بهترین مولتی ویتامین کدام است؟

خانه » زندگی رژیمی » برنامه ریزی رژیم » بهترین مولتی ویتامین کدام است؟
مولتی ویتامین

شاید برای سالیان زیادی به خود می گفتید اگر روزانه یک عدد مولتی ویتامین بخورم، عمر طولانی تری خواهم داشت. اما آیا هر نوع مولتی ویتامینی که استفاده کنیم نتیجه همان است؟

سازمان های نظارت بر شرکت های تولید مولتی ویتامین دریافتند که بعضی مولتی ویتامین ها، مقدار خیلی زیاد و یا خیلی کمی از برخی ویتامین ها دارند. همچنین در بعضی از این مکمل ها، مواد خطرناکی مانند سرب به کار رفته است. سپس مقاله ای جنجالی توسط نشریه ها در دانمارک و دیگر کشورهای اروپایی پخش شد که در آن ادعا می شد:

مولتی ویتامین نه تنها باعث طول عمر نمی شود، بلکه عمر را کوتاه می کند. واقعا داستان چیست؟ به همین دلیل با متخصصان تغذیه و اساتید دانشگاه های معتبر صحبت کردیم تا این ابهامات گیج کننده که درباره مولتی ویتامین ها به وجود آمده است رفع شود.

آیا مولتی ویتامین ها بی خطر هستند؟

سالیان زیادی است که مکمل های ویتامین توصیه می شوند. این ویتامین ها به کسانی که رژیم دارند و یا از نظر مصرف میوه و سبزیجات محدودیت دارند کمک می کند ویتامین های کلیدی را دریافت کنند. بعید است یک مقاله انتقادی بتواند نظر متخصصان را درباره مولتی ویتامین ها عوض کند. همچنین مولتی ویتامین های بدون سرب هم ساخته می شود که دیگر آن مواد خطرناک را در خود ندارند. مقاله انتقادی که منتشر شده بود به این مسئله اشاره ای نکرده بود.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، این است که از مکمل های تایید نشده استفاده نکنید. روی بسته های مولتی به دنبال برچسب بدون سرب و برای مصرف روزانه بگردید تا مطمئن شوید ناخالصی ندارد. همچنین به دنبال تایید مراکزی همچون (NSF) (USP) و (CL) که روی بسته بندی نوشته شده است، باشید. البته این را هم بدانید مکملی که می خرید حتما لازم نیست همه تایید ها را داشته باشد.

مولتی ویتامین

برای خرید بهترین مولتی ویتامین چقدر باید هزینه کنیم؟

این را بدانید که قیمت به معنای کیفیت نیست. بعضی از مولتی ویتامین های گران قیمت وجود دارند که در تست های (CL) شکست خورده اند. در کنار این ها، مولتی ویتامین های با قیمت مناسب هستند که همه تست ها را گذرانده اند. پس مهم این است، مکملی که انتخاب می کنید، با کیفیت باشد و تایید های لازم را داشته باشد.

چگونه بهترین مولتی ویتامین مناسب خود را پیدا کنیم؟

در سال هایی که توانایی باردار شدن را دارید، مطمئن شوید 400 میکروگرم فولیک اسید داشته باشد که به رشد سلول های جدید کمک می کند. در دوران بارداری، مولتی ویتامین مورد استفاده باید 600 میکروگرم فولیک اسید داشته باشد. این ماده مغذی باعث کاهش بروز نقایص هنگام تولد، مانند نقص لوله عصبی اسپینا بیفیدا می شود. زنان پیش از یائسگی باید به دنبال مولتی ویتامین های با آهن بالا باشند. زیرا در دوران قاعدگی خون از دست می دهند، اما زنان یائسه بهتر است مولتی بدون آهن مصرف کنند.

زیرا میزان بالای آهن، باعث بروز بیماری های قلبی می شود. کسانی که سرطان دارند باید مواظب باشند که چه مولتی استفاده می کنند چون سلول های سرطانی هم برای رشد، نیاز به ویتامین دارند. پس چنین افرادی قبل از استفاده حتما باید با پزشک خود مشورت کنند.

مولتی ویتامین

چطور بگوییم که برنامه غذایی مان کامل است یا خیر؟

آب سبزیجات را با غرور سر می کشیم، بشقاب ناهار خود را با انواع سبزیجات رنگارنگ می کنیم ( بعضی وقت ها البته ) و مولتی ویتامین روزانه مان را هم سر وقت می بلعیم! همه این کارها برای چه؟ فقط برای اینکه مطمئن شویم ویتامین و مینرال مورد نیاز خود در طول روز را گرفته ایم. اما، این کار ساده نیست، هر چقدر هم بروکلی بخورید گاهی برخی ویتامین ها و مینرال ها را جا می اندازید، چون نمی توان گفت سطح هر کدام از اینها جدا گانه چه مقدار است.

ابتدا اجازه دهید یک خبر خوب بدهم، روزهایی که یک فرد بر اثر کمبود شدید ویتامین و مینرال دچار بیماری هایی نظیر بری بری می شد گذشته است و ما همچین موردی را شاهد نیستیم. اما مشکل امروز افرادی هستند که بیماری های دستگاه گوارش دارند و یا برنامه های غذایی استفاده می کنند موجب کاهش سطح ویتامین و مینرال در بدنشان می شود.

کمبود مینرال بیشتر از کمبود ویتامین است و بهترین راه برای فهمیدنش نگاهی جامع به برنامه غذایی است که داریم.

با رژیم دکتر کرمانی دچار سوء‌تغذیه نمی‌شی.
اگه رنگین‌کمانی از میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین‌ها رو مصرف کنی، هیچ وقت بدنت دچار کمبود ویتامین‌ها نمی‌شه. احتمال کمبود مواد مغذی تو رژیم دکتر کرمانی بسیار پایینه. هر جا هم نیاز باشه بهت توصیه می‌شه که از مولتی‌ویتامین‌های مینرال استفاده کنی.
با رژیم دکتر کرمانی بدون نگرانی وزن کم کن
دریافت رژیم
kermany

اگر بعد از مصرف مولتی ویتامین، حالت تهوع داشتیم چه کار کنیم؟

یکی از راه ها تغییر مولتی ویتامینی است که استفاده می کنید. آزمون و خطا، بهترین راه برای پیدا کردن مارکی است که با معده سازگار است و آن را تحریک نمی کند.

آیا مصرف ویتامین به صورت شربت بهتر از قرص است؟

با اینکه گفته می شود بهتر است تمام مواد مغذی مورد نیاز بدنمان را از برنامه غذایی متعادل و سالم دریافت کنیم اما با وجود تلاش زیادی هم که می کنیم باز ممکن است مشغله زیاد کاری، مسافرت و کلی دلیل دیگر باعث شوند عادت غذایی مان آنطور که باید پیش نرود و برای جبران دریافت مواد مغذی دست به دامان مکمل ها شویم.

انتخاب یک مکمل مناسب از میان انواع بی شماری که وجود دارد کارِ مشکلی است. بنابراین با کمک متخصصین به شما می گوییم چه ویتامین هایی ارزش دریافت دارند. مکمل ها می توانند ویتامین هایی که از غذاها دریافت می کنید را افزایش دهند و کمک کنند به اندازه نیاز روزانه بدن برسند. دریافت کافی ویتامین هایی که بدنتان نیاز دارد کمک می کند احساس و عملکرد بدنتان در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

انتخاب های ضعیف غذایی و برنامه های غذایی نا متعادل روی میزان دریافت مواد مغذی تاثیر می گذارد و به همین خاطر است که بسیاری از افراد نمی توانند ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدنشان را به اندازه کافی دریافت کنند. دریافت ناکافی ویتامین های ضروری منجر به کمبود می شود و خطر ابتلا به مشکلات شایع سلامت از جمله بیماری های قلبی، انواع سرطان ها، ضعف سلامت استخوان ها و دیابت نوع 2 را افزایش می دهد. مواد مغذی اصلی که بیشتر مواقع مردم دچار کمبودشان می شوند عبارتند از ویتامین B2، منیزیم و زینک.

بهترین مولتی ویتامین ها برای کودکان

شما تلاش می کنید به کودکتان انواع میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین بدون چربی بدهید، اما آیا در این میان چیزی جا نیفتاده؟

یک برنامه غذایی کامل کلید سلامت و رشد مناسب کودک است. از همان ابتدا به کودک خود میوه های تازه سبزیجات و غلات کامل را پیشنهاد بدهید. اگر می خواهید مطمئن شوید او هر آنچه را که لازم دارد از برنامه غذایی اش دریافت می کند، این مکمل ها را اضافه کنید تا فضاهای خالی برنامه کودک را بپوشاند.

مولتی ویتامین کودکان

1- قطره ویتامین D

کودکان برای جلوگیری از نرمی استخوان و تقویت سیستم ایمنی بدنشان در برنامه غذایی خود به ویتامین D نیاز داردند. بسیاری از افراد بالغ و کودکان مقدار زیادی ویتامین D را با قرار گرفتن زیر نور آفتاب جذب می کنند، اما متخصصان می گویند با این حال باز هم ممکن است کودکان به اندازه کافی ویتامین جذب نکنند. چند قطره ویتامین D به برنامه غذایی کودک خود اضافه کنید تا مطمئن شوید به اندازه کافی از این ویتامین مهم دریافت می کند.

2- ریشه شیرین بیان

شاید لازم نباشد کودکتان هر روز ریشه ی شیرین بیان مصرف کند، اما این مکمل برای زمانی که او از گلو درد، سرفه، یا یک بیماری ویروسی رنج می برد بسیار مفیدی است. ریشه شیرین بیان می تواند پاسخ سیستم ایمنی بدن کودک را سرعت ببخشد تا بدن بتواند عفونت را دفع کند. قبل از استفاده این مکمل با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید، چون ممکن است در برخی موارد با داروهای تجویزی تداخل پیدا کند.

بهترین مولتی ویتامین

3- روغن ماهی یا روغن بذر کتان

بدن کودک شما قادر نیست اسید چرب های امگا 3 و امگا 6 که در روغن ماهی و بذر کتان پیدا می شود تولید کند، اما این موارد برای سیستم ایمنی، آرام کردن التهاب، و ایجاد سلول های سالم بسیار مهم هستند. اگر از خانواده هایی نیستید که به صورت مرتب ماهی استفاده می کنند احتمال اینکه کودکتان کمبود امگا 3 و امگا 6 داشته باشد زیاد است. با اضافه کردن بذر کتان خرد شده و ماهی یا مکمل روغن ماهی به برنامه او این کمبود را برطرف کنید.

4- آنزیمهای جویدنی

شاید با استفاده از مکمل های پروبیوتیک بتوانید به راحتی مشکلات هضم کودک خود را برطرف کنید، اما بعضی از کودکان حتی بعد از اضافه شدن پروبیوتیک همچنان از گاز، نفخ، یبوست و اسهال رنج می برند. اگر نگران وضعیت گوارش کودک خود هستید به برنامه غذایی او آنزیم های جویدنی اضافه کنید. این آنزیم ها را می توانید در آناناس و پاپایا پیدا کنید. این مکمل ها تضمین می کنند که کودک می تواند به اندازه کافی مواد مغذی جذب کند.

5- GABA ( گاما آمینوبوتیریک اسید )

GABA مخفف نام یک نوع ماده شیمیایی است که به صورت طبیعی در مغز تولید می شود. اگر فرزندتان به صورت طبیعی کمبود این ماده را دارد، ممکن است درگیر بی خوابی، مشکلات خلق و خو و اضطراب باشد. اگر نگران وضعیت خلق و خو، استرس و الگوی خواب فرزند خود هستید با پزشک صحبت کنید تا به برنامه غذایی او GABA اضافه کند. GABA همچنین ممکن است برخی نشانه های مرتبط با بیش فعالی را نیز کاهش دهد.

fasting

6- پودر سبز

مکمل های پودر سبز از کلروفیل در غذاهایی نظیر یونجه سرچمه می گیرد. به سادگی می توانید مقداری از آن را در آبمیوه یا آب آشامیدنی کودک خود اضافه کنید تا مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی وارد برنامه غذایی او شود. همچنین این پودر هر نوشیدنی را تبدیل به سبز روشن می کند که برای کودک جذاب است.

7- پروبیوتیک ها

قسمت اعظمی از سلامت کودکتان به عملکرد دستگاه گوارش او بستگی دارد. متاسفانه بسیاری از کودکان با مشکل بیماری های معده و هضم درگیر هستند که می تواند باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن شود. مکمل های پروبیوتیک، می توانند باکتری های خوب معده را تقویت کنند و باعث دفع بیماری و ناراحتی معده شوند. این مکمل ها مخصوصا اگر فرزندتان مشکل یبوست، اسهال و دیگر بیماری های معده داشته باشد بسیار مهم هستند.

ویتامین های جامد در برابر مایع

ظاهرا انتخاب ویتامین هایی که می خواهید دریافت کنید تنها نیمی از مسیر است. کار بعدی تصمیم گیری درباره محصولی است که می خواهید انتخاب کنید. این محصولات در دو نوع جامد و مایع وجود دارند. جدای ترجیح شخصی که کدام را بیشتر می پسندید آیا این دو نوع با یکدیگر فرقی هم دارند؟ بله فرق دارند. مکمل های خوراکی که به صورت نوشیدنی گازدار ارائه می شوند در واقع طوری طراحی شدند که مواد مغذی را به صورت موثر جذب بدنتان کنند. بسیاری از مکمل های جامد به آرامی مسیر گوارشی را می پیمایند و ممکن است روند جذبشان توسط غذاها و دیگر مواد شیمیایی متوقف شود.

مکمل های گازدار کاملا در آب حل می شوند بنابراین به سادگی از مسیر گوارشی عبور کرده و مقدار بیشتری از آن جذب بدن می شود. همچنین این محلول باعث می شود اسید معده با آنچه خوردید تماس پیدا نکند و موجب تحریک و سوزش سر دل نشود. به علاوه ویتامین های محلول در آب کمک می کنند اضافات به جای ذخیره شدن در بدن از آن دفع شوند اما مواردی نیز وجود دارد که مکمل های جامد را برتر می کند.

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که در بدن ذخیره نمی شود. بهتر است ویتامین C را به صورت قرص یا کپسول استفاده کنید تا به مرور وارد بدن شود و پایداریش افزایش بیابد.  در مورد زینک نیز همینطور است اگر می خواهید برای طولانی مدت سطح زینک و ویتامین C بدنتان بالا بماند بهتر است از مکمل های جامد استفاده کنید. با این حال اگر سطح ویتامین C بدنتان بسیار پایین است و می خواهید به صورت آنی آن را افزایش دهید توصیه می شود از ویتامین C به صورت محلول استفاده کنید. متوجه شدیم که مکمل های جامد و محلول هر کدام بدی ها و خوبی هایی دارند و اینکه کدام مورد را برای استفاده انتخاب کنید بیشتر به ترجیح شخصی خودتان بر می گردد.

ویتامین مایع

ویتامین ها و مینرال ها چگونه کار می کنند؟

ما به آنزیم های فعال شده نیاز داریم تا بتوانیم تمام عملکردهای بدنی خود را انجام دهیم. آنزیم ها با ویتامین ها و مینرال ها فعال می شوند. آنزیم های مشخص به ویتامین های خاصی نیز برای فعال شدن نیاز دارند. برای مثال یک آنزیم خاص برای فعال شدن به ویتامین B6 نیاز دارد. این آنزیم باید فعال باشد تا تکان های عصبی به نوک انگشتان ارسال شوند. اگر کمبود ویتامین B6 وجود داشته باشد، ممکن است نوک انگشتان دستتان احساس مور مور شدن داشته باشید.

نشانه های کمبود ویتامین ها چیست؟

اما اگر از آن دسته باشیم که نوع غذا خوردنمان مشکل ساز است چه؟ گاهی اسیر یک نوع برنامه غذایی می شویم چون به آن عادت کردیم، اگر این چنین است به احتمال زیاد در برخی از مواد مغذی خاص بیشتر از موارد دیگر کمبود دارید. گاهی اوقات برای شناسایی کمبود ویتامین هیچ علائمی وجود ندارد اما اگر هر کدام از نشانه هایی که گفته می شود را دیدید حتما به پزشکتان مراجعه کنید تا متوجه شوید چه خبر است.

ویتامین  : مشکل بینایی – با شب کوری و کاهش عملکرد سیستم ایمنی شروع می شود.

ویتامین B : کمبود انرژی – افسردگی و بد شدن خلق و خو – خشکی پوست و ریزش مو
ویتامین : بی حالی، درد عضلانی، این افراد به سادگی کبود می شوند و از لثه هایشان خون می آید.
ویتامین : سرعت ابتلا به نرمی استخوان را افزیش می دهد ( قوس برداشتن استخوان های پا ) . همچنین کمبود ویتامین D سبب ضعیف شدن ساختار استخوان و شکنندگی آن می شود ( پوکی استخوان ) .
ویتامین E : کم خونی و آسیب رسیدن به سلول های عصبی
پتاسیم: گرفتگی عضلات، ضعف و آریتمی قلبی
آهن : کم خونی و ریزش مو
کلسیم :  بی قراری، پریدن چشم و آریتمی
سدیم : ضعف، گرفتگی، گیجی منتهی به کما

مولتی ویتامین

بهترین روش برای پیشگیری از کمبود ویتامین چیست؟

برنامه غذایی سالم شامل غذاهای کامل استفاده کنید. ویتامین ها و مینرال ها به صورت هم افزایی با یکدیگر کار می کنند، این یعنی برنامه غذایی ما به انواع مختلف غذا نیاز دارد. برای مثال وقتی یک پرتقال می خورید، مطمئن شوید که مقداری از قسمت سفید رنگ آن نیز استفاده می کنید. این قسمت دارای بیوفلاونوئید است که به بدن در جذب ویتامین C از میوه پرتقال کمک می کند. این مثالی کامل از این بود که چرا باید یک میوه تازه را با تمام اجرایش از جمله پوست و گوشتش میل کنیم.

اهمیت ورزش را نیز نباید فراموش کنیم. ورزش به بدن کمک می کند استخوان هایی قوی بسازد و جریان خون را بهبود می بخشد که این کار مواد مغذی را به سراسر بدن می فرستد. استفاده از برنامه غذایی سالم و مولتی ویتامین مینرال در کنار آن کمک می کند سطح ویتامین و مینرال های بدن را در حالتی طبیعی نگه داریم و بتوانیم سالم و پویا زندگی کنیم.

بدن به سوختی درست احتیاج دارد تا درست کار کند، پس با غذاهای سالم به آن سوخت رسانی کنید تا دیگر نگران کمبود ویتامین ها و مینرال ها نباشید. یادتان باشد آنچه که می خورید هستید! پس هرگز به دنبال رژیم های تک غذایی نروید چون شما را با کمبود ویتامین های بسیاری روبه رو می کند. بهتر است به دنبال رژیمی مثل رژیم دکتر کرمانی باشید که تمام مواد مغذی را دریافت می کنید.

4.7/5 - (132 امتیاز)
    به اشتراک بگذارید

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نظرات شما

صادق نیا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱

سلام ، خسته نباشید من تمام متنو با دقت خوندم ، خیلی عالی و کامل ، فقط ای کاش چنتا نمونه نام میبردین از مولتی ویتامین های خوب و بدون سرب و دارای تائیدیه های مختلف ، مادرم سکته کرده ، نزدیک یه ساله که دراز کش افتاده تو خونه ، دنبال یه مولتی ویتامین خوب، ترجیحا شربت بودم براش ، ممنون میشم کمکم کنید 🙏🌹 شماره تماسم : ۰۹۳۶۵۷۸۲۹۴۴

کارشناس به اندام ۲۶ اسفند ۱۴۰۱

سلام سلامت باشید عزیزم همونطور که اشاره کردین تنوع زیادی دارن‌میتونیدباتوجه به شرایط مادر باپزشک داروساز مشورت کرده ودارو رو تهیه کنید

سجاد ۱۳ دی ۱۴۰۱

قلب من ضعیفه چه مولتی ویتامین مصرف کنم

کارشناس به اندام ۱۴ دی ۱۴۰۱

بزرگوار فقط با نظر متخصص وپزشک معالج دارو ومکمل مصرف کنید

جعفر ۲۹ بهمن ۱۴۰۰

درود خدا قوت ببخشید من دستا و پاهام سرد آزمایشم دادم کم خون نبودم چکار کنم ؟ ممنون میشم جواب بدید.

کارشناس به اندام ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بهتره آزمایش‌های مربوط به تیروئید رو هم انجام بدی

#علی ۱۵ بهمن ۱۴۰۰

سلام.من پسری با ۱۹ساله با قد۱۷۷ و وزن۶۷ کیلو هستم،و ورزش بدنسازی انجام می دم ،به نظر شما چه مولتی ویتامینی تهیه کنم؟؟؟

کارشناس به اندام ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز هر نوع ویتامین و مولتی ویتامینی که از دارو خانه تهیه بشه براتون مفیده ولی در مورد دوز مصرفیش با پزشک یا کارشناس داروخونه مشورت کنید

فرشته ۱۲ بهمن ۱۴۰۰

سلام من پسر 10ساله ای دارم خیلی لاغره قدش هم نسبت به همسالانش کوتاه تره ولی به شدت لاغره چکار کنم وزن بگیره وقد بکشه

کارشناس به اندام ۱۶ اسفند ۱۴۰۰

سلام فرشته جان بهترین راه استفاده از یه رژیم اصولی افزایش وزن سالمه پیشنهاد می‌کنیم از رژیم افزایش وزن کودک و نوجوان دکتر کرمانی استفاده کنید که مناسب با سن پسر گلتون هست برای دریافت این رژیم به این لینک مراجعه کنید

ستاره ۳۰ مهر ۱۴۰۰

باسلام من ۱۷ سالمه قد ۱۶۷ و بسیار لاغر هستم دوست دارم زود چاق بشم من وزنم ۴۸ بود یک ماه پودر انرژی زا خوردم وزنم وزنم شد ۵۰ ولی دوباره پایین اومد و اکنم یک ماه قرص آکتی ناتال هم خوردم اما اثر نگذاشت

کارشناس به اندام ۲۲ آبان ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم مصرف مولتی ویتامینها باعث افزایش اشتها و در نهایت افزایش وزنت میشه از موادغذایی پرکالری و سالم مثل سیب زمینی و حبوبات و ماکارونی بیشتر استفاده کن و از همه مهمتر ازیه رژیم درست و اصولی استفاده کن برای دریافت رژیم افزایش وزن دکتر کرمانی به این لینک مراجعه کن

کریمی ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

سلام من تند تند مریض میشم،سرما میخورم. چیکار کنم.چه ویتامینهای بخورم

کارشناس به اندام ۱۸ مهر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز از تمام ویتامینها استفاده کنید مخصوصا ویتامین سی به همراه آهن و زینک ویتامینهایی که سیستم ایمنی بدنتون رو تقویت کنه میوه ها و سبزیجات و اجیلها و مغزیجاتا گزینه های مناسبی هستن

مهدی ۲۹ مرداد ۱۴۰۰

با عرض سلام و خسته نباشید من 40 سالمه (مذکر) و کمی از افسردگی و کمی ضعف عمومی رنج می برم امکان داره برند مولتی ویتامینی را معرفی کنید که برای شرایط من مناسب باشه و بتوانم آن را بصورت روزانه مصرف کنم... اگر قیمتش هم بالا باشه زیاد مهم نیست چون به سلامتی بیشتر اهمیت میدم با تشکر از توجه شما

کارشناس به اندام ۰۶ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برند خاصی مورد نظر نیست شما میتونید از داروخانه در این زمینه کمک بگیرید

اکبری ۲۲ مرداد ۱۴۰۰

سلام روزبخیر. ببخشید میشه راهنمایی کنید... بچه ها هم نیاز به ویتامین دارن؟

کارشناس به اندام ۰۲ شهریور ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز بله بچه ها برای رشد و سوخت و ساز بدنشون به ویتامینها نیاز دارن

منصوره ۰۵ مرداد ۱۴۰۰

سلام. وقت بخیر. من داروی مولتی ویتامین wominavit (vivatune) برای مادرم گرفتم‌. ایشون متاسفانه دبابت دارن ک کلیه‌ش هم سنگسازه. آیا مشکلی نداره؟ سوال دیگه اینکه روی بسته نوشته روزی ۲ عدد. ۲عدد جدا بعد از ناهار و شام باید خورده بشه یا باهم یکجا؟

کارشناس به اندام ۲۱ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز جدا باید خورده بشه در مورد اینکه اصلا مصرف کنن یا نه با پزشک داروخانه یا داخلی مشورت کنید

امیرعلی ۳۱ تیر ۱۴۰۰

با سلام خسته نباشید من ۱۵سالمه قدم ۱۷۵ وزنم ۵۸ و حدود یک ماه هست که به باشگاه بدنسازی میرم میخاستم کمکم کنید که چه نوع مولتی ویتامینی بخورم که برای سن و بدنسازی و همچنین رشد قد و وزن مناسب باشه با تشکر از سایت خوبتون 🙏 یاعلی

کارشناس به اندام ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مولتی ویتامینها که شامل ویتامین ب هم باشه و اهن و زینک

ماهی ۳۰ تیر ۱۴۰۰

سلام من عفونت واژن مبتلا شدم دکتر گفت شربت بخور که همه ویتامین هارو داره چه شربتی بهتره

کارشناس به اندام ۱۶ مرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز ما مصرف سرکه سیب رو پیشنهاد میکنیم

ستایش صالحی ۰۲ تیر ۱۴۰۰

سلام دختر من خیلی ضعیفه ۱۳ سالشه پریود که شد دیگه قدشم بلند نشد میشه منو راهنمایی کنید چه کار باید بکنم میشه جواب بدید

کارشناس به اندام ۱۲ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز از کلسیم و مولتی ویتامینها استفاده کنه و ورزشهای کششی انجام بده همچنین رژیم تغذیه مناسب سنش باید داشته باشه

زهرا ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

شلام من چه قرصی بخورم که همه ویتامین هارو داشته باشه یا قدمو بلند کنخ

کارشناس به اندام ۰۸ تیر ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز مولتی ویتامینها و آهن و زینک و کلسیم

معصوم ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

ببخشید من سرم خیلی پوست پوست میشه و دچار خارش میشه که مجبورم با ناخن بکنم.و خیلی ازار دهنده اس.بنظرتون مشکل چیه و چه قرصی مصرف کنم

آرژین ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام ببخشید من از لحاظ ویتامین آهن خیلی کمبود دارم بعضی وقت ها باعث سردرد و ضعف و کسلی میشه باید چه ویتامین هایی رو مصرف کنم که ازبین بره؟

کارشناس به اندام ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست خوبم اهن رو با ویتامین سی مصرف کنید که جذب اون رو بالا ببره

حسین ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام. مولتی ویتامین آلفا استفاده میکنم. در روز یک عدد. چهل و هشت ساله و لاغر هستم ولی این همه مقاله ها خوندم بالاخره متوجه نشدم قرصهای مولتی ویتامین که حاوی اکثر ویتامین‌ها هس بهترین زمان برای خوردنش کی هست. البته هدفم چاقی نبوده ولی چاق بشم که قطعا راضی ترم.

کارشناس به اندام ۰۳ خرداد ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز برای جذب آهن اون رو به همراه ویتامین سی مصرف کنید و موقع شب بهتره همچنین مصرف آهن همراه غذاهای کلسیم دار مثل لبنیات نباید باشه کلا یه فاصله منطقی یکی دو ساعته با غذاهای دیگه مناسبه

ابوالفضل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰

سلام خیلی بی حال و خسته ام پوست خیلی خشکه چیکار کنم خانم ۳۵ ساله

کارشناس به اندام ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز موقع حمام از آب داغ استفاده نکنید از ضد آفتاب استفاده کنید از میوه هایی مثل موز و پرتقال استفاده کنید

Ezio ۲۰ اسفند ۱۳۹۹

سلام خسته نباشید 1:مصرف هم زمان ی قرص مولتی ویتامین مینرال و قرص زینک اشکال داره؟ ۲:شکم باید خالی باشد و ناشتا یا پر؟ ۳:بهترین تایم خوردن صبح یا شب؟ ممنون

کارشناس به اندام ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

سلام دوست عزیز اگر مولتی‌ویتامین مینرالی که حاوی آهن هست، همراه با غذا مصرف بشه، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم درون شیر و ماست می‌تونه تا حدی اثر دافعه بر جذب اون داشته باشه. جذب مولتی‌ویتامین‌هایی هم که حاوی زینک هستند، تحت‌تاثیر این عوامل قرار می‌گیره بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین مینرال هنگام صبح و پس از صرف صبحانه است اما به هر حال باید برای تعیین بهترین زمان مصرف مولتی ویتامین مینرال به ترکیبات موجود در آن دقت کرد

زهرا ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

سلام دختر ۲۰ ساله دارم موهای ضخیم و براقی داشت چند سالی است موهاش ضعیف و ریزش شدید پیدا کرده و حجم موهاش خیلی کم شده مژهاش هم ریزش پیدا کرده به نظر شما بهترین راهکار چیه

کارشناس به اندام ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

سلام همراه گرامی علت این ریزش مو ممکنه استرس یا تغذیه نامناسب و کم خونی یا اختلالات تیروئید باشه برای رفع این مشکل بهترین راهکار مراجعه به پزشک و انجام آزمایش و بررسی دلیل این مشکل هست