبیعی نگه داریم و بتوانیم سالم و پویا زندگی کنیم.

  بدن به سوختی درست احتیاج دارد تا درست کار کند، پس با غذاهای سالم به آن سوخت رسانی کنید تا دیگر نگران کمبود ویتامین ها و مینرال ها نباشید. یادتان باشد آنچه که می خورید هستید! پس هرگز به دنبال رژیم های تک غذایی نروید چون شما را با کمبود ویتامین های بسیاری روبه رو می کند. بهتر است به دنبال رژیمی مثل رژیم دکتر کرمانی باشید که تمام مواد مغذی را دریافت می کنید مثل خانم فاطمه جوادی با ۲۰ کاهش وزن از رژیم دکتر کرمانی دچار کمبود ویتامین ها نشد.


  گفت و گویی با خانم فاطمه جوادی

  رژیم لاغری دکتر کرمانی

  Sending
  User Review
  3.73 (15 votes)
  ترتیبی که مجله سلامتی دکتر کرمانی برای خواندن مطالب ویتامین به شما توصیه می کند.
   به اشتراک بگذارید

  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *

  دیدگاه های شما

  شمی ۱۸ اسفند ۱۳۹۸

  سلام من عذا خیلی کم میخورم وزنم زیاد قدم 157 وزنم 83 بخاطر کمبود ویتامین باشه

  کارشناس به اندام ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. خیر لزوما نمی شه گفت اضافه وزنتون به دلیل کمبود ویتامین هاست. چون عوامل زیادی در این موضوع دخیل هستن، ممکنه فرد کم تحرکی باشید. بعضی از بیماری ها هم مثل کم کاری تیروئید موجب کاهش متابولیسم و در نتیجه کاهش وزن می شن. بهترین کار یک چکاپ کامل هست.

  sara ۰۵ اسفند ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من زیر چشمم ی خورده سیاه شده از کمبودی ویتامین میشه یا خیر؟

  کارشناس به اندام ۰۶ اسفند ۱۳۹۸

  دوست عزیز کبودی زیر چشم می تونه به علت تغییرات مختلفی در بدن رخ بده، گاهی کم خونی، غلظت خون، بی خوابی، کم آبی بدن، مصرف توتون و تنباکو، اگزما، نارسایی کلیه و مشکلات معده باعث سیاهی دور چشم میشه

  محمدرضارحمتی زاده ۱۶ بهمن ۱۳۹۸

  سلام بنده گاهی وقت ها استرسم میگیره و نمیتونم هیچ کاری رو انجام بدم وحتی نمیتونم غذا هم بخورمبه نظر شما باید چکار کنم ممنون

  کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. استرس گاهی باعث بی اشتهایی عصبی میشه که یک مسئله ی روحی هست و باید از طریق مشاور تغذیه بررسی و درمان میشه، توصیه می کنم مشکلتون رو از طریق واتساپ یا تلگرام به این شماره: 09123048918 مطرح کنید تا روانشناسان تغذیه ی ما راهنماییتون کنن.

  یلدا ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من یلدا هستم مشکل کم خونی دارم

  کارشناس به اندام ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

  سلام یلدای عزیز اگر مشکل کم خونی شما جدی هست که باید تحت نظر پزشک دارو مصرف کنید وگرنه با مولیت ویتامین های حاوی آهن، زینک پلاس و مواد غذایی سرشار از آهن مثل گوشت قرمز، جگر و تخم مرغ می تونید تا حدودی این مشکل رو برطرف کنید.

  زینب ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

  سلام.من گاهی ناگهان گرسنه میشم و هرچی میخورم سیرم نمیکنه آیا مصرف مولتی ویتامین در حل این مشکل کمک میکنه؟ ضمنا یکماه بدن سازی میرم مربی میگه قرص جوشان c بخوربد ایا مصرفش ضرر نداره به صورت روزانه؟

  کارشناس به اندام ۱۰ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز مصرف مولتی ویتامین بالعکس باعث افزایش اشتها میشه. اما این به معنای این نیست که نباید مصرفش رو کنار بگذارید یا قطع کنید. مصرف ویتامین C به صورت روزانه مشکل زا نیست به شرطی که بیشتر از 75 میلی گرم برای خانم ها و 90 میلی گرم برای آقایان نباشه. البته این میزان رو می تونید از طریق رژیم غذایی هم تامین کنید.

  ارمیا ۰۴ بهمن ۱۳۹۸

  سلام من 18 سالمه یک کودک 8 ماهه دارم و وزنم 38 و قد 157 هست خیلی لاغرم چه مکمل و قرصی رو باید استفاده کنم تا بتونم وزن اضافه کنم

  کارشناس به اندام ۰۸ بهمن ۱۳۹۸

  دوست عزیز برای افزایش وزن هیچ نیازی به مصرف دارو یا قرص نیست، البته منظور مولتی ویتامین ها نیست چون مولتی ویتامین ها ضرری به دنبال ندارن. مصرف قرص های افزایش وزن شاید بتونه وزنتون رو بالا ببره، اما عوارضی که ایجاد می کنه به شدت به بدنتون آسیب می رسونه. شما به یک رژیم غذایی چاقی، رعایت برنامه ی غذایی خاص و افزایش مصرف کالری های سالم دارید. برای مشاوره ی رایگان و دریافت رژیم چاقی عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  بهزاد ۲۹ دی ۱۳۹۸

  سلام من مقداري فشار خون دارم و 53 سالمه مي خواستم بدونم مصرف قرص دي-ويت اكتيو براي تنظيم فشار خون تاثير دارد .بخاطر مقدار پتاسيم و منيزيم موجود در آن.

  کارشناس به اندام ۰۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله به دلیل وجود پتاسیم و منیزم می تونه تا حدودی در تنظیم فشار خون موثر باشه

  ابوالفضل ۲۱ دی ۱۳۹۸

  سلام من وزنم ۸۳هستش الان دوماه میریم باشگاه بدنسازی به این وزن رسیدم ۸کیلو کم کردم مربیم گفته یک روز درمیون مولتی ویتامین بخور،خواستم سوال کنم چه مولتی ویتامینی بخورم وچه ساعتی بخورم

  کارشناس به اندام ۲۳ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. دوست عزیز هر نوع مولتی ویتامین که حاوی املاح و مواد معدنی و انواع ویتامین ها باشه مفیده می تونید از مولتی ویتامین هایی مثل سان استول، ول من و زینک پلاس. اما زمان مصرفش بیشتر به نوع مولتی ویتامینی که انتخاب می کنید بستگی داره که این رو از پزشک های داروساز که در داروخانه ها حضور دارن می تونید بپرسید.

  مریم ۱۲ دی ۱۳۹۸

  ممنون از وقتی که گذاشتید. سپاس

  کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۳۹۸

  خواهش می کنم دوست عزیز.

  مهران ۱۰ دی ۱۳۹۸

  سلام جناب کارشناس عذز میخوام من بعلت زخم معده چون از خیلی از میوه ها وسبزی منع شدم ویتامین بدنم کم شده. شما چه نوع قرص ویتامینی پیشنهاد میکنید که بخورم و معدم اذیت نشه. لطفا کمکم کنید

  کارشناس به اندام ۱۲ دی ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. مولتی ویتامین ول من، سان استول و زینک پلاس برای شما مفید هستند.

  ..... ۰۶ دی ۱۳۹۸

  سلام من برای چاقی روز در میان مولتی ویتامین مینرال استفاده میکنم بنظرتون تاثیر داره؟

  کارشناس به اندام ۱۵ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز مولتی ویتامین ها شاید به تنهایی عامل افزایش وزن نشن، اما با تاثیری که بر روی افزایش اشتها دارن، احتمال زیادی داره که وزن رو هم بالا ببرن.

  مریم ۰۲ دی ۱۳۹۸

  سلام من دختر۲۶ساله باوزن ۵۰قد۱۶۲غذاخوردنم خوبه تاحدودی اشتهام خوبه امانمیدونم چراچاق نمیشم از۵۰تکونی نمیخورم سه هفته پیش ازمایش کامل دادم گفتن سالمم دکترمتخصص قرص جوشان مولتی ویتامین بم داد بازم خودمم اثری نکردراهنماییم کنیدباتشکر

  کارشناس به اندام ۲۹ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. اگر از سلامت جسمانیتون اطمینان دارید، بهتره مولتی ویتامین های اشتها آور میل کنید. ورزش بدنسازی و تغذیه ی مناسب بعد از اون هم می تونه بهتون کمک کنه. سعی کنید پروتیئن، زیاد مصرف کنید، تعداد وعده های غذایی رو افزایش بدین، برای میان وعده از آب میوه، آجیل، شیر موز یا کره بادام زمینی استفاده کنید و غذا رو با دوستانتون میل کنید. در صورتی هم که تمایل به دریافت رژیم چاقی دارید، عدد 24 رو به شماره 30006026 پیامک کنید تا پشتیبان های ما با شما تماس بگیرن

  مریم ۰۲ دی ۱۳۹۸

  با سلام و احترام. دختری 14 ساله با وزن و قد زیر صدک 3 دارم.(وزن 32 و قد 138)ایشون با تاخیر رشد داخل رحمی و با وزن 1و نیم کیلو به دنیا آمد.جز اینکه هیچ اشتهایی به غذا نداره تنوع کل خوراکی هایی که میخوره به تعداد انگشتان یک دست هم نیست. مصرف لبنیات میوه تنقلات صفره.دست خودش هم نیست از بو و طعم غذاها حالش بد میشه معدش کلا روی هم خوابیده،چند ساله که فقط برای اینکه یه ذره انرژی برای دو سه ساعت مدرسه رفتن داشته باشه کمی فست فود و نوشابه با کلی عذاب وجدان میخوره با اینکه کلی متخصص گوارش و تغذیه بردم و خودم خیلی در این زمینه سعی کردم و انواع و اقسام مکمل ها رو دادم به هیچ نتیجه ای نرسیدم و روز به روز بدنش ضعیف تر میشه و زود مریض میشه. مشکل اینه که از همه چیز دچار تهوع و ضعف میشه و دارو و مواد جدید حتی به شکل مایع که طعم دار باشه نمیتونم استفاده کنم اگر میتونید لطفا کمکم کنید.

  کارشناس به اندام ۱۰ دی ۱۳۹۸

  دوست خوبم اگر می تونید با مولتی ویتامین های اشتها آور مثل سانستول که معمولا طعمشون هم خوب هست، به غذا خوردنشون کمک کنید. ممکنه این حالت تهوع به دلیل بیماری خاصی باشه، بد نیست یک آزمایش کلی بده تا دلیل این مشکل مشخص بشه. می تونید به روش های مختلف تشویقش کنید غذا بخوره مثلا غذاهایی که دوست داره با همون تنوعی که ترجیح می ده به میزان بیشتری بهش بدین و سعی کنید شرایطی رو فراهم کنید که غذا رو در کنار دوستان یا افرادی که دوسشون داره میل کنه.

  سها ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام من دختری ۲۶ساله قدم۱۶۲وزنم ۵۰.اشتهام تاحدودی خوبه غذامیخورم امانمیدونم چراچاق نمیشم از۵۰تکونی نمیخورم هرکی منومیبینه میگه چرااینقدلاغری ۳ هفته پیش ازمایش کامل دادم گفتن سالمم دکترمتخصص بم قرص جوشان مولتی ویتامین وقرص اهن فرودین داد تاثیری نداشت چ ویتامینی بخورم چاق شم بیشترصورتم؟؟

  کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

  دوست خوبم مصرف مولتی ویتامین به خودی خود باعث افزایش وزن نمی شه بلکه با افزایش اشتها می تونه به افزایش وزن هم کمک کنه. می تونید از شربت باریج، مولتی ویتامین های مینرال مثل ول کید، زینک سندروس، مولتی یورو ویتال و شربت سانستول استفاده کنید.

  ممد ۲۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام جناب کارشناس میخواستم راهنماییم کنید کدام مولتی‌ویتامین و مصرف کنم بنده سال ۸۶ لنفوم داشتم عمل کردم یک دور شیمی درمانی و پرتو درمانی گذروندم خدار شکر سلامتی مو به دست آوردم الان بعد یک سال از اون موقع هیچ دارو و قرصی استفاده نمیکنم فقط سالی یک بار میرم چکاب ولی وزنم خیلی پایینه و اشتهام کم یک دوره فارماتون استفاده کردم با معدم ساز کار نبود بنظر شما چه مولتی‌ویتامینی استفاده کنم ؟ با تشکر

  کارشناس به اندام ۰۹ دی ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز بهتره در این مورد با پزشکتون مشورت کنید چون مولتی ویتامین ها سلول های سالم و سرطانی رو نمی شناسن، بنابراین همانند یک آنتی اکسیدان از اکسید شدن تمام سلول ها از جمله سرلول های سرطانی جلوگیری می کنن. اما از اونجا که می فرمایید حالتون به لطف خدا خوب شده باز هم بهتره جانب احتیاط رو عمل کنید. مصرف مولتی ویتامین هایی مثل روی، آهن و ب کمپلکس مانعی نداره.

  ربیع ۲۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید. من 173سانت قد و 59کیلو وزن، گروه خونی ب منفی و 31سالمه، از اونجاییکه ورزش میکنم و در حین تمرین خیلی خسته میشم( کالری زیاد میسوزونم و اشتها هم ندارم زیاد) مصرف مولتی ویتامین تراپوتیک رو میتونم تا 1سال یا 6ماه هر روز مصرف کنم یا که مصرف این قرص محدودیت زمانی داره؟

  کارشناس به اندام ۱۳ بهمن ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر دوست عزیز این که می فرمایید انرژی کافی ندارید دلیلش می تونه کمبود آهن باشه. مولتی ویتامین تراپوتیک هم گزینه ی خوبیه اما هیچ مولتی ویتامینی رو به مدت طولانی نمی شه مصرف کرد. بهتره ابتدا آزمایش بدین و طبق نظر پزشک و به اندازه ی تعیین شده مصرف کنید.

  زهرا ۲۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام من وزنم 112کیلو بود به خاطر تنش عصبی اشتهام را از دست دادم اصلن نمیتونم غذا بخورم الان یکماه است وحدود14کیلو وزن کم کردم ولی درحال حاضر وزنم استپ کرده باید چکار کنم

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. اگر احساس می کنید کاهش وزنتون تنها علتش تنش های عصبی و مشکلات روحی هست حتما باید به کمک یک متخصص اعصاب و روان درمانش کنید، اما برای اطمینان خاطر یک چک آپ کلی هم انجام بدین تا مطمئن شید علتش مشکلات یا بیماری های جسمی نباشه.

  مرضیه ۲۷ آذر ۱۳۹۸

  سلام وقت به خیر من می خوام صورتم چاق بشه چه نوع ویتامینی استفاده کنم

  کارشناس به اندام ۰۱ دی ۱۳۹۸

  دوست عزیز به طور کلی ما واقعیتی به اسم چاقی موضعی نداریم. اما ویتامین های گروه ب می تونن تا حدودی می تونن به پر کردن صورت کمک کنن

  Hossein ۲۴ آذر ۱۳۹۸

  ببخشید جناب کارشناس میشه بفرمایین کدوم مولتی ویتامین برای من خوبه؟ساعت مصرفش چجوریه؟

  کارشناس به اندام ۲۶ آذر ۱۳۹۸

  دوست عزیز شما هیچ اطلاعاتی از خودتون نفرمودین. اما به طور کلی اکثر ما دچار فقر آهن و فقر روی هستیم. می تونید از مولتی ویتامین های زینک پلاس، ول من یا ب کمپلکس استفاده کنید. مصرفشم هم بستگی به نوع مولتی ویتامینی که مصرف می کنید. بسیاری از مولتی ویتامین ها اشتها آورند اگر می خواین دچار اضافه وزن نشید بهتره موقع خواب مصرف کنید.

  Empty ۲۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام،رژیم خود سرانه چه عوارضی داره. الان دوهفته که غذا هم خیلی کم کردم و پیاده روی خیلی میرم.

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. خودتون هم دارید اشاره می کنید که رژیم خودسرانه عوارض داره پس نسبت به عوارضش آگاه دارید. دوست عزیز رژیم خودسرانه باعث می شه تا دچار کمبود مواد مغذی بشید، بدنتون دچار استپ وزن بشه، دچار پوکی استخوان، ریزش مو، آسیب به پوست و از بین رفتن بافت عضلانی بشید. در واقع رژیمی صحیحه که در اون تمام گروه‌های غذایی وجود داشته باشه چون بدن ما به همه ی اونها نیاز داره.

  Hossein ۲۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام من بیست و هشت سالمه و قدم ۱۷۵ اصلا اشتها به غذا ندارم دکتر تغذیه هم رفتم ولی اصلا فایده نداره ازمایش هم میگیرم سالمن خیلی زود جوشم و عصبی گاهی اوقات استرسیم میشم هر راهی واسه چاقی رفتم ولی چاقتر نمیشم یعنی اشتها ندارم که چاق بشم!وزنم۵۵کیلو با مصرف این مکملا میشه اشتهام واقعا باز بشه اگه هست چی خوبه ؟

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بله اصولا مولتی ویتامین ها اشتها آور هستن و موجب افزایش وزن می شن. اگر اشتهاتون کمه غذاهایی بیشتر میل کنید که دوست دارید، غذا خوردن در جاهای جدید رو امتحان کنید و با آدم های خوش غذا هم سفره بشید. ورزش به خصوص ورزش بدنسازی هم بی تاثیر نیست.

  اکبر ۱۹ آذر ۱۳۹۸

  سلام هفته گذشته به دکتر مختص مراجعه کردم برای چاقی داروی چاقی شامل زینک،ویتامین دی ،ودونوع دگه هست الان میخواستم بدونم که من در سه وعده غذایی از جوانه گندم هم استفاده میکنم اشکال نداره ،تاثیر داروهای متخصص را خنثی نکنه باتشکر

  کارشناس به اندام ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. خیر مشکلی ایجاد نمی کنهو

  سارا ۱۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام مطالب جالبی بود. به نظرم زنان عموما می توانند همه ویتامین های مهم بدن خود را از راه انتخاب غذای مناسب دریافت کنند ولی برخی از آن ها نیاز دارند تا برای حفظ زیبایی پوست، رفع مشکلات قاعدگی، تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از کم خونی و... اقدام به خرید مولتی ویتامین کنند.

  حسین ۱۴ آذر ۱۳۹۸

  مولتی ویتامین: در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد، شما میتونید مولتی ویتامین خارجی را به صورت: قرص یا شرت خریداری و استفاده کنید.

  مژده ۱۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام مولتی ویتامین دیدی نیجر مفید هست?من رژیم لاغری دارم و میخام موهام ریزش پیدا نکنه و تمام ویتامین های بدنم تامین بشه چون کمی آنزیم کبدی من زیاد بود در آزمایش به دلیل اضافه وزن بیارم آیا این مولتی ویتامین به کبد آسیب نمیرساند?باتشکر

  کارشناس به اندام ۲۲ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. مصرف خودسرانه ی مولتی ویتامین ها به خصوص ویتامین آ اگر به میزان زیاد باشه می تونه منجر به اختلالات کبدی بشه. بهتره که زیر نظر پزشک متخصص مصرف بشه.

  ایاد ۱۷ آبان ۱۳۹۸

  باعرض سلام و خسته نباشید به کارشناس عزیز و محترم..من پسر ۱۸ساله هستم و زیاد دچار لاغری هستم وزنم ۶۲هس الان دوسال شد که من قرص آهن(زینک سولفات) و مولتی ویتامین مصرف میکنمو هیچ فایده ای نیس وبعضی وقتا هم یکم دچار سر گیجه میشم داروی چیزی ندارین که برامون پیشنهاد کنین

  کارشناس به اندام ۱۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. قبل از اینکه هر پیشنهادی بدیم، باید ابتدا دلیل مشکلتون مشخص بشه. آیا اشتها به غذا ندارید یا علت لاغری شما خدای نکرده بیماری خاصی هست؟ من پیشنهاد می کنم ابتدا به متخصص مراجعه کنید و در صورت لازم آزمایش، به درمان بپردازید.

  علی شدی ۱۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر من ضعف بدنی دارم ریزش مو لاغری بیش از حد ایا مولتی ها برام مفیدن یا ن

  کارشناس به اندام ۱۸ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. اگر علت ضعف بدنی و ریزش موتون، کمبود ویتامین ها باشن، بله مصرف مولتی ویتامین می تونه موثر باشه. می تونید با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش نسبت به تشخیص و درمان این مشکل اقدام کنید.

  مهدی ۱۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام خسته‌ نباشید. من یک ماه دیگه ۲۳ سالم میشه و ۱۷۸ سانت قدمه و ۵۷ کیلو وزن.خیلی وزنم کمه و میخوام وزنمو زیاد کنم ولی مشکلم اینه ک اشتهام خیلی کمه و تقریبا صبحانه نمیتونم بخورم و از یسری افراد ک پرسیدم گفتن واسه اینکه اشتهات باز بشه مولتی ویتامین بخور.میخواستم بدونم ک اینکار درسته؟؟و اگه درسته چه نوع مولتی ویتامینی باید بخورم؟؟و اینکه قرص بهتره یا شربت؟؟ خیلی خیلی ممنون

  کارشناس به اندام ۱۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. بله مولتی ویتامین ها تا حدود زیادی به افزایش اشتها کمک می کنن و می تونن موجب اضافه وزن بشن. می تونید از مولتی ویتامین زینک پلاس، مینرال یا ول من استفاده کنید. اینکه به صورت دارو مصرف بشه یا قرص بیشتر به ترجیح شخصی خودتون بر می گرده اما برای زینک بهتره بهتره به صورت قرص استفاده بشه.

  سهیل ۰۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام وقت شما بخیر ، من پسری سیزده ساله دارم‌ که اصلا میوه و سبزیجات نمیخوره و چهل کیلو وزن داره چه نوع داروی مکملی براش خوبه ،

  کارشناس به اندام ۱۶ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. توصیه ی ما این هست که با ترفندهای مختلف مثل تزئین میوه ها و سبزیجات یا تهیه ی سالاد میوه ها و یا تشویق های مختلف وادار به مصرف میوه ها و سبزیجاتشون کنید. ترکیبات بسیار مفید، ویتامین ها، املاح، فیبر و آب زیادی در میوه ها و سبزیجات وجود داره که شاید با هیچ مکملی قابل جبران نباشه. اما می تونید از هر مولتی ویتامینی که حاوی ویتامین های A، E، C، K نیاسین و مواد معدنی هست و مناسب سنشون استفاده کنید.

  فائزه ۰۸ آبان ۱۳۹۸

  با سلام و عرض خسته نباشید... من دختری 21ساله با اضافه وزن هستم... مدتی که دارم رژیم میگیرم... می خواستم بدونم مصرف مکمل ویتامین c , زینک پلاس، مولتی ویتامین مینرال، باعث اضافه وزن میشه یا میتونم همراه با رژیمم این مکمل هارو مصرف کنم؟

  کارشناس به اندام ۰۹ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. مکمل ها به خودی خود باعث افزایش وزن نمی شن و مصرف اونها در رژیم نه تنها مجازه بلکه ضروری هم هست. البته ممکنه برخی از مولتی ویتامین ها اشتها رو افزایش بدن که شما با مصرف غذاهای کم کالری و آزاد می تونید جبرانش کنید.

  یوسف ۰۲ آبان ۱۳۹۸

  باسلام خدمت شما. پسری 25 ساله هستم ک قبلا 53 کیلو بودم الان حدود 49 تا50 کیلو هستم، درد عضلانی مخصوصا قسمت ران پاها دارم و خستگی مفرط، بطوری ک تو کارای روزمره کم میارم، زود عصبی میشم و ی احساس ضعف اطراف معده و ناف دارم.. برای همه این مشکلات بارها وبارها دکتر رفتم متخصص داخلی متخصص قلب بخاطر درد قفسه سینه وقلبم، متخصص گوارش بخاطر ضعف معده، خلاصه همشون میگن مشکلت عصبیه و علائمت مال افسردگیه، و ایمی پرامین و آسنترا و مولتی ویتامین دادن و تری فلوئوپرازین و بعضا داروهای دیگه، ولی چندماهه ک فقط چندروز اول داروها یکم اثردارن ولی دوباره اوضاع خراب میشه و واقعا نمیدونم چیکارکنم، حس میکنم پیرشدم بدنم اصلا توان نداره.. قبلا تیروئید و اینام چک کردم خوب بودن. لطفا راهنمایی کنین

  کارشناس به اندام ۰۲ آذر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست گرامی اگر همه ی علائم فیزیکی و آزمایش ها رو بررسی کردین و هیچ مشکلی نداشتین. همون طور هم که بهتون گفتن احتمالا مشکل شما عصبی باشه. پیشنهاد می کنم به یک روانپزشک مراجعه کنید و در صورت تجویز دارو به هیچ وجه پیش از بهبودی کامل داروها رو قطع نکنید.

  محمد ۲۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید.پسری هستم 20ساله قد ۱۸۰ و وزن ۷۰کیلو آزمایش دادم و دکترم گفت کم خونی داری. اما سریع خسته میشم حوصله زیادی ندارم. در هنگام درس خوندن برای کنکور حتی نمیتونم بیشتر از یک صفحه بخونم سریع خسته میشم و پاهام بعضی اوقات سرد میشن. بعضی مواقع صبح از خواب پا میشم تا ده دقیقه یا پنج دقیفه جلو چشمام کاملا سیاه میشه بعد چند دقیقه کم کم میبینم. به نطرتون دلیشش کمبود ویتامین هست؟؟ اخه تقریبا جسم لاغری هم دارم. چه نوع مولتی ویتامینی مناسبه که بخرم و عواض کمتری برام داشته باشه؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدین

  کارشناس به اندام ۰۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز شما حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا دارو براتون تجویز کنن. این علائمی که می گین حتما باید درمان بشن تا تبدیل به عارضه های بزرگتری نشن. اگر کم خونی شما به دلیل کمبود ویتامین ها باشه احتمالا پزشک براتون قرص ویتامین B12، ویتامین C یا فولات تجویز می کنه. نشونه های کم خونی ناشی ویتامین موارد زیر هستند: - خستگی - رنگ پریدگی یا زرد شدن پوست - زخم در دهان و زبان - از دست دادن وزن - اسهال - کرخ شدن یا مور مور شدن دستها و پاها - ضعیف شدن ماهیچه ها - تحریک پذیری - حرکات غیر یکنواخت - گیجی و فراموشی شما می توانید این کم خونی را با مکمل درمانی و یا تغییر برنامه غذایی خود بر طرف نمایید.

  سارا ۲۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام، روزتون بخیر. من ۴۷ سالمه و پاییز که میشه بیشتر اوقات بعد از دوران پریود دچار ضعف و تهوع شدید می شوم، شما چه پیشنهادی و چه ویتامینهایی رو در چه مواقعی از شبانه روز پیشنهاد می کنید. با تشکر.

  کارشناس به اندام ۰۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. اگر به همراه حالت تهوع دچار نفخ و یبوست هم می شید ممکنه به دلیل کمبود ویتامین B۱۲ باشه، چون بدن میزان زیادی از این ویتامین را ذخیره می‌کند. این ویتامین در غذاهایی مثل جگر، قلوه، بوقلمون، ماهی تن و... وجود دارد. در مورد زمان مصرفش هم اگر می خواید مکمل خوراکی (زیر زبانی) ویتامین ب 12 مصرف کنید بهتره همراه آخرین وعده غذا (شام) باشد. در غیر این صورت همراه صبحانه یا ناهار این ویتامین را میل کنید.

  سلمان عیسوند ۲۵ مهر ۱۳۹۸

  سلام من ۲۴سالمع انرژیم کمه چ نوع مولتی ویتامین مصرف کنم الان ب کمپلس مصرف میکنم ی نوع معرفی کنید لطفا هر چی باشه

  کارشناس به اندام ۲۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روزتون بخیر. می تونید از قرص آهن به همراه ویتامین ث و یا مولتی ویتامین مینرال ول من (wellman) استفاده کنید.

  زهرا ۰۳ مهر ۱۳۹۸

  سلام ببخشید مادرم سرطان دارن چه مولتی ویتامینی خوبه؟

  کارشناس به اندام ۰۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. دوست عزیز یک فرد مبتلا به سرطان نیاز داره تا سلول های سرطانیش اکسید بشه اما، مولتی ویتامین در بدن به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کنه و از اونجا که بین سلول های سالم و سرطانی هیچ تمایزی قائل نمی شه، باعث حفظ سلول های سرطانی میشه. بنابراین در انتخاب مولتی ویتامین حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید. اما مصرف مولتی ویتامین هایی مثل روی، آهن و ب کمپلکس مانعی نداره.

  مرضیه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸

  ببخشید بهترین مولتی ویتامین برای خانمهای در سن 35 تا 40 چی هست

  کارشناس به اندام ۳۰ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. شما می تونید از مکمل های ول وومن استفاده کنید.

  سامان ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام مت رژیم غذای وورزش تی آرایکس انجام میدم مولتی ویتامین مناسب برای ورزش وپوست ومو وقوای جنسی وایمنی رابه من معرفی کنید .ممنون

  کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و خدا قوت. شما می تونید از مولتی ویتامین ول من استفاده کنید که تقریبا همه ی مواد معدنی رو در خودش داره

  آرش ۱۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام قد من ۱۸۰ وزن ۸۲ دچار ریزش مو شدم نمیدون از کمبود ویتامین هست یا استرس میخواستم بدونم آیا مولتی ویتامین از ریزش مو و استرس جلو گیری میکنه و کدوم مارک رو تهیه کنم بهتره

  کارشناس به اندام ۲۳ شهریور ۱۳۹۸

  سلام و وقتتون بخیر. ببینید دوست عزیز در صورتی که علت ریزش موهاتون به دلیل فقر ویتامین باشه، بله مولتی ویتامین ها می تونن تا حدودی در کاهش ریزش مو موثر باشن و ریزش اونها را کمتر کنن، اما توصیه می کنیم که حتما با انجام آزمایش از علت ریزش موهاتون مطلع بشین تا بهتر و ریشه ای تر بتونین درمانش کنین. مولتی ویتامین های حاوی زینک و بیوتین برای کاهش ریزش مو موثرن. می تونین از مولتی ویتامین ول من استفاده کنین.

  طوبی ۰۹ شهریور ۱۳۹۸

  سلام من افسردگی دارم واسترس زیاد در ضمن زخم معده هم دارم کدام مولتی ویتامین مفیده

  کارشناس به اندام ۰۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام و روز بخیر. بهترین ویتامین ها برای افراد مبتلا به زخم معده ویتامین A، ویتامین E، روی و گلوتامین و بهترین ویتامین ها و مواد معدنی برای درمان استرس و افسردگی منیزیم، کلسیم، روی، ویتامین C، ویتامین D و آهن هست.

  Hadis.kh ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

  سلام .من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۵ هست می خواستم بدونم قدم ۱۷۱ میشه ؟؟و آیا مولتی ویتامین بر افزایش قد تأثیر داره؟؟

  کارشناس به اندام ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. رشد قدی دختران بعد از سن بلوغ به شدت کم میشه. اگر هنوز به سن بلوغ نرسیدین احتمال اینکه قدتون بلندتر بشه، خیلی زیاد هست. اگر هم به سن بلوغ رسیدین با تغذیه صحیح (مصرف لبنیات)، ورزش و خواب به موقع و کافی (چون هورمون رشد در اوائل شب حدود ساعت 9 تا 11 بیشترین میزان ترشح رو داره) می تونین تا حدودی به رشد قد خودتون کمک کنید. مولتی ویتامین هم تا حدودی می تونه تاثیر گذار باشه

  Ali.z ۱۳ مرداد ۱۳۹۸

  سلام .خسته نباشید.من بیست سالمه و باشگاه میرم و دنبال افزایش وزن هستم.ایا میشه برای افزایش وزن از مولتی ویتامین ها استفاده کرد .؟ اگه میشه استفاده کرد چه مولتی ویتامینی رو پیشنهاد میکنید؟ممنون میشم جواب بدین.

  کارشناس به اندام ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. برای افزایش وزن در درجه اول باید تغذیه تون مناسب باشه باید وعده های غذاییتون بیشتر بشه و همینطور از میان وعده ها ی با کیفیت و ارزش غذایی بالااستفاده کنید مولتی ویتامین هم میتونه کمک کننده باشه چون یه جور مکمل غذایی هست که میتونید برای تامین ویتامین های بدنتون ازش استفاده کنید مثل opti woman opti man فارماتون ژیرتون

  معصومه ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

  کدوم مولتی ویتامین موهامو بلند و پوستم رو سفید میکنه کدم هم بلند باشه صورتم چاق ولی اندامم لاغر بمونه متشکر میشم اگه راهنماییم کنی

  کارشناس به اندام ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز. ویتامین E از جمله ویتامین هاییست که برای پوست، مو و ناخن ها بسیار مفیده. مصرف بیوتین نیز به رشد موها کمک می کنه. اصولا مولتی ویتامین نمی تونه به خودی خودش موجب افزایش وزن بشه اما ممکنه با افزایش اشتها منجر به چاق شدن بشه. بهتره اونها رو طبق تجویز پزشک و یا در ساعات پایانی روز مصرف کنید تا دچار گرسنگی نشید.

  حمیده ۳۱ تیر ۱۳۹۸

  من 49سا لم است مولتی ویتامین چی بخورم برا رفع خستیگم البته تیرویید کم کار دارم خوابم خوبه ولی بازم که سر وقت میخابم وقت بیدار شدن انگار نخابیدم همش احساس خستگی میکنم

  کارشناس به اندام ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

  سلام و وقت بخیر. خیر با هم تداخل دارویی ندارن. اما ال کارنتین نباید بیشتر از 500 واحد دریافت بشه

  مریم ۲۷ تیر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشین من درحال رژیمم و باشگاهم ورزش سنگین میکنم ۲۳ سالمه چه نوع مولتی ویتامینی ک قیممتشم چندان نباشه معرفی میکنیم

  کارشناس به اندام ۰۱ مرداد ۱۳۹۸

  سلام روزتون بخیر: opti woman، opti man، فارماتون، ژیرتون

  امیر ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید میشه یک مولتی ویتامین معرفی کنین که قیمتش هم مناسب باشه

  کارشناس به اندام ۲۵ خرداد ۱۳۹۸

  سلام. وقت بخیر. مولتی ویتامین های ایرانی نسبت به انواع خارجی قیمت مناسب تری دارند. متاسفانه مولتی ویتامین خارجی با قیمت پایین تقریبا وجود ندارد.

  بی تا ۲۸ فروردین ۱۳۹۶

  خیلی خوب.به خاطر اسم دکتر کرمانی این جارو مطالعه کردم ازاینکه راهنماییها همه جانبه بود برام مفید بود

  پژمان ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

  سلام خسته نباشید من پسری هستم با قد حدود 170 سانتی متر و وزن حدود 65 کیلوگرم و 18 سالمه اگر بخوام قدم افزایش پیدا کنه و پوستم روشن بشه و قوی تر بشم باید چه نکاتی رو رعایت کنم و بهترین قرص همراه با مناسب ترین قیمت برای رسیدن به خواستم کدوم قرص هست؟؟؟ اضافه کنم که من قرص زینک پلاس هم مصرف میکنم لطفا در سریع ترین زمان ممکن به سوالم پاسخ بدید با تشکر

  کارشناس به اندام ۰۷ خرداد ۱۳۹۸

  سلام. برای افزایش قد تغذیه ی سالم همراه با مصرف کلسیم و پروتئین به همراه ورزش در سن شما توصیه می شه. تغذیه ی سالم به روشن شدن رنگ پوست هم کمک می کنه