سه حرکت برای کاهش درد پاشنه پا

  یکی از شایع ترین دلایل درد پاشنه پا التهاب پلانتار است. التهاب شناخته شده ی گروهی از بافت های فیبروزی که در طول کف پا قرار دارند. با این سه حرکت درد این ناحیه را سریعتر التیام دهید.   کشش دیواری همانطور که در تصویر می بینید، پای برهنه روبروی دیوار بایستید. با دو […]

زمان مطالعه 4 دقیقه

تعداد بازدید 9358

تاریخ انتشار

دکتر کرمانی

دکتر کرمانی
توسط کارشناسان تغذیه دکتر کرمانی بررسی و تایید شده است.

سه حرکت برای کاهش درد پاشنه پا - 8 - درد پاشنه پا - بیماری و درمان
میانگین امتیاز 5 از 5

 

درد پاشنه پا

یکی از شایع ترین دلایل درد پاشنه پا التهاب پلانتار است. التهاب شناخته شده ی گروهی از بافت های فیبروزی که در طول کف پا قرار دارند. با این سه حرکت درد این ناحیه را سریعتر التیام دهید.

 

کشش دیواری

درد پاشنه پا

همانطور که در تصویر می بینید، پای برهنه روبروی دیوار بایستید. با دو دست به دیوار فشار بیاورید و به طرف جلو متمایل شوید. پشت پاشنه و پای سمت چپ احساس کشش می کنید. 30 ثانیه این حالت را نگه دارید، جای پاها را عوض کنید و حرکت را تکرار کنید.

 

فریز و غلتاندن

درد پاشنه پا

یک بطری کوچک آب را فریز کنید، با یک حوله بپوشانیدش و جلوی پای خود را روی بالای آن قرار دهید. بطری را 5 دقیقه زیر پای خود بغلتانید. پای دیگر را روی بطری قرار دهید و حرکت را تکرار کنید.

 

درد پاشنه پا را بمالید

درد پاشنه پا

از دو انگشت شست خود استفاده کنید تا عمیقا روی قوس، پاشنه، و مچ پا فشار بیاورید. دو شست را آهسته و مساوی با هم حرکت دهید. یک دقیقه این کار را ادامه دهید.

سپس همین کار را برای پای دیگر انجام دهید. اگر درد پا بعد از دو هفته خوب نشد و یا بدتر شد، یک ارتوپد باید معاینه تان کند تا اگر لازم بود دیگر درمان ها را تجویز کند.

 

بیشتر بخوانید: 6 حقیقت مهم درباره پاها

 

حمایت شده توسط: سه حرکت برای کاهش درد پاشنه پا - 14 - درد پاشنه پا - بیماری و درمان


ثبت نام رژیم اینترنتی دکتر کرمانی

سه حرکت برای کاهش درد پاشنه پا - 16 - درد پاشنه پا - بیماری و درمان

مریم اصیلی سرپرست محتوای به اندام

از سال 95 با ورود به مجموعه دکتر کرمانی وارد حوزه‌ی محتوا و به طور تخصصی محتوای تغذیه و سلامتی شدم. ابتدا کار رو با ترجمه شروع کردم و بعد از اون بخش سرپرستی و نظارت بر محتوا رو به عهده گرفتم. به شدت عاشق تولید محتوا هستم و به معجزه‌ی کلمات باور دارم.

میانگین امتیاز 5 از 5
    به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*